Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Problem s basmi (akustika miestnosti)

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
klaboor
Hifi obsluha


Založený: 07 máj 2009
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2009 23:33:13    Predmet: Problem s basmi (akustika miestnosti) Odpovedať s citátom

Zdravim vsetkych clenov hifi.slovanet.sk. Riesim problem s basmi v miestnosti (problem podla mna bude v akustike mietnosti). Po brazdeni internetom som nasiel toto zaujimave forum, precital som si aj niekolko vlakien, ktore riesili problemy blizke mojmu, ale vzhladom na kvantum informacii a novych pojmov mam z toho seckeho akysi haluskovy gulas tak prosim radu skusenejsich o radu, snad mi niekto pomoze. Mam 5.1 zostavu k PC. Jedna sa o creative Megaworks 5.1 THX 550D napojenu na zvukovu kartu SB Elite Pro. Viem ze pre niektoru kategoriu ludi je to sh1t, ale co uz, mojmu uchu to maximalne postacuje, ale nelahodia mi basy v miestnosti. Pre blizsiu predstavu uvadzam nacrt izby a rozostavenie reproduktorov. http://img154.imageshack.us/my.php?image=mojaizba.jpg

Vpravo od posluchoveho miesta je originalny subwoofer patriaci k 5.1 zostave, vlavo mam este prihodeny autosubwoofer od firmy SAL, ide o aktivne subwoofery. Autosubwoofer je otoceny membranou k posluchovemu miestu a origo sub je rieseny reprakom buchajucim do podlahy a bassreflexom z boku cize ak sa pozriete na obrazok rovno, tak bassreflex smeruje k oknu. Satelity su vo vyske usi, akurat centralny je dany pod LCD monitor. Softwareovy ekvalizer mam nastaveny nasledovne, frekvencia je nastavena na 80Hz (je to standard THX certifikacie tak som to nastavil takto).

V mieste posluchu kde sedim a pocuvam music, tak sa straca sila basov, po udere basu, ktory ma slabu intenzitu v danom mieste prichadza akoby nejaky dozvuk/odraz znejuci ako ked nejaky hudobnik klepe prstami po bongu. Je to hnusny rusivy zvuk/bas alebo ako to nazvat. V niektorych skladbach to pocut velmi silno, v inych slabsie no v niektorych vobec. Akonahle sa vsak vyklonim z daneho miesta bud na jednu alebo druhu stranu tak to hra ovela lepsie, v rohoch miestnosti to uz duni. Hral som sa s ekvalizerom aj som menil frekvenciu subwoofera (aj frekvenciu autosubwoofera) a stale to pretrvava. Napadlo ma z toho co som si precital na fore, ze by dany efekt vyriesili nejake basstrapy do rohov. Rozmyslam aj nad riesenim dookola miestnosti potiahnut zavesi a urobit nejaky clenity strop z dreva. Co na to hovoria odbornici ? Som do tychto veci trosku laik ale mam rad kvalitny zvuk takze to prosim berte s rezervou Smile ....za pomoc vopred vdaka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iwe1
Hifi obsluha


Založený: 14 október 2012
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ne december 16, 2012 10:31:42    Predmet: Odpovedať s citátom

bass reflex je problém
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne december 16, 2012 18:29:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Raz sa mi chcel kamarát pochváliť s niečím podobným od Creativu. Nepoznal som na tom vlastnú hudbu, moje vtedajšie 2 pásmo od TVM hralo ďaleko ďaleko lepšie. Tam kde môj basáčik ARN 5614 urobil BUM, subwoofer Creative urobil HMMMMMMM.
Pre začiatok skús odpojiť druhý subwoofer a vypni (zrovnaj na nulu) softvérový ekvalizér. A až to hrá na iných miestach lepšie, tak skús posunúť subwoofer na iné miesto.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zalán Schuster
Hifista - pokročilec


Založený: 30 júl 2011
Príspevky: 270
Bydlisko: Mierová 85

PríspevokZaslal: Št december 20, 2012 01:27:29    Predmet: Problem s basmi (akustika miestnosti) Odpovedať s citátom

Podla toho ako klaboor pise:
"po udere basu, ktory ma slabu intenzitu v danom mieste prichadza akoby nejaky dozvuk/odraz znejuci ako ked nejaky hudobnik klepe prstami po bongu. Akonahle sa vsak vyklonim z daneho miesta bud na jednu alebo druhu stranu tak to hra ovela lepsie, v rohoch miestnosti to uz duni."

vyzera ze akustika je na vine. Ano, odporucam nainstalovat basstrapy nie len do rohov ale aj na stenu pri subwoofer napriklad GIK Monster bass trap. Dalsia rada, pohrat si este s umiestnenim suba.

Zalan

_________________
ZS Acoustics
GIK Acoustics pre Slovensko a Česko
Mierová 85
821 05 Bratislava
tel.: +421 905 616 440
zalansch@hotmail.com
http://www.zs-acoustics.com
http://www.gikacoustics.co.uk
www.facebook.com/ZalanSchusterAcoustics
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist