Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Tak kdo se byl podivat na dedky ??
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
perys
Hifista - pokročilec


Založený: 04 marec 2011
Príspevky: 401

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 13:59:24    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
...vo hudbu ani tak moc nejde, jako vo pocit sounáležitosti....

pocit sounáležitosti je tady ale fakt důležitej. asi tak jako tady mezi diskutujícími na fóru, i když to při čtení příspěvků často tak nevyzní...
http://www.obsceneextreme.cz/cz/novinky.php#396

_________________
vždyť vlastně o nic nejde.
CaryAudioCD300-SupraSwordAnniversary / AudioGd-OehlbachXXL1 / PerJadisJA30-OehlbachAirBlue5star-ShanSněhulákManII-MojeUcho
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zilvar
Hifista


Založený: 20 november 2008
Príspevky: 123

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 14:22:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Sad

Naposledy upravil Zilvar dňa Ne júl 29, 2012 17:00:59, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 14:48:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo tam po hudbe, metalisti dnes oddychujú, vraj sa sľúbili na nejaký májový pochod. Sláčikovému kvartetu som dal voľno do budúceho víkendu, aj tak mi celé dni pod oknom pília dlažbu na novú príjazdovú cestu k hifi zámočku. Vonku je pekne, asi si skočím zaplávať do bazéna, a potom na masáž Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 15:59:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano Zilvare...čím větší hnus se předvádí, tím líp...a když je ho holt hodně, nakazí i černý... Laughing mám z týhle vaší generace hrůzu, z těch vašich hodnot...nenávidíte vše tolik, že asi nemáte lehkej život...tohle opravdu nežeru...mám rád jiný věci...http://www.youtube.com/watch?v=CXKQlCQKtIg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 16:36:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano..čím větší hnus se předvádí, tím líp

Jojo. Jak kdybych slyšel blahé paměti v roce 1968-9 mýho otce, který na moje poslouchaný kapely pěl podobné ódy jako Dudek zde na metál (isty), a vysvětloval mi,jaký že je swing super hudba a ne ten můj uřvaný rock.

Smál jsem se pak nedlouho potom, když mu jeho otec (můj děda) podobnou rétorikou vysvětloval rozdíl mezi přiblblým nicneříkajícím swingem a jeho milovanou dechovkou.

Trochu asi (nejen) generační problém, Co?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1386

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 16:44:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Pane Dudku, nepřehánějte.. Nikdo tady nikoho nenávidí.. Vy prostě rád metal nemáte, já některý, pečlivě vybraný ano.. Nelze jíst pořád kaviár. Někdy si je dobré dát dobrý guláš nebo tlačenku s cibulí..Wink


P.S. Zde máte další příklad černé ovce (doslova), která se vzdálila bluesovým kořenům : http://www.youtube.com/watch?v=v2Rf9Oeofk4&feature=related; http://www.youtube.com/watch?v=27QpRk01tU8&feature=related .. Budu muset napsat Tonymu, aby se vzpamatoval a navrátil včas zpět...Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 16:55:34    Predmet: Odpovedať s citátom

V každom žánre sa nájde kvalita ale aj gíč.
Každý počúva len to čo rezonuje s jeho pocitmi a osobnosťou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 17:26:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Mládenci, to co tam dal Zilvar, není muzika, ale jen hnusný nenávistný řvaní...vy v tom snad cítíte něco jinýho ? Jestli to bereš takhle, Boxere, pak abychom se radši odstěhovali na Mars, tam snad tahle nenávistná svoloč nedobleje...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 17:36:10    Predmet: Odpovedať s citátom

A ten černej kytarista předvádí jen prstoklad nahoru a dolů, Sekale...jednotnej prdelní zvuk na všech tónech, nepracuje vůbec s dynamikou, nemá vůbec cit pro zvukový možnosti kytary...tohle opravdu k posrání není...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 17:58:52    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
...mám z týhle vaší generace hrůzu, z těch vašich hodnot...nenávidíte vše tolik, že asi nemáte lehkej život...


Pokud mohu posoudit, tak konkrétně v této diskusi nejvíc nenávisti předvádíš Ty. Crying or Very sad

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 18:02:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel

Mě se metal nelíbí právě z důvodů především co napsal Merhaut a osobně poslouchám jiný věci. Především ty " uřvaně blijící " death a pod. mě nejede.

Ovšem asi by se dalo diskutovat,co lze z mýho pohledu hudebně přijmout. Nevím kde je přesně ta hranice rock / metal. To by jistě Jarda M. napsal líp.

Osobně jsou mi škatulky u prdele,páč je v tom zařazování nakonec takovej guláš,jakej si Sekal občas rád dá.

Ale tím jsem chtěl říct,že tak jak ty (my) pohlížíme na ten "jejich " metal, tak ti naši otcové pohlíželi na ten náš rock. A na jejich jazz zase jejich otcové a předtím zase jejich praotcové. Je to prostě generační problém.

A myslím si,že se tady o tom co se líbí nebo ne hádat, je z výše uvedeného zbytečný pro kohokoliv, páč to nemá konce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zilvar
Hifista


Založený: 20 november 2008
Príspevky: 123

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 18:12:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Sad

Naposledy upravil Zilvar dňa Ne júl 29, 2012 16:59:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 18:19:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Boxer -Tí černosi s hrdelnými zvukmi čo tu zavesil zilvar nie sú generačný problém.
Pochybujem že by svojimi výkonmi zaujali či nebodaj ovplyvnili nejakú generáciu. Nuž každý sa realizuje ako vie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 18:21:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne Vláďo...jen dávám najevo, že si všímám věcí kolem sebe...a já nemám rád surovost a sprostotu, kterou vidím u každý druhý kapely tohohle žánru...stačí se jen podívat na fotky těhle kapel...většinou mají výraz: Co čumíš zmrde? Chceš přes držku ? V lepším případě pak Vyližte nám prdel...zamračení, protivný...těch pár výjimek, kterejuma se tady ohánějí, to nevytrhne...a já nejsem jako ty, Křesťan odpouštějící a nastavující druhou tvář...já ne...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 18:52:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel:
I mně se některé věci nelíbí. Ale pokud bys chtěl opravdu ovlivnit světa běh, musel bys nějakým způsobem začít u výchovy mladé generace, případně se angažovat v politice, abys měl možnost věci ovlivňovat.
Vztekání se na Slovanetu nezmění absolutně vůbec nic. Jenom si huntuješ zdraví a popuzuješ proti sobě lidi. Nemá to smysl.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 18:56:25    Predmet: Odpovedať s citátom

A ještě pár slov pro Sekala: říká se, že průměrnej Američan, stejně jako průměrnej Rus, má vkus pro oblíkání z prdele. A pochází-li někdo, jako SRV z nějaký texaský riti, je velká pravděpodobnost, že nebude jinej...prostě takhle chodili všichni jeho sousedi a je na to zvyklej. To není póza jako u německýho rockera, když si navleče čerstvě vyleštěvý kožený kalhoty a otočí čepici kšiltem dozadu, aby byl in...
A na Mayalla mi nesahej...chodí takhle co ho znám a to už je hezká řádka let...dřív nosil ohon a ten mu slušel, protože měl vždy hodně vlasů...a že mu kameraman párkrát zabral Rolexky ? To si myslíš, že má potřebu se s nimi chlubit ? A že si to tedy objednal ? Nebuď směšný...ten člověk je leganda, ale jako taková se nechová...když s ním má dcera po jednom koncertě mluvila, říkala, že je to stále milý, vstřícný a laskavý člověk...mimochodem mám od něho cédéčko s osobním věnováním... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1386

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 19:10:17    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
A ten černej kytarista předvádí jen prstoklad nahoru a dolů, Sekale...jednotnej prdelní zvuk na všech tónech, nepracuje vůbec s dynamikou, nemá vůbec cit pro zvukový možnosti kytary...tohle opravdu k posrání není...
Je pravda, že ukázka s T.M.A., kterou jsem v rychlosti našel, je v podstatě prstokladová exhibice. Ovšem exhibice na špičkové úrovni. McAlpine používá, na rozdíl od Vaughana, všech 4 prstů (levé ruky), a hraje celkově velmi čistě a je-li to třeba úžasně rychle.. Ostatně proto také hraje v kapele s V. Donatim sedícím za škopky a V. Kuprijem za klávesami. Upozorňuji, že oba tito pánové patří v současnosti k absolutní špičce a to nejen v metal. žánru. Donati i Kuprij jsou uznávání crossoveroví hráči..

Co se týče Vaší ukázky s Vaughanem, tak ani ta pro mě nijak omračující nebo k pos*ání není.. Ta skladba je v podstatě založena na cca 2 - 3 kilech, které Vaughan občas prokládá nepříjemně vřeštivými a nijak zvlášť nápaditými krátkými sóly. A rozdíl tady oproti McAlpinovi opravdu je a to hlavně ten, že Vaughan nadužívá zvukovejch efektů, což ale v dnešní době umí každá kytarová lama. Ta skladba se mi celkově vůbec nelíbí, neb na ní není nic pozoruhodnýho.. A ten zvuk. mod vřeštivého charakteru, kterej Vaughan používá, je skutečně iritující a o nějaké dynamice se zde btw. nedá mluvit ani náhodou.. Tečka...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1386

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 19:26:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel :
Mně je úpně jedno, odkud kdo pochází. Buď se umí oblíkat a vystupovat vkusně anebo ne.. Proto jsem tady taky zmiňoval Šporcla a Kennedyho, kteří ač hrají výborně, jsou pozéři, na což souhlasně reagoval i PMA..

S tím také dosti úzce souvisí soudnost, a to se týká Mayalla.. Když je někomu 70, tak by měl zvážit, jestli je ještě nutný nosit dlouhý háro jako ve 30 anebo ne. Na mě působí ohon u chlapa, jemuž je 70, poněkud úsměvně. Ale proti gustu....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 20:03:34    Predmet: Odpovedať s citátom

My jsme holt naprosto jiný, Sekale...ty zíváš na něčím jiným než já a naopak...holt jsou ti bližší slušněoblíkači a rejdiči po strunách, zatímco jiný věci neuznáváš...mě je zase milejší dědek v plandavý košili, hrající na prkno s jednou strunou, protože vidím, že to má koule, mě jsou nějaký krosfúze u riti...a stokrát radši, než nějaký rejdění po strunách, mám tuhle " jednoduchou " věc, protože je krásná a hraná opravdovým mistrem kytary...http://www.youtube.com/watch?v=T2rZ405jzqs
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 20:06:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Sekale, slyšel jsi někdy o feelingu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 20:42:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Seasick Steve... Dik za tip! Takýto kumšt a svojráznych týpkov na pomedzí blues/rock/country/folku tiež môžem.

Akurát by som si nedovolil až tak sa navážať do nejakej inej štylizácie, ono všetko je do určitej miery štylizácia, netreba to brať až tak vážne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1386

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2012 21:51:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel : Na Knopflerovi se shodnem. Toho můžu..

Merhaut : Co je feeling vím, ale u Vaughana ho nějak necítím. Jeho styl hry na kytaru a používání efektů se mi nelíbí..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2012 07:41:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Před cca čtyřmi roky jsem, hlavně díky brněnské klice, přestal diskutovat na Lopuchu v HiEndu. Nyní mně to tady začíná tu dobu připomínat.
Silná rétorika, sebevědomí a přesvědčení jsou sice dobré třeba do politiky, často však působí destruktivně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
perys
Hifista - pokročilec


Založený: 04 marec 2011
Príspevky: 401

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2012 08:26:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman St: Applause
já ač celkem diskusní mládě, jsem zažíval začátkem loňska i poté podobné pocity, a výsledný dojem je že zdejší (rozuměj CZ) banda hifistů je jak rozhádaná třída na druhém stupni ZŠ - a to je škoda, čekal jsem od zdejších ostřílených borců víc pochopení, víc rad z praxe, víc věcných výtek a kritiky, a podstatně míň zbytečných osobních ataků.
Off topic !

_________________
vždyť vlastně o nic nejde.
CaryAudioCD300-SupraSwordAnniversary / AudioGd-OehlbachXXL1 / PerJadisJA30-OehlbachAirBlue5star-ShanSněhulákManII-MojeUcho
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2012 09:08:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Už ve Švejkovi je psáno, Perysi: "...někdy na člověka přijde chvíle, kdy je vůči všemu hluchej..." ty jsi hluchej vůči argumentům ohledně Cimrmana, hoši zde vůči kritickýmu a věcnýmu pohledu na kvalitu metálu, kterej považujou za skvělou muziku, protože neznají prakticky nic jinýho a na odlišný názor reagují jako panic na cizí ruku na svým pohlaví... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Timerobber
Banned


Založený: 21 jún 2007
Príspevky: 460

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2012 09:23:19    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.psychoza.estranky.cz/clanky/domaci-nasili/despota.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2012 09:29:28    Predmet: Odpovedať s citátom

perys napísal:
Roman St: Applause
a výsledný dojem je že zdejší (rozuměj CZ) banda hifistů je jak rozhádaná třída na druhém stupni ZŠ - a to je škoda, čekal jsem od zdejších ostřílených borců víc pochopení, víc rad z praxe, víc věcných výtek a kritiky, a podstatně míň zbytečných osobních ataků.
Off topic !


Je to pořád dědictví z doby, kdy se informace podávala víceméně autoritativně a direktivně, a byl na ni prakticky "monopol". Problém je ale i z druhé strany, kdy se kritizuje za každou cenu.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2012 09:53:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdy ? Kým? Komu? Prosím věcně a konkrétně...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vintage
Hifista


Založený: 06 december 2010
Príspevky: 159

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2012 10:16:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem si pustil LP Soul to Soul od Double Trouble a žádnou přeefktovanou kytaru neslyším:
http://www.youtube.com/watch?v=0HCgzgJZNaw

Feeling jak sviňa, který by nezamaskovalo ani tisíc efektů. Nadruhé straně některým rychloprťákům s nevkusnýma "hokejkama" místo kytar nepomůže k pořádnýmu zvuku ani milión zvukových procesorů a různých MIDI hovadin... Hrabou se v tom jak v k**** a dát jim pořádně vytavenýho plexi Marshalla, tak by nezahráli pořádně ani "hoří"...

_________________
Thorens TD126 MKIII -> Ortofon 2m Black
RME ADI-2 DAC FS
BV Audio PRE1 + PA300SSE -> Infinity R90
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
perys
Hifista - pokročilec


Založený: 04 marec 2011
Príspevky: 401

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2012 12:29:16    Predmet: Odpovedať s citátom

informace vs. argumrnty vs. federman: uznávám, že věcných připomínek tu padlo dost, ode všech (tj. díky!), ale nejvíc jich bylo v takové té otevřené podobě na Federmannových stránkách, ať racionálních nebo iracionálních - ten (když si odmyslím ty vychvalijící se závěry textů) podá nějakou myšlenku s argumentací a čtenáři je na tobě zda věříš nebo využiješ. chceš? ok. nechceš? nechtěj. ale ne že když nechceš tak stojíš za ho...o.
a abych věděl co a jak, musel jsem si to postavit a ověřit. stejně jako s metalem, abych mohl posoudit jak moc je v tomto žánru sraček, musel jsem si to všechno pracně naposlouchat. hrozná fuška.... takže pokud se vrátím k tématu dědků, tento koncert jsem neviděl, ale byl jsem 2x na UDOvi a jeho Acceptovský vzpomínce, a bylo to přímo skvělý! na rozdíl od jiných pozérských kapel-legend (viz JudasPriest, Manowar,...)

_________________
vždyť vlastně o nic nejde.
CaryAudioCD300-SupraSwordAnniversary / AudioGd-OehlbachXXL1 / PerJadisJA30-OehlbachAirBlue5star-ShanSněhulákManII-MojeUcho
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 3 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist