Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Svorkovnice do DPS

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St december 19, 2012 22:14:39    Predmet: Svorkovnice do DPS Odpovedať s citátom

JMD ma nedávno upozornil, že v súčasnosti hojne používaná rada WAGO 255-74X v DPA330mkIV, DPA222, moduloch Customworks a najnovšie už ako vidím aj u PMA (žiaľ.., šrubovacie boli podľa mňa super) je od WAGO nahraditeľná novou radou PICOMAX. Uvádzam to preto, lebo spomínaný typ sa u mňa veľmi neosvedčil - je potrebné vyvinúť značný tlak na páčku a neopatrnosťou možno poškodiť DPS alebo okolité súčiastky na nej; nehovoriac o mäkkom plaste, z ktorého je páčka vyrobená a po viacnásobnej manipulácii sa môže odlomiť.

Zatiaľ som ich našiel len v ponuke SOS, kto je zvedavý, niečo na rýchle zoznámenie tu:

http://www.sos.sk/?str=1211

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO


Naposledy upravil Oscarossa dňa St december 19, 2012 23:21:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St december 19, 2012 22:47:25    Predmet: Odpovedať s citátom

To Wago je u mě možné nahradit jakoukoliv šroubovací svorkovnicí v rastru 5. Wago jsem použil proto, že jej mnozí mají rádi Smile. Já tu páku taky rád nemám a v provozu se nám jich dost ulomilo.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St december 19, 2012 23:07:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu je naviac ešte novinka (podľa mňa výborná vec) - je možné použiť aj spôsob zapojenia plug-in so západkou proti vypadnutiu a spoľahlivým kontaktom, pričom sa jednoducho celý zväzok vodičov dá naraz od/pripojiť od DPS.
_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
enregistree
Hifista


Založený: 02 december 2009
Príspevky: 241
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 20, 2012 00:17:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Plug-in je zajimava volba – vhodna pro castou manipulaci, ale pro finalni instalaci jsou lepsi sroubovaci svorkovnice. Mam na mysli typ viz datasheet v priloze, apod.

V tech picomax je zbytecne moc pruzinovych kontaktu.

_________________
L_u_k_a_s
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Št december 20, 2012 07:42:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Keďže väčšinou sú objednávacie množstvá na tieto Wagá väčšie (a najmä tie s RM10) tak som si objednal rovno po 100ks z každého. Do dnešného dňa som minul viac ako 500ks Wagosvoriek a nezlomil som žiadny! Ani nožičku, ani bočnicu.... Či už lankový alebo pevný drót z neho len tak nevytrhnete. Drží tam krásne a stále sa v podstate kontakt Waga zarezáva do materiálu. Kto však chce, na rozmer pinov Waga sa dá osadiť bežne dostupná šróbovacia svorkovnica ARK500 a jej náhrady a tak isto tam krásne sadne aj FastOn. NA DPS navrhnem Wago a potom tam každý môže osadiť čo chce, lebo Wago je najväčšie. Moja osobné skúsenosť je tá, že z Waga sa mi ešte nič nevybralo (a ani v práci a tam ich máme tisíce) ale šróbovacie sa môžu otrasmi uvolniť (na lisoch a podobných zariadeniach, kde dochádza k otrasom). Ja s Wagami problém nemám
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št december 20, 2012 09:48:40    Predmet: Odpovedať s citátom

trunek napísal:
Keďže väčšinou sú objednávacie množstvá na tieto Wagá väčšie (a najmä tie s RM10)


Velké OK, zvláště ty bez packy. Ale malé, tj. RM <= 5mm opravdu problém, zvlášť na méně přístupných místech kde se nedostanete kolmo ke zmáčknutí packy, ale zešikma. Konkrétně v průtokoměrech nejmenované firmy, lámaly se jedna za druhou. A smeknutí při tlaku šikmo a poničení součástek vedle, přesně jak píše Oscarossa.

Vylamování pinů z desky prokovené dvojstranné jsem nezažil, ale u jednostranné bez prokovů si to dovedu snadno předstabit jako přetržení spoje poblíž pájecí plošky.

Ze šroubovacích jsou vhodné jen ty, kde se přitahuje třmínek a mají solidně provedený závit. Vyhnout se, jako vždy, podezřele levným výrobkům.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
luta
Hifista


Založený: 13 marec 2010
Príspevky: 205
Bydlisko: Rosice u Brna

PríspevokZaslal: Št december 20, 2012 10:33:53    Predmet: Odpovedať s citátom

lepší než s páčkami mi přijdou tyto a podobné http://www.gme.cz/svorkovnice-do-dps/wago236-102-p820-110/

prostě se tam jen zarve šroubovák a je to. v průmyslu hojně využívané


Naposledy upravil luta dňa Št december 20, 2012 10:44:19, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št december 20, 2012 10:38:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro ty, kteří se bojí sesmeknutí čroubováku: ano stane se to, ale zdaleka ne tak často, jak je zde prezentováno...je to spíše o volbě vhodného šroubováku a vlastní šikovnosti...a pro ty, kteří mají opravdu obě ruce levý, dělá Wago ještě svorky bez zmíněný páčky, kde se pružina ovládá vtlačením šroubováku do štěrbiny a ovládání pružiny přímo. V tomto případě je sesmeknutí byloučeno. Račte si příště prohlédnout manuál výrobce, není to žádný idiot....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist