Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Sennheiser HD800
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut december 13, 2011 11:03:57    Predmet: Odpovedať s citátom

HD800 jsou velmi kvalitní sluchátka, nejpřesnější, jaká jsem měl možnost slyšet.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1402

PríspevokZaslal: Ut december 13, 2011 11:37:25    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
HD800 jsou velmi kvalitní sluchátka, nejpřesnější, jaká jsem měl možnost slyšet.
Vaše (opakovaná) pozitivní vyjádření stran výše zmíněných sluchátek znám pane Macuro.. Nabízí se ovšem otázka, proč jste si je tedy nekoupil ? Poměr ceny a výkonu již tak pozitivně patrně nevnímáte, že ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut december 13, 2011 11:53:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Milý pane, nabízí se otázka, proč jste tak přepodezíravý a překritický. Všude, kde vystupujete. Pro mě sluchátka nejsou tak důležitá, mám je pro doplňkový poslech, proto bych za žádná nevydal částku cca 25.000,- CZK.

Je to stejné, jako když třeba pochválím Wilson Audio Maxx, a vzápětí byste se mě zeptal, proč jsem si je nekoupil. Na ty bych ani neměl, to ale neznamená, že se mi nemohou líbit Cool

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1402

PríspevokZaslal: Ut december 13, 2011 14:05:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Svoji reakci nepovažuji jako "přepodezíravou" a už vůbec ne jako "překritickou" pane Macuro. To jste si špatně vyložil. Dovolil jsem si pouze konstatovat fakta.. Vy jste všeobecně (i mnou) vnímán jako špičkový odborník (nejen) v oblasti HiFi a napíšete-li tedy opakovaně, že nějaký komponent - v našem případě sluchátka - je velmi kvalitní, nejpřesnější etc.., tak je to mnohými na tomto fóru (a dalších podobných) vnímáno jako nezpochybnitelný závěr.. A doplníte-li ještě Vaše reference následující informací a tj., že
PMA napísal:
..Sluchátka jsou elektroakustickým měničem s nejmenším zkreslením. Zkreslení u dobrých sluchátek je výrazně menší, než u repro, a ze sluchátek je slyšet harmonické zkreslení menší úrovně, než z repro..
, tak je v podstatě "vymalováno" a lidé si sluchátka koupí, aniž by si je často předtím vůbec poslechli.. A následně je mnozí, nespokojeni, s patřičnou ztrátou prodávají.. Samozřejmě za tento jev Vy přímo nemůžete, nicméně "nepřímo" na tom jistou malou participaci máte...Neutral

Jinak ten Váš příměr s reprosoustavami Wilson Audio Maxx není příliš šťastný, poněvadž cca 25 000,- Kč našetříte podstatně rychleji, (je-li nutno vůbec šetřit), než zhruba 1 300 000,- Kč za zmíněné reprobedny...Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Ut december 13, 2011 15:36:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Pak je tu ještě otázka, Idea jestli by za ty peníze nešla pořídit dobrá sluchátka elektrostatická.
doufám, že přínos tohoto principu nikdo nezpochybní Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Ut december 13, 2011 15:43:41    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Sekal

Vydávat jakoukoliv sumu na předmět, který nebude využitý - se příčí rozumovým úvahám technika i ekonoma.

Proč si do poslechovky nekoupíte třeba bourací kladivo Hilti ? - je to High End a taky na něj můžete relativně snadno našetřit Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1402

PríspevokZaslal: Ut december 13, 2011 17:19:53    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec napísal:
2 Sekal
Vydávat jakoukoliv sumu na předmět, který nebude využitý - se příčí rozumovým úvahám technika i ekonoma.

Nejsme vůbec v rozporu pane inženýre Č. ..Wink Naše drobná polemika s p. Macurou se týkala ovšem něčeho trochu jiného, a tj. poměru cena/výkon předmětných sluchátek, na což ostatně narážíte i Vy ve svém předchozím příspěvku..


P.S. To pořízení bouracího kladiva zvážím.Laughing Soused bydlící nade mnou je zanícený kutil a zrovna teď opět cosi vylepšuje na svém 2+1 kamrlíku a vrtá setrvale a intenzivně do panelu.. Takže v rámci "reciprocity", ať si také užije, chlapec...Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi december 16, 2011 09:51:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem z toho trochu rozpolcený - lituju toho kutila Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi december 16, 2011 10:21:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Poměr "výkon"/cena, resp. jeho "přijatelnost", si určí zákazník, jinak to ani nejde. Nemůže dost dobře jeden člověk tento "parametr" určovat pro jiného, jelikož každý má jiné priority a jinak váží důležitost přínosu pro svou konkrétní osobu. Pokusy stanovit takový "parametr" poněkud zavánějí rovnostářstvím a nivelizací.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Pi december 16, 2011 11:04:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Hm. A recenzenti sa vo svojich recenziách skoro všetci oháňajú otrepaným - pomer výkon cena. Prečo asi? Very Happy
Viem to. Sad
Rovnostárstvom mi to nezaváňa. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi december 16, 2011 11:39:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Já si osobně myslim, že sluchátka v poslední době ztrácí poměr/cena/výkon a to poměrně evidentně, do oka bijící. Už to není jen Grado, ale Beyery, Senny, Audeze, Staxy atd.

Jestliže se dají koupit např. Magnepan MMG za cca $700 tak jak mohou např. stát Audeze LCD3 $2000...? Ale chápu, že technicky to může být složité a někdo to levněji udělat neumí, ale hlava mi to nebere paž si dokážu živě představit, že co se týče prostoru, výšek, detailu i přirozenějšího projevu je ty MMG nejspíš rozmáznou.
Teď to hodně nafouknu, ale nejvyšší model Staxů společně se zesilovačem vyjde opravdu na velké peníze. Což si myslim už hraničí, to si asi koupí jen člověk který opravdu chce to nejlepší a nemůže poslouchat reprobedny z určitých důvodů.

PMA to, ale napsal moc hezky s tím se dá taky jen souhlasit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1402

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2013 15:15:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Je zajímavé, jak je tento téměř mýtický model nejlepších dyn. sluchátek na světě rel. často nabízen v inzerci.. Že by projev deziluze ? Wink

P.S. Napadá mě jistá paralela se zesilovačem Šroll Lyric..Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2013 15:33:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaké deziluze? V současnosti už jen prostě existuje více top sluchátek, tak holt někteří lidi našli některé, co jim zvukově sednou líp.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2013 15:41:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Za 16 000 z druhej ruky je to super kauf. Cena novych je na zvazenie. Ale to u vsetkych v tejto kategorii (zvlast, ked po tyzdni si clovek moze uvedomit, ze mu to na 100% nesedi [otazka je, co sedi na 100% Very Happy ] ). Boli prve. Uplne suhlasim s Bínom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1402

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2013 15:44:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Mercedes si obvykle člověk nekupuje pro to, aby ho po krátké době s patřičnou ztrátou prodával..
U sluchátek této cen. kategorie bych očekával, že kupující přesně ví, co si pořizuje...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1402

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2013 15:49:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Za 16 000 z druhej ruky je to super kauf..
Vzhledem k původní MOC snad ano, ale v absolutním měřítku NE..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kolargol
Nádejný hifista


Založený: 01 február 2012
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2013 16:41:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Co Vás tak bere ?
Musel ste je snad pod nátlakem koupit za tvrdě našetřené peníze a po zjištění, že drtivá většina vašich CD je přes HD800 poslouchatelných jen s největším sebezapřením, ste sluchátka se ztrátou prodal ?
A touto formou chcete ostatní varovat ?
Ovšem, to bych pochopil.
Je, ale nutno říct, že za tuto situaci dle mého skromného názoru samotná sluchátka nemohou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St január 23, 2013 18:23:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Před několika lety jsme se v podstatě na fóru shodli, že pro reálnou reprodukci hudby přes reprobendy v domácích podmínkách je potřeba nejméně 250 tisíc Kč. Mohli bychom se pokusit najít podobnou hranici pro reprodukci přes sluchátka. A HD 800 jsou vynikající sluchátka, o tom snad není pochyb.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1402

PríspevokZaslal: St január 23, 2013 18:43:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Před několika lety jsme se v podstatě na fóru shodli, že pro reálnou reprodukci hudby přes reprobendy v domácích podmínkách je potřeba nejméně 250 tisíc Kč..
Pokud budeme uvažovat "reálnou reprodukci hudby" v běžném panel. bytě, tak částka 250.000,- Kč platí pouze za předpokladu, že je do ní zahrnuta i sofistikovaná optimalizace akust. vlastností poslech. místnosti.. V opačném případě se mi jeví ten odhad jako poněkud přehnaný...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ramones
Hifista - pokročilec


Založený: 18 jún 2009
Príspevky: 267

PríspevokZaslal: Št január 24, 2013 09:18:56    Predmet: Odpovedať s citátom

V porovnání se sluchátkovým poslechem (otevřené modely) by to musela být bezdozvuková komora...nebo poslech uprostřed CHKO, když utichne všechno ptactvo Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Št január 24, 2013 13:42:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen pro zajímavost, hned po uvedení na trh bylo možné HD800 koupit i za 16 000,- nové. Pak chvíli za 18 000,-. U našich severních sousedů, klidně přes eshop, který nabízel zaslání do ČR. Spoustu lidí tuto možnost tehdy využilo. Po poměrně krátké době, ale byly tyto cenové podmínky zaraženy "zhora".

Z toho vyplývá, že někteří, co teď prodávají sekáč za 16, si možná obrazně řečeno užívali zvukové/hudební orgie roky zadarmo Very Happy

_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1402

PríspevokZaslal: Št január 24, 2013 14:04:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen pro úplnost - v SRN se dají HD800 z druhé ruky sehnat i podstatně levněji než za těch 16 litrů..

Jinak pokud budu uvažovat, že (nové) HD600 stojí cca 6.390,- Kč a HD650 cca 6.950,-Kč, tak HD800 (a také HD700) jsou poměrně dosti předražené.. HD700 by měly stát tak cca 8.000,- a HD800 zhruba okolo 10.000,- Kč...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št január 24, 2013 15:54:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocmeister napísal:
po uvedení na trh bylo možné HD800 koupit i za 16 000,- nové
Z k24.cz, co je polsky pofiderny shop a v pripade reklamacie by som si nebol na 100% isty, ci by si uspel.

Podobne to bolo aj so Styleaudio Carat Topaz, z hifionline / headphones.cz za 10 000, na k24 tusim za 6000.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Št január 24, 2013 16:11:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Sekal: Ano cenový skok je tam moc velký, ale ty tvoje ceny taky nedávají smysl. HD650 měly ještě nedávno doporučenou cenu okolo 12K, teďka mají 9k. Na 7k se dostaly až po velmi dlouhé době na trhu. Oproti tomu HD800 je ještě docela nový model, pořád top výrobce s velmi přísně hlídanou cenou od výrobce. Tam prostě není prostor pro zlevnění.

A pro tebe HD800 opravdu svým zvukem stojí jen za 3K příplatek(u HD700 jen 1K??) oproti HD650? Docela by mě zajímalo, jak by podle tebe měla vypadat cenová politika ostatních výrobců Hi-fi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1402

PríspevokZaslal: Št január 24, 2013 16:38:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Bína napísal:
..A pro tebe HD800 opravdu svým zvukem stojí jen za 3K příplatek(u HD700 jen 1K??) oproti HD650? Docela by mě zajímalo, jak by podle tebe měla vypadat cenová politika ostatních výrobců Hi-fi..
Ano, pro mě ty dva zmíněné modely sluchátek prostě vyšší cenu nemají.. Obecně považuji sluchátka za nejvíce předražený segment z celého HiFi a cen. politiku valné části výrobců HiFi vnímám jako naprosto zvrácenou záležitost..Puke
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št január 24, 2013 18:14:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Sekale, mně naopak sluchátka přijdou ještě rozumně oceněná. Kabely jsou jiná káva. Myslím, že zbytečně provokuješ!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1402

PríspevokZaslal: Št január 24, 2013 18:47:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 : Od tebe, jako od prodloužené ruky výrobců a prodejců sluchátek, bych ani jinou reakci neočekával..Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Št január 24, 2013 19:12:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Sekale, mně naopak sluchátka přijdou ještě rozumně oceněná. Kabely jsou jiná káva. Myslím, že zbytečně provokuješ!


Súhlasím s Kubom 4 a dodávam že nielen káble. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1402

PríspevokZaslal: Št január 24, 2013 19:50:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Řekl bych, že vaše akceptace cen sluchátek vychází z jejich fin. dostupnosti ve srovnání s jinými HiFi komponenty.. Toto stanovisko sice chápu, což ale neznamená, že s ním souhlasím.. To, že si leckteré highendové modely sluchátek můžeme pořídit za cca 1 průměrný měsíční plat ještě neznamená, že je jejich cena v pořádku..

S předražeností kabelů ale souhlasím. Ty jsou v čele pelotonu..Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: Št január 24, 2013 20:17:19    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
Kuba4 : Od tebe, jako od prodloužené ruky výrobců a prodejců sluchátek, bych ani jinou reakci neočekával..Rolling Eyes


Od tebe se snad nic jineho cekat ani neda. Asi te sere, ze Tebe nikdo neoslovi a nikdo Ti nic nepuci co. HD800 jsi podle mne ani neslysel, ale mas nejvice kecu jake jsou a kolik maji stat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Ďalšia
Strana 16 z 18

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist