Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Koupě sluchátek - AKG K 701 nebo Sennheiser HD 700
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
glorei
Nádejný hifista


Založený: 22 jún 2012
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Št marec 21, 2013 19:05:13    Predmet: Koupě sluchátek - AKG K 701 nebo Sennheiser HD 700 Odpovedať s citátom

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda li by mi nemohli sem napsat majitelé těchto sluchátek...Nesylšel jsem zatím ani jedny, ale trošku mě tahaj ty HD 700...aspoň tu bude platit úvaha, čím dražší, tím lepší.Další plus HD 700 je cena eisa za headphones 2012 - 2013...Já vím, že tato otázka je tu psaná již nespočetněkráte jaké sluchátka...Každý má úplně jiný sluch a líbí se každému něco jiného...Zatím vyrůstám na reproduktorech B&W 604, ale sousedka už na mě píše dopisy na družstvo...Bohůžel jsem v podnájmu, a v podnájemní smlouvě je přímo napsáno zákaz obtěžování sousedů hlasitou hudbou...Jinak styl co tak poslouchám... Queen, AC DC, ASIA, Nightwish, Sonata Arctica, Deff Leppard, Scorpions, Masterplan, atd...prostě symphony metal, trošku volkmetal - equilibrium, conquest...Další věc co mi tak trošku vadí a z čeho mám strach, že mi odejde brzo sluch...Nedokážu poslouchat některou hudbu potichu, prostě to neumím Smile Děkuji za Vaše názory
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Št marec 21, 2013 19:46:59    Predmet: Odpovedať s citátom

HD 700 veľa ľudí u nás nemá, pochybujem že sa o nich niečo dozvieš od majiteľov. Ja by som sa v tomto prípade priklonil ak chceš drahšie sluchatka k HD 800. Tu sú jedny za dobrú cenu napredaj: http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/sluchatka/sennheiser/13083-hd-800/
O HD 800 je dosť toho popísaného tu: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=4472&highlight=
AJ o AKG 701 je toho tiež dosť popísaného Mrkni tu: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=354
Do Veľkej noci máš čo čítať. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hrabeX33
Hifista


Založený: 21 november 2006
Príspevky: 129
Bydlisko: Zlin

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 11:53:34    Predmet: . Odpovedať s citátom

na zanr ktery poslouchas budou vhodna HD650. Mohutne basy, jak na metalovem koncerte.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Pi marec 22, 2013 17:29:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiež si myslím. Nepísal som o nich pretože sa glorei na ne nepýtal.. http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=15907
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
glorei
Nádejný hifista


Založený: 22 jún 2012
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: So marec 23, 2013 09:33:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosim Vás, AKG K 701, K 702, HD 700 mají odnímatelné kabely? Toto je dost důležitá věc pro mě...V kabelu vidím nejslabší článek a při zlomení by mi bylo hodně líto rozebírat sluchátka za tolik tisíc abych si vyměnil kablik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So marec 23, 2013 11:51:28    Predmet: Odpovedať s citátom

K 702 a HD 700 maju odjimatelny kabel. Najlepsie urobis, ked si sluchadla pojdes niekam vypocut, alebo si ich obe zapozicias, v klude porovnas a jedny z nich nechas.
K metalu a HD 600 / 650 - su ludia, co pocuvaju metal a preferuju K 701. Tak si vyber Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
glorei
Nádejný hifista


Založený: 22 jún 2012
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: So marec 23, 2013 13:10:26    Predmet: Odpovedať s citátom

No tak seženu obchod někde v Ostravě...Zkusím najít na netu, kde se dají slyšet Sennheisery HD 700 a AKG k 702 nebo Q 701
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: So marec 23, 2013 16:06:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě se třeba HD650 na metal vůbec nelíbí, moc relax a pomalé, K701 mnohem lepší volba, aspoň pro mě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hrabeX33
Hifista


Založený: 21 november 2006
Príspevky: 129
Bydlisko: Zlin

PríspevokZaslal: So marec 23, 2013 17:31:40    Predmet: . Odpovedať s citátom

no on to ani neni az tak uplne metal. V seznamu jsou kapely s velkym, pompeznim zvukem a tam HD 650 mohou uspokojit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
glorei
Nádejný hifista


Založený: 22 jún 2012
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: So marec 23, 2013 18:54:58    Predmet: Odpovedať s citátom

jeste jedna dost dulezita vec...mam av receiver RX-V1900...jak nasetrim dalsi nejake penize, chtel bych jit do Vincenta KHV 1...Vystaci si zatim (K701,K702,HD650,HD700) s timto av receiverem?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So marec 23, 2013 19:02:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Hrat to bude. Ale ked uz uvazujes o Vincent KHV 1 - odporucam rovno v predajni vyskusat aj ine sluchatkove zosilnovace, aby si mal predtavu, ako cely set hra.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ne marec 24, 2013 17:29:45    Predmet: Odpovedať s citátom

No třeba já bych nevybral ani K701(x) ani HD650. Cenově jsou opravdu velice zajímavé ale přeci jen oboje jsou velice kompromisní. HD650 mají sice minimum rezonancí ale kombinace menší množství výšek a naopak větší množství basů působí na mnoho lidí jako velice efektivní maskování rozlišení a to i přes to že rozlišení není o nic menší než u K701. K701 pro změnu má iluzi rozlišení a rychlosti danou menším množstvím basů a naopak vetším množství výšek ale rozlišení není větší než u HD650, navíc K701 přidávají jako bonus rezonance na výškách.

Za sebe bych doporučil Paradox Headphone (http://referencesounds.com/). Nabízejí rozlišení vetší než HD650/K701, jejich frekvenční charakteristika je velmi vyrovnaná – opět ani HD650 aniK701 toto nenabízí a sluchátka neobsahují žádné slyšitelné rezonance v celém slyšitelném frekvenčním pásmu. Cena cca $500 je sice dost ale sluchátka si člověk nekupuje na chvíli, dražší verze se zvukově neliší a platí se jen za „příslušenství“. O co by se připlatilo za sluchátka o to se může ušetřit na zesilovači. Stačí BV headamp.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne marec 24, 2013 17:49:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokiaľ môžem k HD650 - ak sa použije pre ne dobrý zdroj zvuku, tá "prebasovanosť" okamžite zmizne. Odskúšané na Casea ORION Lite + BVaudio headamp. Rozlíšenie je v tomto prípade výborné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
glorei
Nádejný hifista


Založený: 22 jún 2012
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Ne marec 24, 2013 19:39:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím Vás, máme tu v ČR někde prodejnu kde je možné slyšet v tomto topicu uvedená sluchátka...Tu v okolí Ostravy jsem nenašel...Děkuji
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne marec 24, 2013 19:44:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Brno http://www.headphones.cz/inshop/ Urcite sa bude dat dohodnut aj zapozicanie postou za protizalohu. Ako sam citas - co usi, co sluchadla, co sluchatkova zostava - to iny nazor Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
glorei
Nádejný hifista


Založený: 22 jún 2012
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Ne marec 24, 2013 19:49:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuju za info Smile už jim tam jdu napsat mail Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jibu
Hifista - pokročilec


Založený: 23 február 2010
Príspevky: 280
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: Po marec 25, 2013 09:12:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
Pokiaľ môžem k HD650 - ak sa použije pre ne dobrý zdroj zvuku, tá "prebasovanosť" okamžite zmizne. Odskúšané na Casea ORION Lite + BVaudio headamp. Rozlíšenie je v tomto prípade výborné.

Naprostý souhlas.Ještě před rokem jsem napsal že 650 jsou přebasované a pomalé , ted jsem je poslouchal na Lyře a nic z toho není pravda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po marec 25, 2013 13:12:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč se většinou řeší HD650 když šesti-stovky jsou na plus mínus stejné úrovni jen právě čistší a s méně basy a jsou i o něco levnější Idea

Jinak glorei podle výčtu toho co posloucháš bych zařadil do výběru Grado SR225/325, Alessandro MS1000 apod., ale Grada jsou příjemná na nižších hlasitostech jiskrnější projev, maj ale drajv a neschovávaj kytary atd. s touhle hudbou jsou super. A klidně bych i ozkoušel planary Hifiman HE500 nevim jak tyhle Hifimany, ale Audeze má poměrně chytlavé hlasy a kytary hádám, že tady by to mohlo být v tomto směru podobné plus údajně světlejší a tudíš pro tuto hudbu by mohli být taky Thumbs up (nebo ty Paradox, ale ty já neslyšel)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
audiocz
Hifi obsluha


Založený: 30 august 2009
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Po marec 25, 2013 17:24:41    Predmet: Odpovedať s citátom

glorei- pokud si chceš koupit některé ze zmiňovaných sluchátek ,tak pokud k tomu nekoupíš kvalitní řetězec ,nemá význam nic kupovat !! akg se dají koupit za relativně málo peněz , ale konkrétně u těchto sluchátek to platí dvojnásob Já mám jako doplněk akg 702 a tyto sluchátka považuji za špičku bez ohledu na cenu a to jsem toho slyšel u sebe už hodně - ani hd 800 mě neposadily na prdel spíš za tu cenu naopak !!! ostrost málo basu není problém sluchátek akg jak se někdy uvádí ,je to problém řetězce a hlavně nosiše cd!!!!!!! či jinak zmršeného záznamu !!!!! sluchátka mají jednu velkou výhodu ,že zde nemusíš řešit akustiku místnosti ,což u repro neplatí a má pro výsledný zvuk ten největší význam. Choď poslouchat na vybraných sestavách a šetři ,jinak pokud nemůžeš vydržet tak si kup třeba přehrávač od appelu a k tomu třeba koss porta pro a uvidíš ,třeba ti to bude stačit . Jinak já poslouchám ze siriuse II do hypa 300se AKG 702 všě originál výrobky ,žádný bastl , kdyby sluchátka trpěla ostrostí nebyl bych schopen je poslouchat běžně i 5 hodin v kuse a to myslím vážně!! hodně štěstí
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
glorei
Nádejný hifista


Založený: 22 jún 2012
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Ut marec 26, 2013 02:15:43    Predmet: Odpovedať s citátom

No tak jsem se rozhodnul...Objednavam K702...Psal jsem do obchodu do brna, ale tam nemají typy co jsem psal k poslechu...Takze nezbyde nic jineho, nez se mi bude muset libit zvuk Smile Sousedka bude jedine rada.Mam cim dal tim vetsi problemy s ni a neprestanu poslouchat hudbu kvuli semetrice.Uz chodim kvuli ni poslouchat do auta...Casem kupim Vincenta khv a Marantze SA-11S2 CD/SACD a to by to bylo aby to aspon trosku neznelo Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
radimecek13
Hifi obsluha


Založený: 05 apríl 2012
Príspevky: 38

PríspevokZaslal: Ut marec 26, 2013 18:18:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Vincenta si nekupuj,nehraje to s K701(K702) dobře,kup Hypu 300SE,to je daleko lepší...teď je někde v bazaru za 8.500,- kč nic lepšího k tomu za rozumné peníze neseženeš


http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1872&t=1187243

_________________
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C-Hypa 300SE-Beyerdynamic DT 880 600ohm
Na ven:
Colorfly c3+ + Fiio E12+Fischer audio DBA - 02 mk II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Ut marec 26, 2013 20:04:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Kupovať sluchadlá ktoré rozohrá len sluch. zosík bez neho.? Shocked Budiš, lebo AKG 701-702 sú dobré.
Ale kupovať zosík bez toho aby som vedel ako si sadne so slúchadlamito by som nerobil.
Myslím že glorei nevyzerá že by chcel DIY. Ale možno sa mýlim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
radimecek13
Hifi obsluha


Založený: 05 apríl 2012
Príspevky: 38

PríspevokZaslal: Ut marec 26, 2013 21:03:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemusí kupovat DIY,může to koupit jako hotový zesilovač...viz.www.customworks.cz

hypa 300 přehraje Vincenta naprosto s přehledem,Vincent je předražená hračka,která si s K701 vůbec nerozumí a ta kombinace si nesedí....

_________________
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C-Hypa 300SE-Beyerdynamic DT 880 600ohm
Na ven:
Colorfly c3+ + Fiio E12+Fischer audio DBA - 02 mk II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ut marec 26, 2013 21:09:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Sluchátka za 5500Kč a zesilovač za 25000Kč? Za 30 000Kč je mnoho podstatně lepších možností.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
radimecek13
Hifi obsluha


Založený: 05 apríl 2012
Príspevky: 38

PríspevokZaslal: Ut marec 26, 2013 21:13:07    Predmet: Odpovedať s citátom

a je lepší koupit Vincenta za 15.000,-kč kterej hraje blbě?moc těch zesilovaču,které hrajou lépe než Hypa není.....

K701-702 jsou extrémně náročné na zdroj...to mi potvrdí mnoho jejich majitelů

_________________
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C-Hypa 300SE-Beyerdynamic DT 880 600ohm
Na ven:
Colorfly c3+ + Fiio E12+Fischer audio DBA - 02 mk II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ut marec 26, 2013 21:20:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Vincent je stejná blbost, ovšem racionální pohled je v koníčku vždy zakázaný takže ať si koupí co chce … .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut marec 26, 2013 21:49:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Najvacsi problem vidim v tom, ze tebou odporucene Paradox Audio pravdepodobne v CR nevyskusa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: St marec 27, 2013 06:04:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě ale vůbec nejde o to že vyřadil paradox headphone ale o to že si sluchátka (jakékoliv) koupí aniž by investoval čas do jejich vyzkoušení (když má možnost).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
glorei
Nádejný hifista


Založený: 22 jún 2012
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: St marec 27, 2013 20:00:14    Predmet: Odpovedať s citátom

omlouvam se za odmlku...i ja musim do prace Sad Nejde o to, ze jsem neco zavrhnul...Popravde libi se mi ze vsech zde zminenych sluchatek HD700...ani tak HD800 nejsou pekne pro me, jako 700...ale to je o vzhledu....Jde mi o jednu vec...Ja nemam opravdu cas a ani tolik penez nazbyt jezdit po CR a zkouset sluchatka...Jak zde jiz nekdo psal linkz na ten brnensky SHOP... ja mu tam paaanovi psal, odpoved tu zkopiruji z mailu: ... Navíc uvedená sluchátka tu k vyzkoušení nebývají.
--
S pozdravem
Petr H

Co mam teda dle nekterych z vas dal delat? Beru to z hlediska toho, ze koupim K702 a neuslysim zvuk jinych...tudiz si zvyknu na zvuk K702 a nebudu prirovnavat k necemu co jsem neslysel, takze me to nebude ani mrzet Very Happy Spis me opravdu stve, ze sem nenasel ani jeden shop, ve kterem budou mit zde uvedena sluchatka k vyzkouseni...Nechci jezdit mesto po meste a poslouchat sluchatka...Nejradeji by pro me bylo, kdyby byly vsechny zde uvedena v jednom obchode a ja si je mohl v klidu na 4 hodinky vyzkouset vsechny a udelat si svuj nazor...Preci jen se dela nazor lepe, kdyz jsou vsechny sluchatka u sebe a muzu se vice zamerovat na detaily atd...Ale ne ze kdyz zajdu do ostravy do hrabuvky si poslechnout 701 a do opavy HD700...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St marec 27, 2013 21:12:03    Predmet: Odpovedať s citátom

S tym bojuje kazdy. A to su sluchadla - ludia chodia pocuvat kade-tade zosilnovace, bedne . . . este je jedna cesta, ak sa ti nebudu zakupene sluchadla pozdavat, mozes ich vratit bez udania dovodu, pokial nakupujes cez internet. Na to mas pravo. V CR tusim do 14 dni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist