Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

HiFi stereo zostava do 900€

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kompletné zostavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
LuKubo
Hifi obsluha


Založený: 19 október 2012
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Pi október 19, 2012 21:07:30    Predmet: HiFi stereo zostava do 900€ Odpovedať s citátom

Zdravim Vas, potreboval by som poradit so stereo zostavou do tych cca 900€ na zaciatok. Zanrovo by islo hlavne o rock viac menej vsetkeho druhu a sem tam nejaky ten pop. Prehravanie by bolo z CD, z toho dovodu sa mi celkom zapacila kombinacia stereo zosilovaca Harman/Kardon HK 980 a CD prehravaca HD 980 ... mate niekto skusenosti s touto zostavou respektive vedeli by ste poradit iny kompromis tuto zostavu viem zohnat za tych cca 500€ teda na zaciatok by mi ostali 400€ na reprosustavy, v ktorych nie som nejak zorientovany a hlavne nemam nic napocuvane ... na zaciatok ani nemam v zaujme behat po poslucharnach a hladat nieco vynimocne to predpokladam pride casom a na zaciatok to istotne bude velky pokrok oproti 2.1 zostave HAMA pripojenej k NTB Very Happy Za kazdu radu vopred dakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi október 19, 2012 21:36:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Chybí (minimálně) následující informace:
1. Přibližné rozměry místnosti
2. Při zmínce o notebooku a PC Speakerech to, zda má jít o ozvučení spíš při poslechu u počítače, nebo o "plošné" ozvučení celé místnosti
3. Zda musejí být komponenty jen a pouze nové, nebo zda můžou být i bazarové
4. Jestli je fakt nutný CD přehrávač (třeba by měl lepší poměr cena/kvalita USB DAC připojený k notebooku)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LuKubo
Hifi obsluha


Založený: 19 október 2012
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: So október 20, 2012 10:37:15    Predmet: Odpovedať s citátom

1. cca 3,6 x 3m = cca 11m2 a svetla vyska 2,6 metra
2. jednalo by sa uz o plosne ozvucenie miestnosti
3. mozu byt aj bazarove, ale ked tak na porovnanie v tej cene aj nove
4. no to by som potreboval poradit ci predsa len nie je kvalitnejsie prehravat z CD prehravaca audio CD alebo nejako neutrpi na kvalite zvuku aj cez NB
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2012 20:27:10    Predmet: Odpovedať s citátom

S tímto rozpočtem a do 11 metrů čtverečních bych to viděl skoro určitě na bazarové větší regálovky nebo případně na malé sloupky. Dám pár tipů na zánovní regálovky:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=14989
http://elektro.bazos.sk/inzerat/19273460/KLIPSCH-RB-81-II-BLACK.php
http://elektro.bazos.sk/inzerat/19280032/Focal-JMLab-Chorus-706V.php

Co se týče zesilovače, tak pro člověka, který se alespoň amatérsky nevyzná v elektronice nebo nemá někoho zkušeného jako rádce, je nákup bazarového zesilovače loterie. Takže zesilovač by byl možná jistější nový, nebo zánovní ještě v záruce se záručním listem. Bazarový asi jedině od někoho důvěryhodného a nejlépe někde z okolí, aby byla možnost reklamace s metrem gumové hadice v ruce Smile . Z nových základních zesilovačů bych asi vybíral mezi zesilovači Yamaha A-S300/A-S500, Marantz PM-5004/PM-6004 a Pioneer A-10/A-20/A-30.

Jestli CD přehrávač nebo DAC si musíš vybrat sám podle toho, co je pro tebe uživatelsky příjemnější. S tímhle rozpočtem to budou limitovat spíš ostatní komponenty. Já osobně bych to řešil nějakým levnějším USB DACem. Klidně bazarovým nebo "číňanem" z eBaye a podobně. Možností je spousta:
například uDAC2 nebo levnější uDAC2-HP (ten levnější nemá digitální a analogový linkový výstup a je osazen jen běžným potenciometrem):
http://headphone.sk/inshop/sluchatkove-zesilovace/s-dac/
Na eBayi, DealExtreme a možná i na Aukru i jinde se dá koupit ZERO DAC (hledej ten, který má v názvu uvedeno 24/192kHz USB OPA627)

O nových CD přehrávačích vím houby a u starších CD přehrávačů je dost velká pravděpodobnost, že narazíš na nějaký vrak s vysvícenou přižhavenou optikou těsně před smrtí. Pokud bys kupoval starší CD přehrávač, tak v žádném případě ne takový, který má optiku Sony KSS-210, KSS-212 a KSS-213. Pokud bys o nějakém uvažoval, tak musíš pogooglit a zjistit, co má za optiku, a pokud tam bude některá z uvedených, tak nebrat. U jiných optik samozřejmě není zaručeno, že nebudou vysvícené, ale tyhle 3 typy jsou známé Low-Endové šmejdy s minimální životností. Velký seznam typů optik podle modelů přehrávačů je například zde (Laserové jednotky):
http://www.tsnova.cz/download/1-prevodni-tabulky/
Zbytek je potřeba vygooglit.

Já osobně bych co nejvíc investoval do beden (400-500€), protože u beden jsou rozdíly ve zvuku největší. Druhá nejvyšší položka by byl samozřejmě zesilovač (300-400€) a nejméně bych investoval do DACu (100-200€) nebo bazarového CD přehrávače.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1315
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po október 22, 2012 09:41:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch: neviem či sú focaly to pravé na rockovú muziku, svojho času som ich skúšal a nejak ma to nepresvedčilo.
Keď už si spomenul tú Yamahu A-S500, tak by nemusel byť k tomu zlý ani CD prehrávač CD-S300 ( http://www.excelia-hifi.cz/yamaha-cd-s300.html ). Má to aj USB vstup, tak by nemal byť problém prehrať komprimované formáty s flashky. Na začiatok viac ako postačujúce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LuKubo
Hifi obsluha


Založený: 19 október 2012
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Po október 22, 2012 11:10:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Dik za rady.
K tomu dacu napriklad tento http://www.profisat.sk/s-dac/nuforce-udac2-hp/ a uz to len prepojit s NB a zosilovacom ? nie je potreba aj nejakej lepsej zvukovej karty ?
ak tak cenovo na tento system viem dat tych 200-250€ tak ak vies nieco v tejto cene tak mi prosim ta porad.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po október 22, 2012 11:35:21    Predmet: Odpovedať s citátom

To LuKubo: USB DAC je vlastně externí zvuková karta, která se připojuje k počítači přes USB. Nic jiného potřeba není (kromě kabelů samozřejmě - USB kabelu a klasického "audio" kabelu 2xCINCH - 2xCINCH na propojení DACu a zesilovače).
Dražších DACů je strašně moc. Z těch běžne dostupných by přicházel v úvahu třeba Firestone Audio FUBAR IV, NuForce Icon HD nebo něco od firmy Audio-DG. Osobní zkušenost s nimi ale nemám.

To J: S těmi Focaly máš asi pravdu. Já jsem to bral spíš jako příklady slušných beden, které jsou momentálně v nabídce, a ne tak, že se musí vybírat jen a pouze z těchto tří. Ty bedny by se asi daly seřadit od "nejměkčích po nejtvrdší" Focal - Behringer - Klipsch. Otázka ale je, jak moc "metalové" bedny LuKubo hledá - to si musí rozhodnout a vybrat na vlastní uši sám. O metalových bednách je téma například zde:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=13371&highlight=

CD přehrávač Yamaha CD-S300 neznám, ale starší CDčka od Yamahy, co jsem slyšel, byly pěkná bída. Kamarád má nějaký pár let starý druhý nejnižší model (kupoval ho současně se zesilovačem AX-497) a ten hraje tragicky. Chvíli jsem měl doma podle reklamních materiálů "audiofilský" DVD přehrávač DVD-S1700 a hrál asi jako DVD přehrávač od Philipsu - a to stál desetinásobek. Ale je samozřejmě možné, že současná generace bude slušná.

Pokud LuKubo nebere současnou sestavu jako konečnou, ale plánuje jít v budoucnu výš, tak by možná bylo řešení koupit slušné bedny kolem 600€ a u nich už zůstat:
http://elektro.bazos.sk/inzerat/19063822/Dynaudio-Audiencie-52.php
K nim koupit DAC do 150€ a nějaký starší zesilovač do 150€ jako dočasné řešení.
Sice se obecně doporučuje, aby zesilovač a bedny stály přibližně stejně, já bych ale řekl, že to platí spíš pro vyšší cenové kategorie a u levnějších sestav může sestava s dražšími bednami hrát lépe než sestava cenově vyrovnaná. Vejce do svěráku bych za to ale nedal Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1315
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po október 22, 2012 15:34:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch: tu je krásne vidieť ako sa ťažko zbierajú rozumy z fóra. Ty vravíš že CD yamaha je tragédia, ja zase spokojne žijem s yamahou CDX-593 už cez 12 rokov. Netvrdím že je to nejaký highend a že nie je kopa lepšie hrajúcich prehrávačov, ale osobne nemám výhrad (snáď okrem horšieho načítavania páleniek) = čo človek to iné zvukové preferencie a iné skúsenosti. Takže sa bude musieť nakoniec rozhodnúť sám, možno aj s prispením našich rád.
Asi sa zhodneme, že by nemal ísť do nejakých starín.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LuKubo
Hifi obsluha


Založený: 19 október 2012
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Po október 22, 2012 17:09:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Obom vam istotne dakujem aspon som pocul nazor z oboch stran resp mozne riesenia. Od zaciatku som bol nejak viac prikloneny k CD prehravacu, mozno casom budem spekulovat resp vyskusat aj DAC, ale tak kedze mam dostatok originalov a co budem chciet vypocut len tak v rychlosti tak hodim na USB, co ta YAMAHA podporuje a ked sa zapaci tak istotne budem zase pokukovat po orig. CD. Tak este raz velka vdaka obom. Istotne casom dam vediet ako to vsetko dopadlo a aka je konecna zostava. V pripade nejakych napadov a navrhov este kludne piste.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po október 22, 2012 19:59:37    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Ty vravíš že CD yamaha je tragédia ...

Psal jsem "CDčka od Yamahy, co jsem slyšel ...". Všechny jsem fakt neslyšel, takže bych to rozhodně nezobecňoval, ale zkrátka moje zkušenost je taková, že u zesilovačů a AV Receiverů Yamaha jsem ještě na vyložený průšvih nenarazil, ale dva CD a jeden DVD přehrávač, které jsem měl tu čest víc otestovat, byly vzhledem k ceně a věhlasu značky bídné. Takže jsem chtěl upozornit na to, že je potřeba si to pohlídat. Ono se totiž může stát, že člověk věnuje spoustu energie výběru beden, pak vydá spoustu energie při hledání vhodného zesilovače k vybraným bednám, a když nakonec vybírá CD přehrávač, tak už je tak vysílený, že vezme šmahem přehrávač stejné značky jako zesilovač.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1315
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut október 23, 2012 08:05:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch: ono možno aj ten môj by bol pre teba tragédia Smile
100 uší - 50 chutí.
Niekto keď nemá na toalete trojvrstvový, tak je nešťastný, niekdo ďakuje bohu aj za noviny ....... . Embarassed (ja viem, trochu extrémny príklad)
Proste si musí každý vybrať podla svojho gusta a možností.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut október 23, 2012 12:46:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Já beru hodnocení v diskuzích taky jen jako informativní a spíš jako vodítko, na co se mám soustředit. A stejně tak i myslím své příspěvky - chci se s ostatními diskutéry podělit o své zkušenosti a upozornit je třeba na to, aby u Yamahy byli raději opatrní a pro jistotu ji pořádně porovnali nejlépe v přímém testu s konkurenty ve stejné cenové kategorii.

Proč se spousta témat stočí na řešení toho, zda, proč a jak sdělovat své názory a zkušenosti, fakt netuším ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ŠtevoG
Hifi obsluha


Založený: 31 január 2012
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Ut október 23, 2012 18:13:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Keby si mal záujem mám na predaj Denon DCD-700AE a Denon PMA -700AE .Stav ako nové.Spolu za 250 Eur.Pre začiatočníka úplne postačí.
e-mail:stefgor@azet.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St október 24, 2012 18:16:35    Predmet: Odpovedať s citátom

To je hodně slušná nabídka ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LuKubo
Hifi obsluha


Založený: 19 október 2012
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 16:32:47    Predmet: Odpovedať s citátom

ŠtevoG napísal:
Keby si mal záujem mám na predaj Denon DCD-700AE a Denon PMA -700AE .Stav ako nové.Spolu za 250 Eur.Pre začiatočníka úplne postačí.
e-mail:stefgor@azet.sk


mohol by som vediet ake stare su ? dik moc
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ŠtevoG
Hifi obsluha


Založený: 31 január 2012
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Št október 25, 2012 17:27:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Kúpené v BIS Audio 2008/11.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kompletné zostavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist