Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Výber int. zosilňovača alebo stereo receivera

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kayman
Hifi obsluha


Založený: 28 január 2013
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 05, 2013 11:32:06    Predmet: Výber int. zosilňovača alebo stereo receivera Odpovedať s citátom

Prosím o menšiu radu Smile Hľadám stereo zosilňovač k páru Dali Concept 1.

Neviem aká značka by k nim pasovala najviac, po internete som videl, že Dali často párujú k NADom

z ponuky bazárov a bazošu som spravil menší výber

- Cambridge Audio Azur 540A - 250€
- rôzne NAD (C320, 3240PE (asi už dosť starý), ..)
- PHILIPS FA-930 (do 100€, ale dosť stará vec, no som tu čítal, že dobrý)
- na hifibazare je celkom zaujímavý Arcam Alpha 9, alebo Harman Kardon HK980 (cez 250€)

a nové v obchodoch sú rôzne Yamahy, alebo Harman Kardon HK3490 (399€) - tento by som vedel aj vypočuť, má aj DAC z optiky a coax (nič extra vraj, ale nepotrebujem). ale má Dolby Virtual - pre filmy to môže byť fajn.
- NAD C 316BEE za 330€

Je to ťažko vybrať lebo väčšinu nemám ani ako vyskúšať. Neskúšal niekto podobnú kombináciu?
cenovo ideálne do 250€ ale pár eur prihodím (napríklad ten 3490 je za 400€ ale zase je tam 2 roky záruka)

_________________
šírič bludov! IGNORUJTE MA Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jintaj
Nádejný hifista


Založený: 14 jún 2011
Príspevky: 56
Bydlisko: Prágl

PríspevokZaslal: Pi apríl 05, 2013 20:33:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Arcama jsme měli kdysi v poslechovce ve Stereu a nijak zvlášť špičkově nehrál, abychom ho používali na denní posleouchání beden - spíš se na něj prášilo.
Harman dělá jedny z nejlepších zesíků ve své cenové relaci, mají např. vestavěn podobný antisaturační obvod, jaký používají DPA od Kazzatele. Model HK980 má na výstupu 2 páry bipolárů s docela dobrými parametry (230V, 15A, 130W, 30MHz). Tedy koncepce, která se jinde vidí u mnohem dražší kategorie.
Samotné rozhodnutí + poslechový test si musíte realizovat sám... Idea

_________________
Shan SV-04; Bose Acoustimass 5.2; Onkyo TX-8270; Onkyo TX-8510R; Onkyo DX-7510; Sony CDP-XB720QS; Sony DTC-55ES; Technics RS-BX701... prostě audio - všehochuť Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kayman
Hifi obsluha


Založený: 28 január 2013
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So apríl 06, 2013 09:59:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Hej, vybrať si musím sám Smile ale napríklad tá informácia o Arcame je užitočná Smile
Oba harmany by mali mať v Nisel, len sú tam cez moju pracovnú dobu.. ale keď ich porovnám ako vyzerajú zvnútra - poriadny rozdiel!
Len pri 3490 ma láka virtual surround.. možno blbosť Smile
Hk3490 - http://www.buzzillions.com/image.dox?R=1056263&i=50807755
http://www.audioholics.com/reviews/receivers/hk-3490/3490topview.jpg/image
Hk980 - http://www.procinema.hu/termek/sztereo-erosito/harman-kardon-hk-980

Asi teda vypočuť. Cenovo je 3490 o 50€ drahší (nisel cena, už kebyže tam testujem tak ho nevezmem z hifibazaru)..tak by som čakal rovnaké spracovanie, rozdiel v cene tuner a dsp ale neni to tak...

_________________
šírič bludov! IGNORUJTE MA Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne apríl 07, 2013 08:36:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som teraz v podobom rozodovacom konaní - akurát je to zatial odložené do neurčita (= kým nebudem mať peniaze).
Píšeš že chceš zosík alebo reciever. Čo upednostňuješ a prečo? Ja osobne by som asi radšej reciever, rádio počúvam pomerne často (Devín) a vždy zapínať kvôli tomu ďalšiu škatulu sa mi zdá trochu nešikovné, nehovoriac o tom že na ňu nemám miesto. To by sa samozrejme dalo nejak vyriešiť keby ma niekto presvedčil že delené riešenie je naozaj výrazne lepšie. Mám pocybnosti že by medzi deleným riešením a recievrom bol nejaký velký zvukový rozdiel ktorý by som bol schopný rozpoznať. Ale môžem sa mýliť. Nikdy som takéto stroje neporovnával a ani nemám kde porovnať. A ako som písal nebudem mať škatulu a ďalšie plandajúce sa káble navyše. Jeden argument proti recievru môže byť hrozba vypnutia analógového vysielania, ale kedy to bude a či vôbec neviem. A aj to sa bude dať asi nejako ošetriť. Takže neviem, v zásade sa nebránim nijakému riešeniu.
Niečo podobné sa rozoberalo tuto niekde v inom vlákne, ale môžem to hádam aj sem. Ja som viac menej rozhodnutý pre toto: http://www.mall.sk/prijimace/yamaha-r-s-700-b . Sú na to dobré olasy. Yamaha preto, že takmer všetky komponenty mám tej zmačky a nerád by som trhal rodinu Smile . Druhá alternatíva je samostaný zosík ( http://www.mall.sk/zosilnovace/yamaha-a-s500-b ) a k tomu bazarový tuner (dá sa zonať za nejakých 30E). Ten A-S500 má tak isto samé dobré hodnotenia. Podla stránok Excelie vychádza konštrukčne tá R-S700ka práve z tejto 500ky, takže charakter by to malo mať rovnaký.

Inak na hifibazar.sk som videl zaujímavé zosilovače - ak by ti nevadili staršie kúsky - http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/eshop/9-1-Zosilnovace/0/5/816-SONY-TA-F670ES-zosilnovac , alebo http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/eshop/9-1-Zosilnovace/0/5/817-SONY-TA-F555ES-zosilnovac . prípadne by sa tam našlo aj niečo iné.

Nakolko si tieto zosíky sadnú k Dali neviem, ale Yamaha by mala byť dosť neutrálna, tak by to hádam nemusel byť problém. Ja mám v užšom výbere Dali Zensor5 tak by ma tá kombinácia tiež zaujímala. Charakter Sony nepoznám, ale ludia všeobecne tú ES radu velmi chvália.
[/list]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kayman
Hifi obsluha


Založený: 28 január 2013
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne apríl 07, 2013 21:29:36    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som to myslel tak, že je mi to jedno či je to receiver alebo nie. rádio som posledne počúval možno dva roky dozadu nejaký hokejový prenos..

skôr ma len zaujal ten HK3490 receiver, že má aj nejaký DSP s Dolby Virtual čo som len v zosíku nenašiel. no čo pozerám tak nemá možnosť Direct - obísť DSP kompletne a tým pádom pre mňa HK3490 padá.. je pekné mať takú "fičúrku" ale pokiaľ sa nedá vypnúť.. Sad

dík za tip na Yamahy, popozerám ich Smile čo som zbežne pozeral tak zvnútra nevyzerajú nejako zle, tak by aj hrať mohli dobre Smile
no nevýhoda viac krabičiek je minimálne v priestore, ja musím teraz mať cd player na inom mieste izby lebo proste nie je miesto. čiže, receiver je plus ak by som chcel niekedy tuner, ale ak to má byť na úkor zosilňovača tak nie

starým sa nebránim, no zase neviem odhadnúť do ako starých komponentov ísť. už som si síce meniť kondíky na matičnej doske v počítači ale to bolo, že opravím a pol roka vydržím do upgradu alebo bude upgrade hneď Razz proste, ak by to odišlo tak opravovať sa mi to nechce a nemám moc čas, a dať niekomu sú zase peniaze čo pri novom nie je - záruka..


edit:
normálne si ma navnadil teraz na Yamahu Smile
čo čítam tak A-S500 je pomaly legenda v tej cene Surprised
už len sa rozhodnúť či A-S500 alebo receiver R-S700. ani mi tak nejde o ten tuner, ale PRE-OUT / MAIN-IN na receiveri. ak niekedy by som šiel ešte do multikanálu, nejaký lacný AV receiver s preoutom a predné bedne by šli cez túto Yamahu (pri kine mi fakt nezáleží až tak na zvuku som zistil) - celkom plus do budúcnosti Smile
ale určite sa dá aj A-S500 modnúť a mať tam pre-out/main-in Cool
škoda, že som ich nenašiel zatiaľ na vypočutie nikde spolu :/

A-S500:
vnútornosti, detail
zadok

R-S700:
vnútornosti
predok, zadok

pôvodná cena medzi nimi je rozdiel cca 100€ čo som pozeral. takže za 100€ je tuner, digitálne prepínanie vstupov, lepšie diaľkové ovládanie, displej a vyšší výkon. to by teoreticky aj mohlo sedieť nie? že by R-S700 nemala byť kompromis voči A-S500. teraz je rozdiel malý tak by som možno šiel do R-S700
a zároveň príkon šiel trošku vyššie, zdá sa mi to ok Smile

_________________
šírič bludov! IGNORUJTE MA Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po apríl 08, 2013 07:47:04    Predmet: Odpovedať s citátom

No s tým vypučutím u nás to asi môže byť problém. Pokial viem tak by to asi bolo možné iba v NAYke a aj to neviem či tam sú vôbec možnosti posluchu, resp. na ktorých predajniach majú tento tovar. Možno ešte niekde v predajniach Andrea shop. Naše HI-FI štúdia (na rozdiel od viacerých českých) túto značku dokonale ignorujú.

Ten pohlad do "vnútorností" mi moc nepovie, keďže sa v elektrotechnike nevyznám, ale zaujalo ma že sú dosť rozdielne. Nečakal som že pridanie displeja a obvodov rádia dokáže narobiť tolko zmien vo vnútornom usporiadaní. To ma dosť prekvapilo. Ale až pohlad na "zadky" mi vlastne ukázal že tých rozdielov je tam o dosť viac. Ako tak na to pozerám tak ten čistý zosilovač mi začína byť sympatickejší. Hlavne pri pohlade zozadu. V podstate vymoženosti tej R-S700 ako ten Preout a Zone 2 by som zrejme nikdy nevyužil. Tak isto voliče reprosústav a vstupov sú mi na tej 500ke sympatiskejšie. Tak teraz mám z toho ešte väčší guláš, ktorou cestou sa vybrať.
V podstate proti recievru nič nemám (doteraz pomerne spokojne žijem zo 14 ročným 5kanálom, len už pomaly začína dosluhovať) ale nejak sa mi nepáči zložitosť týchto nových prístrojov. V mnou akceptovatelnej cene a prevedení som medzi novými viackanálovými recievrami nenašiel žiadny uspokojivý výrobok. Vymýšlajú všelijaké chujoviny, ale takú základnú vec ako gramofón tam nepripojím. No a staršie kúsky mám trochu obavu kupovať. Sám by som im servis nevedel poskytnúť a tak isto by som asi nevedel odhadnúť ich stav. Hlavne keď vidím doma čo robí s prístrojmi vek. Nechce sa mi vrážať nejaký velký peniaz do starín. Ešte som ochotný dať do cca 40E za nejaký tuner - tam keby sa to pokašlalo, tak to až tak nebolí.

Ešte k tomu Dali - niekde som čítal náror človeka čo hladal zosík k nejakému vyššiemu modelu bední tejto značky a bola medzi inými k tomu pripojená aj nejaká Yamaha a pokial si dobre pamätám tak sa mu to velmi nepáčilo. Ale na základe názoru jedného človeka sa nedajú robiť žiadne ucelené závery. Nie je nad osobné odskúšanie a vytvorenie si vlastného názoru, čo je zase u nás dosť problém.

Ešte by ma zaujímalo - dá sa k takýmto zosíkom pripojiť noťas? Na zadnej strane som videl na spodku nejaký vstup podobný akémusi sploštenému USBčku. Jeho funkciu som v žiadnom popise nenašiel vysvetlenú.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kayman
Hifi obsluha


Založený: 28 január 2013
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po apríl 08, 2013 08:18:06    Predmet: Odpovedať s citátom

mne sa tých zmien práveže nezdá tak veľa vnútri
v strede s tými chladičmi by mala byť zosilňovacia časť a tá vyzerá rovnaká. vzadu pribudol tuner - tá strieborná krabička
a v predu nejaké plošné spoje lebo displej a trochu iné ovládanie - to čo má A-S500 tam je pod tým podľa mňa

potom čo pozerám iný kondenzátor ten veľký (filtračný?) a ten spoj skrinky čo neviem načo je dobrý Smile možno je to pevnejšie celé..
a čo pozerám, trošku inak uchytené trafo - R-S700 sľubuje nejaké lepšie uchytenie čo nebude drnčať Smile

no vyskúšať asi naozaj len NAY, na Zlatých pieskoch majú striebornú R-S700 Smile ale ja radšej čiernu farbu Razz
A-S500 striebornú majú najbližšie v Dunajskej Strede a v Trnave ale či sa tam dajú vypočuť neviem..

Ja som čítal asi dva alebo tri prípady čo googlim zahraničné fóra a Yamaha a Dali sa im páčili (tuším Concept 10 a teraz neviem si nie som istý či Zensor 5). Trebalo by naozaj skúsiť čo je problém.. :/
inak moc toho napočúvaného nemám, čiže neviem či by mi to pomohlo a myslím, že hrať bude určite lepšie ako ten 5.1 receiver čo mám teraz Razz teda dúfam.. Rolling Eyes

USB to určite nie je, podľa mňa je to skôr nejaký špeciálny konektor na upgradovanie alebo niečo iphonové alebo čo.
ten zosilňovač nemá DA prevodník takže by si nejaký potreboval ak notebook nechceš pripojiť cez integrovanú zvukovku čo tam má. ja mám celkom dobrú zvukovú v počítači a časom asi kúpim aj slúchatkový zosilňovač s DAC - s USB a line out výstupom.

_________________
šírič bludov! IGNORUJTE MA Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po apríl 08, 2013 08:26:30    Predmet: Odpovedať s citátom

S tým odskúšaním - ešte je tu jedna možnosť (aj keď mne nie práve najsympatickejšia) - objednať cez nejaký e-shop s tým že to do tuším siedmych dní môžeš podla zákona bez udania dôvodu vrátiť.
Inak som rád že si to vnútro trochu popísal - pre mňa je to španielska dedina.
Posielam ti aj SS.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kayman
Hifi obsluha


Založený: 28 január 2013
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po apríl 08, 2013 08:40:48    Predmet: Odpovedať s citátom

aj o takej možnosti viem ale veľmi nerád by som to robil

zase, ja sa v tom až tak nevyznám ale keď to porovnám s niečim ako AV receiver v tej cene tak minimálne chladič je tam smiešny a tak Smile
keď si pozrieš ako vyzerá napríklad Harman Kardon HK990 vnútri.. tak to vidieť, že je lepšie spracované.
ale napríklad NAD zosíky čo som pozeral v tejto cene, je to jeden veľký plošný spoj + toroidné trafo. ale čo je lepšie a tak neviem Rolling Eyes Cool

edit:
tu sa tvári, že mu Dali s Yamahou tiež sedia.. Smile
http://www.youtube.com/watch?v=Wc0W8Zr8-qM

ja som aj preto, že neviem s čím Dali spárovať aby to bolo vhodné som sa tu spýtal Smile no u nás Dali nie sú moc rozšírené, čo je škoda :/

_________________
šírič bludov! IGNORUJTE MA Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kayman
Hifi obsluha


Založený: 28 január 2013
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut apríl 16, 2013 23:44:18    Predmet: Odpovedať s citátom

no takže prečítal som asi všetko v tejto sekcii tu na fóre, aj na iných.
dozvedel som sa veci ako že zosilňovač za 1000€ nebude "hrať". na inom fóre, že napríklad tu celkom vychválené zosilňovače Harman Kardon sú prvotriedne sračky. a tak Smile

hlavne vypočuť si to všetko naraz, v jednom štúdiu, na jednom páre reprosústav je nemožné Smile
rozhodol soms a ísť cestou najjednoduchšom pre obyčajných ľudí/začínajúcich hifistov. kúpiť do najlacnejšie čo by mi teoreticky malo sadnúť. potom skúsiť požičať niečo iné a porovnať. a postupne si vyzistiť čo vlastne mi vyhovuje asi Smile
Takže pravdepodobne objednávam Pioneer A-30, celkom chválený na hifi-voice, tak uvidíme čo bude. a je k tomu v tejto rade aj CD/SACD a network player takže paráda Rolling Eyes Cool

_________________
šírič bludov! IGNORUJTE MA Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2013 01:39:24    Predmet: Odpovedať s citátom

K A30: ten diskrétny koniec a zdroj možno ako-tak, čo by ma tam intuitívne dosť sralo je ten jednošvábový analógový prepínač vstupov (tu konkrétne Sanyo LC78212). Už papierovo ten šváb nemá moc oslnivé parametre, uchometricky sa tiež asi nedá čakať zázrak. Niet nad klasický mechanický prepínač alebo relátka.

OT: ak by som cez ten amp mal dlhodobo hrať, dobastlil by som tam asi na malej doštičke relátkový prepínač, zasunuteľný do pätice namiesto toho multiplexera, ten sériový protokol je triviálny... Čo sa týka korekcií, tie tam podľa toho, čo spomínajú na webe, už sú premostené relátkami ("direct"), takže potom by tam v ceste signálu zostalo minimum "kurvítok".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2013 07:02:39    Predmet: Odpovedať s citátom

cestmir napísal:
K A30: ten diskrétny koniec a zdroj možno ako-tak, čo by ma tam intuitívne dosť sralo je ten jednošvábový analógový prepínač vstupov (tu konkrétne Sanyo LC78212). Už papierovo ten šváb nemá moc oslnivé parametre, uchometricky sa tiež asi nedá čakať zázrak. Niet nad klasický mechanický prepínač alebo relátka.


To akože tam maká nejaký jeden šváb? Laughing To tam má mať viac švábov aby to fachčilo lepšie???
Teraz vážne - môžeš to preložiť do nejakej zrozumitelnej reči?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2013 08:01:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Bolo to na margo prepínania vstupov analógovým multiplexerom, ešte k tomu združeným (oba kanály v jednom IO). Tento konkrétny naviac nemá nijak oslnivé parametre (presluch -75dB, izolácia neaktívnych vstupov -55dB, THD 1kHz/100mV <= 0.05%).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2013 08:10:57    Predmet: Odpovedať s citátom

No nie že by to bolo v zrozumitelnejšej reči, ale aspoň si do toho už nezaťahoval hmyz Very Happy . Ale hádam to pre Kaymana bude zrozumitelnejšie.

A v čom to podla teba bude robiť problém? Zvykne to pri prepínaní praskať v reprákoch, alebo sa to rýchlejšie kazí, alebo človeka cez to môže šlahnúť prúd, alebo.....?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kayman
Hifi obsluha


Založený: 28 január 2013
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2013 08:18:14    Predmet: Odpovedať s citátom

dík, toto som napríklad nevedel (nevedel zistiť).

J: tie je prepínač vstupov, vždy len jeden by mal ísť do zosilňovača v podstate ale keďže ich tam máš vzadu viac tak sa vždy jeden prepne, ktorý si zvolíš. keď je to cez relé tak sa prepne na jeden a žiadny iný to neovplyvňuje. keď máš svába tak ten niekde vnútri elektricky prepína. a tam môže byť predpokladám, že buď môžu tie iné vstupy ten vybraný trošku rušiť, ale hlavne ten šváb môže ten signál "kaziť". čo sa pri relé nestane - kontakt na kontakt a ideš Smile

navrhnúť také niečo neviem či by som sám vedel.. ak ale niečo na nete sa dá k tomu nájsť tak by som si to aj spravil Smile

_________________
šírič bludov! IGNORUJTE MA Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2013 08:34:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomu vravím polopatistická odpoveď ktorej viacmenej porozumie aj elektrotechnický analfabet mojich kvalít. To by mohlo vysvetlovať prečo keď počúvam CD priamo z prehrávača na slúchadlá, tak sa mi to tam nejak ruší zapnutá telka. Reciever mám pri tom samozrejme vypnutý. Proste mi to tam preráža. Pomôže až odpojiť výstupné káble z CDprehrávača. Zjavne sú cesty božie a signálu nevyspitatelné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kayman
Hifi obsluha


Založený: 28 január 2013
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2013 08:42:46    Predmet: Odpovedať s citátom

čo mám teraz av receiver tak ten má na všetko relátka, každý vstup čo prepnem počujem ako to tam cvakne Smile

v tejto cene ale asi všetky zosilňovače budú mať takéto prepínanie elektronické.. možno niekde bude kvalitnejšie Smile čo NAD napríklad? C316 alebo C326, žeby v takýchto veciach boli tiež také rozdiely, kde jeden výrobca šetrí a druhý nie?

edit:
teraz pozerám http://www.youtube.com/watch?v=doY-gYzF9L0
hlavný rozdiel je vraj v predzosilňovači medzi C316BEE a C326BEE. 316 má CMOS prepínanie vstupov (šváb), 326 má relátka.. hmm Smile

_________________
šírič bludov! IGNORUJTE MA Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2013 08:51:03    Predmet: Odpovedať s citátom

A nevieš ako sú na tom tie Yamahy? Dá so to zistiť?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kayman
Hifi obsluha


Založený: 28 január 2013
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2013 09:08:28    Predmet: Odpovedať s citátom

pozerám NADy
tu je vidno švába https://www.diigo.com/item/image/1f0kg/nemv?size=o
tu relátka pre každý vstup https://www.diigo.com/item/image/1f0kg/5pu2?size=o


pri yamahe tam moc toho nie je vidieť. prepínanie vstupov by som povedal, že bude na tom druhom plošáku vpravo hore ale či je to tam neviem..
http://www.hifishock.org/index.php?/category/6679/start-48
popozerám Very Happy najlepšie ho asi pozrieť, v NAYke na zlatých majú receiver tuším, čo to bude robiť keď prepneš vstupy Smile

tak A-S500 má švába - http://www.renesas.eu/products/assp/evolume/device/R2A15220FP.jsp
(pozerám service manual)
R-S700 som nenašiel servisný manuál a na obrázkoch to nevidieť..


možno predsalen na tých NADoch niečo bude Rolling Eyes

_________________
šírič bludov! IGNORUJTE MA Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kayman
Hifi obsluha


Založený: 28 január 2013
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2013 14:18:46    Predmet: Odpovedať s citátom

cestmir napísal:
K A30: ten diskrétny koniec a zdroj možno ako-tak, čo by ma tam intuitívne dosť sralo je ten jednošvábový analógový prepínač vstupov (tu konkrétne Sanyo LC78212). Už papierovo ten šváb nemá moc oslnivé parametre, uchometricky sa tiež asi nedá čakať zázrak. Niet nad klasický mechanický prepínač alebo relátka.

OT: ak by som cez ten amp mal dlhodobo hrať, dobastlil by som tam asi na malej doštičke relátkový prepínač, zasunuteľný do pätice namiesto toho multiplexera, ten sériový protokol je triviálny... Čo sa týka korekcií, tie tam podľa toho, čo spomínajú na webe, už sú premostené relátkami ("direct"), takže potom by tam v ceste signálu zostalo minimum "kurvítok".


ty by si vedel niečo také navrhnúť? lebo síce mám skúsenosti s výrobov plošákov aj návrhom a potom konštrukciou ale to bolo všetko v podstate len digitál kde som neriešil kopu vecí.. Rolling Eyes

_________________
šírič bludov! IGNORUJTE MA Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2013 18:16:53    Predmet: Odpovedať s citátom

To jsou děsný kydy Kajmane, co tady plácáš...když už rozumíš kulovýmu, tak mlč a snaž se něco pochytit, místo toho, abys to tady roztruboval, nemá to pražádnou hodnotu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2013 19:55:07    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
To jsou děsný kydy Kajmane, co tady plácáš...když už rozumíš kulovýmu, tak mlč a snaž se něco pochytit, místo toho, abys to tady roztruboval, nemá to pražádnou hodnotu...


Vieš byť konkrétnejší? Nech viem nakolko tu mám niektoré veci brať vážne. Alebo si si len potreboval niečo vyventilovať?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kayman
Hifi obsluha


Založený: 28 január 2013
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2013 23:03:25    Predmet: Odpovedať s citátom

tak povedz čo vravím zle, nech sa aj ja poučím Wink inak nemá pražiadnu hodnotu aj toto tu.

ale radšej budem teda mlčať Thumbs up

ps: pomýlil si si y s j Wink

_________________
šírič bludov! IGNORUJTE MA Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist