Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

ODAC - USB DAC by NwAvGuy

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St apríl 18, 2012 22:34:37    Predmet: ODAC - USB DAC by NwAvGuy Odpovedať s citátom

Už to je tu - http://nwavguy.blogspot.com/2012/04/odac-released.html

SPECIFICATIONS:
Audio Formats: 16/44, 16/48, 16/96, 24/44, 24/48, 24/96
Interface: USB Audio Class 1
Native Driver OS Support: Windows XP & Later, OS X x86, Linux
Operating Systems Tested: XP, Vista, Win7 (32 & 64), OS X Snow Leopard, Ubuntu 9.1 32 bit
Line Output: Approximately 2 Vrms into 5K ohms or higher
Dynamic Range: > 110 dB A-Weighted
Distortion: < 0.005%
Dimensions: 49 x 58mm

EDIT: zmenený pôvodny titulok "ODAC - zvukovo transparentný USB DA prevodník od NwAvGuy"


Naposledy upravil miero dňa Ne jún 10, 2012 14:48:28, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Pi máj 11, 2012 11:14:32    Predmet: Odpovedať s citátom

ma s tymto kuskom niekto nejake skusenosti? stoji to za to?

brokee

_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 12, 2012 07:35:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Snad koncom maja budu rozposlane prve kusy... potom pridam info.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: St máj 30, 2012 10:29:12    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj Miero,

mas nejake nove info ohladom toho DAcu?

dik brokee

_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 30, 2012 11:54:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Je objednany spolu s O2 full kitom z http://www.headnhifi.com. Zial predajca este caka na kovove krabicky, ale snad buduci tyzden by som to uz mal dostat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matulo_g
Hifista


Založený: 02 august 2010
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: St máj 30, 2012 13:15:33    Predmet: ODAC Odpovedať s citátom

Ja ho mam ako modul uz doma. Hra to velmi slusne (na tak maly DAC s napajanim cez USB). Nemal som cas na nejaky velky test, no deklarovane parametre sedia (merane s ESI Juli@). Taktiez nejako nepocujem rozdiel medzi nimi. Skor by som povedal, ze na 2496 je ODAC na tom lepsie.
Za ti peniaze to stoji za to.

M.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Št máj 31, 2012 08:53:01    Predmet: Odpovedať s citátom

nazdar chlapi,

no ja nie som nejaky DIY v elektronike, takze najradsej by som bol keby som to videl ako to vyzera, teda celkovo, krabica, vystupy,vstupy, kvalita vyhotovenia a tak, takze by som poprosil nejake foto, kludne piste ss.

dik brokee

_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 31, 2012 12:19:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Na peknu skatulku si este treba pockat, zatial sa predavaju len osadene dosky, ktore sa daju vlozit napr. do O2 sluchadloveho zosilnovaca.

Ale v samostatnych skatulkach to bude, pravdepodobne USB vstup a maly jack alebo RCA ako vystup. Par obrazkov z navrhov:

(JDSlabs) http://www.jdslabs.com/images/ODAC/StandaloneODACRev2.jpg
(HeadNHiFi) http://www.diyaudio.com/forums/head-n-hifi-walter/211577-odac-european-worldwide-pre-orders-4.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So jún 09, 2012 15:12:39    Predmet: Prvé dojmy Odpovedať s citátom

Nadchla ma výborná lokalizácia zvukov a čo sa týka schopností prehrávania hudby som spokojný.

ALE !!!

Netvári sa byť veľmi odolný voči rušeniu z PC.

Pri prehrávaní s DPA222 je počuť v repro tiché zvuky PC - také cvrlikanie. Merané AC napätie na repro svorkách ... 6.05 mV // -44.4 dBV.

EDIT: vyzerá, že rušenie je spôsobené zemnou slučkou cez zosilňovač; bez tej zemnej slučky je to s PC bez cvrlikania, notebook som už neskúšal

A zhorší sa to na -41.8 dBV pri napojení na notebook zapojený do siete. S bežným
AC adaptérom low-end notebooku je to dokonca na -36.7 dBV, čiže hrozné.

Iný DAC pripojený cez optiku k PC je s DPA222 úplne ticho ... 1.67 mV // -55.6 dBV.

Na porovnanie som ODAC pripojil i na zosilňovač Musical Fidelity A5.5 a s ním už to necvrliká, len ticho šumí ... 3.95 mV // -48.1 dBV.

Takže na použite s výkonovým zosilňovačom nedoporučujem. Resp. môže to hrať veľmi dobre ak bude napojený na nezarušené PC
a vhodný zosilňovač, ale nemusí to byť len tak.

Zatiaľ ešte nemám postavený sluchadlový zosilňovač O2. No dúfam, že s ním bude ODAC hrať bez problémov, keďže to autor na tom testoval.


Naposledy upravil miero dňa So jún 09, 2012 18:38:21, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Duwenbleidd
Hifista


Založený: 16 jún 2009
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: So jún 09, 2012 15:26:22    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.circuitsathome.com/products-page/usb-interfaces
Pro případ nouze...
Srovnáš ho i s Bizonem?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So jún 09, 2012 18:31:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak cvrlikanie pri napojeni na DPA222 mam docasne odstrenene s odpojenou zemou.

OFFTOPIC1: Momentalne hrajem DPA bez preampu PA04B, pretoze sa to momentalne tvari ako oscilator a este som to neodladil,
takze s preampom to mozno nebude treba odpojovat.

OFFTOPIC2: Porovnavat priamo s bizonom chcem az to bude viac porovnatelnejsie. Zatial mi pride ze ODAC ma lepsiu lokalizaciu - t.j. frekvencna
charakteristika je rovnejsia. Zasa ani sa velmi nedivim, sice som tam daval 0.1% odpory, ale pride mi to malo lebo kanaly nie su uplne symetricke.


Momentalny stav so sumom:

PC -USB> ODAC -> Power amplifier
7.08 mV ... -43 dBV

PC -TOSLINK-> other DAC -> Power amplifier
1.1 mV ... -59 dBV

Som zvedavy ci sa to podari nejako odladit.

Ale inak hra to prijemne. Az na to, ze mi pod linuxom obcas pri play/stop/play nie velmi pekne "praskne" v repro.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So jún 09, 2012 18:36:09    Predmet: Re: Prvé dojmy Odpovedať s citátom

miero napísal:

Netvári sa byť veľmi odolný voči rušeniu z PC.

Pri prehrávaní s DPA222 je počuť v repro tiché zvuky PC - také cvrlikanie.


To je těžké, když je napájený z USB. Dle mého názoru jsou ty důvody popisované na http://nwavguy.blogspot.cz/2012/03/odac-update.html jenom výmluvy, proč si zjednodušil život. Spínat externí napájení při přítomnosti USB napětí nemůže být žádná věda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So jún 09, 2012 18:49:44    Predmet: Re: Prvé dojmy Odpovedať s citátom

dustin napísal:
To je těžké, když je napájený z USB. Dle mého názoru jsou ty důvody popisované na http://nwavguy.blogspot.cz/2012/03/odac-update.html jenom výmluvy, proč si zjednodušil život. Spínat externí napájení při přítomnosti USB napětí nemůže být žádná věda.


Tak otazka je, o kolko dB by sa to zlepsilo keby to bolo napajane externe. Mozno to casom skusim oddelit specialnym USB kablom s vlastnym napajanim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So jún 09, 2012 19:52:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Přijde mi, že 5V je dost málo na to, aby po pořádném přefiltrování zbylo ještě rozumné napětí pro analogové operáky. Mně se tedy napájení DACu z USB moc nelíbí.

Také mi cvrlikaly repráky (při pohybu myší, při zobrazení znaků v terminálu), když jsem měl zvukovku napojenou do T-ampu napájeného rovnou z 12V větve z PC. Udělal jsem si jednoduchý lineární zdroj se 7812 a od té doby je "dead silent", pořád se stejnou zvukovkou (Infrasonic Quartet). Dělal to bordel na tom napájení. Zajímavé je, že regulátory na zvukovce to dostatečně vyčistí. Ale tam se používá i 12V (a možná i -12V, to teď z hlavy nevím).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So jún 09, 2012 23:18:09    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Přijde mi, že 5V je dost málo na to, aby po pořádném přefiltrování zbylo ještě rozumné napětí pro analogové operáky. Mně se tedy napájení DACu z USB moc nelíbí.

Také mi cvrlikaly repráky (při pohybu myší, při zobrazení znaků v terminálu), když jsem měl zvukovku napojenou do T-ampu napájeného rovnou z 12V větve z PC. Udělal jsem si jednoduchý lineární zdroj se 7812 a od té doby je "dead silent", pořád se stejnou zvukovkou (Infrasonic Quartet). Dělal to bordel na tom napájení. Zajímavé je, že regulátory na zvukovce to dostatečně vyčistí. Ale tam se používá i 12V (a možná i -12V, to teď z hlavy nevím).


Vtip je v tom, že tam žiadne extra analógove operáky nie sú. Výstup ide z ES9023 len cez low-pass filter. A 2V RMS to dáva v pohode, ten DAC čip obsahuje napäťový invertor i výstupný operák.

Schéma je už verejná:
http://www.yoyodyneconsulting.ca/downloads/General/ODAC/ODAC-release.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So jún 09, 2012 23:32:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, koukám, že ten DAC napájí 3,6V. Proč ne. Nejsem žádnej odborník přes rušení, ale přijde mi, že je rozdíl, jestli do DACu jdou jenom symetrické datové linky USB (tj. oddělené napájení), nebo se to ještě zemní přes USB zem (napájení z USB, dále čištěné a regulované). V první případě to dle mého názoru bude mít vyšší odolnost vůči rušení, protože se nemůže projevit common-mode rušení, které bude vůči USB GND.

Ale na toto téma tu máme opravdové odborníky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 10, 2012 10:41:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Takto som komentoval ODAC na http://nwavguy.blogspot.cz/2012/05/odac-may-update.html

-----

Adding more measurements:

Setup: Linux -> sox as sine/white noise generator -> ALSA drivers -> DAC/soundcard out
-> Musical Fidelity A5.5 amplifier (power amplifier input)
-> Monitor speaker from old Creative Megaworks 550D + Fluke 189 DMM

(NFL) Noise floor in dBV -- roughly correlates with noise produced by the speaker
(SIN) The lowest recognizable level of sine wave without distortion; listened with ear near the speaker
(WHI) The lowest recognizable level of white noise; listened with ear near the speaker
(LAD) Measured voltages in dBV for sine wave at levels -50/-60/-70/-80/-90 dB

Integrated sound card -- very good noise floor, no disturbing sounds
(NFL) varies from -36.6 to -44.5 (SIN) -90 dB (WHI) -96 dB (LAD) N/A

ESI Juli@ -- disturbing background noises; like fast clock ticking
(NFL) varies from -31.5 to -36 (SIN) -111 dB (WHI) -109 dB (LAD) X/-26.9/X/X/X

"Reference" DAC based on ES9018 -- totally silent, i.e. noise bellow the amplifier noise
(NFL) -60 (SIN) -116 dB present, but almost lost in the amplifier noise (WHI) -111 dB (LAD) -18.8/-28.8/-38.8/-48.6/-56.7

ODAC -- silent white noise on background; checked on two different computers with regular ATX power supply
(NFL) -44.2* (SIN) -109** dB, but at -99 triangle-wave like distortion (WHI) -109** dB (LAD) -18.1/-27.8/-36.3/-41.6/NA

* The (NFL) of ODAC is -54.3 dBV when connected to USB charger, but obviously it cannot play sound.
So it's possible that PC is source of that -44.2 dBV noise.

** According the (LAD) measurement the ODAC is loosing dBV linearity at low-levels.
Therefore the results of listening tests (SIN) and (WHI) might not be comparable with reference DAC.

Conclusion:
(objective) My piece of ODAC is not better than DAC using "reference" chip of the same company ESS.
Relatively high noise floor is present when connected into power amplifier. It can be disturbing on high-sensitivity speakers.
I suspect that some HF noise might travel from PC to amplifier via USB cable and modulate as noise.
More tests by others are needed.
(subjective and/or might be caused by faulty ODAC) I do not like dBV non-linearity on low volume levels.
Also there is an distorted "sine" wave when played at levels near -95 dB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne jún 10, 2012 12:43:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky, je tam zajímavá diskuse. Mimochodem/OT - čím jsi to měřil? Rád se přiučím. Díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 10, 2012 14:09:23    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Díky, je tam zajímavá diskuse. Mimochodem/OT - čím jsi to měřil? Rád se přiučím. Díky.


No, pouzil som dve "meradla" ... AC milivoltmeter zapojeny na reprosvorky zosilnovaca a paralelne k tomu stredovy reproduktor a pri nom ucho.
V PC s Linuxe pomocou prikazu "sox" generovane/prehravane signaly v 24 bitovej hlbke.

Postup zhruba:
(NFL) na PC pustim "ticho" ... pocuvam sum + meriam AC napatie (RMS).
(LAD) na PC generujem sinus -50/-60/-70/-80/-90 dB ... a meriam AC napatie.
(SIN) uchom blizko repro pocuvam ci generovany 1kHz sinus je v sume pocutelny na velmi nizkych hlasitostiach;
resp. ci ten sinusovy signal znie ako sinus, a ci uz ako nejaky trojuholnik/obdlznik/sum
(WHI) uchom blizko repro pocuvam ci pri prehravany biely sum je este rozoznatelny v sume zosilnovaca

Samozrejme ze taketo testy nie su dostatocne na porovnanie kvality, ale motivacia bola ci je softverovy volume dostatocny.
A myslim si, ze ani s Juli@ ani s ODACom veru nie je.

Pripominam, ze pri pouziti mojim s vykonovym zosilnovacom. Snad to so sluchatkovym O2 bude lepsie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 20, 2012 09:34:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Prvé dojmy posluchu ODACu so slúchadlovým zosilňovačom O2 na AKG K272 HD sú lepšie ako som očakával.
Hraje to veľmi čisto v celom rozsahu, vnímam jemné detaily vo zvuku, nahrávka púta pozornosť a vťahuje do reprodukovanej reality.

Paráda a spokojnosť :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mmicko
Hifi obsluha


Založený: 01 jún 2011
Príspevky: 15
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po jún 25, 2012 14:24:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Nezkoušel jsi nahodou použít externí napájení s upraveným USB kabelem?
Uvažuju a použití tohoto DACu spolu s Dispre případně PRE4.
Vzhledem k malému odběru a relativně nízkému napětí 5V jsem uvažoval o případném napájení DACu z baterie ....

Díky za info
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 25, 2012 15:09:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Neskúšal. A obávam sa, že vymeniť len napájanie nebude stačiť a bude treba ten izolátor.

Inak O2 je parametrovo i cenovo lepší než Dispre. S tým, že Dispre som nikdy nepočul, takže dávam len také doporučenie uvačovať i nad tým.
A na jeseň by mohla byť aj stolná verzia ODA s ešte s trochu lepšími parametrami.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 25, 2012 15:29:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte k tomu tuningu napájania. V kombinácií s O2 a slúchadlami nie sú počuteľné z ODACu žiadne zvuky počítača.
Ešte ho vyskúšam raz s DPA222 - už mám opravený vstupný modul, a dám vedieť či sa to zlepšilo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mmicko
Hifi obsluha


Založený: 01 jún 2011
Príspevky: 15
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2012 06:56:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Izolátor bych přinejhorším doplnil, pokud by to zlobilo, ale chtěl jsem to napájet pořádně - buď z baterií, nebo nějakého LowNoise 5V zdroje.
Co se týká zvuku O2, jsem na tom přesně opačně než ty - neslyšel jsem O2 ale slyšel jsem Dispre2, ale myslím že O2 líp hrát nebude.

Porovnával jsem Dispre zatím jenom s mým DAC/AMPem Aune kde jsem místo původních operáků použil jedny z nejlepších singlů (627ky) v "dual adapteru"
a Dispre bylo jednoznačně lepší - hlavně na basech a v detailech.

Na ODA jsem taky zvědavej, ale asi zkusim napřed ODAC a pak se uvidí...

P.S.
Nevíte někdo o nějakém hodně dobrém 5V zdroji? Ideálně alespoň na úrovni ZT15VA
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2012 08:35:27    Predmet: Odpovedať s citátom

mmicko napísal:
Porovnával jsem Dispre zatím jenom s mým DAC/AMPem Aune kde jsem místo původních operáků použil jedny z nejlepších singlů (627ky) v "dual adapteru"
a Dispre bylo jednoznačně lepší - hlavně na basech a v detailech.


Operaky nie su vsetko. V cinskom Zero DACi ani super operak nezachranil to co sa odflaklo pri navrhu.

mmicko napísal:
Nevíte někdo o nějakém hodně dobrém 5V zdroji? Ideálně alespoň na úrovni ZT15VA


Viem o tomto, resp. mam dual verziu v inom DACe na analogovej casti -- http://twistedpearaudio.com/power/placid.aspx
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mmicko
Hifi obsluha


Založený: 01 jún 2011
Príspevky: 15
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St jún 27, 2012 08:01:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak už mam jeden ODAC taky objednanej Smile
Jako napájení k němu asi nakonec objednám tenhle zdroj

http://sjostromaudio.com/pages/hifi-projects/36-hifi-projects/70-ssr01-sjoestroem-super-regulator

tady
http://www.head-fi.org/t/456822/how-to-measure-power-supply-noisefloor/30
mu naměřili pouze 1.5µVrms při 15V s operákem LT1115
což je řádově 10x až 100x méně proti jiným které tam také měřili.
Bohužel měření toho Placidu jsem nikde nesehnal Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 27, 2012 11:35:30    Predmet: Odpovedať s citátom

No, keby ti stacil LM317 tak TPA maju modul LCDPS http://twistedpearaudio.com/power/lcdps.aspx s dvoma regulatormi. Ten Placid HD by mal ale byt vyrazne kvalitnejsi. Ak napises autorom, tak ti poslu udaje.

Ale je dost mozne, ze ten zdroj zozenies lacnejsie i z blizsia ako od TPA.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mmicko
Hifi obsluha


Založený: 01 jún 2011
Príspevky: 15
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2012 08:16:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky, ale už jsem objednal ty od sjoestroema.
Chtěl bych to postavit a už se v tom nehrabat, proto použiju "v rámci možností nejlepší" řešení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mmicko
Hifi obsluha


Založený: 01 jún 2011
Príspevky: 15
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po júl 30, 2012 14:34:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ODAC už je doma asi 14 dní.
Zkoušel jsem ho jenom v rychlosti cca tři večery, zapojenej do line-in vstupu na Aune.
Pustil jsem si 2x foobar, jeden pro Aune a jeden pro ODAC se stejnou skladbou, spustil jsem oba foobary najednou a pak už jen přepínal vstupy na Aune a porovnával.

Prostor - šířka i hloubka podobná, ale ODAC má lepší dozvuky a reálnější charakter nástrojů (ODAC cca o 10% lepší)

Basy - perfektní, prokreslené, jdoucí pěkně odspodu (ODAC cca o 15% lepší)

Středy - nástroje mají na ODACu reálnější a plnější zvuk a jsou lépe lokalizovatelné, hlavně mužské hlasy znějí lépe (ODAC cca o 25% lepší)

Výšky - perfektní, čisté nezkreslené - dokonce i na mých HD650 jich je dostatek a slyším v nich více detailů (ODAC cca o 20% lepší)

Celkově - oproti původnímu AUNE který se prodává za 180 Dolarů by byl ODAC jasně o třídu lepší, což je při pořizovací ceně 100 Dolarů perfektní poměr cena/výkon.
Oproti mému AUNE vylepšenému 4x singl operákama OP627 v dual patici (stály dalších 60 Dolarů ) už to tak velký rozdíl není, ale pořád je tam dost slyšitelné zlepšení.

Až mi dorazí všechny zbývající díly a zapojím ODAC přes USB izolátor
přímo do Dispre, tak počítám že se zvuk ještě zlepší a budu moci provést případné porovnání ODACu a dac části Aune na Dispre zesilovači.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 01, 2016 15:06:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Medzicasom vznikla RevB verzia ODACu so SA9023+PCM5102A, ktora ma lepsie vsetky merane parametre:
- http://yoyodyneconsulting.ca/pages/ODAC.html
- http://blog.jdslabs.com/?p=1003
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist