Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Restaurovani repro Pioneer HPM-700

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Teti
Hifista


Založený: 05 január 2011
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Ut máj 08, 2012 02:34:32    Predmet: Restaurovani repro Pioneer HPM-700 Odpovedať s citátom

Ve svem vlaknu jsem nastinil rekonstrukci par obrazky, ted bych vas chtel jeste provest obrazkovou plnou obrazkovou dokumentaci s popisky.
Abych nedelal frajera, ze jsem se do toho pustil bez predchozich zkusenosti, tak musim rict, ze jsem poprosil o radu NA. Ten me vse ochotne vysvetlil a poradil. Jeste jednou moc diky ^Smile^

1.
Repro jsem koupil z eBay, na fotkach vypadali ok, ale ve skutecnosti bylo bedneni jak od prasete. Naprosto spinave, ulamane rohy a podreny vinyl. No stejne jsem je kupoval s tim, ze si to vsechno posefuji. Jeste jsem si pohruzkou vysomroval od polaka slevu :ymdevil:


2.
Nemel jsem k tomu originalni latkovy potah, tak jsem se rozhodl vyhazet spunty. Stejne i kdybych ty potahny mel, tak bych s nimi nehral.


3.
Nejdrive jsem z toho vylouskal vyhybku a menice. U vyhybky byl plan vymenit kondy a konektory. Problem s temi originalnimi je,ze jsou tam pouze prisroubovane a maji jenom skripec na drat. Retro je fajn, ale v tomto pripade uplne na hovno. [-x


4.
Tady uz se to sroubuje ven.


5.
Vyhybka mela uplne ty nejlevnejsi kondy, ze schematka jsme zjistili, ze vyhybka je naprosto stejne jako u 12" modelu HPM-900. Taktez vnitrni kabel byl tenky jak tkanicka s konektory k repro. Ty konektory vypadavali. No jdu blejt velebnosti.


6.
Kondy a stare dratky uz jsou v tuto chvili pric, jak si jiste pozorny divak povsimne. Konektory jsou pripevneny opravdu podivuhodnym zpusobem, na sroubek a oboustranny plisek, ktery vytvari kontakt s druhou stranou PCB. Vsechny dirky k vnitrnimu vedeni a konektoru jsem musel zvetsit. Stare kondy byli cele zalepene do lepidla, ktere jsem musel kompletne vycistit.


7.
Jako nove konektory jsem zvolil typicke anglicke vintage bananky / se zavitem na vidle. Velice pekne provedeni.


8.
Puvodni konektory jsem vysroubil a odvrtal plast. Misto toho prilepil nove plastove podlozky dodavane ke konektorum. Nastesti vse krasne pasuje. Prilepil jsem to sekundakem a pro jistotu jeste zalepil s hot glue gun.


9.
Kondy jsem zvolil velice kvalitni od Jantzen Audio - Cross caps. Na DIY forech jsem videl, ze je vetsinou davaji na plocho, ale me se to tam krasne veslo na vysku.


10.
Tak tady uz vse hotovo. Jako vnitrni kabel jsem pouzil Supra cable 1.6mm2 - pocinovana med. Cetl jsem na forech a byl tam doporucovany jako skvely kabel pro vnitrni kabelaz. Jak jsem jiz psal, z duvodu vetsiho prumeru jsem musel vsechny diry provrtat a zvetsit. Bananky jsem utahnul matkou s podlozkami a udelal novy kontakt s druhou stranou pres kratke kabliky. Jeste jsem propajel vsechny soucastky, bo clovek nikdy nevi po 30. letch. Ted je vse pajene. Samozrejme jsem potaky vycistil kontaktolem a poradne prohybal. Praskani jiz nikdy vice soudruzi! \Very Happy/


11.
Samozrejme s vyhybkami a podobnymi hrackami jsem se prcil mezi tim, co me schnul tmel. Pouzil jsem tmel na drevo s barvou orechu. Cela sranda me trvala 3 dny, pac kdyz to chce clovek mit poradne, tak je treba vykitovat, brousit, pak zase vykytovat a vybrousit... a to nekolikrat opakovat. Take jsem osmirgloval stary vinyl. Spunty sli pryc a misto toho poradna vrstva kitu. Tech dir a skrabancu na kitovani tam bylo opravdu hodne. Nejhorsi bylo hezky udelat rohy. Postupne jsem pouzival smirgl papir 60 - 80 - 120 a 160 na nektera mista. Ty zlute kostky jsou ze skelneho vlakna a patri do komory stredoveho repro.


12.
Rozhodl jsem se prestrikat i zadni stranu repro, kdyz uz to delam, tak aspon vse poradne. Tmave hneda presne jako original! Nemam garaz, takze to musim strikat na strisce mezi baraky. No kdyz se chce, tak vymluvy jdou stranou. Exclamation


13.
Vse hezky schlo na schodech a smrdelo ku provokaci vsech sousedu v baraku :ymdevil: Zadek nahnedo a predni rohy nacerno, pro sichr, kdybych zprasi vinyl, tak aby to neprosvitalo.


14.
Tak uz nam to uschlo! Znali divak national geographic si vsimne, ze na teto fotce jeste neni vinyl. Vinyl je od firmy D-C-FIX - MATT BLACK SELF-ADHESIVE VINYL 450mm roll /m na predni stranu a D-C-FIX WALNUT NATURAL SELF-ADHESIVE VINYL 450mm na zadni stranu. Koupeno na eBay, takze kdo potrebuje, najdete si to tam. Vse krasne drzi. Diky za rady Foxiku. :-c


15.
Mel jsem dost strach protoze jsem to nikdy nedelal, ale nakonec to dopadlo na vybornou. Nejrive sli na radu boky - imitace orechu. Od spodu, bok, pres vrch a zase zakoncit naspodu - vse z jednoho kusu. Vinyl jsem "zazehlil" mokrou hadrickou, hrany se tam krasne vyrysovali. Potom predni strana - matna cerna. Po nalepeni vinylu po cele delce jsem vzdy hrany serizl nozem na koberce. Tam kde jsem to zprasil jsem pouzil cernou a hnedou pastelku.


16.
Tak a prvni ozvucnice je hotova. Ted jeste tu druhou a potom osadit.


17.
Do horni casti jsem nacpal ovci vlnu Monacor, ktera jak jsem jiz rekl - smrdi jak psi bouda :crazy: Vlnu jsem nacpal do vrchni casti ozvucnice, tak aby neucpala bass reflex. Pripevnil konikem. Myslim, ze to bylo urcite ku prospechu veci, ubylo basu a strasne se upevnil. Predtim to jenom dunelo jak sub od firmy Genius Mr. Green


18.
Vyhybky mezitim cekaji na osazeni...


19.
Prvni prisla na radu vyhybka, pripevneno srouby a jestli se divite k cemu ta cerna lihovka? Jsem prece perfekcionista a originalni zasle sroubky jsem zacernil do puvodni krasy Clap


20.
Vse krasne pasuje. Stredovy repro melo predtim mezikonektory, ja jsem tam navrtal diru a papajel napevno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Teti
Hifista


Založený: 05 január 2011
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Ut máj 08, 2012 04:26:26    Predmet: Odpovedať s citátom

21.
Tak jak vidite, tak jedno repro uz je v tuto chvili hotove a pajel jsem vse od horniho po spodni. Mel jsem bobky aby neukapnul cin pri pajeni nebo tak. V teto chvili bych opravdu vrazdil, pac jsem musel drzet menic, pajku a dratek jsem chytal tim menicem. Das ist hruza! Kabel k Super tweeteru a tweeteru jsem zakroutil co to slo (twisted pair). Vse je reseno kablem Supra 1.6mm. Stredak ma svuj vlastni kyblik ve kterem je jeste skelna vata.


22.
Uz zadne zadne konektory s prestupnim odporem, 21. stoleti si zada nove postupy a tim jsou pajeni a dale, jak jiste bystrejsi z nas odhadli... aaaano je to pajeni Smile Negativni jsem si vzdy zacernil, abych to pak nemusel hledat. Pres to smrstovacku.


23.
Tak tady uz celkove hotovo. Musim se pochlubit, ze vse hned fungovalo napoprve a bez problemu. Po pripojeni jsem pomalu pridaval hlasitost a zatim vse OK. Samozrejme hlinik jsem vycistil a nalestil WDckem. cerne mrizky na tweeteru a stredaku jsem nabarvil proprietalni cernou lihovkou. Na tyto veci se me to velice osvedcilo. Ted i ty mrizky vypadaji jako nove. Ten kdo vynalezl lihovku a zmrzlinu by si zaslouzil Nobelovu cenu :thumbup:


24.
Tady jeste jedna z izometrickeho pohledu. Vinyl me opravdu prekvapil svoji kvalitou. Ma v sobe i mini drazky, ktere pridavaji na autenticnosti.


25.
Tak vse zapojeno a ke spokojenosti majitele hraje bez sebemensich zakuckani. Na krabicich je to kvuli odhadnuti vysky novych stojanku. Dle znamych poucek by mel byt tweeter a podobne svinstvo ve vysce usi, tutiz me dle skromnych propoctu vychazelo stojanek s vyskou 300 mm.


26.
A aby bylo vse komplet, tak dalsi byla na rade vyroba reprokabelu. Tkanicky jsou domaci vyroby - Klotz 4mm, opravdu krasny kabel, vypada stejne jako 20 euro/m Furetech kabel. Kabel vypada velice pekne, delka 3.5m Nejsem padlej na hlavu a nesnasim vyrobce predrazenych kabelu, takze se drzim DIY a selskeho rozumu. Tak obrovskou zmenu jsem pri zmene kabelu necekal. Cely kabel jsem supnul do cerneho opletu, na konce koncovku s lepidlem a pres to jeste dalsi smrstovacku, proto jsou tam takove boule.


27.
Detail konektoru. Na jednu stranu jsem supnul specialni koncovky, urcene pro vintage pristroje a na druhou kopie od WBT.
Paskove konektory pro vintage pristroje ve svorkach u zesilovace drzi velice dobre. Rozhodne me to prijde jako cistejsi reseni, nez holy drat, i kdyz samozrejme nic proti holemu lanku. Dielektrikum vodicu jsou cervene a modre barvy, na ne jsem jeste zvlast supnul smrstovacku pro lepsi vzhled a vetsi tloustku. Preci co lepe vypada, take lepe hraje =))


28.
A jak to mam rada... zezadu. Na co myslite vy prasaci, prece fotku [-x Kabely byli vyrabeny na miru k repro, takze vse pasuje jak ma - stranove a nic se nekrouti. Bananky drzi skvele. Jak uz jsem rikal, zvukovy prinos i u techto starych potvor je obrovsky a kdo neveri je Tetrev Hlusec Laughing


29.
Mezitim me prisli repro na stojany Atacama SL300. Tezke stojany, do kterych se jeste pridat pisek. Ten jsem samozrejme jako spravny cech nakradl na plazi. Tedy ne kvuli tomu abych usetril, ale protoze je opravdu jemny a take ze se me nechtelo cekat do druheho dne, nez otevrou obchod. Sel jsem na plaz, tam pod rouskou tmy nabagroval do batohu a jak nejaky pako domu nesl 10 kilo pisku pres cely mesto. Jeste ten vecer to vse bylo proprane a hozene do trouby.
Pejsek s kocickou pecou Audiofilsky dort pro stojany. 3:-O


30.
Vse jeste nafutrovat do nozicek a to 8x. Dle vypoctu kazda nozicka zpapa 0.56 litru audiofilskeho dortu, neboli 3.5 kelimku. Celkova vaha jednoho otesanka po piskovem tuningu je 10kg. To neni spatne na 300mm stojanek (325mm s hroty).


31.
Babovicku uz mam, ted jeste sehnat lopatku a jdu su hrat... brum, brum, brum... uz me z toho hrabe =)) Ta tuzka co je na obrazku neslouzi k rejpani v nose ale zahusteni pisku ve stojanu.


32.
Tak tady celkovy vysledek, jeste to neni prisrobene k repro. Zatim to lezi na prouzku lepenky. Jak jsem jiz uvedl vyse, repro na stojany jsou Atacama SL300. Vyber stojanu byl hodne limitovan vyskou, protoze vetsina ma kolem 600 - 700 mm. Jedny z nejhezcich stojanu jsou Partington dreadnought, ale bohuzel se uz nevyrabi (a take jsou zase moc vysoke). Myslim, ze stojany se k repro naramne hodi.


Cena:

Cena rekonstukce repro 2500,- (v Kc):
- stojany Atacama SL300 - 3000
- kondy Jentzen - 450
- 10m kabelu supra - 500
- vinyl - 450.
- ovci vlna MONACOR MDM-3 - 350
- konektory do vyhybek Cliff TCP6 - 250
- sprej a tmel - cca 400
- pisek - dar prirody - zdarma

Takze to mame:
2500,- cena za repro, 3000,- za stojany, material na reprokabel 2200,-
Vsechno jsem si delal sam, takze cena za praci zadna. Celkove me ta sranda prisla asi na 7700,- Kc

Cas:

3 dny jsem kitoval, jeden den to strikal, jedno odpoledne vinyl, jeden odpoledne se vrtal s vyhybkami, celkova kompletace za jedno odpoledne a take reprokabel jedno odpoledne. Rano nepocitam, protoze to vzdycky chrapu \m/ Spoustu casu me jeste trvalo vsechno vysnupan na internetu, sehnat matros nebo cekat na objednavku. Pred samotnym zprasenim bedynek predchazela odborna expertizu od NA a take rady Foxe, ktery je majitelem HPM-900, takze jsem mohl zacit rekonstrukci s klidnou mysli .Toto byl muj vubec prvni projekt s dyhovanim/ vinylem a vubec jsem nevedel jak se to ma delat, tak jsem se vsude vyptaval a hledal na forech.

-------------------------------------------

Surprised) Na zaver bych chtel rict, aby jste nekontrolovali muj pravopis, pac tohle je forum o hifi a ne cestiny a pravopisu.
Surprised) Laik se smeje a odbornik si rve vlasy - timto omlouvam za neodborne vyrazy.
Surprised) Repro i stojany vypadaji ve skutecnosti jeste mnohem lepe. Jsem nahovno fotograf a jeste k tomu to cvakam s mobilem v roztresene ruce.

-------------------------------------------

A co dal?
Ted uz jenom staci pripenit repro ke stojanum a najit jim vhodne misto.
Po zrale uvaze jsem se rozhodl pripevnit repro pomoci lepive plastely zname jako Blu Tack. Udajne by se to melo pricucnout k reprakum, drzet je na miste a zaroven fungovat jako tlumice vybraci. Bylo me take doporuceno je prisroubit ke stojanum a tak take ucinim. Pouzity budou vlozky do MDF, do kterych prisroubim srouby M6. Parchante kteri by je prekotil nemam, ale chci to mit napevno - vibrace zde nedostanou sanci.

Diky za precteni, snad se vam moje psani libi. Budu rad za ohlasy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Teti
Hifista


Založený: 05 január 2011
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Ut máj 08, 2012 04:51:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeste ke zvuku:

Po vybastleni posun ve zvuku snad nepopsatelny a po vymene reprokabelu - jakozto pro skeptika necekany kvalitativni posun - podavaji prostor a to velice pekne.
Rekl bych ze se repro daji konecne poslouchat. Ubylo basu a to ku prospechu. Bas je ted pevny a ma tvar.
Predtim to byl jenom takovy prebasovany sliz. Stredu a vysek ubylo, uz to nerve usi. ted je to mnohem prijemnejsi, mnohem vice detailu.
Celkove bych rekl, ze mnohem prirozenejsi a libivejsi podani. Zvukove zlepseni obrovske a doporucil bych to kazdemu, kdo ma starsi repro, ktere ma smysl restaurovat.

Kdo by cekal hiendovy zvuk, tak musim zklamat, repro jsou z roku 80/81 a tudiz ocekavejte zvuk highendu z tohoto obdobi, ale po uprave tak nejak na steroidech. Docela bych mohl z klidnym svedomim rict, ze bych s nimi mohl i zit, kdybych neznal nic lepsiho. Samozrejme strci do kapsy nove levnejsi bedynky rekneme v kategorii do 10 000 Kc. Vyborny vintage!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Cipisek
Nádejný hifista


Založený: 16 apríl 2010
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Ut máj 08, 2012 08:08:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Doufam, žes tu vyvrtanou díru v ozvučnici středového repro pořádně utěsnil. Na fotce to tak totiž nevypadá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Teti
Hifista


Založený: 05 január 2011
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Ut máj 08, 2012 15:12:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Cipisek napísal:
Doufam, žes tu vyvrtanou díru v ozvučnici středového repro pořádně utěsnil. Na fotce to tak totiž nevypadá.


Neutesnil, ma to tam nejaky vliv?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut máj 08, 2012 16:25:56    Predmet: Odpovedať s citátom

No to teda! Vnitřní prostor ozvučnice pro basák musí být naprosto dokonale oddělený od vnitřního prostoru pro střeďák. Takhle ti basák "funí" do prostoru střeďáku a podtlak/přetlak vytvářený basákem ti "lomcuje" s membránou střeďáku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Teti
Hifista


Založený: 05 január 2011
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Ut máj 08, 2012 16:44:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
No to teda! Vnitřní prostor ozvučnice pro basák musí být naprosto dokonale oddělený od vnitřního prostoru pro střeďák. Takhle ti basák "funí" do prostoru střeďáku a podtlak/přetlak vytvářený basákem ti "lomcuje" s membránou střeďáku.


Kurnik, diky moc chlapi! Jdu to hned utesnit Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Ut máj 08, 2012 21:54:47    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa Pi december 26, 2014 17:26:31, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Teti
Hifista


Založený: 05 január 2011
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Št máj 10, 2012 01:06:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tohle je zrejme posledni serie fotografii z restaurovani repro.

33.
Dal jsem je na stojanky a upravil posledni malickost a tou byla dira v komore stredaku. Vytvoril jsem ji tam za ucelem protazeni vnitrniho kabelu z vyhybky. Ze me to hned nenapadlo. Zalepil jsem to pomoci hot glue gun. Jeste jednou diky za pripominky.


34.
Na uchyceni jsem pouzil kombinaci lepkave plasteliny Blu Tack a sroubu M6 x 50 s podlozkami. Idealni spojeni, ted uz se to ani nehne.


35.
Detail vnitrniho uchyceni, samozrejme jsem dal tlumici material zpet.


36.
Dopadlo to vyborne, vse drzi jak ma. Pripevnovani bylo trochu kokrlomne, ale nakonec to slo.


A zvedavy koulemjdouci se zase pta: "a co to udelalo se zvukem?"
a ja musim suse odpovedet: Predtim me Fox rikal, jak se mu strasne zlepsil zvuk, kdyz to dal na hroty a kamennou desku. Ja si zase rikal, ze zapracovala psychoakustika a tak velky rozdil to byt nemohl. Leda prdlacky.... bas se nepopsatelne upevnil. Byl jsem z toho opravdu v soku. Stredy a vysky zustaly tak jak byli predtim. Predtim to totiz jenom lezelo na lepence a tech stojancich.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Št máj 10, 2012 07:50:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ubylo basů, ubylo středů u bylo výšek a na svědomí to má menší volume Rotfl Nebo čeho teda zůstalo stejně? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Teti
Hifista


Založený: 05 január 2011
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Št máj 10, 2012 08:12:59    Predmet: Odpovedať s citátom

scream napísal:
Ubylo basů, ubylo středů u bylo výšek a na svědomí to má menší volume Rotfl Nebo čeho teda zůstalo stejně? Smile


ach jo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Št máj 10, 2012 14:55:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Teti, krasna robota, zasluzis si obdiv nato ze to je tvoj prvy vytvor, urcite klobuk dole a nech dobre sluzia HPM Smile

brokee

_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cambion
Hifista


Založený: 10 február 2012
Príspevky: 183
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št máj 10, 2012 15:20:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyzera velmi slusne urcite aj hra Thumbs up
_________________
Denon DCD-510,Creek 4330mkII,VMA II 3p, Sansa clip+ >KPP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Teti
Hifista


Založený: 05 január 2011
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Št máj 10, 2012 18:44:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky chlapi, no v podstate je to moje prvni prace se vinylem. Jinak uz jsem toho delal docela hodne. Muj blog: http://diy-hifi.net/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: So máj 12, 2012 22:58:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Vidím dobře, že ty kondíky drží jen tak na stojáka na vývodech ? Být to v profi, tak to za pár týdnů upadne.

Hezká práce, ale když ses s tím dělal, tak by asi bylo dobré vyházet všechny ty cívky na železe a s feritem a dát vzduchové. Nevím jak to tam vejde, možná že ty měniče v bedně jsou stejně nic moc a není to podstatné.

BTW, ty regly bývá nutné čistit opravdu poctivě, tj. rozebrat, vyleštit kontakty sběrače a velmi opatrně, ale důkladně očistit dráhu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Ne máj 13, 2012 10:07:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejsou ty "regly" náhodou dráťáky ?

Co bys na nich chtěl čistit ?

A mimochodem, ty bedny jsou z jednaosmdesátýho roku, tak bych to zas tak moc nepřeháněl.

Teti tady předvedl perfektní práci, včetně toho, že to všechno nafotil a šel s "kůží na trh".Na to, že nemá profesionálně vybavenou dílnu (dělá to doma v pokoji a na střeše domku...) a je to mladej kluk, tak to dělá fakt dobře.
A taky je vidět, že ho to baví.
Jen tak dál.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne máj 13, 2012 19:12:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, ty regly jsou dráťáky a mnohé kusy zlobí už po 5 letech od výroby, natož když jsou staré 30 let. 10 let starý kus koupený u Monacoru uměl při pokojové hlasitosti přidat k výškáči pěkných pár procent THD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Teti
Hifista


Založený: 05 január 2011
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Ne máj 13, 2012 23:01:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky sedoure,
presne jsi vystihl podstatu o co jsem se v tomto pripade snazil. Mohl jsem jeste udelat spoustu veci, piano lak, uplne nove vyhybky, mereni atd. ale o to tady vubec neslo!

Predtim jsem jeste renovoval elektrostaty Quad ESL 57

http://diy-hifi.net/2012/04/21/quad-esl-57-progress-of-refurbishment/

Vite o co me jde? Ze ja jako zacatecnik koliktrat hledam informaci na internetu a nemuzu ji najit. Treba i na trivialni vec. Proto jsem se rozhodl dokumentovat veci ktere bastlim, abych tim pomohl ostatnim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2012 11:47:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrá práce, ale doporučuji ještě dodělat ty originální grily, logo sedmistovek na Ebay seženeš, tkaninu taky a dodělat rám pro Tebe nemůže být problém. Co říkáš?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Teti
Hifista


Založený: 05 január 2011
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2012 21:58:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Dobrá práce, ale doporučuji ještě dodělat ty originální grily, logo sedmistovek na Ebay seženeš, tkaninu taky a dodělat rám pro Tebe nemůže být problém. Co říkáš?
Na ty grily fakt prdim ale to logo si zkusim sehnat, dobry napad!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vintage
Hifista


Založený: 06 december 2010
Príspevky: 159

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2012 23:20:09    Predmet: Odpovedať s citátom

... počky až přijdou děti nebo domácí mazlíčci, bez grilů bych měl už dávno po reprobednách Very Happy
_________________
Thorens TD126 MKIII -> Ortofon 2m Black
RME ADI-2 DAC FS
BV Audio PRE1 + PA300SSE -> Infinity R90
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut máj 15, 2012 06:01:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle zkušeností mého kamaráda jsou nějaké hadříky jako ochrana membrán proti fuckanům naprosto neúčinné. Bedny má pěkně dokola ovinuté králičím pletivem. Ale ne takovým, jako na obrázku, ale s menšími oky.
Jó, mazaní soudruzi ze Sovětského svazu věděli jak na neposlušné (pardon - hyperaktivní) fuckany - mřížky z ocelového perforovaného plechu a pěkně přišroubovat! Smile



Pletivo proti Fuckanum.jpg
 Description:
 Filesize:  44.88 KB
 Viewed:  735 Time(s)

Pletivo proti Fuckanum.jpg



Fuckan Free Speakers Radiotehnika S-90B.jpg
 Description:
 Filesize:  46.95 KB
 Viewed:  837 Time(s)

Fuckan Free Speakers Radiotehnika S-90B.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Teti
Hifista


Založený: 05 január 2011
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Ut máj 15, 2012 15:04:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Do pletiva jeste zavest vysoke napeti, a nahoru ostnaty drat. Krasny DIY projet na odpoledne Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist