Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Media Player s "autostartem" po výpadku napájení

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2012 12:22:08    Predmet: Media Player s "autostartem" po výpadku napájení Odpovedať s citátom

Prosím o tipy na Media Player, Bluray Player nebo DVD Player, který po výpadku napájení a opětovném obnovení napájení (laicky vypadne jistič a někdo ho nahodí) začne opět hrát. Většina přehrávačů po obnovení napájení zůstane ve Stand-By módu. Já potřebuji, aby se přehrávač po obnovení napájení nejen zapnul, ale aby i a začal přehrávat konkrétní videosoubor, a to ve smyčce stále dokola. Nemusí to být od místa, kde došlo k přerušení dodávky proudu, ale klidně znovu od začátku. Na záznamovém médiu (USB Flash, DVD) bude jen a pouze tento jeden videosoubor.

Pro přehlednost požadavky v bodech:
- po výpadku a obnově napájení se přehrávač musí bez obsluhy zapnout a začít přehrávat ve smyčce jeden videosoubor
- HDMI výstup s možností nastavit nativní rozlišení 1024 x 768 pixelů
- Přehrávaní ideálně z USB Flash paměti kvůli spolehlivosti (kterápak současná Bluray/DVD mechanika snese nonstop provoz déle než měsíc, že ...)

O tom, že všechno tohle umí PC samozřejmě vím a pravděpodobně to u toho i skončí. Ale nějaký malý Media Player za dobrý peníz by byl šikovnější.

Za případné tipy předem děkuji
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2012 18:49:15    Predmet: Odpovedať s citátom

RaspberryPi, dokonce by dle tvého popisu stačila i levnější verze bez ethernetu. Jenom bude pár týdnů trvat, než ukojí poptávku. Obrazů různých linuxových distribucí je už k dispozici celá řada.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2012 19:38:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Pár týdnů (navíc bez stoprocentní jistoty dostupnosti i po pár týdnech) to bohužel nepočká.

Pro srandu jsem vytáhl starý šitózní DVD přehrávač X-Site XS-268. Má klasický mechanický síťový vypínač přímo na 230V, takže po výpadku a obnově napájení začne rovnou přehrávat. A to i v případě, že před výpadkem byl ve stavu Stand-By, Stop, Pause a podobně. Stačí vypálit klasické DVD bez menu a s příznakem "přetočit na začátek" a přehrává to stále dokola. Funkčně perfektní. Jenže nemá HDMI a mám jenom jeden. Přehrávače potřebuju dva.

Čili DVD přehrávač s klasickým mechanickým síťovým vypínačem by mohl být řešení. Jenže najít takový nový s HDMI výstupem bude asi problém. Navíc i když bude mít síťový vypínač, tak to ještě neznamená, že se po obnově napájení zapne a začně přehrávat - klidně může přejít do Stand-By.


Malá odbočka: při Googlení jsem narazil na papírově funkčně nadupaný Androidí přehrávač ShenZhen XuTing E3 s komickou cenou 590 Kč:
http://www.escadtrade.cz/e3-full-hd-media-player-s-rozlisenim-1920x1080-lan-usb-sd-sdhc-1x-sata-pro-2-5-hdd.html
http://www.xuting.net/en/product/e3hd_player2.htm
Zkusím mrknout do návodu a poGooglit:
http://www.xuting.net/en/downloading/usermanual/E3_UserManual.rar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2012 20:13:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Vzhledem k SATA rozhraní je to luxusní cena, zřejmě jde o nějaký výprodej. Jeden kousek už je na cestě. Díky za tip Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2012 20:30:09    Predmet: Odpovedať s citátom

A nebo je to neprodejný nepovedený šmejd. Trošku jsem Googlil a nějakou recenzi nebo uživatelskou diskuzi jsem nenašel. Ani si nejsem jistý tím Androidem. Viděl jsem to mezi Androidími přehrávači, ale v manuálu ani ve specifikacích nic o Androidu není. Třeba to má nějaký vlastní mizerný rýžový systém. O podpoře čestiny u textových titulků nikde ani slovo a dost bych o tom pochyboval. Menu je jen anglické a čínské (což samozřejmě vůbec nevadí), ale česká diakritika se u titulků dost hodí. Žádný upgrade firmwaru výrobce nenabízí - ale třeba se jim podařilo udělat hned první verzi firmwaru bez chyb (he he he ...). Tak se teším na tvou recenzi. Snad v ní nebude moc neslušných výrazů ... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut máj 15, 2012 07:51:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Uvidíme. Kdyby se stal zázrak, mohlo by to být kompatibilní s http://www.dealextreme.com/p/mele-1080p-android-2-3-internet-tv-set-top-box-w-wifi-optical-3-x-usb-hdmi-av-lan-sd-119913 , na kterou lze nainstalovat standardní linux. Ale to až na to přijde řada.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So jún 16, 2012 19:25:22    Predmet: Odpovedať s citátom

V nabídce už to nemají, takže není moc aktuální. Nicméně podíval jsem se dovnitř, bohužel to není arm, ale arc http://openlinux.amlogic.com/wiki/index.php/Arc , konkrétně AML8226. Zajímavé je, že ta SATA je pomocí standardního USB-SATA převodníku GL830, ten ARC satu nemá, takže docela klasika.

Jinak to funguje, přepínání znakových sad u titulků to má taky, samozřejmě upgrade firmwaru moc nehrozí, je to čínský noname. Dokonce je na to kompletní linuxová distribuce, ale arc není přímo v jádře, takže to časem umře. Uvidím, zda to někde využiji, vzhledem k ceně mě to nijak nepálí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist