Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Měl bych zájem o modulek?
Ano
41%
 41%  [ 32 ]
Ne, zbytečné
10%
 10%  [ 8 ]
Ne, nerozumím tomu :)
3%
 3%  [ 3 ]
Ne, raději celý DAC
44%
 44%  [ 34 ]
Celkom hlasov : 77

Autor Správa
luta
Hifista


Založený: 13 marec 2010
Príspevky: 205
Bydlisko: Rosice u Brna

PríspevokZaslal: Po júl 23, 2012 20:19:34    Predmet: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul Odpovedať s citátom

Myšlenka je jednoduchá..Zařídit cenově dostupné modulky usb/i2s založené na open-source firmware..

Jednalo by se v podstatě pouze o MCU (cca 400kč) + nějaké smetí kolem a výstupní konektory. Vycházelo by se z http://www.qnktc.com/usbmod.php , přičemž cena by byla mnohem příznívější, prakticky dle ceny dps a dostupnosti usb high speed emi filtrů a něco málo za můj čas..DPS vlastní návrh v smd 805..

Byla by to ideální hračka pro bastlíře.. Na jedné straně USB s podporou asynchronního usb audio class 2 (UAC2) 24b/192k a na straně druhé i2s bez mclk. Drahé oscilátory generující mclk by nebyly součástí modulku a bylo by nutné přivádět mclk do modulku..

sdr-widget /audio-widget info : http://code.google.com/p/sdr-widget/

Byl by o to zájem? Nerad bych marnil čas...


toto téma bylo založeno na audiowebu..postuji zde z důvodu nutnosti registrace na AW pro případné hlasování..Ti co hlasovali již tam, prosím, aby se zde hlasování zdrželi..

Díky za připomínky atp. a omlouvám se za duplicitu..

Ondřej Lutera alias luta

EDIT: Toto open-source řešění zde ve vedlejším threadu zmínil již uživatel landau http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=12855


Naposledy upravil luta dňa Ne júl 29, 2012 21:25:11, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po júl 23, 2012 22:05:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak složité by bylo galvanické oddělení USB optikou ? Pokud to bude natvrdo spojené se zemí počítače, je to problém.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po júl 23, 2012 22:11:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen dotaz(y):
Nebylo by vhodné sloučit na PCB i standartní přijímač AESEBU + S/PDIF + Toslink? Když už je to potřeba napájet (dobře), případně nějak ovládat...
Máš už s audiopřevodníky nějaké praktické zkušenosti?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
luta
Hifista


Založený: 13 marec 2010
Príspevky: 205
Bydlisko: Rosice u Brna

PríspevokZaslal: Po júl 23, 2012 22:50:34    Predmet: Odpovedať s citátom

opa: není mi známo, že by existovaly dobře dostupné izolátory ať už na principu AMR/GMR jevu či optické izolace pro USB High Speed. Tím, že MCU využívá High Speed režimu (narozdíl od Full Speed čipů Tenor), nejde použít obvodů ADUM a apod. Ale možná existuje něco v podobě drahých optických USB kabelů.. Já osobně vyřeším izolaci až na straně I2S obvodem IL717 a uvidím co to bude dělat (jitter to neovlivní)

Karel S.
jsem zaměřený spíše na řídicí techniku, embedded apod (ve vývoji hw sw).. proto zde mám anketu na tento usb/i2s modul, kterého se většina lidí bude pravděpodobně z důvodu MCU a SMD bát, pokud by to chtěli bastlit doma..SPDIF atd. nemám v úmyslu na tomto modulku řešit..DAC nechť si každý vyřeší sám dle svého gusta (já ten svůj nikomu vnucovat nebudu) Smile

původně jsem to tu tím nechtěl zasírati, ale prý se tu taky najdou bastlíři
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MiSt
Hifista


Založený: 14 december 2007
Príspevky: 159
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2012 07:50:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Kedysi som chcel tento modul kupiť nakoniec z toho zišlo.
Môžem vedieť aký je hlavný rozdiel na tvojom module voči tomu QNKTC USB-I2S Module.
Obávam sa totiž že cenu 60$ (50€) len tažko podlezieš. Keď len samotný AT32UC3A3 stojí na farnelly 17,7€ pri 1-10ks , od 10ks by sa dalo za 14,5€.
Ak teda neplánuješ toho vyrobiť/predať 100-ky kusov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
luta
Hifista


Založený: 13 marec 2010
Príspevky: 205
Bydlisko: Rosice u Brna

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2012 08:11:38    Predmet: Odpovedať s citátom

imho z Norska platíš ještě dph takže při současném kurzu mě modulek vyjde cca na 1700,-

farnell je drahej Smile -> rscomponents

věřím, že by se náklady daly už při pár kusech stlačit na polovinu ceny modulku z Norska..krom MCU tam už téměř nic není, dps je relativně malá ikdyž je tu nutnost oboustránky s prokovy..

hlavní rozdíl je ten, že by to byl open-source modul dostupný z Čech a ne z Norska Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dinica
Nádejný hifista


Založený: 10 september 2010
Príspevky: 68

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2012 08:46:15    Predmet: Odpovedať s citátom

A ako by to bolo s ovladacmi USB pod Widows? Su sucastou Windows, alebo ich treba tiez nakodovat?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
luta
Hifista


Založený: 13 marec 2010
Príspevky: 205
Bydlisko: Rosice u Brna

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2012 08:51:26    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
A Windows uac2 ASIO driver is available for the audio-widgets. It is developed by Nikolay is an open source design. The Windows installer (drivers and WidgetControl.exe) is available in the Download area. The source code is in a git repository.

So under Windows (and OSX and Linux), 44.1 -> 192khz 32 bit playback is now possible.


dobrá připomínka , to jsem zapomněl zmínit. Pro UAC2 bude ve windows nutné doinstalovat ovladače, které lze stáhnout z http://code.google.com/p/sdr-widget/downloads/list
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MiSt
Hifista


Založený: 14 december 2007
Príspevky: 159
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2012 08:54:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ok , však iniciatíve sa medze nekladú Smile
Ja len že aby si to všetko zrátal dobre aby si neskončil na podobnej sume ako Nóri.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
killerX3
Hifista


Založený: 19 august 2010
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2012 11:19:49    Predmet: Odpovedať s citátom

galvanické oddelenie USB zbernice optikou asi ťažko...optika je taký slimák, vysielače a prijímače by to brzdili...

Jediný izolátor na USB 1.1 (12Mbps), ktorý poznám robí firma Analog, nájdete to pod označením ADuM4160 (ADuM3160)

Jednoduchšie je oddeliť/izolovať I2S zbernicu, cez nejaký "rýchly" iCoupler.

O tento modul by som mal záujem...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2012 19:37:29    Predmet: Odpovedať s citátom

killerX3 napísal:
Jednoduchšie je oddeliť/izolovať I2S zbernicu, cez nejaký "rýchly" iCoupler

Luta tu viac krát spomenul IL715-717 (http://www.nve.com/Downloads/il71x.pdf), podľa papierových parametrov by mali na datový tok, ktorý po I2S potečie pri 24/192 s rádovou rezervou stačiť. Jitter je 100ps, ak tomu ale dobre rozumiem, nemal by v tomto prípade hrať žiadnu úlohu, keďže clock sa bude generovať na strane D/A.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
luta
Hifista


Založený: 13 marec 2010
Príspevky: 205
Bydlisko: Rosice u Brna

PríspevokZaslal: Ut júl 24, 2012 20:41:28    Predmet: Odpovedať s citátom

AD nebo NVE, každý je papírově lepší v trochu jiných parametrech..asi to bude vcelku jedno.. IL je více používán v "komerčních" DAC..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xmarek
Nádejný hifista


Založený: 16 január 2011
Príspevky: 98

PríspevokZaslal: Pi júl 27, 2012 21:18:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Myšlenka možná zajímavá, ale dle mého soudu je na tyto účely ARM trošku nevhodný. Jestli jsem to správně pochopil tak chcete ARM využít jako USB kontroler + převodník do I2S. K tomu budete potřebovat DAC a zesilovač. Ptám se možná hloupě, ale proč tak složitě? Proč k tomuto účelu nevyužít TAS1020B? Něco jako má HRT Music Streamer II+ 24/96 USB DAC nebo Benchmark? Nejsem sice expert na tyto kontrolery, ale nebyla by kvalita trošku někde jinde?
Co je k tomu zapotřebí? Firmware do kontroléru + driver do vidlí a pak všechen ten balast kolem. S podobnou myšlenkou si pohrávám a určitě bych uvítal kdybych se mohl dát do kupy s někým co je schopen to dát dohromady po hardwarové stránce.

Jsem velkým fandou ARMů a např. STM32F4-Discovery za cca 300kč se podobným způsobem dá použít tj. USB->I2S (zbytek je třeba vyrobit). A nebo využít řešení co je na Kitu a máte k dispozici komplet zvukový výstup. Ale jak jsem uvedl beru to pouze jako hračku a když už tak bych z toho chtěl vytěžit víc.

Dopl. Šlo by anketu rozšířit o "Líbilo by se mi jiné řešení"? Wink

_________________
"Už je to pryč"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Pi júl 27, 2012 21:56:05    Predmet: Odpovedať s citátom

xmarek napísal:
nebyla by kvalita trošku někde jinde

Kvalita čoho? Tých dát, tečúcich von po I2S, mali by krajšie jedničky a nuly? Smile

1. Luta spomína UAC2 (pre 24/192). TAS1020B je USB 1.1 šváb, zvládne max 24/96, aj to zrejme nie out-of-the-box, citujem [1]: There is another chip from Burr-Brown called the TAS1020B. It is programmable, but it is super hard to do so. Only two people have done it in audio to my knowledge. There is a third-party developer called Centrance that has written code for the device that allows it to go up to 96/24.
2. neviem, ako je to s bypassom interného PLL oscilátora (ak chceš externý low-jitter CLK). Podľa [2] to ten šváb sice podporuje, treba sa ale srať s firmvérom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xmarek
Nádejný hifista


Založený: 16 január 2011
Príspevky: 98

PríspevokZaslal: Pi júl 27, 2012 22:15:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Co jsem vysledoval z dokumentace TAS1020B tak souhlasím, že funguje podobným způsobem tj. výstup je I2S. To, že zvládne pouze 24/96 osobně neřeším. Firmware by bylo zapotřebí napsat pro obojí a největší problém vidím v tom, že je třeba napsat ovladač pro USB a nevím jak na tom ten ARM je. Rozhodně nikomu svou představu nenutím. Spíš si myslím, že je na to TI vhodnější a několik ne zrovna levných DACů ho používá.

Taky si nemyslím, že je to jednoduchá záležitost a upřímně nevím o nikom v republice kdo by USB drivery psal (kromě těch pokusů na mé straně).

Doplním tady ještě jednu takovou věc. USB mě vždycky zajímalo a uvítám každou možnost jak se něco naučit. Co mě zaráží, že z toho mají lokalní výrobci takový strach. Casea mě např. odrazuje už faktem, že žádné takové řešení nenabízí a to je v dnešní době na pováženou. Já se považuji za úplného amatéra a paradoxně mě živí Java a o to víc mě překvapuje, že je lidí co to dělaj jako šafránu.

_________________
"Už je to pryč"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
luta
Hifista


Založený: 13 marec 2010
Príspevky: 205
Bydlisko: Rosice u Brna

PríspevokZaslal: So júl 28, 2012 00:26:35    Predmet: Odpovedať s citátom

panove ja zadny usb driver psat nebudu. to by ste se nedoplatili:)) mimochodem usb driver jsem uz psal;) do toho armu se jen naleje hotovy open-source firmware... dale nekomentuji...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So júl 28, 2012 06:30:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Není to klasický atmel? Arm jsem v lincích na úvodním postu nějak nenašel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xmarek
Nádejný hifista


Založený: 16 január 2011
Príspevky: 98

PríspevokZaslal: So júl 28, 2012 08:14:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady ten link chybí jedná se o tento čip: MCU, AVR32, 256KB Flash, 144LQFP Jde se o 32 bitové ARMy takže žádný Atmel. Podobné věci dělá např. firma ST (STM32) Navíc si nejsem vědom, že by Atmel (teď nevím o jakém mluvíte) kdy uměl I2S. Ale prosím nekamenovat. Jelikož jsem se k těmto věcem vrátil po létech odmlky tak žiji v nějaké možná mylné představě, že se jedná o čipy postavené na architektuře 51.

Co se týče mě. Autor se vyjádřil jasně. Osobně se nebráním podobnému řešení ovšen na čipu, který je pro tuto aplikaci vhodnější. Argumenty typu jedničky a nuly nechávám stranou. ARMy mě zajímají hodně, ale zatím nedozrála doba na to, abych si na nich stavěl Hi-fi. Wink

Zde jsem vložil link na jiné fórum, kde jsem se nechal trošku unést tak mě prosím za to nekamentujte.
http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1920&t=1172068&p=8979044#p8979044

Možná by bylo dobré si ujasnit jednu věc. Prahne autor po spolupráci nebo jen hledá potenciální zájemce o dané řešení a mapuje si tímto způsobem trh? Možná jsem trošku natvrdlý, ale nějak jsem to z té záplavy různých linků nedal. Embarassed

_________________
"Už je to pryč"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Dinica
Nádejný hifista


Založený: 10 september 2010
Príspevky: 68

PríspevokZaslal: So júl 28, 2012 10:53:06    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja teda neviem, ale ked si otvorim datasheet doto AVR32 http://docs-europe.electrocomponents.com/webdocs/0efc/0900766b80efc108.pdf tak to ma jadro AVR32 a nic spolocne s ARM (jedine ze su obe jadra RISC). ST skutocne robi ARM (dokonca rozne jadra ARM), ale nie jadro AVR32. Jadro AVR32 je "vymysel" Atmelu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
luta
Hifista


Založený: 13 marec 2010
Príspevky: 205
Bydlisko: Rosice u Brna

PríspevokZaslal: So júl 28, 2012 11:31:07    Predmet: Odpovedať s citátom

omlouvam se za mystifikaci. Byl jsem v noci když jsem odpovídal trochu unaven. AVR32 není ARM, imho ono je to vcelku jedno, důležité je, že existuje skupina lidí, která na tom vyvíjí open-source řešení, MCU má dostatečný výkon a i2s atd. Ostatní gpio jsou jen bonus..

xmarek nevidím důvod používat na usb i2s modul ten zastaralý TAS a vyvíjet vlastní řešení pokud existuje plnohodnotné řešení na AVR32 s RTOS, které umožňuje jak přehrávání tak i záznam a má podporu ze strany vývojářů, bugreporty, podporu asynchr. usb audio class atd . Proč si tedy komplikovat život. Ono vyvinout se dá cokoliv, ale stojí to člověko-hodiny a tedy fůru peněz a to zrovna na poli Hi-Fi nemá imho moc velkou vidinu návratu nákladů...

Mě jde pouze o návrh DPS, kterou pak uvolním a o případné zajištění výroby modulků (grupáč). To je vše.. Jakékoliv psaní vlastního sw je ztráta mého drahoceného času..Pokud někdo děláte vývoj hw/sw, určitě víte co to stojí..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xmarek
Nádejný hifista


Založený: 16 január 2011
Príspevky: 98

PríspevokZaslal: So júl 28, 2012 12:16:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Omluva je nutná spíš z mé strany. Ano máte pravdu AVR32 je z dílny firmy Atmel. Arduino platforma je z velké části položena na základech těchto čipů. Nějak jsem se podvědomně upnul na 32 a automaticky to ve mně evokovalo ARM platformu. Embarassed Možná je to dané tím, že AVR čipy nedělám a mám obavu, že nikdy dělat nebudu, protože už jsem si toho nabral hodně a začiná se mi to doma bez užitku kupit (mamon je děstná vlastnost. Very Happy).

Vysvětlím taky důvod proč jsem tak šíleným zastáncem podobného řešení. USB to začalo a USB to v mým případě i končí. Kdysi jsem se zajímal o věci, které měly souvislost s periferiemi co přenáší data do PC a nějak mě to pohltilo. Pro přehrávání hudby bylo pro mě vždy klíčové použití USB a tak mě to zajímá už z důvodu toho, že se v podstatě pojí jeden koníček na druhý. Na jedné straně poslech hudby a na druhé straně zájem o USB.

Co se týče vývoje, tak už jsem se dávno rozloučil s představou, že mi to někdy přinese víc než pocit vlastního uspokojení. Asi je to dané tím, že znám své možnosti a rodiče mě naučili k jisté skromnosti a to se dnes jaksi nenosí. Na čas moc nehledím páč jsou pro mě mé koníčky zajímavější než bezužitkové vysedávání někde v knajpě (pro neznalé hospoda) nebo u vody. A jsem velmi rád když se naučím něco nového. A byl bych asi velký hlupák (i když občas mě to lapne) abych podobné věci z principu zavrhoval. Spíš už se dostávám do fáze kdy rád slyším informace typu proč tak a ne jinak.

Zároveň Vás chápu, že chcete tuto věc udělat na AVR32. Komunita je opravdu velká. Wink

_________________
"Už je to pryč"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: So júl 28, 2012 12:25:20    Predmet: Odpovedať s citátom

xmarek napísal:
Navíc si nejsem vědom, že by Atmel (teď nevím o jakém mluvíte) kdy uměl I2S.

Viď. doc k AT32UC3A3256, s. 521 (odsek 24.8 SSC Application Examples).

Nehovoriac o tom, že na primitívny príjem napr. 16/44 po I2S by sa pravdepodobne dal znásilniť akýkoľvek dostatočne svižný RISC-ový šváb s hw. podporou pre sériovú komunikáciu (posuvný register, prerušenie), možno aj ATtiny @20MHz. Stačilo by detekovať zmenu WS cez general I/O pin s prerušením, v náväznosti na to spúšťať sériový prevod a dostatočne svižne odoberať nazbierané bajty. Akurát by sa niektoré fázy museli zmestiť do pár taktov. A premenlivá šírka slova by sa už samozrejme riešila ťažšie.

xmarek napísal:
jedná o čipy postavené na architektuře 51.

Ale trt. Je to platforma AVR32, čo sú plnohodnotné 32b RISC procesory s fúrou cingrlátok (DMA radiče, MMU pre prevádzku high-level OS, DSP aritmetika, hw. akcelerácia Javy). Okrem malých RTOS pre ne existuje napr. aj port Linuxu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xmarek
Nádejný hifista


Založený: 16 január 2011
Príspevky: 98

PríspevokZaslal: So júl 28, 2012 12:34:23    Predmet: Odpovedať s citátom

@cestmir: už jsem se omluvil. Viz příspěvek výše.
Embarassed

Zpět k autoru nápadu. Děkuji autorovi nápadu, že tady zveřejnil svou představu. Takový kop do zadnice jsem potřeboval. Minimálně mě to pomůže v tom se začít o problematiku více zajímat a rozhodně nezavrhovat jakékoliv řešení. Thumbs up

_________________
"Už je to pryč"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
luta
Hifista


Založený: 13 marec 2010
Príspevky: 205
Bydlisko: Rosice u Brna

PríspevokZaslal: So júl 28, 2012 12:49:55    Predmet: Odpovedať s citátom

když už je tu zmínka o Arduino, to jako takové je pouze soft + knihovny a je založeno na 8 bit původních atmel architektury AVR. AVR32 je novější architektura, kterou atmel snaží dohnat ARMy..

pokud hodláš zkoušet vlastní řešení, doporučil bych držet se usb audio class a MCU lze samozřejmě vybrat libovolně z portfolia ARM či AVR32 či Freescale..Je toho hodně a imho záleží to spíše na osobních preferencích a také na tom, jak vypadají a jak jsou zdokumentovány knihovny periferrií , tutorialy, datasheety, apod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xmarek
Nádejný hifista


Založený: 16 január 2011
Príspevky: 98

PríspevokZaslal: So júl 28, 2012 16:27:15    Predmet: Odpovedať s citátom

luta napísal:
pokud hodláš zkoušet vlastní řešení, doporučil bych držet se usb audio class a MCU lze samozřejmě vybrat libovolně z portfolia ARM či AVR32 či Freescale..
Myslím si, že v mém případě mám asi nejblíže k STM32 F4 Series Cortex-M4 MCUs. Možná právě z toho důvodu, že mi jejich kit STM32F4DISCOVERY postavený na zmíněném MCU zrovna leží na stole jelikož jsem propadl kouzlu pro mě naprosto bezkonkurenční ceny. Very Happy Podpory bych se taky nebál (už jsem viděl pár demo) protože právě cena za kit mu zajistila jistou oblibu. Nevýhodou je pouze šílená cena za IDE, ale údajně se to dá taky pořešit rozumným způsobem (když pominu možnost si jej pořídim ne zrovna legálním způsobem). Pro jedince co je tato problematika zajímá tak deska má audio jack, mikrofon připojený na CS43L22-CNZ - Low Power, Stereo DAC w/Headphone & Speaker Amps od Cirrus Logic. A to vše za cenu cca 300 kč. Wink Takže IHMO za hubičku.

Co se týče Arduina tak paradoxně využívám jejich "doprovodné" kity. Samotné "jádro" mi díky mé orientaci nějako uniká (proto ty mezery). A po té nákupní horečce směrem k ST mám obavu, že je ta platforma pro mě již zapovězená. Rotfl A když už jsem se tady tak rozjel s tím OT (než mě smáznou) tak můj původní cíl byly věci které jsou postavené na FX2 EZ-USB (x51) a FX3 (ARM) od firmy Cypress.

_________________
"Už je to pryč"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Dinica
Nádejný hifista


Založený: 10 september 2010
Príspevky: 68

PríspevokZaslal: So júl 28, 2012 18:56:17    Predmet: Odpovedať s citátom

xmarek> Mne osobne je tiez sympatickejsi ten STM cip. Ale ako sa tu uz pisalo, software je volne dostupny k tomu AVRku. To by musel niekto portovat zdrojaky pre STM32, alebo nebodaj to cele napisat znova. Ides do toho?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xmarek
Nádejný hifista


Založený: 16 január 2011
Príspevky: 98

PríspevokZaslal: So júl 28, 2012 19:46:33    Predmet: Odpovedať s citátom

@Dinica: Rád bych, ale problém je jestli se k tomu reálně dokopu a druhá věc jestli to zvládnu (s tím spíš souvisí čas za jak dlouho). Jak už jsem uvedl nad podobnými věcmi špekuluji dlouho a určitě mě to zajímá. Problém je, že jsem si toho vzal moc a už začínám mít pocit, že odbíhám od jedné věci k druhé. Embarassed Už jsem to někde uvedl ani nejsem paradoxně programátor C/C++ a živí mě Java (v rámci možností. Smile) Zatím jsem to moc nestudoval, ale z toho co jsem viděl tak nějaké zdrojáky (examply) k tomu STM32 jsou a viděl jsem i videa jak to někdo používal jako přehrávač hudby takže si myslím, že to není zas tak zabité. A navíc ten kit co jsem uvedl je k tomu vysloveně určený. Horší je to s tím I2S. Ještě jsem to nestudoval a chce to asi mít to kam posílat. Bohužel DAC který by to uměl doma nemám. Takže zatím bych se asi stejně bavil tím kitem.

Co se týče hardwarové stránky tak tady je to horší. Proto bych rád uvítal někoho kdo by mi s tím helfnul. Hardware mám na mysli ten DAC jako takový. Tady jsem objevil něco takového:

http://www.ebay.com/itm/DAC-NOS1-Non-Over-Sampling-DAC-TDA1543T-I2S-Input-/330709447675?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4cffd1b3fb

Nevíte jak je na tom ten čip po zvukové stránce? Co jsem si zatím přečetl umí pouze 16 bitů. Sad

Našel jsem, ale možná zajímavější věc: http://www.ti.com/product/pcm1794a

Co vy na to? Bohužel prodej samplů nějak nefunguje. Sad

_________________
"Už je to pryč"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
luta
Hifista


Založený: 13 marec 2010
Príspevky: 205
Bydlisko: Rosice u Brna

PríspevokZaslal: So júl 28, 2012 21:14:31    Predmet: Odpovedať s citátom

STM32 je na první pohled fajn..horší jsou ty IDE..Atollic je zprasený eclipse, IAR i Keil nechutně drahé, možná tak CrossWorks je cenově relativně levný...ikdyž teď se blýská na lepší časy, stlink chodí pod linuxem, takže možná opráším discovery kit (co se mi rok dva válí v šupleti) a konečně se dokopu k nastavení CodeBlocks IDE pro STM32 společně s stlink + gdb a gcc..

jinak druhý jmenovaný DAC PCM1794A (můj favorit pro bastlení) je taková lepší klasika z dostupných DACů..pak lze doporučit také AD1853 či novější..ovšem výhoda PCMka je, že jej nakonfiguruješ hw propojkama na DPS narozdíl od AD..

Jinak něco pro fajnšmekry zde http://exadevices.com/exaU2I/Overview.aspx cena je ovšem jinde..izolace na straně I2S pomocí vzpomínaných ILxxx a srovnání s izolací a bez viz http://www.diyaudio.com/forums/exadevices/183374-exau2i-multi-channel-asynchronous-usb-i2s-interface-113.html#post3077812 čerpáno z https://hifiduino.wordpress.com/2011/11/24/which-digital-isolators-for-i2s-or-not/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne júl 29, 2012 12:03:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten discovery je vážně zajímavý. Obzvláště v kombinaci s http://hackaday.com/2011/10/17/how-to-develop-for-stm32-discovery-boards-using-linux/ Při téhle ceně se to dá použít i přímo do zařízení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xmarek
Nádejný hifista


Založený: 16 január 2011
Príspevky: 98

PríspevokZaslal: Ne júl 29, 2012 12:03:59    Predmet: Odpovedať s citátom

luta napísal:
jinak druhý jmenovaný DAC PCM1794A (můj favorit pro bastlení) je taková lepší klasika z dostupných DACů..pak lze doporučit také AD1853 či novější..ovšem výhoda PCMka je, že jej nakonfiguruješ hw propojkama na DPS narozdíl od AD../
Tak jsem se s tou svou představou rozjel a už jsem si od TI objednal i vzorky (komunismus v praxi. Dancing happy). Na netu jsem našel i nějaké zapojení: http://pavouk.org/hw/modulardac/pcm1794a.html
První věc co řeším je výroba desky, přece jen více kusů se realizuje mnohem lépe. A další věc toto řešení je dle mých informací hardwarové a více použitelné by se mi zdálo použít: PCM1792A. Už z důvodu toho, že podporuje I2C a SPI a v kombinaci s STM32 se více než nabízí. Moc jsem to zatím nestudoval a tak nevím jaké výhody/nevýhody takové řešení nabízí.

Takže stejně jako tazatel hledám dobrovolníky kteří by mi pomohli dotáhnout tu DAC část. Wink

@dustin: Ta cena je vážně zajímavá. Proto jsem naprosto zblbnul a rovnou si objednal všechny tři: první obyčejný s M3, druhý s displaye-m s M3 a poslední nejvýkonnější (o to jsem hovořil) obsahuje mikrofon, 3 osý akcelerometr, DAC/ADC a výstup na sluchátka s M4. K tomu jsem si přihodil i ST-Link. Hyper

_________________
"Už je to pryč"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Ďalšia
Strana 1 z 14

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist