Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Křečkovo DIY gramo
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So marec 13, 2010 21:52:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Anton:
Není důvod,aby to nefungovalo. Ale aby to fungovalo dobře, bude to vyžadovat hodně práce. Dám Ti dva tipy:

-Vzduch do systému musí mít naprosto konstantní tlak (vzduchovací čerpadlo do akvárka pulsuje v rytmu síťového kmitočtu) Ten vzduch musí být dobře odfiltrovaný, jinak se dírky ucpou a bude to nespolehlivé. Dále pro funkci vzduchového ložiska je důležité, aby byl optimální jak tlak, tak i průchod vzduchu. Jde o to, aby ložisko nekmitalo, není to docela triviální.

-A jeden neověřený nápad: jako ta trubka by mohl posloužit fotoválec z vyřazené tonerové kazety pro laserovou tiskárnu. Mívá velmi dobrý tvar a hladký povrch.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
anton
Nádejný hifista


Založený: 10 február 2009
Príspevky: 64
Bydlisko: Hlohovec

PríspevokZaslal: So marec 13, 2010 22:26:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Zakmity prietoku vzduchu sa daju riesit akumulacnou nadobou , kde sa stratia. Tak to niekto uz riesil, videl som to na youtube. A co sa tyka nerovnomesnosti vztlaku rurky s prneoskou, mylsim ze ak sa vhodne husto dierky navrtaju, tak sa tomu da predist. Pripadne to siesit uzkymi drazkami.
Ono mne primarne nejde o ramienko na vzduch. Ved ak to AURA mala jednoducho a ucinne riesene, tak sa tym da lahko inspirovat. Moznosti ako zavesit posuv ramienka na nejaku kolaj je vela.

_________________
Anton
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
petrmo
Hifista


Založený: 14 február 2008
Príspevky: 167
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Ne marec 14, 2010 03:40:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle je pro mě hnusné,vzduch sice nadlehčuje vodítko ale ta páka nebo ramínko je strašně daleko od vodítka a podle mě je stylus namáhán podle drážky více než jak to udělal pan Sikora.Musel by mít dirky i vodorovně aby se to neopřelo o tu trubku a asi řízený tlak vzduchu podle vzdálenosti od té trubky a to před i za tím ramenem.Mám Na G1 OMB10 a nastavený tlak na desku 1,8g a vše funguje perfektné bez nějakých hovadin.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
anton
Nádejný hifista


Založený: 10 február 2009
Príspevky: 64
Bydlisko: Hlohovec

PríspevokZaslal: Ne marec 14, 2010 08:24:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ved som pisal, ze by malo ramienko len par centimetrov, naco dlhe? Ved to je jasne ze bude chvejka namahana ked to bude dlhe ako klasicke radialne ramienko.


Grafika1.JPG
 Description:
 Filesize:  12.26 KB
 Viewed:  1260 Time(s)

Grafika1.JPG



_________________
Anton
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne marec 14, 2010 10:44:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Anton: Výborně, s chutí do toho a půl je hotovo. Až budeš mít první vzorek, napiš jak to funguje a dej sem nějakou fotku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrmo
Hifista


Založený: 14 február 2008
Príspevky: 167
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Ne marec 14, 2010 12:04:48    Predmet: Odpovedať s citátom

No snad by to šlo jen mi tam pořád nesedí ten kompresorek bude slyšet při komorním poslechu a ještě mám obavy že budou vznikat v tom vzduchovém polštáři poklesy tlaku ten kompresorek jede na membráně kde kmitá nějaký elektromagnet na 50Hz aby se to nepřenášelo i do přenosky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 16, 2010 00:16:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Přátelé, několikrát jsme se tu navzájem přesvědčovali, že ložisko z pevného disku se nedá použít na gramofon, protože kuličkové ložisko do gramofonu nepatří. To je pravda, ale nějak nám uniklo, že už nějakou dobu se dělají HDD s takzvaným fluidním ložiskem, což podle mě není nic jiného, než zřejmě dosti vypiplané ložisko kluzné (viz obr.) A to už by se případně mohlo nějak využít. Ale asi budou ty disky spolehlivé, protože zatím se mi žádný odepsaný do pazourů nedostal. Pokud by někdo měl tu možnost, minimálně by bylo zajímavé okouknout, jak to vypadá zevnitř...


Fluid Bearing.png
 Description:
 Filesize:  133.17 KB
 Viewed:  1210 Time(s)

Fluid Bearing.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrmo
Hifista


Založený: 14 február 2008
Príspevky: 167
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Ut marec 16, 2010 01:28:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem osobně ložisko z HDD nepoužil,zkusil jsem ložisko z videohlavy a to je kuličkové tudiž k ničemu.Z HDD jsem chtěl použít motor pro pohon talíře ale ukočírovat 5400 otáček bylo pro mě nereálné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ut marec 16, 2010 16:13:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem či je to reálne, rozmer toho ložiska bude veľmi mrňavý na ten tanier. Ani nie tak na váhu taniera (pokiaľ by bol perfektne vyvážený), ale celkovou dĺžkou, muselo by sa to asi dáko komplikovane nadstavovať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 15, 2011 06:08:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen taková zajímavost, v rámci výzkumu kolem ložiska jsem koupil vyřazený MC 600, abych se podíval, jak to soudruzi kdysi dělali.
Jaké bylo moje překvapení, když jsem totálně identické ložisko (do všech detailů) našel na internetu v diskuzi o jakémsi gramofonu Thorens.

http://www.vinylengine.com/phpBB2/viewtopic.php?t=21055&postdays=0&postorder=asc&start=75

Fotka ložiska je velká a velmi kvalitní, takže není nejmenších pochyb, že jde o totéž ložisko. Uměl by někdo tuhle záhadu rozluštit ?
To se do MC 600 kupovala ložiska od Thorense, nebo se naopak Thorens vyráběl v Litovli a jenom na to pak nalepili štítek Thorens ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ne máj 15, 2011 06:49:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Tesla vyráběla pro Lenco, např.

http://www.oldradio.cz/gramofon/nc580.htm

takže ani ložisku u Thorense bych se nedivil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 22, 2011 10:32:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě jeden postřeh, nejsem si jistý, ale mám dojem, že jsem narazil na zásadní problém (a možná ho i vyřešil).
Už jsem se dříve zmiňoval o tom, že vysoce lesklý povrch hřídelky ložiska způsobuje špatnou přilnavost mazacího oleje. Zdá se, že to má na svědomí silikonový olej z diamantové brusné pasty použité na dokončovací leštění hřídelky.
Jak známo, silikonu je těžké se zbavit, různá ředidla nepomáhala.
Zdá se, že zabrala trochu drsnější metoda, totiž přebroušení povrchu velmi jemným smirkem (2000) v oleji. Vzhledem k tvrdosti hřídelky zůstal povrch hladký (lesklý), ale olej z volně položené hřídelky už nestéká.
Předtím normálně stekl dolů, případně tvořil malé kapičky, jako když nalijete vodu na mastné sklo.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ne máj 22, 2011 15:36:34    Predmet: Odpovedať s citátom

To bylo spíš tím vyleštěním, než silikonem. Jinak silikonový olej se dá odstranit pěnou na okna.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 22, 2011 20:48:46    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool napísal:
To bylo spíš tím vyleštěním, než silikonem. Jinak silikonový olej se dá odstranit pěnou na okna.

Dík za radu.
Ale to vyleštění zůstalo beze změny, opravdu to byl nejspíš ten silikon.
Jenom pozor, nezkoušejte to na obyčejné oceli, tahle hřídelka je z karbidu...
Tedy zabralo to i na ocelovou, ale povrch trochu zmatněl i s tou dvoutisícovkou. Zkusím to doleštit něčím bez silikonu, abych to ověřil.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Po máj 23, 2011 21:51:14    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool napísal:
To bylo spíš tím vyleštěním, než silikonem. Jinak silikonový olej se dá odstranit pěnou na okna.

Môžeš napísať názov toho výrobku, prípadne výrobcu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 12, 2011 16:24:31    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
dhfool napísal:
To bylo spíš tím vyleštěním, než silikonem. Jinak silikonový olej se dá odstranit pěnou na okna.

Dík za radu.
Ale to vyleštění zůstalo beze změny, opravdu to byl nejspíš ten silikon.
Jenom pozor, nezkoušejte to na obyčejné oceli, tahle hřídelka je z karbidu...
Tedy zabralo to i na ocelovou, ale povrch trochu zmatněl i s tou dvoutisícovkou. Zkusím to doleštit něčím bez silikonu, abych to ověřil.


Tak jsem se konečně toho silikonu (nebo co to bylo) zbavil. Nebudu vypočítávat, čím vším jsem se snažil povrch očistit. Nakonec se to povedlo takhle:
Na hadříku jsem rozdělal kašičku z oleje a kysličníku hlinitého (bílý prášek). Hřídelku do vrtačky a nejméně 5 minut důkladně leštil již tak dokonalý povrch. Zabil jsem dvě mouchy jednou ranou. Kvalita povrchu se ještě malinko zlepšila (lesk jako blesk) ale hlavně, olej se hřídelky (ocelové, patrně kalené) drží jak hovno košile.

Takže závěr jednoznačný:
Lesklý povrch hřídelky nebrání přilnavosti oleje, problém může způsobit znečištění povrchu, patrně silikonem, který se běžnými způsoby nedá odstranit.

Je jasné, že když má fungovat hydrodynamické mazání kluzného ložiska (navíc při velmi malých obvodových rychlostech), přilnavost oleje k povrchu je zásadní věc.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 24, 2011 21:15:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Do Hajzlu !
- patří toaleťák, ne na ložisko. Mám další "konspirační teorii".
Furt mi to nedalo, dělal jsem další pokusy a dopadlo to tak, že když jsem hřídelku ošetřenou tím kysličníkem hlinitým důkladně přeleštil papírem, byl jsem zase na začátku - olej tvořil kapičky a stékal pryč.
Teda papírem - byl to toaletní papír a zdá se, že je v něm něco, co způsobuje ten problém.
Když jsem vzal kvalitní netkanou textili (Sontara), vypucoval hřídelku benzínem a ještě přeleštil tím samým hadříkem navlhčeným v oleji, najednou je všechno O.K.

Zkouším teď olej do převodovek (MIL-L-2105, API: GL4)
Uvidíme...

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: So jún 25, 2011 16:50:06    Predmet: Odpovedať s citátom

opa
Nemůžu si pomoct, ale ve škole nás učili, že lesklý povrch špatně drží olej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So jún 25, 2011 23:12:42    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool napísal:
opa
Nemůžu si pomoct, ale ve škole nás učili, že lesklý povrch špatně drží olej.


Ono to tak v podstatě asi je, ale popsaným postupem se mi daří ten jev potlačit na minimum. Když osa vydrží 24 hodin se souvislou vrstvou oleje, předpokládám, že už nesteče nikdy. A v ložisku jsou zcela jiné poměry, mezera v setinách mm drží olej velmi dobře, spíš jde o to, aby se při zatížení olejový film "nestrhával" z povrchu osy.

Asi by nám to spíš vysvětlil nějaký chemik. Možná ani ten papír není na vině. Spíš začínám mít pocit, že jde o to, aby se odstranila nějaká povrchová vrstvička zhoršující přilnavost oleje a to už ve stavu, kdy je povrch tím olejem chráněný, takže se nemůže (oxidací ?) znovu vytvořit.
Ještě lépe, než kysličník hlinitý, se osvědčilo vídeňské vápno.

Ono je to vůbec zajímavé, napadlo někoho, co se děje při "zabíhání" ložiska, když říkáme (a je to ověřeno měřením), že mazání je hydrodynamické a povrchy se navzájem nedotýkají ?
Možná je to právě ono zlepšování přilnavosti oleje, které já udělám ještě před smontováním ložiska.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jacq
Nádejný hifista


Založený: 17 máj 2011
Príspevky: 52

PríspevokZaslal: Pi august 19, 2011 13:18:37    Predmet: Odpovedať s citátom

jaka konstrukce je lepsi? odpruzene sasi (talir s ramenkem na pruzinach ci magnetech) nebo pruzne zaveseny motor (jako to maji nektere pro-jecty) ale raminko a talir pevne na soklu?

mam gramofon nc470 a ramenko p1101 a chci to poskladat do DIY soklu a premyslim, ktere casti nc470ky vyuzit. jde mi konkretne o pruzne zaveseni sasi...
pripadne, mate nekdo zkusenost s DIY magnetickym odpruzenim? mam asi 5 stejnych paru magnetu z harddisku, tak bych je na to mohl vyplytvat...

diky za pripadnou radu ci nakopnuti spravnym smerem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jacq
Nádejný hifista


Založený: 17 máj 2011
Príspevky: 52

PríspevokZaslal: Po september 12, 2011 21:16:33    Predmet: Odpovedať s citátom

nakonec mi poradili na jinem foru Smile

takze muj gramofon: sasi tesla NC470, akrylatovy talir od renowna, rovne ramenko P1101 z nc500, stribrne kabliky vdh, integrovany phono predzesilovac hagerman bugle
to cele v drevotriskovem soklu, dyha americky orech
oddeleny zdroj pro predzesilovac.
jeste tomu celem prijde nalakovat na "klavirni" lesk (v mezich domacich moznosti)
jedine, s cim nejsem spokojen je ta ohyzdna dira na cele gramofonu, kde je zapinani motorku. mechanismus zapinani jsem vzal z nc470, ale protoze jsem neprenesl koncove vypinani, je to v podstate zbytecne a asi to nahradim jednodussim, nejakym vkusnym tlacitkem. mozna ho umistim na horni desku a to celo zbrousim, zatmelim a predyhuju, aby bylo pekne hladke...

nemate nekdo tip jak udelat koncove vypinani? to z nc470 neumim prenest (nechci mit spinac na soklu vpravo) a druhy problem je s pruznym zavesenim...



IMG_8063_s.jpg
 Description:
 Filesize:  61.41 KB
 Viewed:  1076 Time(s)

IMG_8063_s.jpg



IMG_8062_s.jpg
 Description:
 Filesize:  54.47 KB
 Viewed:  1017 Time(s)

IMG_8062_s.jpg



IMG_8058_s.jpg
 Description:
gramo + PSU pro preamp
 Filesize:  46.49 KB
 Viewed:  1021 Time(s)

IMG_8058_s.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
malevil
Hifi obsluha


Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 14
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi október 21, 2011 13:51:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje DIY gramo.Motor samostatne v kovovom valci alebo integrovaný v chasi.
Tlmenie veľkou hmotnosťou.Sendvičová konštrukcia.



gramo04.jpg
 Description:
gramo04
 Filesize:  94.37 KB
 Viewed:  1175 Time(s)

gramo04.jpg



gramo01.jpg
 Description:
gramo01
 Filesize:  101.02 KB
 Viewed:  1206 Time(s)

gramo01.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Honza63
Hifista


Založený: 02 september 2007
Príspevky: 174
Bydlisko: Blansko

PríspevokZaslal: Pi október 21, 2011 19:21:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že se mazací poměry po složení gramofonu(hřídel v ložisku) podstatně kvůli vzlínání oleje zlepší. Ani uTesly ani u Thorense mě to nikdy netrápilo. Ale původně jsem chtěl pochválit DIY gramofon, je moc pěkný.
_________________
JTC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Cust
Hifista


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 115

PríspevokZaslal: St február 22, 2012 12:41:15    Predmet: Odpovedať s citátom

malevil: Jaký jsi použil motor?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Cust
Hifista


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 115

PríspevokZaslal: St február 22, 2012 12:42:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevíte jaký má přesný průměr talíř u gramofonu RPM9?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
malevil
Hifi obsluha


Založený: 02 apríl 2008
Príspevky: 14
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St február 22, 2012 15:17:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Cust:Motor je od firmy Hurst.Používa ich VPI vo svojich gramofonoch.Domec je vlastná výroba.


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Foxy
Hifista


Založený: 16 január 2008
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: So august 11, 2012 02:49:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám moc rád strojařinu a kus poctivého materiálu. V poslední době si pohrávám s myšlenkou postavit gramofon, design šasí ala starý Micro Seiki. Zde lze určitě nalézt inspiraci ve zpracování. Přiznám se, že mě to při pohledu nan, dohnalo zahodit veškeré moje dřívější pokusy s ložisky at magnetickými, či případně upravovanými továrními Pro-ject a vážněji se tím zabývat...




Rád bych v rámci svých možností a času, někdy něco podobného dotáhnul do zdárného konce, nějaké info a foto svého projektu mi velmi rád poskytnul kolega z asijské destinace. Tak se můžete také inspirovat Smile

Ložisko:



[url=http://imgbank.cz]
[/url]



Šásko:






Naposledy upravil Foxy dňa So august 11, 2012 10:57:52, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: So august 11, 2012 10:55:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Krásna strojarina
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Foxy
Hifista


Založený: 16 január 2008
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: So august 11, 2012 12:34:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Výkresy mám hotové, materiál sehnaný. Obávám se však, že to jako spousta jiných věcí zůstane zase rozděláno v šuplíku Laughing


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 11, 2012 16:35:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Moc pěkné, jen bych se zeptal, jaký je význam toho masivního kusu železa drženého šesti šrouby ? Tam by přece stačilo jen víčko, o které se opře osa ?
A když už takhle vyzvídám, jak je to s průměrem ložiska ? Pouzdra předpokládám bronzová, ale sintrovaná nebo masiv ?
A to nejdůležitější, máš nějaké informace o vhodné vůli v ložisku ( v závislosti na mazání) ?
S tím teď nejvíc zápasím, mám několik variant, můžu si to změřit na mikron, ale nevím, která hodnota je správná.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Ďalšia
Strana 12 z 14

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist