Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Zesilovač HQQF (FFFfff___)
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Po august 27, 2012 12:39:10    Predmet: Zesilovač HQQF (FFFfff___) Odpovedať s citátom

Moje slabost pro česko-slovenské hifi produkty je zde všeobecně známá. V sousedních tématech a fórech se delší dobu řešily otázky konstrukce a měření tohoto zesilovače, resp. jeho předchůdců. Poslechovému porovnání s nějakým uznávaným etalonem, popř. se slušnou spotřebkou se ale všichni (čest rožnovské výjimce) brání jak čert kříži.

Moje vrozená zvědavost mi nedala a využil jsem možnost zapůjčit si tento zesilovač do svého domácího prostředí a konečně se na vlastní uši přesvědčit, jak se věci mají. I za cenu, že budu označen za ´užitečného idiota´ Very Happy .

Každopádně zesilovač mám zapůjčený bezplatně, autor mi za test nic neplatí, sám si hradím i poštovné. Nic jsem nikomu neslíbil, své poznatky napíšu bez cenzury, ať se to autorovi nebo jeho kritikům bude líbit nebo ne. Platí co jsem uvedl před jeho objednáním - bude se pouze poslouchat, žádné měření, žádné vrtání se ve vnitřnostech bez souhlasu majitele. Kdyby někdo během tohoto týdne chtěl zajet na poslech - je to možné. Dejte ale dopředu vědět, jeden den v týdnů už mám vyhrazený na jiný test.

Zesilovač už v pořádku dorazil, hraje, nehoří ani on ani mé bedny.
Nechci se ukvapovat, takže si dám nějaký čas na soustředěný, klidný poslech.
Lze ho zapojit jako integráč i jako samotný konec, navíc jsem pomalý Jihočech, takže mi to bude chvilku trvat ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po august 27, 2012 12:58:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro bezpečnost svou a rodiny bych se před prvním zapojením do sítě ujistil u výrobce, má-li oprávnění takové zařízení vyrábět, plus má-li jeho zařízení splněny zákonné náležitosti, protože, cituji: "Elektrické zařízení může být uvedeno na trh pouze tehdy, splňuje-li technické požadavky uvedené v příloze č. 2 k nařízení vlády č. 17/2003 Sb., kterým se stanoví technické požadavky na elektrická zařízení nízkého napětí (směrnice Rady 2006/95/ES) a bylo-li vyrobeno v souladu se správnou technickou praxí z hlediska zásad bezpečnosti platných v Evropských společenstvích a neohrozí-li při správné instalaci a údržbě a používání k účelu, pro který bylo vyrobeno, bezpečnost osob, domácích a hospodářských zvířat nebo majetek. Pro účely tohoto nařízení se za elektrické zařízení nízkého napětí (dále jen "elektrické zařízení") považuje jakékoliv zařízení určené pro použití v rozsahu jmenovitých napětí od 50 V do 1000 V pro střídavý proud a jmenovitých napětí od 75 V do 1500 V pro stejnosměrný proud, s výjimkou zařízení a jevů uvedených v příloze č. 1 k tomuto nařízení. Posouzení shody s požadavky uvedenými v § 2 odst. 1 NV 17/2003 Sb. probíhá postupem vnitřní kontroly výroby podle přílohy č. 3 k tomuto nařízení a výrobce nebo zplnomocněný zástupce je opatří označením CE a vydá ES prohlášení o shodě. Účast notifikované osoby není nezbytná."

Naposledy upravil merhaut dňa Po august 27, 2012 13:10:15, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po august 27, 2012 13:06:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Práškový hasicí přístroj hasí lépe než papír ... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Po august 27, 2012 13:25:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaromíre,

buď bez obav. Jedna dcera je na táboře, druhá u babičky, manželka v práci, nejbližší soused 20 m daleko.
Svou maličkost přinejhorším rád položím na oltář poznání, ostatně citát pana J.R.R.T. - "...budeme hořet jak dávní Králové..." je mým oblíbeným.
Zesilovač jsem preventivně napřed zapojil na staré regály AQ. Teď už hraje na mých sloupech.
Téměř se o ně nebojím, neboť studiem erudovanějších fór, než je toto jsem poučen, že bedny je třeba pořádně zahořet ...

Uvedený zesilovač jsem si nekoupil, nýbrž bezplatně zapůjčil, takže jeho certifikace je mi vcelku ukradená. Ostatně - jsme v oddělení DIY.

Jediné, co mě upřímně štve je fakt, že jsem prohrál sedmičku červeného Bordeaux. Vsadil jsem se s kamarádem, že Ty budeš v tomto tématu reagovat až jako druhý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Po august 27, 2012 15:28:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám docela chuť si vsadit na to, kdo měl být ten první.Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5842
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po august 27, 2012 17:18:35    Predmet: Re: Zesilovač HQQF (FFFfff___) Odpovedať s citátom

Krecek napísal:
Poslechovému porovnání s nějakým uznávaným etalonem, popř. se slušnou spotřebkou se ale všichni (čest rožnovské výjimce) brání jak čert kříži.

Křečku, mám takový dojem, že přebíráš něčí rétoriku, která si ovšem z principu protiřečí.
Ty jsi se všech ptal ? a kdo jsou to všichni ?
Mě tedy Fedrmann na žádnou poslechovou akci, kterou by sám zorganizoval a zainvestoval nepozval Smile

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
husak
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2012
Príspevky: 29
Bydlisko: Koš

PríspevokZaslal: Po august 27, 2012 17:35:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten Tatrzos je DiY? Hej? DIY vyrábaný akože na kšeft? Hmmm....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Po august 27, 2012 18:17:03    Predmet: Odpovedať s citátom

husak napísal:
Ten Tatrzos je DiY? Hej? DIY vyrábaný akože na kšeft? Hmmm....

Ale na tak ... Koukni, jaké stoje jsou zařazené v této DIY kategorii.
A popravdě, nevěřím, že se toto bude někdy prodávat jako komerční finál.

dahhard
Prosím, nehrajme si se slovíčky.
Na téma HQQF už se zde i jinde popsaly desítky stránek. Dokonce ho i měřilo několik na sobě nezávislých lidí. Ale popis, jak vlastně hraje, jsem zatím nikde nenašel. Přitom objednat si to na vlastní test může myslím skoro každý, stačí obětovat trochu času a pár korun za poštovné.

No a mě to prostě zajímá, nic víc v tom není.

Když mě před časem zajímalo, jak hraje sluchátkáč ZAMA, nebyl jsem líný, dokonce i zaplatil kauci ve výši jeho ceny a týden doma poslouchal. Když mě následně zajímalo, jak vlastně hraje to vychvalované i kritizované DPA, tak dlouho jsem hledal, až mi ho Karel2 nezištně půjčil (díky čemuž mám dnes něco podobného doma).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5842
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po august 27, 2012 20:48:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek napísal:
Prosím, nehrajme si se slovíčky.

No to bych byl rád, kdyby si sem nezanášel tuto rétoriku a nezaplácaval to tady podobnejma pindama !
Jak úžasně to hraje se dočteš na stránkách zapůjčovatele, jiný názor neexistuje, pokud to někdo slyšel jinak, tak tomu nerozumí, že Rolling Eyes

Neserióznost tohoto pána dokumentuje třeba jeho komentář k měření zesilovače Sroll:

"Sroll dává přednost neslyšitelnému zkreslení, podíváme-li se na jeho měření 200 Hz až 20kHz, zjistíme, že zkreslení je sice v závislosti na frekvenci dost stále, ale současně dost velké a co hlavně, je velmi dobře slyšitelné! Užitečný signál je v úrovni -10dB a jeho intermodulační složky v úrovni -85dB, tedy o pouhých 70dB slabší, o síťovém rušení ani nemluvě.

Rozsah lidského sluchu je však více jak 130dB a při akustickém tlaku na úrovni prahu bolesti, tedy 130dB by byla úroveň intermodulačního zkreslení již na úrovni 60dB což odpovídá dost hlučné ulici či hlasitému hovoru, sic je to maskované užitečným signálem ale stále velmi dobře slyšitelné!"

O HQQF prohlašoval, že zkreslení je neměřitelné, dopadlo to hůře, než co má na grafu Sroll, tudíž to bude podle jeho vlastních slov asi náležitě horší, že ? Very Happy

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po august 27, 2012 20:52:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechajte Kreceka, nech popocuva a cosi napise. Fedo je pacient - to je zname kazdemu. Ale kazda zverejnena skusenost inoho uzivatela je hodnotna. Ci je uz pozitivna, alebo negativna. Svojim sposobom Kreceka obdivujem, ze do toho siel. Resp. ze tu zverejnil, ze do toho siel. To je fakt odvaha Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po august 27, 2012 21:55:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Odare, on to tady někdo Cimrmanovi zakazuje, aby to věřejně předváděl ? A kdo ? Můžeš na něj ukázat prstem ? Že nevíš a nemůžeš ? Pak si ty kecy vo odvaze nech pro sebe...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Po august 27, 2012 22:04:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Po august 27, 2012 22:08:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrej počin Křečku, aspoň někdo nezaujatě napíše jak to teda vlastně hraje. Nikdo FFFfff___ sice nic nezakazuje, ale vzhledem k tomu, jak vyostřené jsou vztahy s některými jinými konstruktéry, nelze se nejspíš divit, že nic takového nepraktikuje nebo alespoň o tom nevím. Nicméně nelze se divit ani těm vyostřeným vztahům. To je ale jiná kapitola a myslím, že to sem nepatří. Já bych si to ze zvědovosti rád poslechl. Může to jen překvapit a to není špatná výchozí pozice. S čím konkrétně to můžeš porovnat?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po august 27, 2012 22:17:36    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel --> Ale ano, je to odvaha. Uz teraz je jasne, akym smerom sa toto vlakno bude uberat. Pritom je to opakovane rozpitvavane inde a vysledok je vzdy ten isty. Vy ste mali "skvely" napad, poskladat sa na jednu skatulu a sam si ju otestovat http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=165554#165554

Ja Vam rozumiem, ze ten clovek Vam pije krv - ale chapte aj Vy inych ludi. Uz su z tych zabomysich vojen unaveni. Svoju energiu a vedomosti viete urcite uplatnit inde. A som presvedceny, ze by to malo vacsi osoh, ako zaoberanie sa beznadejnou existenciou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Duwenbleidd
Hifista


Založený: 16 jún 2009
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: Po august 27, 2012 22:43:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Pocitáři vs. měřiči, kolo druhé.
HQHDSUPRF má z mého pohledu jedinej problém - takhle špatně to jde udělat i s daleko menším počtem součástek. Kdybych chtěl zkreslující zesilovač s "charakterem", tenhle opravdu výběrové řízení nevyhraje Smile.

A zkusme to všichni brát alespoň v tomhle vlákně s nadhledem, na rvačky je tu to druhé. Nebo bude Křeček prskat a skřípat zubama!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po august 27, 2012 23:34:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Je mi z těch vašich alibistickejch keců nablití...ale ona je to v tomhle národě už tradice...vždyť i Bušek z Velhartic tak dlouho pil s Karlem kyselý patoky, až v nich našli oba zalíbení...tak jak to tedy vlastně je, když s některými ( to jest všemi ) konstruktéry má rozbroje ? Co kdyby měl náhodou pravdu ? Tak se tak ptáte, protože tomu prd rozumíte...ale škoda slov, už mlčím, nemá to cenu....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 07:39:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Pretože niekto nájde "zalíbení" v dártcílovi alebo naimovi a DPA sa mu ani trochu nepáči. Obidvaja zástupcovia sú dosť drahý, tak sa hľadá lacnejšia alternatíva. A srdce konštruktéra prevratnej topológie prahne po uznaní... čo keby ho niekto porovnal s Naimom?
křeček: som zvedavý čo napíšeš. Prosím, nenechaj si to pre seba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 10:01:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně tak, co kdyby náhodou. To že tomu nerozumíme nám dává alespoň jednu výhodu. Nestrannost. Já bych si to neobjednal, protože mi vadí jeho přístup. V porovnání s jeho zesilovačem je všechno šrot a pořád má tendence na někoho útočit. O tom ale tohle vlákno není. Možná s tím máš problém, ale pokud nejseš schopný akceptovat, že i přes vaše rozbroje si to někdo objedná a chce si udělat vlastní názor, je to podivné. Pochybuju, že by ses srovnání bál, takže spíš přemýšlím co v tom je. Chápu, že z konstrukčního hlediska to pro tebe může bejt šrot. Nechápu ale z čeho ti je ale na blití, když se o tom chce někdo přesvěčit na vlastní kůži. Jak je již na četných místech napsáno. Zkušenosti jsou nepřenosné...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 11:00:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Skvělá logika: když o tom vím prd, omlouvá mě to a tak si můžu vybrat " nestranně "..s takovou logikou si vomluvíš vše...zbejvá ovšem otázka, co ti to přinese...
Mě je naprosto jedno, kdo si to koupí, protože mi do toho nic není...a je mi ni jedno, že se to třeba někomu líbí, protože žít s tím bude on, ne já...vadí mi ale jiný věci, to neustálý lhaní, převracení smyslu vyřčeného a pomlouvání druhejch...pro mě jeho paranoja není omluvou...a i kdyby dělal nejskvělejší zesilovače na světě, nezaslouží si jakýhokoli omluvy...ale škoda slov...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 11:31:19    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard ...pardon, opraveno...
Já bych byl zase rád, kdybys respektoval, že toto je mnou založené téma o poslechu HQQF.
Komentováním měření a osobních útoků si prosím zaplácávej jiná témata.
O totéž bych poprosil i pana Dudka a ostatní.


Naposledy upravil Krecek dňa Ut august 28, 2012 12:07:34, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5842
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 11:36:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Nekomol laskave moji prezdivku !

O tom, ze je to jen o nejakem poslechu, neni v nazvu ani zminka.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !


Naposledy upravil danhard dňa Ut august 28, 2012 13:23:23, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 11:47:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Vidím, že se přitvzuje.

Už padlo nějaké trestní oznámení?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 11:53:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem ako to bolo s Kreckom, ale Tatrman oslovil aj jedného kámoša z tohoto fóra a dokonca sa dotiahol so svojim výtvorom k nemu domov. Podľa kámoša to malo rozličnú zvukovú pachuť, do verného zvuku veľmi ďaleko. Ja som pri tom nebol takže to nechcem hodnotiť. Ak bude mať chuť tak sem niečo napíše.
Rozhodne však takýto skutok vyžaduje odvahu, ja by som tatršunt nezapojil ani na svoje staré teslácke trojpásma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 12:03:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě jednou úvodem k hodnocení poslechu – jsem laik pocitář, hodnotím pouze zvuk a základní uživatelské funkce. Komentáře ke konstrukci, měření a osobním kontraverzím BF vs. Ost. si prosím nechte do jiných témat, je tam toho už požehnaně …

Dle doporučení moudrých jsem HQQF nejdříve zapojil na staré regálové AQ 125. Vše v pořádku, nic nehoří, nejiskří, nevypíná se, normálně to hraje, zvuk příjemný, daný limity těchto beden. Když už mám AQ zapojené, vyzkoušel jsem na nich i mou sestavu (ala DPA380 + Dispre II). Dostavil se menší šok – při nejlepší snaze HQQF a DD od sebe nerozeznám. Tož jsem s důvěrou zapojit vše na sloupy VMA-I.

Vlastní poslech :

a) HQQF jako integráč (všechny korekce i hrb prezence vypnuty) hraje lépe, než jsem čekal. Výšky bez zdůrazněných sykavek, celkově se na tom dá folk/rock/pop/akustika poslouchat. Občas slyšitelný lehce mázlý opar na výškách. Slabší je to na velkém orchestru – horší rozlišení nástrojů, méně basového základu. Ještě výraznější je to, když pustím SACD nahrávky.

b) HQQF pouze jako konec (přes preamp DISPRE) – to už se mi moc nelíbí. Celkově jaksi přidušené, málo basů, klasika na tomhle vůbec nebaví, bez šťávy a emocí z hudby.

c) Přímé porovnání integráč vs. DD – jasně slyšitelný rozdíl tam je a ne malý. DD je celkově prezentnější, ženské hlasy naléhavější, má to šťávu a emoce. HQQF přeci jen horší detail, slabší a hůře kontrolované basy, jiný prostor, při soustředěném poslechu je slyšet v dozvucích lehoučký „haló efekt“ (pardon, lépe to prostě popsat neumím). Přijde mi, že HQQF má i při vypnutých korekcích zdůrazněná okrajová pásma, není to tak přirozené a spojité, jako DD. Orchestrální klasika – při přímém srovnání opravdu není co řešit, tohle HQQF prostě nezvládá.

d) Samotný konec HQQF vs. ala DPA – ty rozdíly ve prospěch DPA jsou ještě mnohem markantnější, tam kde DPA krásně strukturuje jednotlivé nástroje, HQQF to slévá dohromady, navíc celkově mě muzika přes něj prostě nebaví. Samotný konec HQQF mi paradoxně hodně připomíná zvuk integrovaného Cambridge Audio 640.

Pár postřehu k mechanickému provedení :

Bedna je povedená, mechanické zpracování výborné, tuhé, bytelné, přesně spasované, mnohem lepší než plechové krabice Modushop. Líbí se mi přetažené chladiče – dobře kryjí přední ovládací prvky. Co je ale šílené – řešení vstupů a výstupů. Vzadu dva páry dlouhých repro konektorů bez izolace (použit typ pro reprobedny) – jen otázka času než si někdo ťukne banánky o sebe, ale - dejme tomu. Signálové vstupy – díra na velkého jacka, do kterého se zasune malá cinchová rozdvojka, celé velice varchlaté, pro mě tedy děs!!! Navíc vzadu je jen vstup pro zapojení ala integráč. Zbylé varianty zapojení mají otvory na čelním panelu, což je velice nepraktické. Zatím možný jen jeden vstup, jsem docela zvědavý (kdyby se doplnilo více vstupů a vše přesunulo dozadu), jak se to tam uspořádá a vejde. Holt daň za tisíc hejblátek a stěrače … Ty stěrače jsou mile nostalgické, nedalo mi to a dám sem i odpovídající retro fotku (viz příloha) …Co mě překvapilo – ani při delším provozu na velkých málo citlivých bednách to vůbec nehřeje. Co se týká skutečné hmotnosti – váží 16,5 kg (autor uvádí 18,3 kg…). Hlučnost trafa OK, do beden jde o něco větší šum a brum, než jsem zvyklý, ale není to tragické.

Můj závěr :

Zvukově to není špatný zesilovač, ale na rozdíl od autora (BF) si nemyslím, že je to „výrobek naprosto špičkových vlastností a hlavně naprosto věrného zvuku, kterému bylo při návrhu vše podřízeno a nemá ve své kategorii žádnou konkurenci“ (konec citátu). Srovnávat ho se stroji třídy DPA, Sroll, HYPA považuji za nemístnou nesoudnost až megalománii. V praxi si HQQF dokáži docela dobře představit jako domácí alternativu ke komerčním integrovaným zesilovačům třídy CA 640, NAD 350, apod.., samozřejmě po dotažení vstupů, atd.. A jestli zrovna toto má na trhu šanci – to už je na zvážení autora.

Docela by mě zajímalo, na jakém zbytku sestavy doma toto pan BF ladil. Jak píšu úvodem, méně kvalitní regály lecos skryjí a odpustí. Zajímavé pro mě je, že jako integráč je výsledek mnohem zajímavější, než samotný konec, podle autora by to mělo být naopak.


Naposledy upravil Krecek dňa Ut august 28, 2012 12:08:52, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 12:07:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Mně taky oslovil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5842
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 12:34:50    Predmet: Odpovedať s citátom

To je jednoduche Krecku, dlouhodobym poslechem DPA jsi si uplne zkazil sluch Very Happy

Jak to vypada ve srovnani s nejakou slusnou spotrebkou ? nebo tim myslis
ten Azur 640 ?

Co je to korekce vypnuty ? to je nastaveni regulatoru na stred ?

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 13:48:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek --> Vdaka za tvoj nazor. Podobny vysledok som v tichosti ocakaval. Aka je tam cena za final (ak sa vobec final predava)?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5842
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 14:08:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar, aby jsi to nemusel hledat Smile

"Hi-Fi zesilovač HQQF finální verze je výrobek naprosto špičkových vlastností a hlavně naprosto věrného zvuku, kterému bylo při návrhu vše podřízeno a nemá ve své kategorii žádnou konkurenci.

Cena Hi-Fi zesilovače HQQF již od 1165€, poslechové testy po domluvě, stejně jak konkrétní sestava zesilovače, do omezené vzdálenosti je možné zesilovač k poslechovým testům dovézt."

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 14:22:13    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard --> Dakujem. Naozaj som to hladal, ale nasiel som len moduly. Zial na FEDOvu stranku moc nechodim Laughing Za tu cenu . . . no, nech si to kazdy preberie sam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 15:40:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten FFFfff___ je ako vzduchová bublina pod fóliou. Na jednom mieste zatlačíš a vyskočí ti tam kde ju nečakáš ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
Strana 1 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist