Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Test - AKG 701 - Sennheiser HD 595 - Sennheiser HD 650
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Po marec 12, 2007 21:34:13    Predmet: Test - AKG 701 - Sennheiser HD 595 - Sennheiser HD 650 Odpovedať s citátom

V rámci zkoušení sluchátkového zesilovače/procesoru ZAMA HPA-1 jsem měl možnost přímo porovnat i sluchátka Sennheiser 595, 650 a AKG 701. Výsledek byl pro mě hodně překvapivý. Předesílám, že se jedná výhradně o moje osobní hodnocení, mnozí zkušenější audiofilové s ním asi nebudou souhlasit.

1) AKG 701
Nejlepší na začátek. Veliké a příjemné překvapení. Před časem jsem zkoušel AKG 501, toto je ale úplně jinde. Pro mě zvuková nirvána. Detaily na výškách zůstaly, přibyl bytelný, přesto však vzdušný spodek. Na rozdíl od S.650 silné basy nedusí jiskřivost výšek. Tam, kde Norah Jones přes Sennheiser příjemně sladce maluje hlasem, tam AKG přidá i další rozměr jejího hlasu – lehounkou dívčí rozvernost. Bílý design zaujal i mou Paní. Krásná sluchátka na radnici pro nevěstu, tak je ohodnotila. Aby nemusela poslouchat ty strašně kecy oddávajícího, stejně je pak všechno jinak. Lepší sluchátka si zatím nedovedu představit – jsem zvědav, co bude, dostanu-li se časem k nějakým STAXům.

2) Sennheiser HD 595
Na AKG 701 nemají. Chybí basy, chybí detaily na výškách. Zde je rozdíl dvojnásobku ceny znatelný a opodstatněný. Nečekané se dostavilo při porovnání s HD 650. Ano - 595 mají mnohem méně basů. Ano - 595 mají lehounce syntetickou příchuť. Ale jejich celkový projev je proti HD 650 plný radosti a svěžesti. Struny zvoní, dívčí trylky létají vysoko. Ano – Křeček zjistil, že je jednoznačný horňák. Za kvalitu a průzračnost horní části rád obětuje bytelný spodek. Prosím nebijte ho – prostě mu HD 595 chutnají víc.

3) Sennheiser HD 650
Plný a teplý zvuk. Pro mě až moc plný. Všechny tóny jakoby trochu posunuté do moll. Barva nástrojů i hlasů asi taková, jaká má být, mě to ale s nimi nebaví. Basů je až příliš, přehlušují horní část spektra. Jsou hodně pohodlné, pro velkou hlavu určitě lepší než HD 595. Díky za nezávazný test – moc nechybělo a jedny bazarové jsem mohl mít (dnes jsem je někde viděl za 6,5 tisíce). Před tímto testem bych asi neváhal, dnes už nechci.

Závěr :
Neprodá někdo starší AKG 701 v dobrém stavu Very Happy ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Petr Janosek
Hifista


Založený: 23 február 2007
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2007 14:40:09    Predmet: Re: Test - AKG 701 - Sennheiser HD 595 - Sennheiser HD 650 Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Petr Janosek dňa Ut november 10, 2009 21:59:59, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
curt27
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2007
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: So apríl 28, 2007 00:11:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek

zaujal ma tvoj opis HD595 Wink (tiez mam rad vysky).
neviem ci si pocul hrat aj Sennheiser HD555 a Beyerdynamic DT 440, ale ak hej, mohol by si ich prosim ta porovat s HD595 ? dik

Beyerdynamic DT 440 su zatial moj favorit koli (vraj) vyraznym vyskam
citácia:
Inak z poslednych skusenosti, ak chces cosi vypecene do vysok, tak Beyerdynamic DT 440, netvrdim ze su presne ci neutralne, ale je ich tam viac nez dost porovnavam proti Sennheiser HD 485 (tie su pre zmenu take teplo basove, niekomu to moze vyhovovat) a proti Sennheiser HD 580



nj ja vim uz som tu na fore ten graph postoval, sorry
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So apríl 28, 2007 08:09:53    Predmet: Odpovedať s citátom

4 curt27

Už mně neštvi s internetovým vyzvídáním a běž si ta sluchátka někde poslechnout. (slova "vraj", český "prý" uvozují ve větách sprostředkovanou zkušenost, ale Ty potřebuješ zkušenost osobní). Máš dva, tři favority na poslech, tak vyraž! Na co čekáš?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So apríl 28, 2007 08:12:07    Predmet: Odpovedať s citátom

4 curt27

A ještě jedna věc, ty 595ky jsou docela hutné, o nějakém světlejším, či na výškách lupoidním charakteru se nedá mluvit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
curt27
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2007
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: So apríl 28, 2007 11:36:32    Predmet: Odpovedať s citátom

viem, najlepsie by bolo ist si to vyskusat osobne, ale nie som z velkomesta. skusanie doma pekne v pohodli a hlavne v klude ma tiez svoje vyhody.
uz len cakam ked mi vratia peniaze za sluchatka co som vratil a objednam si dalsie. hmm len si nie som isty do ktorej znacky mam ist ked mi nebudu vyhovovat ani DT440. pravdepodobne senny budu asi vsetky basovejsie, ale ak naozaj nebudem spokojny s DT440, objednam HD555 a ked ani tie sa mi nebudu pacit, objednam HD595, no a ked ani tieto na mna nezaposobia, so znackou Sennheiser som skoncil a pojdem skusit asi AKG

heh a mozna by som si mal zohnat svoje stare technics rp-f400, s nimi som bol s vyskami v celku spokojny Smile

ja myslim ze s DT440 by som mal byt spokojny
citácia:
Já mám teď doma na vyzkoušení právě ty Beyery 440, teprve je rozehrávám..výšky se mi zdají dost výrazné, sykavky občas trošku agresivní, nevím, jestli to není tou nerozehraností. Pro úplnost uvádím, že hraju přes sluchátkový výstup Vincenta S6, na moje potřeby a občasný poslech postačující.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St máj 02, 2007 11:53:31    Predmet: Odpovedať s citátom

curt27
Sennheiser 555 jsem slyšel pouze krátce na výstavě, v porovnání s 595 a 650 nic moc. DT 440 neznám, model 990 se mi ale hodně líbil. Při přímém srovnání mi nižší modely (880, 770) přišli o hodně horší.
Dej na Kubu - jedno vlastní srovnání lepší než deset cizích rozumů. Objednat si něco bez poslechu = drahá hloupost.

Kuba4
Ano, proti AKG 701 nejsou 595 lupoidní. Proti HD 650 jsou ale pro mne jasně zvukově světlejší a přehlednější. Zkoušel jsem je opakovaně na víc místech a tento dojem přetrvává. Po porovnání na Vincent KHV-1 (obě verze zesilovače) už ale netrvám na tom, že světlejší = lepší Smile .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St máj 02, 2007 18:41:00    Predmet: Odpovedať s citátom

4 Krecek

Ne myslel jsem to v duchu curta27, který (pro mně podivně) požaduje světlejší projev a akčnější, plné výšky. Myslím, že mu HD595 nemusí vyhovovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St máj 02, 2007 18:53:12    Predmet: Odpovedať s citátom

zalezi na com su tie 595 pripojene - na mojej pimete - specialne v kombinacii AD8620/8610 su teda dost lupoidne ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi máj 11, 2007 18:42:40    Predmet: Odpovedať s citátom

4 ferenc

595ky zni normálně, přehršel detailů nebo světlejší charakter se nekoná

Vem si 990ky Beyery a uvidíš, co znamená "lupoidní".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vcucnutie
Hifi obsluha


Založený: 23 máj 2007
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: St máj 23, 2007 23:17:44    Predmet: Odpovedať s citátom

aku chybu maju Beyery DT 990? Aspon si ich nikto nevybudi nad 90 dB kym ich ma na hlave - ostre vysky a fyzicky citelne basy ho donutia znizit hlasitost co je len dobre; pre precitenie detailov na 990 netreba velku hlasitost...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št máj 24, 2007 07:06:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Citace z testu: "Výšky jsou zastoupeny ve velkém množství, jsou vtíravé, agresivní, detailní, převažující. ... Neberte má kritická slova příliš vážně, z absolutního hlediska se jedné o sluchátka se zvukem detailním, pestrým, plastickým, velmi rozlišujícím jednotlivé nahrávky, a to zejména díky výškám."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
curt27
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2007
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Pi máj 25, 2007 23:18:28    Predmet: Odpovedať s citátom

tak osobna skusenost s BEYERDYNAMIC DT440(4500sk) proti THOMSON HED550(900sk) je taka, ze thomson co sa vysok tyka vyhrava na plnej ciare.
je pravda ze tie thomsony maju nechutne kelimkovy zvuk na stredoch, ale EQ na x-fi extreme audio to vyriesili az do takej mieri ze sa mi normalne nechce verit.
a to tie EQ maju este slusnu rezervu na vyskach...


takto bezmocne to vyzera s BEYERDYNAMIC DT440(vysky uz viac pridat nejdu). a to sa stale vo vacsine skladbach nevyrovna thomsonom. idem sa z toho normane zblaznit ze sluchatka za par drobnych maju vo vacsine skladieb priezracnejsie jasnejsie vyraznejsie vysky v celom rozsahu=krajsi nezastrety prejav


samozrejme basy doladujem tiez(len podla potreby), na co to ale ukazovat a drazdit audiophilov viac ako je nevyhnutne Very Happy

tie screeny som sem dal hlavne preto, aby ste vedeli ako by tie moje sluchatka mali asi vyskovo vyzerat(vysky su 16k, 8k a ciastocne aj 4k) tak prosim skuste znova nieco poradit
mam taky pocit ze vsetky audiophilske sluchatka maju umyselne zastrete vysky aby ste boli donuteny kupovat drahsie a drahsie. pritom sa to da vyriesit aj lacnejsimi sluchatklami.
hmm... ale nejde mi to nejako do kečky... tie DT440 mi boli doporucene ako vypecene do vysok v porovnani s Sennheiser HD485 a Sennheiser HD580.

jezisimaria... ved vysky robia tu krasnu cistotu prejavu a ne nejake basy. OK OK, tiez mam basy rad, ale sakra! musia tam byt aj krasne a vyrazne vysky predsa, nech to nevyzera(nepocut) ako zvuk vychadzajuci z repraku prehodeneho dekou.

PS: na audigy4 bol medzi tymito dvoma sluchatkami o dost mensi rozdiel. thomson hed550 takmer vobec neznel kelimkovite a preto ma ani nenapadlo upravovat stredove EQ. no ale vtedy som to nevidel tak drasticky a bol som celkom spokojny s DT440(audigy4 mala viac vyskovych EQ).
heh povedal by som ze tato nova(najlacnejsia) X-fi extreme audio sice ukazala nechutne kelimkovyte stredy(thomson), ale dokazala to pomocou EQ vyborne dorovnat a jednoznacne u mna vytazi thomson(no a pri porovnani ceny neni o com hovorit)
ja by som len rad vediet co by po vypocuti na toto povedal audiophil. heh nemusi ani pocuvat, staci ked vidi tie EQ a uz ho napina a pritom by mu mozno aj chutilo(nevsimol by si ze sa pouzili EQ) Smile


Naposledy upravil curt27 dňa So máj 26, 2007 01:23:13, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: So máj 26, 2007 01:01:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Su aj ovela sofistikovanejsie metody ako "spriezracnit" - Skus plugin do foobaru noise sharpening. Osobne to nemam moc rad ale urcite lepsie ako EQ.

Inak mam pocit ze tymto "noise sharpening" prehanaju aj vsetky tzv. remastre. Mam stare "nove" Dire straits - myslim ze ten remaster sa vola SBM super bit maping ci co a tie stare boli 100% lepsie. Je na tom preste hentaka zaostrovacia sracka - aby to jakz takz hralo aj na blbych veciach.

Ono ked sa zacnes hrat s takymito vecami stratis mieru. Ale to je na dlhu a inu debatu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
curt27
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2007
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: So máj 26, 2007 02:00:45    Predmet: Odpovedať s citátom

tomtom, dik vyskusam. radsej by som ale mal vyskovejsie sluchatka, foobar nejde pouzit na vsetko.... filmy, hry(vlastne vsetky zvuky z pc)

skoda ze len machry z tohto fora nemaju odskusane tie moje sluchadla(HED550, DT440) aby mohli poradit.
mozna ze som sialenec, ale vyhovuje mi to tak ze vysky pridavam pokial nenarazim na sykavky. ale u kazdych sluchadiel je to ine... niekde este nepocut ani sykavky a zvuk tym ze som pridal vyskovy EQ, ma na inych tonoch zacne priam az pichat do isi, takze tie vysky ani nemozem pridat. alebo napriklad take senny eH350(2800sk) kotre sa vystatuju neskutocne krasnymi kristalovymi vyskami(su smiesny, idioti) a dokonca na tych sluchatkach nesli vysky pridat ani equalizerom... pri vacsom pridani zacali praskat. zato basy sli pridat az tak, ze som citil mohotne tlakove vlny, heh na prd mi to je(?)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: So máj 26, 2007 06:18:19    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 19:46:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So máj 26, 2007 08:31:56    Predmet: Odpovedať s citátom

curt27

Myslím, že Ti zatím není pomoci. Možná si hluchý. Pujč si normální sluchátka a pak napiš, co si nastavil na EQ. Pak se ukáže jestli se to dá ještě zachránit. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
curt27
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2007
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: So máj 26, 2007 12:59:06    Predmet: Odpovedať s citátom

jasne, zormyslal som ci nie som hluchy, ale ked porovnam svoj sluch s ludmi vo svojom okoli, tak som na tom povedal by som este skor lepsie ako oni.
ja mam ten zvuk rad jednoducho co najjasnejsi v celej skladbe ...ano ked v skladbe dojde na slova s "S" alebo "F", tak to moje nastavenie(a moje sluchadla) je uz potom prehnane a pri tych "S" a "F" dochadza k menej ci viac vyraznnejsim sykavkam(fikavkam Smile). myslim ze vy(audiophils) to mate radi tak aby aj tie "S" "F" vyzneli normalne, ale v tom pripade vsetko ostatne je viac ci menej zastrete.
ako tak teraz pozeram/pocuvam, tak tie prehnane "S" "F" nejdu na mojich sluchatkach uplne odstranit ani maximalnym ubratim EQ - to je potom tazke neco nastavovat.

ozaj kde je chyba ked su v skladbe sykavky v slovach s "S" "F" ? zly mikrofon pri nahravani? nevyznam sa v tom, ale myslim ze pred mikrak sa dava kus necoho prave koli takymto pazvukom.

alebo... existuju sluchatka ktore by tie "S" "F" mali na znesitelnej urovni, ale vsetko ostatne aby bolo vyskovo vytiahnute presne tak ako to mam rad?

"Kuba4 napsal:
Pujč si normální sluchátka a pak napiš, co si nastavil na EQ
"

ake mas na mysli? myslis ze DT440 za 4200sk nie su dost dobre?

to si este nenarazil na ziadne sluchatka ktore by mali tie vysky prehnane? mozna prave tie by boli pre mna Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
curt27
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2007
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: So máj 26, 2007 17:23:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Mně lépe vyhovují Sennheisery pro svou plnost v oblasti nižších středů a diplomatických výšek.
no tazko chciet pochopenie od niekoho kto ma rad len diskretne(nevyrazne) vysky. Confused

ale bol by som velmi rad keby sa nasiel nejaky macher co by vedel podrobnejsie oznacit(Hz) tento graf...


netreba ten obrazok upravovat, staci ked len k tym cislam dopisete Hz. dakujem

mimochodom tie DT990 vyzeraju vyskovo vyborne ...a preto nechapem preco sa podaktori cuduju, ked aj ten najdrahsi model od beyerdynamic ma tych vysok urcite viac ako ostatne sluchatka(teda aspon podla grafu). a dalsia vec je ta... ze ked uz nemam take vyskove sluchatka, snazim sa to asi logicky dorovnat aspon pomocou EQ. ale myslim ze aj lacne vyskove sluchatka sa daju zohnat... mozno im ale zase budu chybat basy(to by som prezil)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: So máj 26, 2007 17:28:58    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 19:47:02, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So máj 26, 2007 17:33:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen doplním 8 = 10 000Hz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
curt27
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2007
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: So máj 26, 2007 18:48:54    Predmet: Odpovedať s citátom

nejako tomu nerozumiem... 8=10000Hz, to akoze medzi predposlednou[8] a poslednou[9=20000] ciarkou sa nachadza cely ten zbytok vysok(10000-16000Hz)? som myslel ze mi presne ukazete, kde na tom grafe su 8-16k vysky, ale tak sa zda ze tieto najvysie vysky su zasite medzi poslednymi dvoma ciarkami.

dakujem ...snad som to pochopil spravne

PS: tych 21k sa zide tiez... aj moj pes ma rad muzicku Very Happy Very Happy


Naposledy upravil curt27 dňa So máj 26, 2007 19:03:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So máj 26, 2007 18:58:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Čemu se divíš? Logaritmická stupnice. Zkus AKG K501 a nic dalšího neřeš. Grafy?!?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne máj 27, 2007 12:41:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Abych řekl pravdu, dokonce si nemyslím, že ten pravý okraj grafu je 21k, spíše tak 22,5K nebo něco kolem toho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Majco
Hifista


Založený: 09 január 2007
Príspevky: 183
Bydlisko: Liptovský Mikuláš <-> Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 27, 2007 13:30:04    Predmet: Odpovedať s citátom

No mne sa podľa počtu tých čiarok medzi 2 a 20 kHz zdá že to bude takto:
1=4000
2=6000
3=8000
....
7=16000
8=18000
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne máj 27, 2007 14:02:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmm. To je slovo do pranice.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
curt27
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2007
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Ne máj 27, 2007 16:47:38    Predmet: Odpovedať s citátom

no to som teda zvedavy ako pranica dopadne Very Happy Rolling Eyes

btw:

tak som nasiel nejake dalsie info o AKG K501 a vyzera to fakt dobre, asi by som ich mal predsa len vyskusat. ta cena je ale uf dost velka... mozte prosim poradit nejaky eshop s najlepsou cenou? dakujem

Krecek napísal:
V souvislosti s výběrem nových sluchátek jsem si udělal malý testík, zde jsou výsledky. Prosím o Vaši shovívavost, zdaleka nemám zkušenosti Kuby4 a dalších místních netopírů.

- KOSS R 80 - vyřadil jsem je z dalšího porovnání hned po krátkém poslechu. Nerozlišené detaily na basech i výškách, celkově přidušené , slyšitelně horší než ostatní.

- AKG K 55 - na to jak byly levné, nejsou v přímém porovnaní s dražšími sluchátky špatné. Proti dražším kolegům jsou méně průzračné, hlavně na výškách ubývá detailů, nižší hlasitost při stejně nastaveném potenciometru. Možná jsem ovlivněn dlouhodobým soužitím, ale přišly mi o trochu lepší než dražší KOSS R 80.

- AKG K 501 - potvrdil jsem si dřívější zkušenost. Nádherná prokreslenost, detaily a prostor, trochu méně basů, ale čistých, přesných, bez slévání. Bohužel těch výšek a jejich pronikavosti je na mě už moc. Chápu, proč se používají jako studiová, člověku z nahrávky neunikne vůbec nic, ale mě to rozptyluje od vlastní hudby. Každopádně stojí za to si je zkusit, výborný "pitevní" nástroj.

- Sennheiser HD 595 - nejlepší na konec (aspoň pro mě). Před testem jsem byl osobou z nejpovolanějších upozorněn na jejich nedostatky (mírně zabarvené středy s telefonním přídechem, basy nejsou dostatečně hluboké). Já jsem tyto nedostatky neregistroval, buď nemám tak citlivé ucho, nebo jsou slyšitelné až ve spojení se sluchátkovým zesilovačem, popř. v přímém porovnání s 6-kovou řadou. Pro mě příjemný vyvážený zvuk, detailů a basů přiměřeně, nic mě neruší při poslechu. Při přímém porovnání s AKG 501 je znát méně výšek a detailů v nich.

Porovnání bylo prováděno na sestavě CA 640 Azur (C+A). Je pravděpodobné, že při zapojení na slušný sluchátkový zesilovač to bude trochu jinak. Více rozdílů by asi slyšel i posluchač, majícím zkušenosti (na rozdíl ode mne) i se špičkovými sluchátky.
Krecek, alebo ktokolvek iny... nechcelo by sa vam tam u vas ist vyskusat BEYERDYNAMIC DT440? rad by som vediet ako su vyskovo na tom tieto dvoje suchatka(K501 vs DT440)

kedze su tie AKG K501 take vyskove, nechapem tento graf...

ktore su to teda tie vysky? lebo tie vyssie vysky maju podla grafu lepsie HD595ky, hmm

a toto uz nechapem vobec...
ten graf podla mna jednoznacne ukazuje ze vysky maju najvyraznejsie moje DT440ky(ja chu ale este viac vysok)


alebo si fakt nemam vsimat tie grafy? ja by som sa nerad zase popalil. najlepsie by bolo keby mal niekto z vas moznost si vypocut tie DT440ky Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
alenzo
Nádejný hifista


Založený: 07 máj 2007
Príspevky: 58

PríspevokZaslal: Ne máj 27, 2007 19:25:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Majco napísal:
No mne sa podľa počtu tých čiarok medzi 2 a 20 kHz zdá že to bude takto:
1=4000
2=6000
3=8000
....
7=16000
8=18000


Souhlasím s těmito hodnotami, co my však moc nesedí je užívání, všelijakých ekvalizačních hejblátek k poslechu. Zvláště pak v rozsahu 12dB. To bych raději pak nic něchtel posloiuchat, i když proti gustu žádný dišputát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne máj 27, 2007 19:46:15    Predmet: Odpovedať s citátom

tu je dobra cena na tie k501
http://geizhals.at/a6815.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
curt27
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2007
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Ne máj 27, 2007 20:58:44    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
tu je dobra cena na tie k501
http://geizhals.at/a6815.html
dik
hmm, cakal by som ze zo zahranicia to bude este o daco lacnejsie... aj s postovnym tak max 5000sk


tiez sa mi pozdava 1=4000Hz, lebo tie moje sluchatka presne tam maju (pocutelny)hrb a tak sa mi zda ze prave 4k EQ ho uspesne zraza. samozrejme mozem sa mylit
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist