Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Quadral Ascent 90
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 09:43:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Jenom ještě k měření - pro zajímavost 2 měření zcela odlišných beden ve zcela odlišných místnostech. Měřeno stejným mikrofonem a stejnou aparaturou. Je to bez jakékoli ekvalizace. Dolní čára je ascent, horní je dobře známá profi-diy bedna (není to VMA).

Když to srovnáte, liší se hlavně v módech místnosti (na basech). Hrb na výškách je v obou případech způsobený mikrofonem. Profi-diy bedna je několikanásobně dražší, než ascent.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 10:10:41    Predmet: Odpovedať s citátom

To je pouhá demagogie a neumětelství, pane Macuro. Nechápu, proč máte neustále potřebu komentovat měření reprosoustav, když o tom zcela zjevně víte jen naprosté minimum.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Eric Appla
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2007
Príspevky: 406
Bydlisko: Chislehurst, Kent, United Kingdom

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 10:53:51    Predmet: Odpovedať s citátom

a timhle kometarem si ziskal co?
_________________
Ich meine es Ehrlich
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 11:06:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Upozornil jsem na demagogii a vůbec absurdní styl, kterým se to prezentuje, kde se PMA tváří, že tomu rozumí, přitom jsou to normální kraviny. Někomu to třeba nevadí, mně ano. Pokud je cílem příspěvků nutně něco získat, pak už asi začínám rozumět většině z nich zde... Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 12:10:54    Predmet: Odpovedať s citátom

To PMA. Na takéto meranie Vám stačí aj Arta. Zobrazenie bude závisieť len od vstupného signálu (biely či ružový šum), samplovacej frekvencie a veľkosti FFT. Okrem toho takto nameraný výsledok je možné v ARTE konvertovať na impulz a ste presne tam kde sa dostanete aj s MLS, či inej impulznej metóde.
Takže tá istá sústava zmeraná pomocou šumu a FFT. A ešte jedna otázočka: ako mám rozlíšiť dve rozdielne charakteristiky v obrázku, keď je vidno len jeden červený mazanec ?


Naposledy upravil godz dňa Št október 25, 2012 16:04:27, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
makak
Hifi obsluha


Založený: 04 apríl 2011
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 15:37:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte čakám kedy sa Veľký Bobo pochváli novými geniusami Very Happy. Ale k téme. Sú fakt pekné Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 16:43:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
djrix

Možná nepozorně čteš.


Kuba4: Nerozumím. Jak to myslíš ? Bylo něco na tom co jsem napsal nesrozumitelné nebo v nesouladu s tím co napsal PMA ?

PMA napísal:
Je to podle mě stejně zjednodušená představa, jako opačný extrém. Záleží na konkrétním řešení.


Ale v čem podle Vás ? Je to tady obecně zažitý názor, že to co mi nabídnou za 30k v obchodě, bude ve srovnáním s tím co postavím z DIY za stejné peníze minimálně o třídu horší. Pokud to neplatí u beden,mělo by to být stejné i u zesilovačů a vlastně všeho ostatního.

PMA napísal:
Zvukově nemám za 30k žádnou výtku.


Z tohoto už cítím kompromis Smile Jinými slovy, za ty prachy to není špatné, ale v globále ani nijak extra dobré.

Jedniné co je mi jasné, že nefunguje přímá úměra a od určité hranice vynaložených peněz už se nezvedá ve stejném poměru kvalita zvuku.
Takže Rozdíl mezi bednami za 3k a 30k je třeba 300% ve prospěch dražších, ale rozdíl mezi bednami za 30k a 300k už bude třeba jen 20% ve prospěch dražších - potom chápu proč Quadraly za 30.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 05:48:53    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Upozornil jsem na demagogii a vůbec absurdní styl, kterým se to prezentuje, kde se PMA tváří, že tomu rozumí, přitom jsou to normální kraviny. Někomu to třeba nevadí, mně ano. Pokud je cílem příspěvků nutně něco získat, pak už asi začínám rozumět většině z nich zde... Confused


Otázka je, KDO má za cíl "něco získat".

Rád bych viděl od vás, co stavíte bedny, prodáváte je a prodáváte návody, věrohodná měření zkreslení v závislosti na výkonu, měření intermodulačního zkreslení a důvěryhodná měření kmitočtových charakteristik. To všechno postrádám. Expresívní výrazy to nenahradí. Já bedny ani návody neprodávám.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 06:30:40    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Rád bych viděl od vás, co stavíte bedny, prodáváte je a prodáváte návody, věrohodná měření zkreslení v závislosti na výkonu, měření intermodulačního zkreslení a důvěryhodná měření kmitočtových charakteristik. To všechno postrádám.


Ktori vyrobcovia udavaju pri bedniach tieto parametre?

Este si dovolim dodat...., nie je tomu tak davno co ste napadli rozne merania THD a IMD kartami a ich doveryhodnost proti profesionamlnym meracim zariadeniam. Takze uz je vsetko v poriadku a meriate profesionalnym zariadenim a tieto profesionalne merania sem vkladate?


Naposledy upravil vanadoo dňa Pi október 26, 2012 06:38:08, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 06:37:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud ne výrobce, je možné to najít v testech. Příklad měření zkreslení v závislosti na výkonu/SPL uvádím v přiloženém obrázku. Poznáte z toho nejen závislost zkreslení na kmitočtu, ale hlavně na "hlasitosti", tj. řekne Vám to, která bedna se začne při vyšší hlasitosti "rozpadat" a "křičet" a která ne.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 06:40:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Editoval som moj predchadzajuci prispevok jednou poznamkou..., necakal som taku promptnu odpoved Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 06:45:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, většinou mám argumenty, nejraději průkazné.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 07:21:04    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Já bedny ani návody neprodávám.

Ale to já také ne.

citácia:
Rád bych viděl od vás, co stavíte bedny, prodáváte je a prodáváte návody, věrohodná měření zkreslení v závislosti na výkonu, měření intermodulačního zkreslení a důvěryhodná měření kmitočtových charakteristik.

Ale vždyť nic z toho, co jste tu zatím ukázal, tím není. Měřím to, co má smysl měřit a na čem opravdu záleží, v čem vím, že je silná korelace s poslechem a co dělá dobrou bednu dobrou. Zbytek lze s dostatečnou rezervou jednoduše obejít a navíc ani není pořádně jak to změřit, bez ohledu na podmínky a vybavení, i kdyby člověk chtěl.

Ve vší úctě, je zkrátka vidět, že pokud jde o reprosoustavy, jste silně za dobou. Chápu, že se o to až tak nezajímáte a gró Vaší činnosti je jinde - v pořádku, ale nemůžete v takovém případě vystupovat v roli, jakou si zřejmě představujete, nebo byste rád měl, tj. roli experta na všechno, co dělá zvuk, a zároveň experta na fyziologii, psychoakustiku, apod.

citácia:
...,tj. řekne Vám to, která bedna se začne při vyšší hlasitosti "rozpadat" a "křičet" a která ne.

Právě, že neřekne, pane Macuro.

Nemá to smysl. BTW, "dlužíte" mi odpověď, jak se to má s ITD a fázovou charakteristikou... Aneb další z nesmyslů, který jste v jiném vlákně s bohorovností sobě vlastní napsal. To není zdaleka jen toto vlákno a tento případ. A co tedy ta skoková odezva, meřil jste nějakou a jak vypadá? Byla doba (nebo spíš epizoda), kdy to bylo TO, co bylo třeba měřit, když Vás to tehdá "chytlo"...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 08:41:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkreslení v závislosti na kmitočtu, pro 2Vrms, do páté harmonické:
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 08:48:51    Predmet: Odpovedať s citátom

A co to tedy podle Vás říká? Tak to interpretujte...

Udělat takový obrázek je to nejmenší. Ale o čem to vypovídá? Bude to řvát a rozpadne se to při víc jak 2Vrms, violy budou znít jako housle, nebo jak?
Nejste zdaleka první, kdo se tím zabývá, to už dělali mnozí před Vámi. A většinou s tím pak přestali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 08:59:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozřejmě že ne ten jeden obrázek. Když zalistujete o pár příspěvků výše, tak je tam měření z testu od 85dB SPL do 100dB SPL pro 3 reprosoustavy. Když je porovnáte, tak poznáte, která z beden začne dříve při vyšší hlasitosti zkreslovat - ano, ječet a rozpadat se. Jinak doporučuji ranní studenou koupel, prý to pomáhá.

Tyto obrázky řeknou určitě víc, než jedna poskládaná a vyhlazená kmitočtová charakteristika - tu si můžete vytvořit podle libosti "pěknou".

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 09:01:01    Predmet: Odpovedať s citátom

No, myslím, že se pokorně smyčkou vrátím ke svému příspěvku ze včerejška a popřeji další odborné úspěchy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 09:01:31    Predmet: Odpovedať s citátom


Zkreslení VMA-I MK I tedy původní verze, konkrétně v dýze jasan, kterou jsi PMA slyšel a kterou má nyní doma Křeček. Měřící vzdálenost 1m v ose, měřící napětí 5,67V, kalibrovaná SPL 90dB do 4pí. Měřeno v místnosti, která zanáší značné rezonance, jak je vidět. Aktuální verze MK II má o něco nižší zkreslení.
Upozorňuji, že Quadral Ascent 90 má dle měření, která postnul PMA, na 40Hz pokles cca 12dB.

Mnohem důležitější než THD je strmost poklesu vyšších harmonických.

edit: Měření je z roku 2010.

_________________
http://vmaudio.cz/


Naposledy upravil check dňa Pi október 26, 2012 09:04:40, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 09:04:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky Martine.

Přidávám SMPTE a CCIF pro 2Vrms.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 09:08:03    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:

Upozorňuji, že Quadral Ascent 90 má dle měření, která postnul PMA, na 40Hz pokles cca 12dB.


Jelikož je to měření i s místností, tak na 40 Hz silně závisí na poloze bedny a mikrofonu.

Přidávám měření z testu, ale přiznám se, že ve všech případech (bez výjimky) jsem k měřením pod cca 200Hz skeptický, pokud to není děláno v bezdozvukové komoře jedním měřením, bez skládání charakteristik. Což tu, pokud vím, nikdo nedělá a nedělají to ani testéři v časipisech.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa Pi október 26, 2012 09:12:07, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 09:12:05    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:

Upozorňuji, že Quadral Ascent 90 má dle měření, která postnul PMA, na 40Hz pokles cca 12dB.


To nevadí Martine,ale je to ta pravá komerce za třicet, co podělá tvoje DIY za padesát Laughing

Svět se zbláznil Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 09:14:18    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:


To nevadí Martine,ale je to ta pravá komerce za třicet, co podělá tvoje DIY za padesát Laughing

Svět se zbláznil Shocked


Hodně hloupý komentář, jako všechny podobné. Nikde jsem netvrdil nic o "nej", o tom, co je lepší. Je to jen moje volba do které absolutně nikomu NIC není. Popisuju svou bednu a proč jsem nekoupil jinou vám může být naprosto u ...

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 09:21:39    Predmet: Odpovedať s citátom

SMPTE má měřit intermodulační zkreslení. Tedy zkreslení a hlavně součtové a rozdílové složky jednoho nelineárního systému. Když takový signál pustíš do třípásmové reprosoustavy, tak měříš na třech nelineárních systémech. Tedy žádné IMD neměříš. Tedy to platí v případě, že výhybka dělá to co má a vyhýbá.
Jakékoliv úzkopásmové měření zkreslení na reprosoustavách postrádá smysl, vzhledem ke zvlnění daného místností. To ani nemluvím o úzkopásmových typech zkreslení, které můžou vykazovat samotné měniče. Některá harmonická může být +-10dB, nebo taky všechny harmonické +10dB a základní -10dB nebo obráceně. Nemá to smysl. Když už měřit zkreslení, tak přes celé spektrum a s co největší jemností skoku.
Měření zkreslení v bezdozvukokové komoře je fajn, ovšem jedině pokud obsluha ví co dělá a má na to hlavně správný software.
Měření basáků už asi druhým rokem dělám venku na zahradě v BR ozvučnici, kde je minimum odrazů jak v základní harmonické tak hlavně ve zkreslení.

_________________
http://vmaudio.cz/


Naposledy upravil check dňa Pi október 26, 2012 09:33:50, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 09:25:46    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal: Popisuju svou bednu a proč jsem nekoupil jinou vám může být naprosto u ...


PMA to že Ste sem hodil svoje bedny môže byť to, ale aj nemusí, že Ste bedny dostal od predajcu za dobrú cenu a svojim príspevkom ich chcete zviditeľniť.Alebo Ste exhibicionista?


Naposledy upravil Homer Simpson dňa Pi október 26, 2012 10:55:40, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 09:30:32    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

Hodně hloupý komentář, jako všechny podobné. Nikde jsem netvrdil nic o "nej", o tom, co je lepší. Je to jen moje volba do které absolutně nikomu NIC není. Popisuju svou bednu a proč jsem nekoupil jinou vám může být naprosto u ...


Nechápu co je na tom hloupého. Postavil jste to tak, že máte výhrady k bednám za 350k, pak napíšete:

PMA napísal:

Cena hrála roli - za 30k to nikdo z DIY neudělá, a DIY bedny mě po pravdě nepřesvědčily.


Tak jsem se logićky zeptal,jak to je a jestli se mění zavedené názory na DIY produkty a srovnání s komercí. Nakonec vy jako konstruktér několika DIY věcí , si koupíte komerční záležitost a ještě v té nižší kategorii. Pro mě osobně je to šok a zajímaly mě důvody, ovšem máte pravdu, může mi to být u...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 09:31:10    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA

To víš že se nenechej vyprovokovat. Co na tom, že máš bednu takovou a nebo makovou. Ale dovolil jsi si ji pochválit. A to se tady nedělá.

Nicméně je to s tím měřením beden asi stejné jako z měřením zesilovačů.

Například ve Sterophile najdeme nejedno měření jak zesilovačů tak beden, které když nic jiného, minimálně neodpovídají ( a někdy i docela hodně).... "zdejším zvyklostem kvalitního produktu".

Ale ejhle, jaké že to mají pěkné hodnocení, někdy i velmi nadšené.
A to nejen jednoho testéra, ale i mnoha dalších a i v jiných periodikách.
---------------------------------------------------------------------------
Houmer

Taky názor. Že by podle sebe soudím tebe?

Jen ty "hrubki bi nemuseli bít".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 09:38:27    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer: jo souhlasím, co se týče korelace měření a poslechu. Právě proto se snažím jak u zesilovačů, tak u beden najít něco, co by trochu korelovalo - na rozdíl od pouhé kmitočtové charakteristiky. Jelikož ta bedna hraje velmi čistě a to i při velké hlasitosti, troufám si tvrdit, že to srovnávací měření 3 beden z testu napovídá proč a stejně si troufám tvrdit, že to napovídají i intermodulace. Tady se nebavíme o tisícinách a desetitisícinách, ale o desetinách a jednotkách procent, které už ucho "pozná".
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 09:45:12    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
check napísal:

Upozorňuji, že Quadral Ascent 90 má dle měření, která postnul PMA, na 40Hz pokles cca 12dB.
Jelikož je to měření i s místností, tak na 40 Hz silně závisí na poloze bedny a mikrofonu.

Ano. Ale opět bych si dovolil upozornit na jednu elementaritu. Pakliže by místnost bedně ubrala na 40Hz 12dB, tak by jí podle měření na této frekvenci muselo vyletět zkreslení o 12dB, protože vyšší harmonické frekvence jsou zobrazeny bez propadů. Přitom toto se neděje. Quadral má převýšení zkreslení na basech dle očekávání právě tam, kde mu basy končí (70 Hz) a má zde hrb cca +3dB způsobený nekompenzovanou rezonancí impedance basáku (na 60Hz). Nad rezonancí basáku máš zápornou fázi impedance v desítkách stupňů, to ti rezonuje s předřazenou cívkou a způsobuje hrb cca +3dB. Prostě jednoduchá výhybka, výrobce tak nahnal citlivost, nemusí tolik kompenzovat bafflestep (dále ušetří na výhybce), za cenu pokřivení přenosové funkce filtru a zvýšení dolní mezní frekvence.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 09:50:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Až teď jsem si otevřel tu německou recenzi.

Plastové koše reproňů, bipoláry v celé výhybce, výhybka na třípásmo podezřele jednoduchá... Tlumení se nekoná? A ten bassreflex-vidím dobře že plast je jen ten kroužek vepředu a za ním to pokračuje snsd z papírové trubky ?

Pak už chápu proč to prodávají za třicet i když to třeba dobře hraje. Smile

boxer: tady nejde o žádné provokace apod, já se zeptal myslím vcelku jasně, zatím bez odpovědi a vidím jen "nadšené" měření které nic neříká ani místním a není jej ani s čím porovnat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2012 10:22:17    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA je jen žvanil. Obyčejný hifižvanil. Nějakou dobu jsem si myslel, že o tom i něco ví, ale už je zřejmé, že to tak není. Toto a podobná vlákna jsou toho důkazem. Faktické odpovědi žádné, jen máchání hezkými obrázky a řeči okolo. Je to debata jak s Federmannem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Ďalšia
Strana 2 z 20

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist