Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

MoFi Zappa

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Rock
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: So január 06, 2007 09:55:22    Predmet: MoFi Zappa Odpovedať s citátom

Slyšel to už někdo? A vůbec, poslouchá tu někdo Zappu? Merhaut určitě.

http://www.amazon.com/Mofo-Project-Object-Frank-Zappa/dp/B000JBXOGC/sr=1-2/qid=1168073269/ref=pd_bbs_sr_2/103-9609279-8071843?ie=UTF8&s=music

Před časem vyšla u MoFi pěkná verze We're Only in It for The Money - s původní rytmikou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: So január 06, 2007 10:15:04    Predmet: Re: MoFi Zappa Odpovedať s citátom

humpf napísal:
Slyšel to už někdo? A vůbec, poslouchá tu někdo Zappu? Merhaut určitě.


toto nemám, zato Zappu si občas pustím (Zoot Allures, The Grand Wazoo alebo 200 Motels)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ne január 07, 2007 12:07:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Mimochodem, ta deska, na kterou jsem odkazoval, vyšla teď taky taky ve 4cd verzi.

Skipy: tak aspoň někdo. I z tvého výběru je vidět, proč jsem nevěděl, kam ten odkaz dát: 200 Motels ani Grand Wazoo nejsou rock, že? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Ne január 07, 2007 12:29:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno - k rocku to má ďaleko. Zappa by ale potom musel mať samostatný thread už na úrovni žánrov samotných - a to je problém týkajúci sa toľkých hudobníkov - že si nie som istý ako by to tu časom vyzeralo Wink
Frankie by úplne v pohode mohol byť napr. aj v rubrike "výtvarné umenie na obaloch LP".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ne január 07, 2007 12:50:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, proto ho mám rád. Je vidět, že chtěl dělat tzv. vážnou hudbu. Nakonec strávil život tím, že hledal způsob, jak provozovat hudbu, jakou chtěl, ve změněných podmínkách. Možná nejlíp se mu to povedlo vymýšlením hudby k filmům - bez ohledu na to, jestli ty filmy existovaly nebo ne. Album u něj nastoupilo na místo symfonie, opery nebo suity. A žánrově je nepolapitelný: klasika, jazz, rock, kabaret, fusion, disco ... "any way the wind blows". K tomu obvykle výjimečné obaly, o kterých mluvíš. A v popu nevídaná pedantérie, pokud jde o hráčské umění muzikantů i pokud jde o zvuk. Myslím, že není doceňený. A pro hifisty je to snad povinný poslech - aspoň pár klasických alb z jednotlivých období.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Ne január 07, 2007 13:03:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Docenený určite nie je - mňa to ale nejako extra neznepokojuje. Prečo? všimol som si totiž, že (takmer) každý z priateľov čo má rád dobrú hudbu, alebo aj z mladších ľudí - ktorí radi experimentujú so svojim hud. vkusom, sa úplne prirodzenou a nenásilnou cestou k Zappovi časom dostali... To sa jednoducho asi nedá obísť - je to ako evolúcia. Stačí si zobrať tie kvantá hudobníkov - ktorí si párkrát s ním zahrali a píšu si to potom do každého bookletu... Laughing

Naposledy upravil Skipy dňa Ut júl 24, 2007 14:42:20, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MichalH
Hifi obsluha


Založený: 01 jún 2007
Príspevky: 17
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Pi jún 01, 2007 19:25:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Zappa je super, nejdřív jsem překousával asi napětkrát jeho "We're only in it for the money" a pak jednoho úžasného večera jsem poslechl dalších pět jeho alb včetně Shut up and play your guitar some more a úplně jsem se rozplýval.
_________________
Chtěl jsem jet bryčkou, ale pak jsem přepřáhl do saní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Rock Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist