Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Poslechové porovnání pasiv/poloaktiv, VMA-I - 3p. Seas
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Št august 30, 2012 13:17:30    Predmet: Poslechové porovnání pasiv/poloaktiv, VMA-I - 3p. Seas Odpovedať s citátom

Jak už kolega avizoval, včera jsme u mě porovnávali dvě koncepce hifi sestav.
1) klasický pasiv (DPA 380, DispreBJT, VMA-I)
2) poloaktiv (2x DPA 380, DispreJFet, 3-p Seas)

Jako zdroj sloužil pro obě sestavy CA 550 + Casea Sirius II.
Díky paralelnímu zapojení přes RCA rozdvojku bylo možné rychle přepínat a porovnávat obě sestavy.
Jako další variantní předzesilovač byla v obou sestavách použita HYPA300 (díky AlešK !!!).

Moje sestava je asi jasná (viz téma "Křeček", technické detaily poloaktivu upřesní a své hodnocení věřím napíše sám autor (tedy až dožene spánkový deficit ...).
Zatím pro představu pár fotek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št august 30, 2012 13:42:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Křečku, musím Tě varovat. Po všech zkušenostech si rozmysli jestli něco napíšeš. Ať to pak nemusíš mazat. Cool Lidi jsou kurvy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št august 30, 2012 13:59:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobne ma táto téma zaujíma viac ako predošlá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št august 30, 2012 16:16:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Držím Škrečkovi palce a to moc. Hádam sa nenechá časom znechutiť tak, ako ja.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Pi august 31, 2012 11:16:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Off topic ! Krecek fandím ti a teším sa, zaujímavá téma a porovnanie - nenechaj sa odradiť !! príspevkom nado mnou by som dal like keby sa dalo Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi august 31, 2012 17:52:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Urcite by bylo zajimave, pokud by se Krecek podelil o poslechove dojmy.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi august 31, 2012 19:48:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslední dva dny mám hodně práce a cestování.
Navíc dávám přednost staršímu, zkušenějšímu kolegovi Very Happy .
Až bude chvilka, určitě k tomu něco napíšu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi august 31, 2012 20:58:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Tesim sa Thumbs up Cheers
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel2
Hifista


Založený: 18 máj 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Pi august 31, 2012 21:43:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Moc se omlouvám za nečinnost. Určitě ale s Křečkem v brzké době něco společně napíšeme. Osobně mne stěhování celého aparátu do ČB a zpět stálo dost sil a času, nezbývá nyní čas na příspěvek. Křeček to se založením vlákna trochu uspěchal.
Nebo mi to udělal naschvál, neboť ví, jak nerad píši příspěvky. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So september 01, 2012 08:18:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak co je s tím testem ? Jsme napnutý...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: So september 01, 2012 10:09:31    Predmet: Odpovedať s citátom

...Nebo mi to udělal naschvál, neboť ví, jak nerad píši příspěvky.

Správně Very Happy ...

...Jsme napnutý...
Vida, plurál majestatikus Very Happy.
Jeho Mistrovstvo musí počkat do zítra, za chvílu jdeme na Dožínky a na místní Slavnosti.
A My hrozně neradi píšeme pod vlivem, jakýmkoliv ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So september 01, 2012 10:33:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale hovno plurál, myslím tím, že je nás víc... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: So september 01, 2012 11:00:49    Predmet: Odpovedať s citátom

to teda je Thumb up
Pro zajímavost, kdo ladil ty poloaktivní bedny? U VMA je to jasný Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So september 01, 2012 19:22:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapci mají (pochopitelnou) obavu cokoliv napsat. Pak je ovšem, podle mě, lepší takové vlákno vůbec nezakládat Wink
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Karel2
Hifista


Založený: 18 máj 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: So september 01, 2012 21:59:05    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Chlapci mají (pochopitelnou) obavu cokoliv napsat. Wink


Proč pochopitelnou obavu? PMA kam na ty nápad chodíš? Tato poznámka mi začíná připomínat jiného „slavného“ konstruktéra.

Pravda je ta, že Křeček založil vlákno časově velmi nevhodně, bez mého vědomí a přitom mne vybízí k popisu celé akce.
Značně tím znevažuje a zpochybňuje celou akci, to nepopírám. Jsem na Křečka docela naštván.
Neměl jsem za poslední 2 dny vůbec čas, musel jsem se věnovat důležitým povinnostem. HiFi je jen můj koníček a zábava pro volný čas.
Až nyní večer sedím u PC a něco snad napíši.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So september 01, 2012 22:28:23    Predmet: Odpovedať s citátom

To bylo popichnuti - a verim, ze uspesne Smile
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: So september 01, 2012 22:47:00    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
To bylo popichnuti - a verim, ze uspesne Smile

Před chvílí jsem dorazil domů - fakt Vám za to popichnuti moc děkuji ...

Karle2,
upřímně se omlouvám, souhra několika neplánovaných okolností, nic jiného v tom není.
Navíc mě nenapadlo, že krtci budou rýt a hledat problémy tam, kde nejsou.

Zítra na to v klidu sednu a napíšu.
Dobrou noc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Karel2
Hifista


Založený: 18 máj 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: So september 01, 2012 22:50:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek napísal:
Navíc mě nenapadlo, že krtci budou rýt a hledat problémy tam, kde nejsou.

Ty jsi na fóru poprvé? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel2
Hifista


Založený: 18 máj 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: So september 01, 2012 22:56:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak psal Křeček, proběhl v ČB porovnávací test. Test byl primárně zaměřen na porovnání celého řetězce.

S kolegou Křečkem jsem se seznámil před pár lety zde na slovantu. Křeček je vynikající společník a velký fanda do HiFi. Několik vzájemných návštěv přineslo nápad porovnat naše aparáty. Díky většímu prostoru a lepší akustice byl zvolen prostor u Křečka.

1) Křeček: rozlišovací pomůcka – stříbrné provedení komponentů.
Bedny VMA-I – výroba Check, konec DPA380 s BJT na vstupu – výroba Quart,
Dispre-II BJT, přehrávač CD/SACD Marantz SA7001 KI.

V tomto vlákně je popis aparátu Křečka a od třetí záložky hodnocení VMA-I i postřehy z posledního setkání, kde byl přítomen i kazzatel s DPA112 a TYAIII.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=209&postdays=0&postorder=asc&start=60

Výběr testovacích nahrávek byl i nyní prakticky stejný jako v předchozích případech a byl plně v režii Křečka – prosím o upřesnění Křečkem.

2) Na druhé straně byl aparát můj, Karla2, rozlišovací pomůcka – černé provedení.
Můj aparát je kompletně DIY. Na podrobnější popis založím vlastní vlákno v sekci členové.

3) Předzesilovač Hypa300, který ochotně zapůjčil AlešK.

Zdroj byl můj CD přehrávač CA 550C s modulem Sirius II.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=10263&highlight=karel2
Tvrdý výstup Siria umožňoval rozdělit signál RCA rozdvojkou do obou aparátů, navíc vstup u obou Dispre byl osazen naprosto stejným přepínačem vstupů (výroba Karel2). Potenciometry hlasitosti jsme srovnali hlasitost na stejnou úroveň a přepínačem vstupů jsme zapínali/vypínali jednotlivé aparáty.
Tím jsme měli okamžitě možnost srovnání, bez časového zpoždění. V daný okamžik hrál kompletně aparát Křečka, nebo druhý, Karla2. Lépe to snad již udělat ani nejde.

Z mé strany šlo o to, zda-li můj DIY aparát snese srovnání v podstatě s komerčním aparátem a také, nakolik je má koncepce poloaktivu životaschopná.
Srovnání bylo o to zajímavější, že Křeček poslouchá zcela jiný hudební žánr a vše tomuto podřizuje. Celkový projev jeho sestavy je velmi analytický.
Výrazně se na zvukovém podání u Křečka podepisují vynikající bedny VMA-I a jeho komponenty s bipoláry na vstupech, které způsobují někdy a pro někoho až příliš ostrý zvuk.

O drobné pocitové rozdíly během jednotlivých testů prosím Křečka, já se budu radši držet technického popisu.

Během testů je slyšitelná použitá topologie obou sestav – na jedné straně pouze bipolár, na druhé straně fety na vstupu Dispre i fety na vstupu DPA380 pro střední a výškové pásmo.
Bedny: VMA-I opět se potvrdilo vynikající středo/výškové pásmo a vynikající celkový projev beden.
Poloaktiv Seas: žádný propadák, naopak pro mne příjemné překvapení. Dokáží s VMA-I držet krok, třebaže musím uznat, že projev VMA-I na vyšším pásmu je vyrovnanější. U beden Seas jsou některé detaily ve středním pásmu lehce potlačeny, u výšek nejsou tak patrné nejvyšší kmitočty. Přisuzuji to ne tak dokonale vyrovnané kmitočtové charakteristice beden. Je evidentní, že výhybka je Checkem výborně odladěna, a že jejímu návrhu Check věnoval mnoho času.
Kde mají bedny Seas navrch, je přednes basů. Basy jsou přirozenější a přesnější. Jsou měkké, když mají být a dokáží být naopak tvrdé a velmi silné, když je potřeba. Poddanější závěs basového repra zde hraje jistou roli. Také se zde pozitivně projevuje zvolené aktivní řešení. Mám rád tvrdší muziku, akční filmy a koncerty na DVD. Koncový zesilovač připojený přímo na basový reproduktor je znát, basy jsou velmi pevné a plně pod kontrolu i při velkých hlasitostech.

Pak byl v sestavě Křečka nahrazen předzesilovač Dispre-BJT předzesilovačem HYPA300. Zřejmě nejvýraznější změna dne. J-fety na vstupu a vynikající rozlišení se příznivě projevilo na celkovém zvuku u sestavy Křečka. Křeček to hodnotí velmi podobně jako při testování TYAII:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=209&postdays=0&postorder=asc&start=60

Další testík bylo porovnání výměna předzesilovače HYPA300 v mé sestavě za upravené DispreII-JFET.
Viz: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=8372&postdays=0&postorder=asc&start=240

Zde byl rozdíl již zcela minimální. Udělali jsme slepé testy. Byl zapojen některý z předzesilovačů a druhý kolega, který mezi tím nevěděl jaký, musel rozpoznat, který právě hraje. DispreII-JFET hraje více do šířky, někdy pravdivěji než HYPA300, jindy má na vrh HYPA300. Pro mne je rozhodující, že mé Dispre je vynikající přednes a nestojí za výměnu.
Nahrávky ať prosím upřesní Křeček.

Poslední testík byl zesilovač HQQF. Hlasitost, čas a podmínky (upřesnění pro pana Federmanna) byly stejné jako u ostatních komponentů. Výsledek jsem popsal v jiném vlákně.

Vlastní dílo nebudu hodnotit, člověk je neobjektivně ovlivněn. Pravda je, že do ČB jsem odjížděl s jistými obavami. Křečkův aparát hodnotím velmi vysoko. Je laděn trochu jinak než můj a výběr vážné muziky, Křečkova specialita, řetězec dokonale prověří. Moje preference jsou trochu jiné, přesto si myslím, že výsledek nedopadl vůbec špatně.
Rozdíly jsou, jsou ale malé a je to již o osobních preferencích. Zde jsem si vzpomněl na poslední sezení u Křečka, kde byl přítomen kazzatel a jeho DPA112 a TYAIII.
Pro mne to byl zatím nejlepší zvuk u Křečka na jeho aparátu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2012 10:14:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Úvodem velký díky Karlovi2, za ochotu všechny ty “krámy“ doma sám naložit do malého auta a dovézt do ČB. A nápad rozdvojit výstup z CDP je skvělý, to rychlé přepínání (navíc pro druhého je tím umožněn víceméně poslech naslepo) je bezvadné. Při pracném pomalém přehazování by se to porovnávalo mnohem hůře.

Testovalo se na těchto nahrávkách :
J.Korn+TET, Navarová+KOA : Barvy všecky, Nohavica : Divné století, Garcia : Before Dawn, Kukulín : Středozem, Křesťan+D.T. : Dylanovky, A.Savall : Peiwoh, J.Savall+kol. : Altre Follie, Du temps & de l'instant, Villancicos Y Dantas Criollas, Lux Feminae.

1) Porovnání sestav viz můj úvodní příspěvek (pro zjednodušení já - VMA, Karel2 – SEAS)
Na první poslech slyšitelný rozdílný charakter obou sestav. Seas hlubší, plnější spodek, basy měkčí (toto jsi Aleši dopředu odhadl přesně!), výraznější, ale pořád výborně strukturované, bez hučení nebo dunění. VMA větší důraz na horní část spektra, zvuk prezentnější, detailnější, na horších nahrávkách lehká agresivita. Trochu jiné podání prostoru, SEAS větší předozadní prostor, ale pro mě trochu hůře čitelný (možná jen nezvyk u nové, neznámé sestavy). Celkově ale v těchto konfiguracích SEAS sestava pro mě lepší, DispreBJT to hodně sráží dolů.

2) V mé sestavě výměna DispreBJT za HYPA300 (majitel AlešK, velké díky!!!)
Výrazné zlepšení VMA sestavy. Najednou se dá pustit téměř všechno bez zvukové nervozity a sluchové únavy. Krásně vyniká detail a čistota výšek/středů a jejich perfektní sfázování. Ve složitých nahrávkách jednotlivé nástroje výborně separované, scéna velice přehledná a čitelná. Myslím, že v tu chvíli jsme oba použili termín – krásně srovnané, jak vojáci v řadě. Basy (pro mě) pěkně jasně odsekávají, bez doznívání, ale každopádně jich je stále slyšitelně méně a jsou tvrdší než u SEAS. U nahrávek populární hudby je každopádně celkový projev SEAS velice příjemný, baví a myslím, že velkou většinou hifi veřejnosti by byl preferován před VMA. To, že mě se stále více líbí VMA, je dáno preferencí světlejšího, detailnějšího zvuku a klasických orchestrálních nahrávek. Např. na rockovou/popovou hudbu je Seas sestava mnohem vhodnější.

3) Do SEAS sestavy zařazena HYPA300 místo DispreJFet
Oba jsme konstatovali, že je to trochu jiné, HYPA živější, brilantnější zvuk, ale s menším pravolevým prostorem. Dispre méně výrazné, ale pravdivější. Já na rovinu konstatoval, že rozdíl je tak malý, že ho nejspíš naslepo nepoznám. Petr to zkusil – výsledek viz výše. Otázkou je, co by to udělalo při delším poslechu, popř. přímém přepínání. Osobně si myslím, že tam slyšitelné rozdíly jsou, ale oba tyto fetové preampy jsou výborné a je spíše na osobních preferencích každého, čemu dá přednost. Hodně zajímavé by mohlo být porovnání na konci HYPA, doufám, že se k tomu ještě letos také dostaneme.

4) Následovalo ještě několik dalších výměn a porovnání, opakovaně jsme se vrátili k některým kombinacím a detailům nahrávek. Výsledkem bylo konstatování, že v této kvalitativní úrovni je opravdu těžké vynášet nějaké jednoznačné a radikální soudy, u každé nahrávky by to bylo jinak.

Došlo i na poslech HQQF - to už bohužel byla naprosto „jiná písnička“, o tolik horší, že se zvukem obou našich sestav to vůbec nemá cenu srovnávat. Porovnání HQQF je ostatně předmětem samostatného tématu. Prosím proto, aby zde nebylo dále rozváděno a případná O.T. Troton rovnou mazal, nebo přesunul jinam, děkuji.

Celkové zhodnocení :
Oboje to "hraje", konečný výběr by měl být determinován zvukovými preferencemi posluchače a jím převážně poslouchanou hudbou. To není alibismus, ale prostě fakt, černá-bílá tady není. Smekám před Checkem, který (jak už jsem psal jinde) fakt dokázal z levných měničů vyždímat skvělý zvuk. Jeho bedny si mmj. dokážu představit i jako skvělé studiové "nářadí". Nemenší obdiv zaslouží Karel2 za trpělivost, s jakou nakonec dotáhnul svůj projekt do úspěšného konce. Bylo to asi mnohem delší a pracnější, než původně čekal, ale hodně se to povedlo. Můj jasný, analytický zvuk nemusí sedět každému. Ale jeho sestavu by stálo za to na nějaké výstavě nebo veřejné poslechovce napřímo konfrontovat se sestavami o řád dražšími. Na jeho místě bych se takového porovnání vůbec nebál.

PS : Technické detaily SEAS sestavy a postup jejího ladění budou zřejmě předmětem Karlova samostatného osobního tématu, proto zde neřeším.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2012 10:30:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekne citanie. Nech vam to obom hra.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2012 10:41:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Co se týče "pravdivosti" preampů, vřele doporučuji, pokud máte tu možnost, vyzkoušet lampy (v zapojení s nízkým zkreslením, tj. nikoliv SE class A bez jakékoliv zp. vazby).

Hezké reportáže, oba.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2012 10:50:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Aktiv vs. pasiv je ještě o něčem jiném, než jen o vyvážení jednotlivých pásem,Zdeňku....u aktivu je zcela jiné tlumení ( i když ne pokaždé ) a to se projeví v lepší a obnaženější " přirozenosti ", alespoň já to tak vnímal...pozorovali jste něco takového ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2012 20:21:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Tleskám! Jen více takových akcí.

Přecijenom napíšu nějaká drobná doplnění. Repro v tomto testu jsou přesně VMA-I MK I, aktuálně dostupná verze je VMA-I MK II (rozdíly jsou popsané v příslušném threadu). I když jsou si zvukově hodně podobné, tak určitou evoluci lze poznat.
Dále repro Seas mají níže posazené měniče, což by chtělo pro porovnání srovnat. Bassreflex mají umístěn v zádu, který pak spolu s níže položeným basákem více budí módy místnosti.
Nejlepší by bylo alespoň pro porovnání doplnit reprosoustavu Seas kolečky, která by ji trochu zvedla a hlavně by se mohlo poslouchat s repro vždy na stejném místě. Umístění beden vedle sebe pro srovnání není vhodné, ale chápu že je to prostě bez potíží, obzvlášť když se má zkoušet i železo.
Mám takový mlhavý pocit, že je reprosoustava Seas autorem výhybky záměrně naladěna mírněji vzhledem ke špatným nahrávkám. Ale to si ještě počkám na zveřejněné charky, už je to nějaká doba, co jsem je viděl.

Jinak ještě jednou gratuji k pěkně provedenému porovnání.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Karel2
Hifista


Založený: 18 máj 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2012 21:18:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za doplnění.
V situaci, kdy jsme přepínali celou sestavu a chtěli okamžitě slyšet rozdíl prakticky bez časového zpoždění, nešlo prostě bedny přestavovat. Původně jsem předpokládal, že bedny budou přibližně stejně veliké, ale až na místě mne překvapila velikost VMA-I. Zvedat bedny se nám nechtělo, přeci jenom je doma posloucháme tak, jak jsou. Rozdíl vůči výškovému reproduktoru jsme vyřešili v místě posluchače jednoduše – nižší a vyšší židlí, kde jsme se v poslechu střídali.
Myslím, že i počet osob zúčastněných testu je důležitý. Ve dvou jsme měli dostatek klidu a času na všechny kombinace, každý má dostatek prostoru si prosadit svoji představu i výběr nahrávek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2012 21:27:47    Predmet: Odpovedať s citátom

2 lidé je optimum, rozumné maximum jsou 3. Masové akce nemají pro detailní posuzování význam.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Karel2
Hifista


Založený: 18 máj 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Ne september 02, 2012 22:49:18    Predmet: Odpovedať s citátom

scream napísal:
to teda je Thumb up
Pro zajímavost, kdo ladil ty poloaktivní bedny? U VMA je to jasný Smile

http://mirulu.borec.cz/

Pro upřesnění založeno vlákno Karel2:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=15197
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Po september 03, 2012 11:12:12    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA
Shodou okolností jsme pro zajímavost variantně zapojili i lampový preamp, který mám momentálně doma na vyzkoušení (viz foto). Bylo to pro mě hodně zajímavé. Přestože tento zvuk není přesně můj šálek čaje, musel jsem si poopravit předsudky, které obecně proti lampám mám. Více k němu ještě napíšu, stále ještě na něj nemám zcela uzavřený názor. Technické parametry snad lépe popíše jeho autor a vlastník.

Kazzatel
Obnažená přirozenost je příliš subtilní téma, které si nezkušená hifiškolka netroufne rozebírat ... Já v přirozenosti podání, kontrole ani "rychlosti" zvuku obou sestav výraznější rozdíl nenašel. Vnímání "přirozenosti zvuku" je myslím hodně o návyku na svou sestavu, prostor, atd.. Navíc na převážně amplifikované a studiově upravené muzice je to pro mě spíše o osobním vkusu a preferencích. Každopádně, kdybych nevěděl, že jde o poloaktiv, nepoznal bych to.

Ty rozdíly, které jsem vnímal, přisuzuji majoritně jiným měničům a celkovému naladění sestavy (slyšel jsem i dost podobnou pasivní verzi těchto beden).

Karel2 se chtěl charakterem zvuku dostat někam mezi mou analýzu a relax u AlešeK, což se mu povedlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Po september 03, 2012 12:23:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrá volba Karle:-) U mýho projektu jsme s Milanem taky o poloaktivu uvažovali. Nakonec sem se ale rozhodl pro pasiv právě z důvodu praktičnosti a snadné možnosti výměny železa. Kdybys to někdy chtěl ještě někam táhnout, dej vědět Thumbs up
Ale pochybuju o tom:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut september 04, 2012 11:35:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímavý experiment by mohl být ještě zvednout na zkoušku bednu Seas o cca těch 10cm výš, včetně posluchače. Pokud je jedna bedna nižší, tak to nelze doladit nižší poslechovou židlí, bohužel akustika funguje jinak. Koukal jsem znovu na charky bedny Seas a vzhledem k tomu lavoru, který mají naladěn, už je mi jasnější ten zvukový popis.
Pro sestavu VMA by to chtělo opravdu Dispre BJT nahradit něčím s JFETy, v současné době jako jedinou dostupnout Hypou. Uvidíš Křečku, jak se ti mimojiné zvedne komfort poslechu s dálkou v ruce.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist