Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Oscarossa
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: So december 17, 2011 12:20:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro měření IMD 13+14kHz nastav Fs 96kHz a rozsah do 50kHz ať jsou vidět nějaké harmonické Smile
_________________
www.facebook.com/SPaudioCZ
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
www.revize-hc.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So december 17, 2011 12:48:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, dík za radu, prikladám... (frekvenčnú os som nastavil lineárnu pre lepšiu čitateľnosť)


Loopback_Juli@_IMD_do50kHZ.png
 Description:
 Filesize:  54.44 KB
 Viewed:  476 Time(s)

Loopback_Juli@_IMD_do50kHZ.png



D2-JFET_IMD_1x_do50kHz.png
 Description:
 Filesize:  54.38 KB
 Viewed:  480 Time(s)

D2-JFET_IMD_1x_do50kHz.png



D2-JFET_IMD_posluch_do50kHz.png
 Description:
 Filesize:  52.56 KB
 Viewed:  524 Time(s)

D2-JFET_IMD_posluch_do50kHz.png



_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So december 17, 2011 15:39:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Pěkné, ale bohužel ty karty generují spoustu digitálního smetí - tak jako každý digitální zdroj signálu. Harmonické zkreslení v těchto velikostech je nezajímavý údaj, reproduktor je kolem 0,1% a na basech je v procentech, a při poslechové hlasitosti je to všechno hluboko pod prahem slyšitelnosti. Chtělo by to nějakou metodu, která něco řekne, a lepší měřicí vybavení, jako je AP SYS 2700. Ty karty jsou, bohužel, pro kočku.

Co se týče těch měření při malé úrovni, chtělo by to srovnat s měřením na odporovém děliči, je otázka, co a kudy do výsledku prolézá. Zajímavý test je karta loopback jen při propojení zemí (stejnou smyčku jako při měření komponentu) a vstup do zkratu. Výstup musí být se signálem.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So december 17, 2011 16:54:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Co se týče digitálu jako zdroje testovacího signálu, tak nejlepší odstup smetí dostanu, když použiju přehravač v SACD režimu. Odstup "smetí" je pak pod -120dB vztaženo k amplitudě testovacího signálu. Nevýhodou je, že do zkreslení se pak kromě karty plete ještě samotný přehravač, ale generovaný signál je co se týče smetí čistší, než výstup ze zvukovky.


ccif2_s.PNG
 Description:
 Filesize:  73.68 KB
 Viewed:  500 Time(s)

ccif2_s.PNG



thd1_s.PNG
 Description:
 Filesize:  76.13 KB
 Viewed:  488 Time(s)

thd1_s.PNG



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne december 18, 2011 09:44:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Meranie so zdrojom CDP s modulom SiriusII. Len 1kHz THD, THD+N, našiel som len jednoduchý freeware-ový sine wave file generator, ktorý vie len single frequency s rôznym stupňom útlmu.

Prvé meranie je so súborom s 0dB, druhé s -4dB (zosilnenie 1x)



D2-4+CD+-0_THD.png
 Description:
 Filesize:  51.66 KB
 Viewed:  506 Time(s)

D2-4+CD+-0_THD.png



D2-4+CD-4_THD.png
 Description:
 Filesize:  49.68 KB
 Viewed:  515 Time(s)

D2-4+CD-4_THD.png



_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 18, 2011 11:36:42    Predmet: Odpovedať s citátom

I v režimu loopback lze doasáhnout zajímavých výsledků...
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=121883#121883

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne december 18, 2011 11:43:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Uf, myslel jsem, že je to vždy s Tvým externím generátorem. Přece jen je to ale na úkor dynamického rozsahu, amplitudu měřeného signálu máš cca -20dB a pozadí cca -150dB. Předpokládám, že pokud bys šel s měřeným signálem na 0dB, tak už to takto vypadat nebude ...

P.S.: jo on je tam filtr .... Cool

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 18, 2011 12:22:05    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
.... Harmonické zkreslení v těchto velikostech je nezajímavý údaj, reproduktor je kolem 0,1% a na basech je v procentech, a při poslechové hlasitosti je to všechno hluboko pod prahem slyšitelnosti...

Vzhledem k těmto skutečnostem mi 130 dB přijde jako postačující výsledek... Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne december 18, 2011 12:45:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale to samozřejmě. Jde spíš o to, že složky, které nejsou způsobené jen nelinearitou analogových obvodů, jsou zřejmě při posuzování zvuku důležitější. Vygenerovat a vyexportovat na výstup dost čistý sinus lze, pokud se dodrží pravidlo týkající se oken, poměru vzorkovací a generované frekvence atd. atd. U složitějšího digitálně generovaného signálu už to tak snadné být nemusí.

Moje hlavní výhrada byla k měřením, kde digitální smetí převyšovalo v amplitudě složky harmonického zkreslení analogového obvodu. Další výhrada je k metodice a kvalitě použitých komponentů při měření - pokud měřicí zařízení není aspoň o řád lepší (ve sledovaném parametru) než měřené, tak se z toho měření nedá na mnoho usuzovat. Často vídáme spíš rozdíly v kartách a metodice, než v měřených výrobcích.

Ten velký dynamický rozsah by z hlediska měření nebyl špatný, když už se honíme za drobnostmi. Nemá význam měření vyhladit šumem, jen aby vypadalo pěkně.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St apríl 10, 2013 13:25:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Po nejakej dobe sa moje DPA vracia späť na svoje čestné miesto v zostave. Ak ste sledovali vlákno o DPA330mkIV, viete, že JMD sa pasoval s nejedným problémom, ktorý objavil jednak v pôvodnom návrhu, ale aj v nedokonalostiach konkrétnej realizácie a riešenie "poctil" nejedným zlepšením. Zosilňovač sa mu podarilo aj s pomocou niektorých členov fóra (za čo sa chcem touto cestou všetkým poďakovať) dostať do stavu, keď zodpovedá deklarovaným parametrom konštruktéra a musím povedať, že je radosť ho mať znovu doma a počúvať. Prikladám zopár fotografií vnútra a záverečné merania.

JMD ďakujem...



2.jpg
 Description:
 Filesize:  239.04 KB
 Viewed:  423 Time(s)

2.jpg



1.jpg
 Description:
 Filesize:  231.65 KB
 Viewed:  405 Time(s)

1.jpg



_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO


Naposledy upravil Oscarossa dňa St apríl 10, 2013 13:28:21, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St apríl 10, 2013 13:26:28    Predmet: Odpovedať s citátom

...a merania

P.S.: Tá 50-ka a jej násobky boli vo veľmi malej blízkosti od repro počuteľné v konfigurácii CD->PRE->DPA (meraná zostava). Pri zmene na PC->RME-ADI2-DAC->DPA je to dead quiet aj pri 0dBFS s uchom na repro.



170W.png
 Description:
 Filesize:  112.64 KB
 Viewed:  432 Time(s)

170W.png



100W.png
 Description:
 Filesize:  113.79 KB
 Viewed:  428 Time(s)

100W.png



1W.png
 Description:
 Filesize:  132.11 KB
 Viewed:  436 Time(s)

1W.png



_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO


Naposledy upravil Oscarossa dňa Po január 25, 2021 14:14:40, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi november 20, 2020 23:41:20    Predmet: Odpovedať s citátom

...po dlllhom a spokojnom posluchu upgrade ochrán (nutný) v DPA.

Viac detailov v DIY sekcii o zosilňovačoch.



protect.jpg
 Description:
 Filesize:  15.62 KB
 Viewed:  79 Time(s)

protect.jpg



_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi november 20, 2020 23:48:33    Predmet: Odpovedať s citátom

čerstvý prírastok v zostave...

...zatiaľ len z ntb (foobar2000, Tidal), do Vianoc plánujem zavŕšiť definitívny prechod z CD nosičov zaradením MiniDSP SHD Studio pred DAC.

Z toho, ako sa mi javí priame prepojenie RME-DPA sa zdá, že s pre-ampom sa definitívne rozlúčime...



ADI-2-DAC_3.jpg
 Description:
 Filesize:  114.38 KB
 Viewed:  95 Time(s)

ADI-2-DAC_3.jpg



_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 24, 2021 14:42:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,

dnes som zavŕšil dlhodobo plánovaný prechod z optických CD nosičov na pohodlnejší a modernejší spôsob kŕmenia.

Veľa plánovania, rozhodovania, nakoniec to skončilo samozrejme úplne inak, ako som pôvodne plánoval.

Vzhľadom na to, že som chcel zároveň dostať do reťazca DRC (keďže akustické úpravy som v obývačke nepretlačil), možností bolo viac.
Spočiatku som nechcel o PC v zostave vôbec počuť (obavy z počuteľného zarušenia USB a podobné nezmysly, ktoré sa mi našťastie podarilo štúdiom a akceptovaním odborných argumentov vyhnať z hlavy), skôr som pozeral po riešeniach Streamer+DRC ako MiniDSP série SHD, NAD C658 a pod.
Všetky z nich znamenali kompromis, ktorý som nechcel podstupovať, ak by to nebolo úplne nutné.
Na MiniDSP mi prekážala nie práve sofistikovaná platforma Volumio (absencia Roon ready certifikácie), a tiež absencia USB out pri použití externého USB DACu (SHD Studio).
Pri NAD som mal podobnú výhradu k platforme BluOS (takisto chýbajúca Roon certifikácia) a po vzhliadnutí meraní na ASR som od neho upustil úplne.

Začal som hľadať riešnie, ako by som mohol použiť streamer a DRC ako dva oddelené komponenty, t.j. výber streamera by nebol limitovaný podmienkou integrovaného DRC.

Po skontaktovaní sa s Dirac supportom mi bola ponúknutá možnosť beta testovania Standalone Dirac DLP, pre ktorý nie je potrebný DAW, ani prehrávač s podporou pluginov AU, VST alebo AAX. Funguje pod Win ako virtuálny audio device cez WASAPI.
Softvér testujem vyše mesiaca a je to výborné, stabilné, nenáročné na výkon, stačilo kúpiť UMIK-1 a začať sa hrať na staršom notebooku.

Začala sa rodiť jasná predstava integrácie Playera/Streamera (rozhodoval som sa medzi Jriver a Roon) a DRC na jednom zariadení, a to všetko pod Windows.

Čo sa týka playera, obidva som si mal možnosť skúsiť ako trial.
Roon ma presvedčil viac - čisto subjektívne rozhodnutie.

...a teda takto vyzerá konečné rozhodnutie:

PC: (týmto ďakujem merhautovi sa veľmi dobrý tip na ZOTAC - viď. https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=13997&start=870 )
Fanless ZOTAC ZBOX CI642 nano, 10.gen. i5-10210U, 16GB DDR4, 500GB SSD (cez HDMI na TV)

SW:
Windows 10 Home
Roon (app aj core) + Tidal
Dirac DLP standalone (finálna verzia by mala byť dostupná v krátkom čase)

DAC:
RME-ADI-2-DAC FS (cez USB)

Obava z počuteľnej degradácie SNR spôsobenej digitálnou reguláciou vynechaním pre-ampu sa v žiadnom prípade nepotvrdila, a teda výstup DAC ide priamo na DPA.

A tak je to nateraz hotové (možno F3ROY?, hmm...) Smile



1m.jpg
 Description:
 Filesize:  182.91 KB
 Viewed:  88 Time(s)

1m.jpg



2m.jpg
 Description:
 Filesize:  170.32 KB
 Viewed:  47 Time(s)

2m.jpg



_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matulo_g
Hifista


Založený: 02 august 2010
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: Ne január 24, 2021 16:29:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Gratulujem ku zostave, zelam vela radosti z nej a za ten DCD (na TV) davam palec hore!

Martin

P.S.: Ake su minimalne HW/SW poziadavky na ten Dirac DLP?

_________________
PC/iPad/BR/TV > DENON AVR (multi-amp) > LinkwitzLab ORION (ASP)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 24, 2021 17:46:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka Martin,
oficiálne požiadavky som nevidel, tak sem dám aspoň čo viem z testovania.

Existuje Win32 aj Win64 verzia
Priemerné vyťaženie CPU a RAM na vyššie uvedenej konfigurácii viď. screenshot.
Snímok urobený počas playback+DSP na materiály 16bit 176,4kHz (pred DSP DLP nerobí resampling, t.j. vykonáva DSP s takým sample rate, aký je na vstupe).

Na staršom notebooku na Win10Pro+i5-6200U, 8GB RAM sa hýbalo vyťaženie CPU < 15%, RAM < 44%



TM.jpg
 Description:
 Filesize:  234.12 KB
 Viewed:  51 Time(s)

TM.jpg



_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut február 02, 2021 22:08:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Spomínaný Standalone Dirac DLP je už vonku: https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=28805
_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Alexander53
Hifi obsluha


Založený: 01 február 2021
Príspevky: 7
Bydlisko: Malé Dvorníky

PríspevokZaslal: Po február 08, 2021 15:10:02    Predmet: Oscarossa Odpovedať s citátom

Ja som použil pre moju dvojpásmovú aktívnu zostavu miniDSP SHD Studio.
Kde je problem - nedostatok ? Hraje to slušne. Veľmi dobre sa dá nastaviť crossover, equalizáciu pre pásma ... a na koniec ešte Dirac live .

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po február 08, 2021 16:23:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Používaš rovnaké alebo rôzne filtre v Dirac pre notebook a miniDSP SHD ?
(moja chyba, nevšimol som si autora Sad )

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R


Naposledy upravil mrba dňa Po február 08, 2021 20:57:04, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po február 08, 2021 19:46:09    Predmet: Re: Oscarossa Odpovedať s citátom

Alexander53 napísal:
...Kde je problem - nedostatok ?


Problém určite nikde, máš to super Thumbs up

Nedostatky:
1) pre mňa (čisto subjektívne) nemožnosť použiť SHD Studio ako Roon endpoint. Ak si s Volumiom spokojný, tak je len dobre.
2) celková flexibilita použitia PC do budúcna (SW riešení pod Win/Linux je a bude vždy viac ako dokáže ponúknuť HW streamer, ktorému už pomôže len výrobca nejakým firmware update, aj to len ak sa mu bude chcieť)
3) verím, že USB prepojenie využije kvalitný DAC nepatrne viac
4) DSP resampling na 96kHz v MiniDSP spomeniem len pre zaujímavosť, nie som presvedčený o počuteľnej degradácii tohto "medzikroku", aj keď mu rozumiem vzhľadom na výkonové obmedzenia HW MiniDSP

...a ešte aby som nezabudol, ak aj 3) a 4) zanedbám, kvôli 1) a 2) by som sa určite rozhodol pre PC aj ak by to malo byť o čosi finančne náročnejšie, ale čo je super, že to dokonca celé vyšlo na nejakých 850 EUR vs. cca. 1200 za MiniDSP...

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Alexander53
Hifi obsluha


Založený: 01 február 2021
Príspevky: 7
Bydlisko: Malé Dvorníky

PríspevokZaslal: Ut február 09, 2021 11:04:27    Predmet: Oscarossa Odpovedať s citátom

Ďakujem za odpoveď.
Som starší ročník a programovanie už nie je moja parketa.
ešte jedna otázka: Keď som prehrával s PC flac alebo wav súbory pomocou Foobar2000 cez USB v asynchrónnom móde vždy tam bol vplyv zvukovej karty; jedine pri DSD nie, vtedy bola zvuková karta vyradená.
Je nejaké riešenie aj pre súbory flac a wav?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut február 09, 2021 12:41:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím,
nie celkom rozumiem otázke, "vždy tam bol vplyv zvukovej karty" myslíte v porovnaní s čím?

Chápem to správne, jednalo sa o externú zvukovú kartu pripojenú k PC cez USB (môžete konkretizovať, o akú kartu ide)?
Nerozumiem ako myslíte vyradená v prípade DSD, kde dochádzalo k prevodu D/A?

Ak bolo prepojenie realizované vyššie opísaným spôsobom, tak v podstate hovoríme o konfigurácii, keď karta vystupuje v roli externého USB DAC, a teda skutočne, rozhodujúci vplyv na zvuk má konkrétne obvodové riešenie zvukovej karty (vstupnej USB časti, DAC, analógovej časti).


Riešení pre prehrávanie flac a wav je viacero. V prípade PC by som vo Vašom prípade využil Audiolab DAC priamo pripojený cez USB k PC. Na prehrávanie v PC je výborná voľba spomínaný Foobar2000.
V prípade MiniDSP by som využil možnosť pripojiť externé USB HDD úložisko a prehrával by som teda cez MiniDSP(Volumio).

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Alexander53
Hifi obsluha


Založený: 01 február 2021
Príspevky: 7
Bydlisko: Malé Dvorníky

PríspevokZaslal: Ut február 09, 2021 13:25:20    Predmet: Oscarossa Odpovedať s citátom

PC napojené cez USB kábel na DAC resp.teraz na SHD Studio ( zvuková karta interná v PC) - viem ovládať hlasitosť. Output Foobar je cez patričný ASIO Driver .
Prevod je v Audiolabe resp.teraz v dvoch Audiolaboch. t.j.
1. konfigurácia Audiolab - aktívna výhybka - 2 zosillňovače; porovnanie tej istej skladby cez USB z PC a s CD prehrávača ( ako transport )- CD prehrávač hral lepšie.
2. konfigurácia SHD Studio - 2 Audiolab - 2 zosilňovače; cez USB kábel to hrá o niečo horšie ako priamo USB kľúč pripojený na SHD Studio.
Chcem by som vylúčiť, aby PC neovplyvňovalo výstupný signál - keď viem ovládať výstupnú hlasitosť tak PC ovplyvňuje výstupný signál.
Keď som v konfigurácii 1. prehrával DSD signál, tak na PC sa nedala ovládať výstupná hlasitosť.
Teraz DSD pre SHD Studio neprichádza v úvahu - nezvláda to, max. 24bit/96kHz čo mi stačí, lebo väčšina nahrávok je aj tak len 16bit/44kHz.
Čo mám urobiť, aby pri prehrávaní z PC cez USB kábel sa nedala ovládať hlasitosť v PC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut február 09, 2021 19:15:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Subjektívne hodnotenia zvuku je nemožné zovšeobecňovať, lebo sú subjektívne (založené na Vašich preferenciách a vnemoch).
Objektívne sa dá hovoriť v teoretickej rovine o USB audio interface ako o lepšom ako AES3/SPIDF, v prípade DAC fungujúceho v asynchrónnom režime.
V praxi je to podmienené (ako všetko) správnou technickou implementáciou konštruktéra, ktorá nie je vždy pravidlom, a teda výsledky môžu byť rôzne (hovorím o výsledkoch podložených meraním).

Čo sa týka regulácie hlasitosti, pokiaľ tomu dobre rozumiem, máte možnosť regulovať hlasitosť na týchto miestach v reťazci:

PC (Foobar2000)
MiniDSP
Audiolab

Ak by sa jednalo o klasický pasívne delený systém s jedným DAC a výkonovým zosilňovačom, reguloval by som na Audiolabe (Win na max., MiniDSP na max.)
Vo Vašom prípade zrejme na MiniDSP (Win na max.).

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Alexander53
Hifi obsluha


Založený: 01 február 2021
Príspevky: 7
Bydlisko: Malé Dvorníky

PríspevokZaslal: St február 10, 2021 13:04:08    Predmet: Oscarossa Odpovedať s citátom

Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist