Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Kto mi vyrobi oddelovacie trafo 1:1
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zdroje, filtre, ochrany ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: St jún 27, 2012 21:16:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ha ha.
Ani samotny kazzatel sa tak nechova ako Vy. Ak si si nevsimol tak vravim po slovensky a DPA 380 vyrabali aj iny s pozehnanim kazzatela na doskach slovenskeho vyrobcu. Navyse kazzatel aj ked stroho ale aspon prinosne komentuje moje otazky a navyse im rozumiem. Za co si ho nesmierne vazim.
Ale inak dakujem. Vies narozdiel od daktorych clenov fora ktori nevedia ani poriadne izolaciu z kabla dat dolu (a napreik tomu si otvoria papulu) ja udrzim i letovacku a viem si odmerat aj hodnoty z meracieho pristroja. A nebat sa investovat do vybavenia tak sa naucim aj ine ,hoc aj s osciloskopom pracovat. Lave ruky nemam a ak mam dobreho radcu tak velmi rychlo pochhopim. Presne takto sa zachoval mozno Vam mnohym znamy ekkar z bastlirny. Ale pozor jeho rady nesuvisia nijako s odpojenou zemou.
To co som napisal pred tymto tak nebolo z nevedomosti (aj ked len ciastocnej) ,ale preto ,ze ako pise šeďour urobil to clovek ktoremu som veril ,bohuzial. Momentalne uz je pre mna pasé, takze uz sa neviem ani k osciloskopu dostat pretoze on ho mal a kazzatel ako jediny odtialto tie krivky videl a pozehnal im. Veril som aj inemu cloveku a tomu aj nadalej verim.
Veril som (opravujucemu) preto lebo neverim,ze by ma chcel dakto zabit vedome (mozte namietat a viem ,ze aj budete) a verim aj v to ,ze podobne ako v mojom pripade nie je to asi jediny clovek ktory to takto urobil (odpojenie zeme) a verim ,ze to robia aj ludia s bohatsou praxou. Pretoze ako to uz byva pravidla sa porusuju a budu porusovat vzdy, ci sa Vam to paci a ci nie.
Samozrejme ,ze nechcem aby to tak bolo ako som napisal v predchadzajucich prispevkoch no bohuzial sa na mna zletel pitel sraciek tak oplacam rovnakou mincou a sarkazmus mi potom nie je cudzi za co sa aj touto cestou ospravedlnujem p.Buntovi ktory ako jediny sa choval aspon slusne. Embarassed
Takze tolko z mojej strany. A aby som nezabudol dakujem šeďour-ovi za pomoc a podporu aj preto ,ze jemu poradit cloveku problem nerobi....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: St jún 27, 2012 21:36:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, takže ty chceš, aby se odborníci vyjádřili odbornou radou k přístroji, který ani neviděli, a kromě toho tady propaguješ naprosto nebezpečné úpravy na elektronice. Dostali jsme se do situace, jako ten lékař, co byl povolán k manželce arabského šejka, má stanovit diagnozu, aniž by ji kdy viděl, a ještě má souhlasit s tím, že veškeré choroby se léčí pouštěním žilou či klystýrem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: St jún 27, 2012 21:50:36    Predmet: Odpovedať s citátom

V podstate ano. No bohuzial momentalne pristroj prechadza faceliftom nakolko IRF su na ceste a cele som to musel rozobrat precistit upevnit poriadne zdroj ktory vybroval na plechoch pretoze skrutky povodny majitel pozalamoval a sral na ne a mne uz ten brum alebo rezonanncie vadili. Momentalne uz pocut zdroje iba ak s uchom na nich. Dalsou fazou je naletovanie fastonov pretoze tieto boli konstrukterovi cudzie a kable boli natvrdo priletovane k doskam.
Chce to cas a dostanem sa k rieseniu problemu so zemou....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2012 01:42:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Janik, skus pouvazovat o pridani vstupnych zosilnovacov PA04B. S nimi je brum nizsi, a ak by si pouzival symetricke XLR spojenie tak brum by mohol i uplne zmiznut.

Verejne je o nich na nete malo informacii, toto je o nich v manuale dodavaneho k DPA222:

Z manualu k PA04B napísal:
Vlastní vstupní zesilovač...
umožňuje proto připojení jak symetrického, tak i nesymetrického zdroje signálu...
Při normálním propojení dvou přístrojů, kdy je signálová zem obou kanálů zdroje signálu zpravidla spojena, utvoří se po propojení obou přístrojů zemní okruh, protože i zem obou kanálů je zpravidla spojena...
Aplikace přístrojového zesilovače řeší popsaný problém skoro ideálně ...
takže problém zemních smyček nevzniká, respektive je velkou měrou potlačen.

(vynechane technicke detaily)


Cena so suciatkami od ALDAXu bola bola tusim 2 x (350 + 990) Kc

V pripade zaujmu asi kontaktuj Pavla Dudka pre viac informacii.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2012 04:58:02    Predmet: Odpovedať s citátom

K tomu brumu.
Pokial nie je pripojeny ziaden kabel tak je na vystupe ticho no ako nahle pripojim akykolvek kabel ci uz RG62 klasiku alebo RG62 mkIII tak stupne brum v repro ak je ticho v miestnosti tak je to citelne aj pri vzdialenejsom "posede" no a z uchom na stredobase uz ani nehovorim.
Po pripojeni k akemukolvek zdroju sa to nemeni,

Po odpojeni zemniaceho kablu sa po pripojeni kablu na vstup signalu do zosilnovaca neobjavil ziaden brum no akonahle som pripojil predzosilnovac tak brum opät stupol. Ak su na predzosilnovac pripojene sluchadla tak brum nepocut a rozdiel v zapojeni medzi vystupom do sluchadiel a vystupom Out je len v tom ,ze ten sluchadlovy je zapojeny pred odpormi. Pouzite su buffer od Quarta na konci ktorych su 2 paralelne odpory R17 a R18 oba 20R pred ktore mam zapojeny sluchadlovy vystup a za je zapojeny uz klasicky vystup Out von z predzosilnovaca.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2012 08:43:45    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa Pi december 26, 2014 09:40:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2012 09:21:46    Predmet: Odpovedať s citátom

To je milny dohad tie zltozelene kable pouzil ten co vyrabal DPA na prepojenie vystupu medzi koncom a doskou ochran. Vecer sem dam foto detailnejsie. No po panovi co to vyrabal uz daval kazzatel nie jeden kus dohromady. Takze "bota" to bude sotva...
A ten uplne v zadu vedie k zasuvke na dalsie komponenty ktoru tam daval dorabat povodny majitel. Tiez sa mi to nepaci ale co uz.


Naposledy upravil janik1971 dňa Št jún 28, 2012 13:56:39, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2012 09:36:31    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa Pi december 26, 2014 09:39:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2012 13:19:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Při rekonstrukci přeju hodně úspěhů, jenom aby se do systému nezanášely další problémy. Například dobře provedený pájený spoj je dlouhodobě lepší, než jakýkoliv konektor - faston nevyjímaje. Zemní smyčky jsou svinstvo a v hotovém přístroji se těžko hledají .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2012 13:26:07    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.upnito.sk/0/v725e2aj3x2hw88qkwk2y3bsvz9gk69d.JPG
http://www.upnito.sk/0/8hmgp2ctszdvq2m3xmsz5uenczy53z2a.JPG

no to mi je jasne ale predsa len to skusim s fastonmi. Spoje boli vsetky letovane a i tak tam zemna slucka bola takze prast alebo uhod...
I ked samozrejme stale je tu pravdepodobnost problemu a viem co si tym chcel povedat.
Prikladam aktualne foto . IRF si nevsimajte tie pojdu von a ano ta jedna podlozka je zapecena no nie mojou vinou. Bohuzial takto som to kupil....
Az po prieraze IRF som zistil ,ze skrutka co drzala IRF ku chladicu bola volna....
Bohuzial aj takto vyzera praca dakoho kto mal pozehnanie od kazzatela, alebo aspon to dotycny tvrdil....

horemic napísal:
Jo jo,jak píšu:přes net je to skoro jako věštění z koule.Už nevhodně zvolená barva výstupu zesu mate.


tiez nechapem preco prave zemniaci kabel bol pouzity ak by bol este jednofarebny tak beriem no kabel prioritne urceny na zemnenie je tak trochu ulet....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2012 17:06:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Dalsia moznost je pouzit linkove oddelovacie trafo na kazdy kanal:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=165909#165909

Cenu netusim, ale nizka asi nebude.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2012 19:28:48    Predmet: Odpovedať s citátom

58EUR/ks bez DPH a dopravy, priamo od výrobcu.. Ale rozhodne to má rádovo väčší význam a prínos , ako nejaký "zázračný" kábel za 1000EUR..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krozik
Nádejný hifista


Založený: 18 august 2011
Príspevky: 94
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St marec 13, 2013 09:52:01    Predmet: Kto mi DOKONCI oddelovacie trafo Odpovedať s citátom

Chcem sa spytat ci by sa niekto nenasiel alebo neviete o niekom kto by vedel dokoncit toto rozrobene oddelovacie trafo (najlepsie BA a okolie). Dakujem za typy. Za pracu a dodatocny material samozrejme zaplatim.
Udaje zo stitku:
CSN 3513: 35, FAZ.: 1, TYP:JOC 3-0 42, P: 220 V, 3150VA, 14 /3 A



DSC_3907small.jpg
 Description:
 Filesize:  82.09 KB
 Viewed:  635 Time(s)

DSC_3907small.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zdroje, filtre, ochrany ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist