Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pavel_P

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Pavel_P
Hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 21:10:27    Predmet: Pavel_P Odpovedať s citátom

Ahoj hifisti, s většinou z vás se znám už z Lopuchu. Je škoda, že je teď hifidiskuze rozdrobena na víc serverů, nicméně věřím, že Slovanet je dobrým počinem a že nám všem přinese mnoho radosti. Jinak k tomu na čem poslouchám -
Repro Revox Symbol MK1. A zbytek je teď provizorní, protože zesilovač a předzesilovač jsou ještě v rozloženém stavu, ač čekají už jen na novou krabici. Takže teď hraju na AV Reciever Sony STR-DB840QS + děsné CD od Sony. Je to hrůza, ale hudba z toho leze a to je to nejhlavnější.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavel_P
Hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: St máj 16, 2007 11:34:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže, nějak jsem zapoměl udělat update.
Teď hraju na
JBL 250 Ti http://telefunken.te.funpic.de/jbl250Ti/JBL%20250%20Ti.jpg
profi Yamahu PC2602M http://www2.yamaha.co.jp/manual/pdf/pa/english/amp/PC2602E.pdf
stále šmejdském CD od Sony vybaveným PMA bufferem a bez předzesu. Obé se chystám zastoupit výrobky fy. Audio Alchemy, nebo Parasound.
Jako reprokabely mi výborně slouží Oehlbach Referenz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: St máj 16, 2007 16:32:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Sorry za OT

Chcel by som tiez kupit nejaku starsiu Yamahu zosik

Nieco ako AX 1050, 1070 alebo 1090

Bedne mam tieto http://www.infinity-classics.de/infinity/models/Renaissance-series-1992/Renaissance-90/body_renaissance_90.html

Mas s tym nejake skusenosti - mozes doporucit zavrhnut

Zaujima ma to najma preto lebo to "udajne" dobre zvlada nizku impedanciu co je prave pripad mojich bedniciek
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavel_P
Hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: St máj 16, 2007 17:10:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohužel, jinou Yamahu než tu svou neznám. Osobně bych integrovaný zesilovač však nekupoval, jelikož integrovaný zesilovač bývá velmi často kompromisní, tedy brzda. Ta má Yamaha je dost silná, což k tvým bednám bude potřeba. Jak si poradí s dvěmi ohmy je otázka, ale nebál bych se toho. Na výběr je mnoho dalších podobných modelů, třeba domácí M2, či její profi verze P2002. Je jich hrozně moc, vybíral bych podle konkrétní nabídky třeba na Ebay.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St máj 16, 2007 17:18:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych zvolil P2002, má hezký metry.... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: St máj 16, 2007 19:47:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Este raz sa ospravedlnujem za ot

Uprimne sa priznavam ze problematike nerozumiem.

V problemetike ktorej rozumiem - kompozity - konstrukcia lyzi - snowboardov a pod. mi je jasne ze vyrobcovia klamu resp zavadzaju a som schopny "doma" spravit nieco co ziaden vyrobca nespravi kvoli kompromisom seriovej vyroby resp vlastnej lakomosti.

Analogicky prepokladam ze podobna situacia je v hifi.

Bohuzial nemozem vediet vsetko a tak kupujem komerciu - a aby som usetril na ebay.

Tieto integrace maju podobny vykon ako ten tvoj koniec cca 250w/8ohm sin /dufam ze netrepem/ myslis si aj tak ze su horsie? Parametrami by mali byt rovnake.

Napr. pri BV mi osobne pan Bunta povedal ze nie je rozdiel v kvalite medzi jeho integracom a koncom.

Ja mam iba jeden vstup - pocitac - zvukovka. Cize teoreticky by mi stacil koniec len by som chcel riesit regulaciu hlasitosti v analogovej domene.

Aby som to zostrucnil. Mal som predstavu ze stacia dobre bedne ze na inom nezalezi. Tak som kupil hore uvedene - spociatku som bol spokojny - teraz coraz menej. Takze riesim zdroj signalu a zosik.

Dakujem za porozumienie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavel_P
Hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: St máj 16, 2007 21:56:11    Predmet: Odpovedať s citátom

No prostě - většina výrobců a značek to má tak, že integrovaný zesilovač nebývá nic moc. Pokud to BV neošidil, budiž mu to ke cti a slávě, nicméně v komerci je to spíš výjimka. Tyhle profi Yamahy, třeba zrovna ta moje mají vstupní poťáky, které se dají provizorně použít, než našetříš na odpovídající předzes. Já vždy také bral bedny jako určující, ale to je věc názoru. Každopádně to není věc jediná, takže je prostě potřeba řešit absolutně vše, včetně kabeláže. Dej si normálně svůj vlastní topic, kam by ti lidi mohli doporučit zesilovače, které ověřeně spolehlivě pracují do velmi nízké impedeance.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: St máj 16, 2007 22:22:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem velmi pekne
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist