Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Test sluchátek VI
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 11:49:10    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:57:10, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 11:53:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Petr Janosek napísal:
Jasně, neříkám že ne, a Sony by Denona, který je přehrávač nižší třídy, ve sluchátkách určitě jasně trumfnul. Jen nemyslím, že by Dcd 755 Ar měl na svědomí nějak opravdu velké zhoršení zvuku. Na to je to už solidní výrobek, i když bohužel přísným nárokům na věrnou reprodukci ještě nevyhovuje. Docela by mě zajímalo, za kolik let už tomu bude v téhle cenové relaci jinak.


jinak?
hur uz je Smile ... vetsinu lidi kvalita nezajima ... a bude hur Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 12:04:27    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:57:29, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 14:14:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Petr Janosek napísal:
... Napsal byste proto prosím, jaký přehrávač, propojovací kabel a příp. síťovou pračku jste pro test použil?...

- CDP Cambridge Audio Azur 640 v1
- originální signálové kabely ZAMA od p.Zajíce
- automatickou pračku Crosley mi manželka nedovolila připojit Wink , ale máme komplet nový elektrorozvod v nové zástavbě RD a od jističe mi vede samostatná větev, na které nejsou žádné další spotřebiče, preventivně jsem vypnul ledničku i TV

citácia:
Processing není jen mírné předsunutí hudební scény řekněme z pozice mezi ušima někam před vaše víčka, ale celkově objevení se třetího rozměru, plnějšího zvuku, výraznějšího basového základu, celkově pak neúnavnosti, přirozenosti a atmosféričnosti.

Přesně takto jsem to slyšel a jinými slovy se snažil neuměle popsat ve svém hodnocení. Naprostý souhlas. Přes různou kvalitu zdroje signálu to vnímáme stejně.

Ale stejně bych si jednou rád otestoval STAXy i s jejich prostorovým procesorem. Jak jste je v porovnání se ZAMou vnímal Vy?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Po apríl 02, 2007 14:12:59    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:57:50, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po apríl 02, 2007 14:31:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Chystám duel, kde AKG 701 mají mocného konkurenta. Vydržte, píšu to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Po apríl 02, 2007 14:49:37    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:58:00, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Pi apríl 06, 2007 13:04:28    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:58:10, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi apríl 06, 2007 14:48:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Petr Janosek
Ad kvalitnější CDP :
Věřím a souhlasím. Zkoušet pár dnů špičkový CDP pro mě nemělo smysl. Mám dlouhé vedení a chybí zkušenosti, na zažití změny potřebuji čas. Abych byl schopen porovnat sluchátkáče a ne vliv CDP, potřeboval bych aspoň měsíc. Smekán před mistry, kteří mají po 5-ti minutách a přehození 5-ti strojů jasno.

Už tak mě překvapilo, že i s levným CA 640 to hrálo tak krásně "do nebe". Na rovinu - byl jsem hodně skeptický a na fungování procesingu jsem moc nevěřil. O to příjemněji jsem byl překvapen.

Ad kabely :
ZAMu jsem zkoušel pouze s originál kabely. S mými pomlázkami se ve stísněném prostoru za mou aparaturou špatně manipuluje. Byl jsem líný a nechtěl jsem riskovat škrábnutí zapůjčeného přístroje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2007 12:08:00    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:48:02, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2007 12:50:16    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:48:19, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
frakan
Hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nové Mesto n/V

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2007 10:37:30    Predmet: Odpovedať s citátom

nehorázna demagógia

pamätám sa na výsledok nezávislej recenzie káblov / zdôrazňujem nezávislej, pretože ju nerobili obchodníci, ale technici / , výsledok bol
nasledovný :

.... a najlepším sa ukázal byť starý kábel od miešačky na maltu
za 1/100 ceny...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2007 12:42:51    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:48:56, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2007 13:08:18    Predmet: Odpovedať s citátom

frakan, Petr Janošek
Na své názory máte oba svaté právo, ale pokud chcete vést obecnou diskuzi na téma vliv kabelů, bylo by lepší pokračovat zde :
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=355.
Pokud má ve finále dojít i na silnější slova než "nehorázna demagógia", doporučuji rovnou přejít do tématu "Blbové a HIFI". Very Happy
Díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Pi máj 18, 2007 13:55:04    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 22:49:08, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po máj 21, 2007 05:52:08    Predmet: Odpovedať s citátom

4 frakan

Jakou aparaturu bys doporučil pro sluchátkový poslech? Resp. který z použitých komponent Petra bys označil za zvuk zhoršující a jeho popis za demagogický? Zvlášť když patrně prošel dlouhou cestou výměny různých článků řetězce?

Kabelům příliš nevěřím, ale rozdíly mezi CD přehrávači, nedej Bože mezi sluchátky, jsou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Po máj 21, 2007 14:19:17    Predmet: Odpovedať s citátom

...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist