Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

ASUS Xonar Essence ST

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Jeykey
Hifista


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 221

PríspevokZaslal: St november 30, 2011 19:47:53    Predmet: ASUS Xonar Essence ST Odpovedať s citátom

Pred nedávnom som si kúpil túto zvukovú kartu a mám s ňou niekoľko problémov. Prvý je, že v určitých situáciach brutálne šumí. Napríklad po prehrati videa na youtube, pri spúšťaní/načítavaní hier, ak mám zapnutý skype a podobne. Ďalší problém je, že niekedy po reštarte vôbec nejde zvuk, pričom pred reštartom fungovala normálne. Ani opätovný reštart niekedy nepomôže. Ovládač je najnovšej verzie - 7.12.8.1794. Môže byť problém v ovládači alebo je zrelá na reklamáciu?
_________________
zosilnovac Yamaha AX-570, CD player Yamaha CDX-670, repro TVM, kable Proel Die Hard Gold Line, ASUS Xonar Essence ST --> Sennheiser HD598
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: St november 30, 2011 21:19:12    Predmet: Odpovedať s citátom

prvně bych zkusil formát C:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Eric Appla
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2007
Príspevky: 406
Bydlisko: Chislehurst, Kent, United Kingdom

PríspevokZaslal: Št december 01, 2011 12:42:17    Predmet: Odpovedať s citátom

zkus novou instalaci sytemu a taky ji vyndej za slotu a zase zandej. Pokud to fungovalo a prestalo tak kontakt v PCi slotu nebo problem s drivery v OS jsou nejcastejsi problem. Pokud ani to nepomuze reklamuj to
_________________
Ich meine es Ehrlich
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jeykey
Hifista


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 221

PríspevokZaslal: Št december 01, 2011 16:31:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Reinštalácia OS neprichádza do úvahy. Na to nemám chuť ani myslieť. Vyberaná a zakladaná bola viackrát takže kontakt na PCI to asi nebude. Skúsim nainštalovať nejaký starší ovládač, napr. ten čo je na CD a uvdím. Ak nepomôže tak ju dám reklamovať alebo ju vrátim.
_________________
zosilnovac Yamaha AX-570, CD player Yamaha CDX-670, repro TVM, kable Proel Die Hard Gold Line, ASUS Xonar Essence ST --> Sennheiser HD598
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jeykey
Hifista


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 221

PríspevokZaslal: St jún 20, 2012 16:35:19    Predmet: Odpovedať s citátom

...nedávno som nakoniec preinštaloval OS (Win7 64-bit) a problémy pretrvávajú naďalej. Takto sa nedá používať a som z nej veľmi sklamaný Confused. Pôjdem ju reklamovať alebo ak sa bude dať, tak ju vrátim. Mizerná X-Fi extreme music mi slúžila lepšie. Pee
_________________
zosilnovac Yamaha AX-570, CD player Yamaha CDX-670, repro TVM, kable Proel Die Hard Gold Line, ASUS Xonar Essence ST --> Sennheiser HD598
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St jún 20, 2012 16:54:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozri sa sem, http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=164984#164984 ,mal som podobné problémy,teraz funguje "excelentne". Stiahni si najnovší ovládač pre W7 , http://www.asus.com/Multimedia/Audio_Cards/Xonar_Essence_ST/#download ,a skús novú , čistú inštaláciu zvukovky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jeykey
Hifista


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 221

PríspevokZaslal: St jún 20, 2012 17:27:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Celý systémový disk bol formátovaný, takže prebiehala čistá inštalácia OS aj najnovších ovládačov (Version 7.12.8.1794). Problémy pretrvávaju bez akejkoľvek zmeny Sad.
_________________
zosilnovac Yamaha AX-570, CD player Yamaha CDX-670, repro TVM, kable Proel Die Hard Gold Line, ASUS Xonar Essence ST --> Sennheiser HD598
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
prasopes
Hifi obsluha


Založený: 04 júl 2012
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: St júl 04, 2012 08:06:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,

tiež mám asus (iný model) a tak isto som mal problémy s kvalitou zvuku (vynechával, prskal, preskakoval - hlavne pri hrách). Pôvodne som myslel, že je problém v ovládačoch, lebo na fórach sa o tom dosť popísalo. Nakoniec bol problém spôsobený DVB-S/S2 tunerom. Ten sa totižto tiež tvári ako zvukové zariadenie a zjavne tam dochádzalo ku konfliktom, lebo po odstránení karty z kompu zraru všetko začalo fungovať. Takže ak máš v PC ešte iné rozširujúce karty, skús všetko povyťahovať (ak máš na doske integrovanú grafiku tak skús vyhodiť aj grafickú kartu a zapoj obraz cez dosku). Je možné že dochádza ku konfliktom s inými zariadeniami. Poprípade vyskúšaj iný slot na doske.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jeykey
Hifista


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 221

PríspevokZaslal: St júl 04, 2012 10:40:22    Predmet: Odpovedať s citátom

V doske mám založenú len zvukovú a grafickú kartu. Integrovaná grafika na doske nie je. Integrovaná zvukovka je v BIOSe vypnutá a ovládače ani nie sú nainštalované. Všimol som si, že ak dám posuvník 16k na ekvalizéri úplne hore z reproduktorov ide šum ako prasa...
_________________
zosilnovac Yamaha AX-570, CD player Yamaha CDX-670, repro TVM, kable Proel Die Hard Gold Line, ASUS Xonar Essence ST --> Sennheiser HD598
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
The_P
Nádejný hifista


Založený: 21 marec 2010
Príspevky: 95
Bydlisko: Kladno / Praha

PríspevokZaslal: St júl 04, 2012 10:47:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Hm, nechci nosit drivi do lesa, ale UniXonar ovladac jsi zkousel?
http://brainbit.wordpress.com/category/uni-xonar/
http://www.mediafire.com/?q7dr5oqm4dbig61

Priznam se, ze jsem snad orig. ovladace od Asusu uz potom ani nezvazoval - pouzivam variantu C-Medial audio panel, ten jejich ovladaci soft nemusim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jeykey
Hifista


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 221

PríspevokZaslal: St júl 04, 2012 10:55:43    Predmet: Odpovedať s citátom

UniXonar ovládač som ešte neskúšal ale je to asi moja posledná nádej. Ešte som zabudol spomenúť, že v XP-ku (mám dual boot WinXP a Win7 64bit) šlape ako hodinky bez jediného problému, ktoré sa vyskytujú v 7-ke...
_________________
zosilnovac Yamaha AX-570, CD player Yamaha CDX-670, repro TVM, kable Proel Die Hard Gold Line, ASUS Xonar Essence ST --> Sennheiser HD598
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dodink0
Nádejný hifista


Založený: 30 august 2015
Príspevky: 97

PríspevokZaslal: Ut december 26, 2017 15:19:28    Predmet: Asus Xonar ST Odpovedať s citátom

Ahojte tak po dlhom odkladani som presiel z Win XP na Win7 a z doposial bezproblemovej zvukovej karty Asus Xonar St sa stala problemova. Tento novy problem sa prejavuje sposobom ze mi zacne zvuk piskat na hrozne vysokej hlasitosti ze mam pocit ako by mi niekto chcel znicit sluchatka (moj sluch) alebo moju hifi zostavu. Smile Stava sa to iba ojedinele mozno raz za par dni a ked rychlo v menu zvukovej karty prepnem vystup sluchatka na repro alebo opacne tak to prestane. Mal tu niekto tento problem na Win7?

Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ombik
Nádejný hifista


Založený: 28 september 2015
Príspevky: 88

PríspevokZaslal: Ut december 26, 2017 18:00:30    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.head-fi.org/threads/xonar-essense-stx-random-loud-high-pitched-ringing-noise.494565/page-6
_________________
Ombik aka kychtax
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dodink0
Nádejný hifista


Založený: 30 august 2015
Príspevky: 97

PríspevokZaslal: So január 06, 2018 19:46:29    Predmet: Odpovedať s citátom

ombik - dakujem ti za tip (zatial 8 dni bez problemov).

Ps: Nech to nemusi clovek komplikovane hladat tak sem davam link kde sa da stahnut ta opravna zapalata pre Win7x86. Inak je zaujimave ze tento problem maju aj nove Win10.

http://thehotfixshare.net/board/index.php?autocom=downloads&showfile=14545
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dodink0
Nádejný hifista


Založený: 30 august 2015
Príspevky: 97

PríspevokZaslal: Ne február 18, 2018 17:19:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Update po mesiaci daco: Ta zaplata nakoniec problem nevyriesila a len znizila pocet poruch o cca 70 percent.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Po február 19, 2018 06:09:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Rada tu je.
Predajte to a hladajte daco ine. Sice ST nie je zla karta no tiez som si s nou uzil obcasne problemy. Nepomahalo preinstalovanie OS, zmena ovladacov a soft prehravacov.
Vzdy daco neocakavane vyskocilo.
A nakoniec ma to prestalo bavit.
Predat tu kartu bolo moje najstastnejsie a najrozumnejsie riesenie.

Uz davno su zariadenie ktore v mnohom predcia ST.
Momentalne mam externy USB DSD DAC Topping D30 a ako zvukovo tak aj "problememami" je to zariadenie na hony vzdialene od ST.
Samozrejme USB ma tiez svoje uskalia no aspon ja som mal to stastie ,ze mna problemy tohto typu zapojenia(USB) obisli.

Ja chapem, ze toto neriesi problem s ST, no riesenie to rozhodne je.
Ten cas a namaha mi ako som neskor zistil skutocne nestali za to.
A to som v HTPC okrem tej "nestastnej" zvukovky nic ine nepouzival.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Po február 19, 2018 11:34:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujimave. Ja mam verziu STX a ta vobec take problemy nerobi a to mam HTPC narvane zariadeniami v kazdom slote (radice IEEE1394 a USB3 + DVB-C tuner)...
Pouzivam W7

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jeremysk
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2010
Príspevky: 415

PríspevokZaslal: Po február 19, 2018 11:49:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mám tiež STX verziu a žiadne problémy pod win7. Ale čo už ked má niekto možno inde problém a hľadá chybu na nesprávnom mieste. V PC je toho hromada hardware/software čo môže robiť problém inému hardware/software.
_________________
Vo výstavbe: KT88 SE, Jensen Troels, SPX A40
Meditujem pri:pasiv HTPC, Primare CD31, Gustard x22, DAC1794 NOS 8xPCM1794, SPX2010, 2xDPA380MK2, Hypa17,SPX A40, Ekta Grande
Sluchadlá: Hifiman HE6, Grado SR325, SPX DHA1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dodink0
Nádejný hifista


Založený: 30 august 2015
Príspevky: 97

PríspevokZaslal: Pi máj 11, 2018 09:22:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Nastavene mam praveze vsetko suprovo a problem je v nedokonalosti Win7... Tak som sa nakoniec radsej vratil k overenej kvalite Win Xp kde mi to funguje tak ako ma.Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist