Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Actidamp MkIV.
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 28, 29, 30  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ne apríl 08, 2012 20:06:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Pamatuji-li si dobře Bobo, tak různé zvuky záchodů jsi již na testovacím CD jednou vydal Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne apríl 08, 2012 20:29:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj, ale to byl jen zvuk splachovadla ...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So máj 19, 2012 19:33:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro zájemce o výběrové FETy sděluji - už se to snad blíží. Musel jsem si obstarat něco do rezervy, aby bylo z čeho vybírat a to nějakou dobu trvá vzhledem k tomu, že všechno musím prověřovat na šum - po zkušenosti s fakes. Všechny objednávky jsou evidované a budou splněny.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Ne máj 20, 2012 22:12:29    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo: Uz sa tesime. Vdaka.
_________________
SPX 2010, Revox A700, Technics SL1200 Mk2 + OpenAmp, Topping E70, RS-B965, Sony ST-SB920QS, ST-S311, TC-K808ES, K790ES, K670, CDP-915,CDP-791, DTC-790, Tascam MD-350, Akai DS-5, DPA 222 mkII Fast, Monolog (veľké bedne vo výstabe)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Ne máj 20, 2012 22:41:09    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa Pi december 26, 2014 09:54:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po jún 04, 2012 13:31:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Čtveřice 2SK369BL jsou připravené, chystám se je rozesílat. Pražáci si je mohou vyzvednout osobně (a nejen Pražáci, of course) - ozvěte se, domluvíme se. Pokud si to snad někdo rozmyslel, dejte vědět. Pro případné další zájemce mám ještě něco v rezervě.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2012 21:32:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak a aj mne sa darí. Pomaly dokončujem. Chýbajú mi už iba operáky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tom666
Nádejný hifista


Založený: 08 december 2009
Príspevky: 68

PríspevokZaslal: St júl 11, 2012 14:10:52    Predmet: Actidamp Mk IV - DC servo (povodna MM verzia) Odpovedať s citátom

Prosim o radu.
Ake spravne hodnoty RC pouzit v prvej servosmycke Actidampu (Mk IV - povodne zapojenie pre MM)?

Pre porovnanie som prilozil aj schemu zapojenia DC servra v Mk III.
Podla mna (ale nie som si isty spravnostou) by to malo byt asi takto:
R14 = 1M
C13, C14 = 150n (150000µs = 1.06 Hz)
R15 = neosadzovat

Tak isto by som zjednotil aj hodnoty C19 a C20 v druhej DC servosmycke.

Ak by to vsak ostalo podla povodneho zapojenia Mk IV (R14=12k, C14=680n), tak by to mohlo nevhodnym sposobom zasiahnut do kmitoctovej charakteristiky v oblasti najnizsich frekvencii. Vychadzam z toho, ze pri povodnych hodnotach integratora (R14 a C14) je casova konstanta 8160µs (19.5Hz).

Obdobne je na tom myslim aj Mk III, ktora ma medzny kmitocet integratora nastaveny na 8842 Hz.

Mam dojem, ze aj toto moze byt do urcitej miery dovodom toho, preco hraju uvedene preampy rozdielne.

Dakujem za Vase reakcie.

Actidamp Mk III

http://i46.tinypic.com/29mrk9t.jpg

Actidamp Mk IV

http://i45.tinypic.com/2kr2fc.jpg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St júl 11, 2012 16:01:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslední verze, kterou jsem dělal ještě pro Luba ...

... ta původní nebyla úplně košer v infrazvukové oblasti.

P.S. Skutečné časové konstanty systému neodpovídají těm vazebním, poněvadž ve smyčce je dělič. V téhle podobě to nezávisí na nastaveném zesílení a časová konstanta je někde v desetinách Hz.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tom666
Nádejný hifista


Založený: 08 december 2009
Príspevky: 68

PríspevokZaslal: St júl 11, 2012 18:20:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Mnohokrat dakujem za odpoved. Nakolko som nechcel vyrazne zasahovat do povodneho zapojenia (MC prenoslu prevadzkovat nebudem), tak som podla Vasej prilohy upravil len cast povodnej schemy. R15 v delici som vyhodil. C19 a C20 (druhe DC servo) bude tiez 100n. Napajacie napatie bude +- 15V. Bude to takto v poriadku?

Dakujem


http://i49.tinypic.com/jtbe37.jpg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St júl 11, 2012 19:29:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyhodit i C8 / nahradit propojem natvrdo, jinak velmi špatné. C9=33pF - lepší stabilita, ale vf kompenzace závisí na operáku, uvádím pro NE5532, s rychlejšími se to musí upravit podle měření s obdélníky.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tom666
Nádejný hifista


Založený: 08 december 2009
Príspevky: 68

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2012 07:44:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
killerX3
Hifista


Založený: 19 august 2010
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Pi august 24, 2012 12:32:21    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil killerX3 dňa St august 29, 2012 19:23:47, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi august 24, 2012 18:23:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Ve zkratce: Místo 317/337 je tam nš zdroj od PMA, každý OZ je blokován keramikou, zjednodušeny signálové cesty..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 21:26:57    Predmet: Odpovedať s citátom

No, vypadá to zajímavě Smile
Jen když už má být oboustranná deska, tak bych horní vrstvu udělal jako rozlitou zem uprostřed prokovama spojenou se zemí na spodní straně. Pokud se to neudělá vyloženě špatně, tak je to vždy lepší. Aspoň vstupní část.

Jináč pro LT1028 se zdá kompenzace 33pF taky optimum, LT1115 spíš víc a AD8510 vypadá na 22pF. LT1028 s 33pF provozuju už několikátý rok aniž bych to někde publikoval, nějak se na to zapomnělo Rolling Eyes Teď tam mám AD8512 bez nějakého výraznějšího zvukového zlepšení, ale měří líp tak ho tam nechám Laughing

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
killerX3
Hifista


Založený: 19 august 2010
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 21:46:11    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil killerX3 dňa Pi august 31, 2012 16:17:18, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 21:59:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Je mi to jasné, já jen že ten 3D eagle obrázek je oboustranka. Taky si takhle dělám propojky Smile

Ostatně pokud by ty prachy někdo byl ochotný dát, proč ne? Vývoj jde dopředu Smile Ale pokud je preamp v celokovové krabičce daleko od zdrojů rušení, je to skoro jedno.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 22:14:25    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:
No, vypadá to zajímavě Smile
Jináč pro LT1028 se zdá kompenzace 33pF taky optimum, LT1115 spíš víc a AD8510 vypadá na 22pF. LT1028 s 33pF provozuju už několikátý rok aniž bych to někde publikoval, nějak se na to zapomnělo Rolling Eyes Teď tam mám AD8512 bez nějakého výraznějšího zvukového zlepšení, ale měří líp tak ho tam nechám Laughing


AD8512 kompenzaci nepotřebuje a je to shit - mizerné zkreslení. I OPA134 je lepší.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
killerX3
Hifista


Založený: 19 august 2010
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 22:16:11    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil killerX3 dňa Pi august 31, 2012 16:18:20, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 22:25:49    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
AD8512 kompenzaci nepotřebuje a je to shit - mizerné zkreslení. I OPA134 je lepší.

Mělo tam být AD8510. Podle měření to nějakou kompenzaci chtělo, 22pF je asi moc, to je fakt.
Jaké že to zkreslení je (common mode)? Já jsem nic špatného nenaměřil, v časové oblasti je v klidu a za ty prachy moc konkurence nemá, řek bych. OPA134 má slabý výstup (což by tady až tak nevadilo) a divně se chovající vstupy (to už je horší). Zvukově hezky "brousí" co se spoustě lidí líbí.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
killerX3
Hifista


Založený: 19 august 2010
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 22:36:26    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil killerX3 dňa Pi august 31, 2012 16:18:39, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 22:50:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Před nějakým tím rokem jsem v tomto vlákně své osazení zveřejňoval a to nebylo zvukově vůbec špatné. Teď už tam mám něco jiného, ale zatím to do světa cpát nebudu.
Rozhodně výstup operák co je schopný uspokojivě a rychle budit kabel ve stovkách pF, serva něco s rozumnými DC parametry a velkým vstupním odporem, actidampovací operák se na zvuku prakticky nepodílí (takže klidně původní NEčko nebo oblíbený OPA132/4) a zbývají ty dva kritické stupně s velkým ziskem. Tam je potřeba rychlý operák s dobrou linearitou co nešumí a je dobře když má fety na vstupu. Doporučuju se obloukem vyhnout všem těm LM, LME... je to nekonečná debata, ale za mě prostě NE. Vhodných operáků je poměrně dost, ale pokud se chceš pouštět do experimentů, chce to extrémně kvalitní zbytek aparátu, jinak uslyšíš prd (leda nějaký pocity).

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 22:58:55    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:
velky bobo napísal:
AD8512 kompenzaci nepotřebuje a je to shit - mizerné zkreslení. I OPA134 je lepší.

Mělo tam být AD8510. Podle měření to nějakou kompenzaci chtělo, 22pF je asi moc, to je fakt.
Jaké že to zkreslení je (common mode)? Já jsem nic špatného nenaměřil, v časové oblasti je v klidu a za ty prachy moc konkurence nemá, řek bych. OPA134 má slabý výstup (což by tady až tak nevadilo) a divně se chovající vstupy (to už je horší). Zvukově hezky "brousí" co se spoustě lidí líbí.


Kam se ta kompenzace jako připojuje? V datasheetu o tom nic není a obvod je unity gain stable - na rozdíl od LM1115 nebo AD797. 8512 je dvojitý 8510. Z hlediska měření bych v ActDIV použil nejspíš něco z rodiny LME49710. Našlo by se toho víc, ale jen v SOIC - třebas ADA4610 skoro všude kromě prvního stupně, tam se hodí použít něco s nižším napěťovým šumem, třebas AD8671. Ale pokud někdo tuní podle toho, co je přesvědčen, že slyší, nemusí být stejného názoru.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2012 23:34:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Mluvím o C9/209. ADA4610 klidně, ale nic zásadně lepšího proti 8510 v něm nespatřuju, spíš naopak.
Řeči o tunění podle pocitů... prosím dejme stranou. Mnoho společné řeči jsme zatím nenašli a tak se ani tomuto nedivím Sad

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PAKO
Hifi obsluha


Založený: 23 september 2010
Príspevky: 16
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 29, 2012 08:39:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle náhledu na úpravu plošňáku se zdají změny proti v2 a v3 minimální nepodstatné - spíše kosmetické, některé i krok zpět. Náhrada 317/337 za spec.zdroj je v tomto případě zbytečná.
Pouze 3 propojky na jednostránce taky nevidím, ale rád bych.
Přínosem by bylo osazení SMD, dvojstránka a pod. Jinak je to jenom pajc již uveřejněného bez nějakého užitečného nápadu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
killerX3
Hifista


Založený: 19 august 2010
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: St august 29, 2012 09:27:17    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil killerX3 dňa Pi august 31, 2012 16:19:27, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: St august 29, 2012 10:26:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale notak pánové klídek Smile

Mě se to docela líbí, jen bych byl trochu nervózní z rozdělené země pro napájení a signál. Možná by se dala taky zvážit oboustranka bez prokovů, co by bylo levnější, nebo se to aspoň nechá běžně udělat prakticky kdekoliv - třeba u Kohouta. Pak by nebyl problém s horní rozlitou zemí, zem pro blokování napájení u operáků by se nemusela vést zvlášť a s propojením spodní a horní země bych taky problém neviděl. Stačilo by na několika součástkách blízko středu desky které jdou na zem (nejlépe odpory) udělat pájecí plošky z obou stran a vývody by pak sloužily jako prokovy.

Je někde pověšené schéma toho nového zdroje?

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
killerX3
Hifista


Založený: 19 august 2010
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: St august 29, 2012 10:38:51    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil killerX3 dňa St august 29, 2012 19:25:52, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St august 29, 2012 11:02:07    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:
Mluvím o C9/209. ADA4610 klidně, ale nic zásadně lepšího proti 8510 v něm nespatřuju, spíš naopak.
Řeči o tunění podle pocitů... prosím dejme stranou. Mnoho společné řeči jsme zatím nenašli a tak se ani tomuto nedivím Sad


4610 - oproti 8510 menší šum i zkreslení. Výstupní zatážitelnost přibližně stejná. Je jeden faktor, který jsem zatím netestoval, a to je vliv nelinearity vstupní kapacity, ale ten by se v daném zapojení neměl nijak významně uplatňovat.

Pokud jde o pocity - já je respektuji, pouze nerozumím mechanismu jejich vzniku, a to zejméne tehdy, když je vysvětlován v rozporu s veškerým dostupným vědeckým poznáním. Zajímavé je, že v hifendistických kruzích nejsou přijímána ani para-vědecká vysvětlení, o metafyzických ani nemluvě, a obecně nejlépe je IMHO přijímán asfalt jakéhokoli druhu.

Pro mne je například přijatelnější česnekový nátěr kabelů nežli třebas vliv šesté devítky mědi nebo kvality koberce, na kterém kabel leží - proto jsem ten česnek také kdysi navrhoval. Headbang

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5927
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St august 29, 2012 13:28:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad pocity:
"Vysvetlenie" je v tejto vete (citát z jednej recenzie):
citácia:
"Posluchové testy špičkových Hi-Fi systémov sú z veľkej časti založené na emóciách a éterických vnemoch mimo fyzického pásma počuteľnosti."

zdroj
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 28, 29, 30  Ďalšia
Strana 21 z 30

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist