Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Downmix 5.1 na STEREO

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Lilian
Hifista


Založený: 02 marec 2009
Príspevky: 213
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Po december 31, 2012 17:37:22    Predmet: Downmix 5.1 na STEREO Odpovedať s citátom

Ahojte,

Uz som skemral o radu aj inde, tak skusim aj tu.I ked tu je dost mrtvo v poslednej dobe.

Neviete ako previest 5.1 na stereo tak,aby sa nestratila informacia pre LFE?

Ak vyuzijem downmix ktory ponuka samotny prehravac BD pioneer LX52 alebo aj ASUS oplay, tak jednoducho LFE sa vytrati, namiesto toho aby bol rozlozeny do L a P kanala.

Strasne ma to stve, pretoze by som tym mohol uplne ustupit od kina. Ale takto to jednoducho nieje dost dobre, bez toho LFE.
Uskutocnil som vela priamich porovnani, ten isty film na tych istych repro.Raz stereo downmix a raz multikanal. Ta LFE zlozka je jedine co mi chyba ak to dam na stereo.

SW mam napojeny na vystup L a P repra, cize v oboch pripadoch hra to co sa pusti do prednych bedni. Zial pri tom downmixe tam jednoznacne LFE nejde.
Nechapem preco.

Je zariadenie ktore by to vedelo zlozit do sterea aj s tym LFE kanalom Question

_________________
BRYSTON A2, Amini, A mini center,
Audiophysic MINOS
BRYSTON SP2, Pioneer BD LX56
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po december 31, 2012 21:03:49    Predmet: Re: Downmix 5.1 na STEREO Odpovedať s citátom

Lilian napísal:

Ak vyuzijem downmix ktory ponuka samotny prehravac BD pioneer LX52 alebo aj ASUS oplay, tak jednoducho LFE sa vytrati, namiesto toho aby bol rozlozeny do L a P kanala.


To som dost prekvapeny, pretoze AVR (celym spektrom vyrobcov) to robi uplne bez problemov, detto sw vsetkeho druhu, pokial je zdroj HTPC. A vzhladom k tomu, ze pri filmoch sa kompletna nizkofrekvencna efektova zlozka mixuje do LFE, bez korektneho downmixu, by to bolo nepouzitelne.

Skus ine MMC (predtym nastuduj navod, ci je tam o tom zmienka), nezda sa mi, ze by to bol standard vynechavat LFE.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Lilian
Hifista


Založený: 02 marec 2009
Príspevky: 213
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2013 13:01:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,

Tak pokial ide o AV reciever, tak ten LFE rozklada spravne do L a P. Ale toto je badatelne iba pri reprodukcii 5.1 nahravky. Teda ze z prehravaca idem dig.vystupom v 5.1 mode.A reciever to aj spracovava ako DD alebo DTS 5.1,ibaze nemam SW pripojeny na vystup SW ale na L a P kanal.
Akonahle prepnem prehravac na downmix stereo tak LFE signal natolko poslabne ze ja osobne ho tam vobec nevnimam. Mozno tam teda predsa len je, ale je to priepastny rozdiel naproti tomu ked to ide v 5.1.

A to aj napriek tomu ze zapojenie SW ostava nemenne a v oboch pripadoch hra LFE zlozku iba tu ktora je recieverom rozdelena medzi L a P kanal.

Samozrejme reciever pojde prec, asi, a ostane to iba pri stero zosiku. Ale v oboch pripadoch jednoducho pocitujem vyraznu absenciu toho LFE.

Asi tomu nerozumiem natolko aby som to lepsie popisal. Neviem kde je zrada. Vravim, odskusane na BD aj cez MMC. Skusim este teda starucky DVD pioneer.Ale som skepticky. Idem mrknut este ten manual toho MMC.

_________________
BRYSTON A2, Amini, A mini center,
Audiophysic MINOS
BRYSTON SP2, Pioneer BD LX56
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 263

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2013 13:17:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Lilian, skus si uz v prehravaci nastavit ze nemas subwoofer - tym padom ti hodi LFE signal do sterea - a skus ist analogovym vystupom do receivera - takto by si tam mal mat vsetko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2013 13:18:01    Predmet: Odpovedať s citátom

To, ci tam LFE naozaj je, alebo nie (pripadne je namixovany tichsie) vies odskusat vytvorenim si testovacieho multikanaloveho AC3 tracku, kde bude len dana nizka frekvencia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Lilian
Hifista


Založený: 02 marec 2009
Príspevky: 213
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2013 13:50:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Q-bas

Ano tu verziu som skusil. Teda v tej podobe ze idem analogovo cez stereo vystup do stereo zosiku. Zial v BDplayeri nemam multich.vystup, cize nieje tam moznost okrem toho downmixu na stereo ziadna ina.
V MMC asus tiez nic o SW nieje zmienene.
Viem co mas na mysli ale ani jeden prehravac mi to neumoznuje.
Iba reciever samotny, a to mi je k nicomu.Prave ten reciever som chcel obist.

Vivi

Pozrel som manual k ASUSu, nepisu tam nic podstatne.
Priamo v menu prehravaca je moznost takato:
nastavenia-zvuk-vystup HDMI

Ten vystup HDMI je mozne nastavit bud- HDMI LPCM
HDMI LPCM MULTICH
HDMI NEZPRACOVANE

Pricom, HDMI nezpracovane je jednoducho ze prenesie format aky je prehravany priamo do recievera.
No a HDMI LPCM a LPCM MULTICH sa spravaju tak ako som popisal. Cize priestorova informacia je obsiahnut, LFE zlozka je vsak na urovni ktora je zanedbatelna oproti LFE zlozke ktoru ponuka vystum HDMI nezpracovane prostrednictvom recievera.

To stou nahravkou v ac3 je dobry napad. Tomuto sa vsak ja nevenujem a nemam skusenosti s vytvaranim akychkolvek nahravok v roznych formatoch.
Mam vsak nejake testovacie DVD,z casopisov stereo video a audio. Este sa pohrabem v tom.

_________________
BRYSTON A2, Amini, A mini center,
Audiophysic MINOS
BRYSTON SP2, Pioneer BD LX56
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2013 14:03:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Z PC / notebooku si to neskusal? Sice to neriesi tvoj problem, ale mal by si (mozno) jasno, v com je problem. Napr. v Power DVD sa da co to nastavit http://static.commentcamarche.net/en.kioskea.net/pictures/ptoZwo4g-byber4-s-.png
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2013 14:43:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Dalsia moznost je sice pracnejsia, ale zarucene vyriesis svoj problem.
Pokial hras z MMC, sprav si skript (batku), ktora vyextrahuje z daneho zdroja audio, skonvertuje na PCM, nasledne spravi downmix do 2.0 (presne tak, ako si prajes), v dalsom kroku z toho flac a naspat muxne do povodneho mkv ako dalsiu stopu. Pokial je zdroj DVD (s menu), bude to horsie.

Ako problem downmixu daneho hw vidim aj v tom, ze nikde sa nepise AKO su ostatne kanaly mixovane do L+R. Pri sw sa k tomu aspon dopadtras (vid AC3 Filter)

a posledna moznost, ako pise Odar, hrat z HTPC. Tam to poriesis velmi lahko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Lilian
Hifista


Založený: 02 marec 2009
Príspevky: 213
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2013 14:54:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi budem musiet skusit cez PC. Pozriem sa na to.

Prave som vyhrabal stare testovacie dvd S&V, je tam taky slide kde sa prehrava sum do kazdeho reproduktoru. Pekne jeden za druhym L,C,P,PZ,LZ,SW. Je to vyobrezene na TV ktory prave ma hrat.

Takze, navolil som downmix na stereo v BD LX52, pustil som postupne prehratie vsetkych kanalov.

No a vysledok :

Hraju iba predne bedne L a P, s tym ze center je vykresleny s oboch pekne do stredu. Zadne efektove hraju tiez vlastne s prednych, ale maju trocha pozmeneny ton a znie to akoby zozadu Wink Coz je dobre.

Ale Exclamation Ked pride rad na SW tak ani nemuknu Evil or Very Mad

Pritom samozrejme ak necham 5.1 tak LFE zahraju predne.
Ja to vidim ako jasny dokaz ze downmix 5.1 v prehravaci jednoducho ignoruje LFE, x.1kanal

Pekne ma to uz stve.
Na nete som nasiel debatu, ze si niekto pracne downmixuje film z 5.1 na 2.0 a ze manualne nastavuje LFE prerozdelit pre L aP.
http://forum.doom9.org/archive/index.php/t-158924.html

I ked tu to borec tusim koli sluchadlam downmixuje.

_________________
BRYSTON A2, Amini, A mini center,
Audiophysic MINOS
BRYSTON SP2, Pioneer BD LX56
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lilian
Hifista


Založený: 02 marec 2009
Príspevky: 213
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2013 15:06:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Vivi, Odar

Jo chlapi, ked ja som s tych PC blb. To je pre mna to najhorsie co moze byt, ked si predstavim kazdy film takto upravovat, to by som to musel najskor vediet a mat potrebny softw.

No aspon nejaka vyzva na novy rok, ved clovek sa uci cely zivot Rolling Eyes


A to som si myslel ako som s tym vychcal ked som kupil ten asus za pajdu.

Ale aj tak mi pride divne ze ten downmix nefunguje komplexne pre vsetky kanale, je to divne.

_________________
BRYSTON A2, Amini, A mini center,
Audiophysic MINOS
BRYSTON SP2, Pioneer BD LX56
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lilian
Hifista


Založený: 02 marec 2009
Príspevky: 213
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2013 15:58:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Co spravi DAC ked na vstup SPDIF dostane vystud z BD v 5.1? Co sa objavy na analogovom RCA vystupe toho DACu?
To ma tak napadlo, nakolko prave riesim aj kupu nejakeho DACu.

_________________
BRYSTON A2, Amini, A mini center,
Audiophysic MINOS
BRYSTON SP2, Pioneer BD LX56
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2013 17:05:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Lilian napísal:
Co spravi DAC ked na vstup SPDIF dostane vystud z BD v 5.1?


Nespravi nic, lebo takyto vystup tam nedostanes. Multikanal v PCM pretlacis jedine cez HDMI. Predpokladam teda, ze cez SPDIF ti pojde taky isty (nepodareny) downmix, ako pocujes (treba odskusat).

Lilian napísal:
... si niekto pracne downmixuje film z 5.1 na 2.0


presne o tom som pisal, aspon presne vies, co s audiom robis. btw, nemyslim si, ze to je pracne, len si musis 1x napisat nejaky script, pokial su tvoje koncerty (alebo zdroje, ktorych sa to tyka) na HDD a su v rozumnom kontajneri (teda napriklad mkv bez menu), a tvoja zbierka sa nejako rapidne nerozrasta, je to jednorazova robota, ostatne vsetko je strojovy cas.
Vies si to napisat za pomoci dostupnych free softov (eac3to, mkvmerge, flac enkoder).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2013 18:05:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako pise vivi, do DACanu musis poslat uz dekodovany (LPCM) a downmixovany (stereo) signal. Resp. ak by si mal multikanalovy DAC, tak je situacia ina (ale o tom sa tu nebavime).

Myslim si, ze problem je vyrieseny - ten BD prehravac to downmixuje "svojsky". Nie som odbornik, ale urcite existuje viacero algoritmov, ktore rozmixovavaju multikanal do 2 kanalov. Vyhoda prehravania z PC je ta, ze si vyberies soft, ktory sa da nastavit podla tvojich predstav. Ak ti nevyhovuje jeden, pouzijes druhy. Naopak vyhoda BD je ta, ze vlozis placku a "nic neriesis". Zial v tvojom pripade nieco riesis a nevidim to tak, ze by to bolo riesitelne. Aj ked narovinu - principialne je blbost, ze tam cosi ten spodok oreze Rolling Eyes Vyextrahovanie multikanalovej stopy z MKV, nasledny "rucny downmix", spatne vlozenie downmixovanej 2.0 stopy do MKV je sice cesta, ale bavit ta to bude tak 2 X. Navyse ak mas 1080p film, ktory ma (v lepsom pripade) 8 GB a mas to mrvit na HDD, to si uz nejaky cas pockas. Ja si uz obhryzam nechty, ked rozbalujem 8 GB film z RARov na sluzobnom notebooku, kde mam SSD Intel (co nie je ziadne orezavatko).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2013 19:00:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Prošel jsi tato nastavení ?
Ev. další info je na str 45 manuálu:
http://www.manualslib.com/download/129791/Pioneer-Bdp-Lx52.html

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lilian
Hifista


Založený: 02 marec 2009
Príspevky: 213
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2013 19:27:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Opa

Ano ten navod som si cital, sice az potom ako som to skusal v reale.
Kedze to neslo podla mojich predstav tak som mrkol ten navod.

Vysledok je taky ako som uz pisal.
Jedine ze by mal niekto rovnaky prehravac a mal to odskusane, to by sa dalo potom este diskutovat ci som nespravil niekde chybu.
Prevadzkuje to tu vobec takto niekto? Zeby som si to vsimol iba ja ze pri stereu su tie LFE efekty uplne v ... .

Odar,Vivi

Mate to v malicku páni, ale ako pise Odar, nic pre mna. Mozno na skusku sa pokusim jeden film upravit.
Su to bud dvd, par bd, a niekolko mkv bez menu.
Tie mkv maju kazde tak okolo 10gb, skor viac ako menej.

Kazdopadne som vdacny za vasu pomoc.

Wink

_________________
BRYSTON A2, Amini, A mini center,
Audiophysic MINOS
BRYSTON SP2, Pioneer BD LX56
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2013 20:11:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Lilian napísal:
Mozno na skusku sa pokusim jeden film upravit.


ak nie si s PC kamarat, neviem ci ti to pomoze, no za skusku nic nedas.
Takyto sw uz existuje, aj na hromadnu konverziu kompletneho HDD, zial nie uplne exaktne na tento ucel, ale bol vymysleny na konverziu DTS audio stopy do AC3, pre ludi, ktorych TV nepodporovala DTS (pripadne DTS passthru) vo filmoch v kontajneri mkv (co je dnesny nepisany standard).

vola sa popcorn mkv converter, najdes ho tu a je to len graficke GUI pre dalsie mensie cmd line programiky, ktore batchovo robia v jednotlivych krokoch extrakciu/konverziu/mux.

Vzhladom k tomu, ze mas k dispozicii kompletny log cinnosti, staci velmi jemne korigovat parametre (zmenit parametre EAC3TO z AC3 na WAV) a mas hotovy skriptik bez dlheho spekulovania. Skus to na nejakom par minutovom "sample" videu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2013 06:41:22    Predmet: Odpovedať s citátom

A čo ti vlastne vadí na 5.1? Máš nejaký vážny dôvod to tlačiť do 2.0? Ak som správne pochopil, tak ideš stále cez reciever, tak prečo nevyužiť plne jeho schopnosti a určenie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iggi
Hifista


Založený: 05 január 2008
Príspevky: 126

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2013 07:48:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Tipujem ze ma len dva repraky:)
_________________
Jediné, čo je na obmedzenosti skutočne veľké, je jej masové rozšírenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lilian
Hifista


Založený: 02 marec 2009
Príspevky: 213
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 14:02:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Iggi

Ale prdlajs chlape. Pozri si moj podpis, reprakov plna izba Rolling Eyes

All:

Preco takto spekulujem? No asi preto ze som cital na forach privela nazorov ze dobre STEREO je dostatocne efektne aj pri pozerani filmov. Tak som si povedal ze spravim zene radost a pocet elektroniky v obyvacke zredukujem.
Ale kedze mam sucasne zostavu ako stereo tak aj kino, mam moznost medzi sebou celkom jednoducho prepinat pri prehravani efektnych scen a pri tomto zrovnavani som narazil na tento detail.

Zaujmave ze nikto to nikde nespomina Confused

Vedel by som menovat vela filmov a konkretnych scen kedy je LFE zlozka v stereu uplne potlacena. Napriek tomu ze SW hra v oboch pripadoch napojeny na vstupne svorky prednych reproduktorov. A teda v pripade kina aj sterea odobera presne ten isty signal ako L a P repro.
V recieveri to je samozrejme ostrene tak, ze SW je nastaveny ako NON, a teda LFE smeruje aj z recievera do L a P bedne.

Uz som to popisoval ako to je zapojene, ale opakujem to pre tych ktory neradi citaju diskusiu od zaciatku.

_________________
BRYSTON A2, Amini, A mini center,
Audiophysic MINOS
BRYSTON SP2, Pioneer BD LX56
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lilian
Hifista


Založený: 02 marec 2009
Príspevky: 213
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 14:09:11    Predmet: Odpovedať s citátom

J

Takze samozrejme ten reciever by siel z domu prec. Ostal by som len s ECI2 ktoru mam na stereo.

Je to fakt kopa elektroniky:

reciever, stereo zosik, BD prehravac, CD prehravac, DAC, MMcentrum,gramo,
a dalsich 7 reprakov po izbe a k tomu SW velky ako fotelka Cool

Taktiez ta splet kablov Shocked

_________________
BRYSTON A2, Amini, A mini center,
Audiophysic MINOS
BRYSTON SP2, Pioneer BD LX56
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 22:56:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Po dlhom hladani kompromisu,som dospel do stavu kino na kino a stereo na streo.Kto tvrdi opak tak podla mna nepocul kvalitne domace kino.Kazda ta aparaturka ma nieco do seba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist