Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

MK3-zkušenost plus kde sehnat
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Cust
Hifista


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 115

PríspevokZaslal: St február 02, 2011 10:11:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Nenavážím se do tebe, jen mě přišlo, že tvůj výrok je nekorektní a snažil jsem se to nějak uvést...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jungvoj
Banned


Založený: 14 október 2010
Príspevky: 95

PríspevokZaslal: St február 02, 2011 10:17:17    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA:to přepolování je časově omezeno,využití mimo jiné v obvodech s polarizovanými relé
jak jsem již napsal z TE195 to nemá nic společného
soustředění na pasívní součástky jestli je bastlířský přístup to nevím,ale pokud mě někdo nazve bastlířem,tak to beru jako poklonu,Vy profíci tam hodte tu Vimu,bo ji ddávají fšeci,usměrnovací diody ,které si název dioda ani nezaslouží,zablokujte ještě hnusnějším jamiconem,a celé to potuplujte snublerem,který je kvulivá těm drátečkům z toroidu k ničemu,pak sáhodlouze diskutujte nad FETY takovými nebo onakými,pak kajsi do zpětné vazby dejte obdobu TR212 blokovanou moderním hovnákem,kterýžto ten teslácky byl mnohokrát lepší,no a pak nadávejte bastlířům jak jsou jeblí,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: St február 02, 2011 10:25:01    Predmet: Odpovedať s citátom

jungvoj napísal:

No nedávno jsem viděl u jednoho hájendisty jakýsí Kawasaki dual mono XY Kilowat výkonu za prej desítku ojro-myšleno deset tisíc,Kabely Van něco taky za desítky tisíc,a z poza žebroví impozantních chladičů prosvítaly baterie modré jamicon,obskákané napodobeninami TK754,na okraj :koupil jsem od něho super bedny doslova za hubičku no asi tak

Z celej debaty je toto asi tá najrelevantnejšia informácia (aspoň pre tých čo čítajú medzi riadkami), na takéto obchody sa treba zamerať Smile .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jungvoj
Banned


Založený: 14 október 2010
Príspevky: 95

PríspevokZaslal: St február 02, 2011 10:49:49    Predmet: no Odpovedať s citátom

nebudu jmenovat konkrétně,bo nemám jejich souhlas,ale pokud zminujete jakési svoje profese,tak v sedumdesátých letech jsem jako studentík pracoval v tesle Třinec pod hlavním technologem,nevyčerpatelná studnice vědomostí,jsem s ním v kontaktu dodnes,bohužel už ho navštívil pan Parkinson,,,,,,,,,,,,Později jsem spolupracoval řízením osudu s hlavním technologem v Kovohutích Břidličná,a to na linkách ,kde se výráběly hliníkové folie mimo jiné i pro elektrotechniku,minimálně půlka světa ty kondy dělala na jejich folijích,pak se do toho nasrali napřed poláci,a potom jacýsi výrobci konzerv z tchajvanu,v Břidličné pokud vím v součastnosti je ta výroba utlumena,pak jsem se motal po různých slévárnách přes měření teploty,regulaci,kompenzační vedení, analyzátory a tak,i ta lopata mě neminula,něco jsem tam o těch neželezných kovech pochytil za ty roky,ale i o chování součástek za extrémních podmínek no a NF je mým koníčkem,je mijasné,že mnozí z vás mají v této oblasti obrovské skušenosti a to i profesionální,ale jistě nemnozí řešili například obyčejný interkom obsluhy indukční 1MW pece s laboratoří ,kde se i plomba v hubě tou indukcí zahřívala....no asi tak
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5865
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St február 02, 2011 11:40:51    Predmet: Re: ano Odpovedať s citátom

jungvoj napísal:
např: na tom obrázku jsou tzv tantaly,ale konstrukce je odlišná od řady te195


Ale prdlačku odlišná, jsou to stejný tantaly s tekutým elektrolytem jako TE195.
Jinak konstrukční předchůdci TE195 z roku 1963 vypadají i velmi podobně jako ten spodní bobek.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jungvoj
Banned


Založený: 14 október 2010
Príspevky: 95

PríspevokZaslal: Po apríl 04, 2011 05:21:38    Predmet: konkrétně Odpovedať s citátom

jaký zdroj použít pro MK3,aby to odpovídalo době vzniku zapojení,,,,to jest až do konce vintage?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sinclair
Hifista


Založený: 03 december 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: 76326 Luhačovice, Mlýnská 494

PríspevokZaslal: Ut máj 03, 2011 01:11:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Osadil jsem Mk3 tranzistory 2SK170BL a nechodí to s nimi, nechodí to ani s KS4193, kde je chyba-na plošáku nebo ve schématu a kde konkrétně? Prosím o odpověď povolané osoby, to jest přímo konstruktéry tohoto strojku, případně ty, kteří už Mk3 stavěli. Mnohokrát předem děkuji za odpovědi. Leoš
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut máj 03, 2011 01:28:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Leoši, ve schematu je chyba, ale plošňák a osazovačka je správně....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sinclair
Hifista


Založený: 03 december 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: 76326 Luhačovice, Mlýnská 494

PríspevokZaslal: Ut máj 03, 2011 11:51:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, všiml jsem si, že ve schématu je v pravé kaskódě propojka navíc.
Čistě teoreticky /i prakticky/ by to mělo chodit s jakýmikoliv fety, ať už KS, nebo 2SK146 či 2SK170 jakékoliv série. Buď udělal Kohout na deskách nějaký bug, nebo už já asi blbnu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut máj 03, 2011 12:29:51    Predmet: Odpovedať s citátom

sch

Naposledy upravil roberto dňa Pi máj 06, 2011 09:08:55, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
rreznick
Hifi obsluha


Založený: 30 október 2007
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Ut máj 03, 2011 12:48:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Já mám jen zozostřenej sken tý desky, ale zdá se mi, že na něm vede LED1 přímo do báze T3...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut máj 03, 2011 12:52:58    Predmet: Odpovedať s citátom

dps
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
sinclair
Hifista


Založený: 03 december 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: 76326 Luhačovice, Mlýnská 494

PríspevokZaslal: Pi máj 06, 2011 00:48:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejlíp by asi bylo, kdyby Pavel nebo Bobo zveřejnili kde je zrada. Mám to osazený 2SK170BL, nesvítí LED1 ani LED2, pouze LED3 a na výstupu diskrétního zesilovače je 15V. Mám dvě stejné desky a obě se chovají stejně, tak už jsem z toho jelen. Mám je osazené originálním materiálem, protože budoucí majitel si to tak přál, tzn. KCčka, MPTr96, TC205, TGL5155, TR296 atd.
Poradí někdo?
http://sweb.cz/servisdok/mk3.jpg ještě nejsou osazeny fety. Distančními sloupky v rozích a u konektorů půjdou desky na patro a do krabice Hammond 1455N1601 o rozměrech 160x103x53mm, zdroj stabilizovaný o výkonu 6W externí.

Zajímavé je, že jsem měl na srovnávací poslech kamarádem udělanou Mk.III, srovnávali jsme ji s Mk.IV a nezmiňoval se, že by měl při stavbě nějaké potíže, měl to osazený také fetama 2SK170, ale nevím, jaké skupiny. KS4193 momentálně nejsou nikde v dostatečném množství na spárování k dispozici, i když já osobně si myslím, že by to mělo chodit s jakýmikoliv fety. Podle mě musí být chyba ještě i na desce, možná se na to s odstupem času zapomnělo. Procházel jsem to snad třikrát a nic jsem nenašel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi máj 06, 2011 10:12:20    Predmet: Odpovedať s citátom

rreznick napísal:
Já mám jen zozostřenej sken tý desky, ale zdá se mi, že na něm vede LED1 přímo do báze T3...


To jo, ten předek je zapojený trochu jinak. Ale pokud je osazovák dobře mělo by to chodit.. LED jsou předpokládám zkontrolované na funci/polaritu. Vím že tyhle starší kousky se rosvítili až při poměrně velkém proudu. T3,4,5 jsou ok?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
johnyj
Hifista


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 172
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Pi máj 06, 2011 12:09:52    Predmet: Odpovedať s citátom

2 sinclair:
mám postavený a plne funkčný MKIII, na vstupe som použil 2SK147, PCB zdroj bol z AR, ak je tvoja PCB tiež z tohto zdroja... je na ňom chyba. Na PCB mám jednu prepojku navyše. Nemám to teraz pred sebou. Tuším, že je niekde nekorektne zapojené OZ, buď DC servo alebo aktívne tlmenie. Tá prepojka má 2-5mm niekde v strede PCB a blízko jedného z OZ...

...plus EDIT:


Naposledy upravil johnyj dňa Pi máj 06, 2011 13:00:53, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi máj 06, 2011 13:41:23    Predmet: Odpovedať s citátom

johnyj napísal:

Tá prepojka má 2-5mm niekde v strede PCB a blízko jedného z OZ...


Myslíš shora nebo to bylo třeba propojit ze strany spojů?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
johnyj
Hifista


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 172
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Pi máj 06, 2011 18:26:51    Predmet: Odpovedať s citátom

roberto napísal:
johnyj napísal:

Tá prepojka má 2-5mm niekde v strede PCB a blízko jedného z OZ...


Myslíš shora nebo to bylo třeba propojit ze strany spojů?


2 roberto: dovolím si uverejniť foto, chýba jeden nedotiahnutý prepoj na PCB:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi máj 06, 2011 18:46:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Záhada rozluštěna, díky Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po máj 09, 2011 21:34:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, je to tak, potvrzuju chybu na plošňáku, zmiňovanou JohnymJ... Nevím jak se to mohlo stát, já osobně tehdy stavěl několik dvojic těchto předzesů a tam to nechybělo. V té době jsem ale dělal předlohy pomocí speciálního " propisotu ", který byl tvořen tenkou samolepící gumou a zmíněný kousek se mohl odlepit při přefocování v Amáru. Budete-li si ještě někdo nechávat dělat u Jirky Kohouta, upozorněte ho na to, jde to i na negativu bez problému opravit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sinclair
Hifista


Založený: 03 december 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: 76326 Luhačovice, Mlýnská 494

PríspevokZaslal: Pi máj 13, 2011 17:31:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Pravděpodobně existují dvě verze filmu na Mk.III, protože moje desky, dělané také u Kohouta, mají označení Y20 v široké zemní fólii u kraje desky. Nicméně je zřejmě chyba na obou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jungvoj
Banned


Založený: 14 október 2010
Príspevky: 95

PríspevokZaslal: Pi máj 20, 2011 05:53:10    Predmet: ledky Odpovedať s citátom

pokud nechceš laborovat s těma odporama v emitorech T4 a T5,bezpodmínečně sežen nepoužité LQ100 či LQ110,nestačí jakékoliv LED,s tím,že se to doladí trimem,připomínám že červenou barvu,jakýkoliv jiné řešení nestojí za tu námahu a hlavně čas,svého času se ty ledky používaly mimo jiné s jakýmsi kacečkem xy v boxu jako oddělovače signálu či s fototranzistorem snad k nějaké stabilizaci v průmyslových zařízeních,proto jejich mechanické proveddení je naprosto užasné,VA charky jsou poněkud odlišné od současných led,které jsou vlastně jiné žárovky,kde se ve výrobě nehledí na čistotu polovodičů například,a není to ani třeba.Y20 od Kohouta kupodivu bez chyby,Zatím v experimentu zapojena vstupní část na +-30v,OZ samozřejmě +-20v,zvažuji +-40v,zatím výsledek zajímavý,troufám si napsat velmi zajímavy,bohužel dokončení až někdy na podzim......přes léto chalupa děti vnuci atd
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po október 17, 2011 18:32:58    Predmet: Re: ledky Odpovedať s citátom

jungvoj napísal:
VA charky jsou poněkud odlišné od současných led,které jsou vlastně jiné žárovky


V tomto zapojení jsou led jen jako reference, ne? Původní tesly mají ubytek 1,65V, současná značková 5mm 1,82V - měřeno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
sinclair
Hifista


Založený: 03 december 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: 76326 Luhačovice, Mlýnská 494

PríspevokZaslal: So október 22, 2011 17:29:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, staré LQ100 či LQ110 /4mm v plastu/, nebo i pozdější 5mm červené LQxxxx mají značně menší úbytek napětí, než současné moderní červené LED. Nicméně na funkci proudových zdrojů nemají tyhle reference až takový dramatický vliv, významnější změna nastává až při záměně za moderní např. zelené LED, které mají některé úbytek až 3V, téměř tolik, jako modré nebo bílé.
Při vestavbě Mk.III kamkoliv je dobré dát si pozor na zemní smyčky, při dvou oddělených deskách se to může stát.
Po zkušenostech ze stavby několika Mk.III do Hammondu a s odděleným napájecím zdrojem je dobré spojit země obou kanálů pouze na napájecí straně, všechny ostatní varianty zapojení včetně spojení zemí na vstupní straně přináší vyšší citlivost celku na elmg. pole 50Hz.
Co se týče napájení, použil jsem oddělený napájecí zdroj s 6VA toroidním trafkem, usměrňovač z klasických diod KY130/300, které mají každá v sérii zařazen odpor 10R, vyhlazovací kondenzátory lowESR Nippon LXZ 3.300/35V a klasické stabilizátory LM317/337, nastavené na 20V, zenerky a příslušné odpory na jednotlivých deskách nejsou osazeny.
Pozor při záměně MAC156, nebo i NE5534AP za modernější OZ - ne všechny si nechají líbit napětí vyšší, než 18V. MAC156 je bez problémů sehnatelná i dneska, nicméně u některých prodejců jsou jejich ceny neskutečně přepálené, až tolik, že jsem raději v dalších exemplářích po malé úpravě na desce použil MAE411 a LF411CP, kteréžto jsou /MAE411/ kupodivu sehnatelné i za méně, než 5Kč.
Nevím, čím to je, ale teslácká MAE411 je co se týče ofsetu řádově lepší IO, než jejich zahraniční vzor LF411, koupené např. v GESu.
Na starší tantaly řady TE15x, potažmo i starší "hrnečky" TE12x bych si dal ukrutný pozor, protože pokud po letech bůhvíjakého skladování /a i chemickým působením/ povolí epoxidová zálivka kladného pólu, můžete přístroj rovnou vyhodit - uvolněná kyselina sírová coby elektrolyt Vám přístroj i přes lakování desek, elox apod. doslova sežere přístroj zevnitř. Modernější tantaly řady TE19x tímto neduhem, zdá se, netrpí - nebo jinak řečeno, zatím jsem nenarazil na přístroj s těmito modernějšími tantaly včetně kapkových, kde by se taková nehoda stala.
Jinak bych připomněl, že po dvaceti a více letech od data výroby těchto tantalů je jejich ESR na úrovni naprosto průměrného elektrolytu, kdejaký značkový lowESR elektrolyt je na tom v tomto ohledu lépe. Takže jediné, co by těmto tantalům šlo přičíst k plusu je možnost je prodat jako zlomkové stříbro /celý kalíšek je ze stříbra/ a zanedbatelný svod. Ještě bych rád připomněl, že jakýkoliv tantal včetně kapkových zcela zásadně nesnáší napětí opačné polarity, vyšší než několik stovek milivoltů. Pakliže je tantal déle vystaven vyššímu napětí opačné polarity, pak se buď zcela prorazí, případně se chová jako dioda, nebo se jeho svodový proud z několika mikroampér zvedne na několik desítek až stovek mikroampér.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So október 22, 2011 19:04:59    Predmet: Odpovedať s citátom

sinclair napísal:
zenerky a příslušné odpory na jednotlivých deskách nejsou osazeny.


Asi jsi si to spletl s Mk2, v mk3 žádné zenery nejsou..

Co se týče OZ do serva, osadil jsem LF356 s garancí původu (v GESu vypadají pofidérně) a offset spadne po několika sekundách pod mV a drží takže bych to nedramatizoval..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: So október 22, 2011 19:25:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Co se týče těch starých TE tantalů (zejména mokrých), tak má Sinclair pravdu. Tu součástku je nejlépe vyhodit, nemá žádné opodstatnění a jsou s ní jen problémy.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: So október 22, 2011 19:28:29    Predmet: Odpovedať s citátom

sinclair napísal:
Při vestavbě Mk.III kamkoliv je dobré dát si pozor na zemní smyčky, při dvou oddělených deskách se to může stát.
Po zkušenostech ze stavby několika Mk.III do Hammondu a s odděleným napájecím zdrojem je dobré spojit země obou kanálů pouze na napájecí straně, všechny ostatní varianty zapojení včetně spojení zemí na vstupní straně přináší vyšší citlivost celku na elmg. pole 50Hz

MAC156 je bez problémů sehnatelná i dneska


Tiez by som rad Actidamp MKIII vlozil do Hammondu. A obdobne ako ty pouzil oddeleny zdroj.
No nepochopil som tuto cast
" je dobré spojit země obou kanálů pouze na napájecí straně"
Neviem si to predstavit v reale. Dosky chcem nechat ako je v povodnom prevedeni a to nad sebou.
Dakujem za vysvetlenie popripade nazorny priklad ako by to malo v reale vyzerat.
Radsej budem za neznaleho ako by som mal cosi dodrbat. Som len nadsenec a v skutocnosti moja odbornost s elektrotechnikou nesuvisi.

A MAC156 mam doma cca7 ks Wink
A obdobne tak aj NE5534P z ktorej mam 6 ks. Wink
A este lepsia bola cena za vsekych 13ks len 5eur. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sinclair
Hifista


Založený: 03 december 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: 76326 Luhačovice, Mlýnská 494

PríspevokZaslal: Ne október 23, 2011 12:13:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Zjednodušeně řečeno-až budeš spojovat země obou desek, tak je spoj pouze na zemním pinu blízko napájení, ne na vstupních nebo výstupních konektorech.
I já dělám v Hammondu Mk.III s deskami pod sebou, používám poněkud větší a vyšší krabici, než by bylo zapotřebí, to ale všecko v zájmu dobrého přístupu k obou deskám a hlavně trimrům. Dokonce používám i ty originál /zlacené/ konektory, na které jsou ty desky navrženy a to kvůli relativně snadné montáži do krabice a slušné opravitelnosti. V případě nějaké nehody /přece jen jsou tam fety a fetové operáky plus to, že používám zásadně originál teslácký a RVHP materiál/ není třeba nic pájet ani složitě rozplétat, prostě se jenom vyšroubují tři šroubky ze závitových distančních sloupků, rozpojí dva konektory, desky se vyjmou a celá kabeláž zůstává uvnitř Hammondu svázaná a neporušená.
Zatím jsem Mk.III postavil jenom pár a ještě žádný se neporouchal, ale člověk nikdy neví...třeba zrovna z tohoto důvodu jsem se vysral na LF411 pánbůhvíodkud /logo na kusech z EZK a GESu vůbec nejde identifikovat/ a raději jsem si koupil dvě tyčky tesláckých MAE411, které jsou výrazně lepší.

Místo NE5534AP nemá absolutně žádný smysl je např. nahrazovat OPA134 nebo čímkoliv od BB či AD, podnikl jsem v tomto směru pár experimentů a mohu prohlásit, že nepostřehnutelná změna ve zvuku absolutně není úměrná značnému cenovému rozdílu mezi NE5534 a "lepšími" IO.
Ono už i tak je s Mk.III práce jako na kostele /vybrat a spárovat tranzistory do diskrétního předku, výběr kapacit do RIAA korekcí-kondenzátory TC205-206 a TGL5155 se běžně dodávaly s tolerancí 20%-natož si ještě komplikovat život sháněním drahých, originálních "lepších" operáků, protože kupovat je v GME či TME je rovno vhození příslušného obnosu do kanálu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne október 23, 2011 13:32:31    Predmet: Odpovedať s citátom

sinclair napísal:
TC205-206 a TGL5155 se běžně dodávaly s tolerancí 20%


V tomto ohledu jsou skvělé kondy ES Ostrava, např.z vyměřovaných asi 50ks 1u-100V měli povětšinou kapacitu 1,0něco uF, velmi nepovedené kusy pak 0,98uF, u jiných kapacit podobně...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ne október 23, 2011 16:38:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Sinclair
Dakujem za ozrejmenie daneho problemu....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sinclair
Hifista


Založený: 03 december 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: 76326 Luhačovice, Mlýnská 494

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 01:04:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdo chce jeden Actidamp Mk.III. ve stříbrném Hammondu i se zdrojem, udělaný z originálního materiálu a součástkami v korekcích a odpory, určujícími zisk jednotlivých kanálů vybranými na 0,25%, nechť se mi ozve. Objednal si ho jeden chlapec ze Slovenska, ale dostal se do krutých finančních problémů, takže hotový Mk.III. mi tady leží. Kontakt na mne má kdekdo, anebo pište do SS. Nechť píší či volají pouze vážní zájemci, kterým jde o zvuk, nikoli o peníze a handrkování se o každou stokorunu. Nerad bych se nechal otravovat dotazy typu "kolik za to chcete" a podobně. Děkuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist