Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Osobná skúsenosť

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
focal nicko
Banned


Založený: 31 január 2010
Príspevky: 409

PríspevokZaslal: Pi február 22, 2013 19:13:53    Predmet: Osobná skúsenosť Odpovedať s citátom

Prehrávač Denon DCD - 510 AE
Head Amp 6 prof. six chan. amp
Audio cd Luther Vandross, Sade, Inna atd. všetko origi

Prvý test Grado GS 1000I cena 1390 svajc franky
- káble profigold
- zosilnovač ten dreveny sajrajt, netušim či to davaju k tomu či sa platí zvlášť, to už viete Vy lepšie.

Každé vypnutie a zapnutie jebne pecku do reprákov i ked je volume na minimum to je fakt strop kokotizmu a skresluje to jak walkman za tri koruny.
- s denon sa to dalo počúvať. (kúpiť by som si ich nekúpil)

AKG q701 BLK cena 450FR
- prišli mi kus ostré a čakal som od nich viac. (asi by som si ich nekúpil)

Beats PRO Studio cena 440FR
- total prebasovane, ale výšky docela príjemné a jemné žiadna výtka
- celkovo nič moc. (kúpiť by som si ich nekúpil)

Parrot cena 430FR
- tak toto sa nedalo počúvať, neviem sa k nim ani vyjadriť žiadne výšky ani basy len zliate stredy, nechápem ako ich môžu vyrábať. (kúpi si ich len idiot)

Denon AH - D400 cena 400FR
- oproti AKG kus deka, ale celkovo príjemné asi typicky teplý denonácky zvuk. (kúpiť by som si ich nekúpil)

Sen HD 598 cena 320FR
- pri rozumnej hlasitosti boly vyvážené ale od mojich predstáv to má daleko. (kúpiť by som si ich nekúpil)

Harman Kardon cena 230FR
- od prvej chvíle to bolo mučenie, stredy kričia a nechápem ako to môžu predávať a toho kto si ich kúpi už vonkoncom nechápem.

Viem, že tento test je málo konkrétny a neskúmal som ktoré ako držia na hlave a podobne, ale celkové zhrnutie je že všetky tieto modely sú oničom a nedoporučujem aby si ich niekto kúpil.

Ludia sú aj tak sprostý a vačšine je jedno ako to hrá hlavne nech to má biely kábel a každý videl že je to apple alebo beats by dr dree to je priorita č1 pre vačšinu mladých ludí.

- ja mám koss porta a štuple sony, ktoré si môže hocikto zaobstarať za približne 20eur a zvukovo to nebude o moc horšie než všetky tie sráče uvedené hore. Chcem si ale zaobstarať "dobré" sluchátka "nadoma" a tak som sám zvedavý pre ktoré sa rozhodnem.
- plánujem si vypočuť Focaly, Sen HD800 a nejake Audio technika príp ešte behringer a uvidim čo to somnou spraví.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cambion
Hifista


Založený: 10 február 2012
Príspevky: 183
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi február 22, 2013 19:53:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Sen 800 s nejakym aspon nadpriemernym zosikom a nemas co riesit podla mna.
_________________
Denon DCD-510,Creek 4330mkII,VMA II 3p, Sansa clip+ >KPP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So február 23, 2013 20:18:04    Predmet: Odpovedať s citátom

xxx

Naposledy upravil knopi dňa St február 27, 2013 13:48:08, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: So február 23, 2013 21:02:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Prehrávač Denon DCD - 510 AE
Super špičkový zdoj zvuku a kdovie z akým káblom prepojovacím aj sieťovým použité a prepojené aká filtracia siete.Aký kábel do tej filtrácie.
Toto všetko treba uviesť pri serioznom teste a + som možno aj na niečo dalšie zabudol.Poprípade viac kvalitných zdrojov zvuku a viac tých roznych káblov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kolargol
Nádejný hifista


Založený: 01 február 2012
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: So február 23, 2013 21:45:57    Predmet: Odpovedať s citátom

focal nicko, sluchátka fakt umí víc než bedny, výběr řetězce chce cit, jakousi finesu.
Head Amp 6 prof. six chan. amp beton není uspokojivé železo na takové pokusy.
Podivej, na fotečce máš krásné hnízdečko a když už tak chceš zkoušet špičku za ranec, zahoď ten zpropadený distribuční amp a pořiď pořádné sluchátkové garde, jinek to bude na pytel a holky budou kvičet jako v bordelu.
Jesli chceš aplauz ve stoje, musíš tomu něco dát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: So február 23, 2013 21:53:54    Predmet: Odpovedať s citátom

focal nicko napísal:
Moja domácnosť http://www.facebook.com/photo.php?fbid=495197610517920&set=a.495197313851283.100781.100000830554491&type=3&theater


Ako tak pozerám na tú Tvoju miestnosť, tak repráky opreté skoro o stenu musia veľmi dobre hrať.
Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So február 23, 2013 22:21:23    Predmet: Odpovedať s citátom

http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-59014710-podla-blbost-bez-pravidel

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2006070201
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut február 26, 2013 16:38:19    Predmet: Odpovedať s citátom

focal nicko napísal:
Kto prví koho urazil ty defekt.

BV - ja nemám čo stratiť, je mi jasné že Vy si to nemôžete dovoliť, mne je to jedno ked ma troton odstráni, Vám by sa to asi velmi nehodilo že. Mimochodom už sme sa videly aj osobne u Vás v Trnave, ja proti Vám nič nemám práve naopak, ale nemiešajte sa do tychto primitívnych diskusií to nemáte zapotreby.

Uz stacilo.
Pisal som ti do spravy nedavno, ze sa mas skludnit.
Za 3 dni, co som bol na chate tu bola vidim zabava.
Banned
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po marec 04, 2013 00:21:11    Predmet: info Odpovedať s citátom

Môj názor an Grado sluchátka je notoricky známy. Nie som predpojatý voči Grado sluchátkam, len vravím že je to 30 rokov ten istý ošúchaný trik a technologický progres dávno zaspal dobu. Ten zosík od Grada je fakt odpad ktorý nepotrebuje komentár.

K AKG K (Q) 701. Tie výšky sú fakt ostré. Potrebujú dosť času na zahriatie. Ovšem potrebujú solídny zosilovač (najlepšie lampový) ktorý ich vie „ukrotiť“. Ten headband je hrôza. Ak ti nesadne na hlavu, smola. No a mne nesadli ...

Beats sú pseudosluchátka ktoré sú úplne rozladené. Neviem čo je to za firmu ale ich kúsky sú podivné modely. Neviem fakt kto také vôbec kupuje ...

Denony sú kapitola sama o sebe. K ním treba dosť silný výkonný zosík. Sú stavané na lampové zosíky. Takže počúvať ich na čistý výstup je strata času.

Senn HD 598 sú podľa mňa skvelé na PC hry. Seriózny audifilizmus určite nie.

Harman Karbon je firma ktorá kúpila AKG, žiaľ. No a od prvej chvíle táto akvizícia bola zlé manželstvo. Osobne najlepšie spravia ak sa rozvedú a AKG kúpi niekto kto má cit pre audiofilov a má dobré uši.

Takže na tvojom mieste by som išiel do Beyerov. Tam je to podstatne lepšie.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po marec 04, 2013 00:24:31    Predmet: HD 800 Odpovedať s citátom

Cambion – absolútny súhlas. Nie preto že ich mám práve na ušiach a púšťam cez Benchmarka či Rudistora, ale preto že sú to fakt dobré sluchátka. Horšie je to čo pred pár týždňami spravil Sennheiser. Zdvihnúť cenu o zhruba 20% pokladám za nefér. Ale ak je možnosť ich splašiť za dobrú cenu tak rozhodne odporúčam. No zároveň vravím že k ním treba solídny zosilovač. Na malý jack cez PC je to idiotina.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po marec 04, 2013 00:29:32    Predmet: info Odpovedať s citátom

No ta domácnosť vypadá super focal. Rád prídem navštíviť Smile

Kolargol – v zásade máš pravdu. Sluchátkový špecializovaný zosík je ďaleko lepší nápad ako bedňový s ad hoc výstupom. V bežnej triede je to tak. V high ende je to o inom. Taký Leben je úplne o inom. Ale tá cena je tiež o inom.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Po marec 04, 2013 08:25:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Zahoranský nevšimol si si že Fokal nicko dostal Banned ? --> Teraz už je asi spokojný.

Naposledy upravil Homer Simpson dňa Po marec 04, 2013 09:08:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po marec 04, 2013 08:32:22    Predmet: info Odpovedať s citátom

Trošku irónie, zaiste.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kolargol
Nádejný hifista


Založený: 01 február 2012
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: Po marec 04, 2013 08:33:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Pan Magistr se nám zase kochal Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po marec 04, 2013 08:43:27    Predmet: info Odpovedať s citátom

Kolargol - ak ma pozveš k tebe do tvojej hifistickej miestnosti iste mi predvedieš niečo na čo sa dá kochať Smile U teba som myslím ešte nebol Smile Zato mňa tu všetci máte radi.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Po marec 04, 2013 09:11:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Zahoranský veď si kvôli svojmu handicapu nemohol odfotiť Seny HD 800, tak ako sa chceš kochať u Koralgola? Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po marec 04, 2013 18:25:25    Predmet: info Odpovedať s citátom

Homer Simpson – to je veľmi jednoduché. Predsa prídem s priateľkou Marikou Smile
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
audiocz
Hifi obsluha


Založený: 30 august 2009
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: St marec 20, 2013 13:32:13    Predmet: Odpovedať s citátom

focal nico - prosim chlape , pokud chceš něco porovnávat , tak na tomhle určitě ne , potom vznikají různá nesmyslná tvrzení na základě jedinců co tomu vůbec nerozumí !!! poz. mám akg 702 ,provozuji je na sirius II s hypou 300se a ostré určitě nejsou ani omylem ( na kurevském aparátu s kur. nahrávkou je to jiné ,ale to není problém sluchátek ) moc do diskuze nepřispívám , ale když už chce někdo porovnávat ,tak by se měl zamyslet a nedělat ze sebe šaška - nemyslím to ve zlém
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: St marec 20, 2013 17:51:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Len tak mimochodom. Vsimol si si ,ze dotycny ma ban?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist