Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

"Zlatý“ analog
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut máj 28, 2013 10:26:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Co napsal Danhard je naprostá pravda.
Opravitelnost moderní spotřebky je příšerná, já tak 80% pokusů o opravu vzdávám, pokud se nejedná o závadu ve zdroji nebo měniči - jako buchlý spínací tranzistoy, nafuklej elyt, vyhřátej spoj... a servis díky tomu už defakto nedělám. Totéž říkají (bývalí) kolegové z branže. Pro srovnání - se spotřebkou z 90. let jsem měl úspěšnost oprav svýho času možná 70% pokud nepočítám věci po zásahu bleskem nebo nějakou jinou energií/předmětem Very Happy A to jsem byl začátečník!

Djrix: Já se snažím chápat Tvoje nadšení pro nové hyper-super-turbo-hd technologie, ale nikdo mi nebude říkat na co, jak a kdy se mám dívat! A ani mi nikdo nebude říkat, že mám funkční 100Hz telku s plně vyhovujícím obrazem vyhodit jen proto abych si koupil něco co nepotřebuju a za chvíli to zdechne a pujde vyhodit. Já Ti nenutím svoje CRT, ty mi (nebo komukoliv jinýmu) nenuť svoje kdovíco. OK? Wink

Jinak ale musím přiznat, že tu telku defakto nesleduju a to ani filmy, takže tím jsou dané moje nároky na kvalitu. Jde mi jen o to aby mě na obraze a zvuku nic vyloženě nesralo a to mě na laciných LCDčkách sere obojí. Zas nechci investovat desetitisíce do věci, kterou využívám průměrně půl hodiny za měsíc. Na machrování že jdu s dobou to fakt nepotřebuju. Smile

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Amarokcz
Nádejný hifista


Založený: 07 december 2011
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: Ut máj 28, 2013 16:39:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
To jako fakt dnes někdo kromě zpátečníků a asociálů sedí 4 metry od obrazovky velikosti poštovní známky???...ty vole...to schýza... Wink
To nechápeš, on má divadelní kukátko. Laughing

Jinak větší snůšku kravin než napsal djrix jsem ještě neviděl... kde na ty desinformace chodí? Prostě CRT rulezzz! ...ale konzumenti to nepochopí. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ut máj 28, 2013 17:27:28    Predmet: Odpovedať s citátom

@Amarokcz: hej, totálne si ho argumentačne odrovnal... Wink

Tiež som bol dlho CRT konzervatívec (čo sa týka pracovných monitorov aj TV) a rodinu som odhováral od prechodu na ploché zobrazovače.

CRT som si udržoval v top stave, opraviteľnosť bola skvelá, takže jediné 2 problémy za 15 rokov (zdroj, rozklad) som bez problémov sám opravil. Pred 4 rokmi, po prepätí za búrky, kedy v CRT odišla polovica švábov, som ale rezignoval a presedlal na Panasoňácku PDP. Neľutujem to, musím spätne konštatovať, že výrazne predčila moje očakávania... Keď sa uberie saturácia, má veľmi príjemné, realistické podanie farieb, vrátane pleťových. Pozeráme na tom prevažne SD zdroje (analógový kábel, DVD ripy, MPEG4 cez starší Ferguson) a v porovnaní s LCD, ktoré boli v tom čase k dispozícii ani takýto režim neserie (poctivé HD z kompu cez HDMI, neskurvené priveľkou kompresiou je ale samozrejme iná liga).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amarokcz
Nádejný hifista


Založený: 07 december 2011
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: Ut máj 28, 2013 17:36:32    Predmet: Odpovedať s citátom

@cestmir: ...a měl bych se vůbec snažit "odrovnávat" někoho, který si myslí, že obrazovka hraje? By ty argumenty stejně nepochopil. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut máj 28, 2013 21:54:35    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111: Pak to u tebe chápu, ani jsem tě přece nenutil se mnou souhlasit Smile . Já měl velmi slušnou 100Hz CRT, ale ty rozměry a další věci co jsem napsal mi prostě vadily. Jsem možná přecitlivělej, ale ještě jsem za ty leta nenašel klasickou TV s bání, která by byla 100% tichá tak, jak to umí moderní LCD TV.

Nikomu nic nenutím, ale chtělo by to méně zaslepenosti u některých při obhajování něčeho, co nemá technické opodstatnění.... (kolik z těch obhajovaných top CRT střepů má třeba jen hřebenový filtr ??)

Amarokcz: pokud na to máš koule, můžeš mi ke každému bodu co jsem napsal odborně oponovat, jinak jdi se svým napadáním o desinformacích do....

cestmir: konečně někdo nezaslepený kdo chápe a ví o čem to je, i když zrovna s plasmou to vidím dneska už taky jinak, alespoň v porovnání vs LCD Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Ut máj 28, 2013 23:31:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Hrebenovy filter ma napr. moj 100Hz Finlux 74X110MC2. Uznavam, obraz je mensi ako pri 50" LCD alebo plazme, ale je osadeny vyberovou obrazovkou Philips, rovnakou ako napr mali znamy v Bang & Olufsen. Obraz je naozaj vyborny. V tom case to bol najvyzsi model od Finluxu.
Este za cias pouzivania videa VHS som naozaj nechapal, co ten TV dokazal urobit aj s nie uplne 100% nahravkou. Ked sa to iste pustilo na tom istom videu na inom TV, tak to bola hroza.
Uvazujeme uz nejaky rok o kupe plazmy alebo LCD, ale pri takych akcnych detoch ake mame to radsej neriskujeme. CRT obrazovka znesie aj udery tvrdym predmetom od 2-3 rocneho dietata. Wink Pockame kym podrastu a potom kupime novy TV.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: St máj 29, 2013 06:49:00    Predmet: Odpovedať s citátom

No ona tá plasma, LCD, či LED TV sa dájú zavesiť aj na stenu, kde deti nedočiahnú.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: St máj 29, 2013 09:06:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechci, aby si někdo myslel, že jsem zastánce starejch pořádků (sběratel hifitechniky sedumdesátejch let, nebo bolševik Laughing ), ale vážně nemám problém se svojí starou a těžkou CRT Panasonic.
Nezvedám jí, nikam jí nestěhuju, takže mi její váha nevadí.
Ukazuje dobře.
Když přijdu z práce koukám na seriál Ulice a večer zase na Teorie velkého třesku, baví mě to a je mi jedno, co si vo tom kdo myslí.
A na to vážně nepotřebuju HD nebo 1080.To je pro mě argument jak noha.

Až budu chtít placku, tak si jí pořídím,S tím problém nemám.
Vadí mi spíš představa, že bude mít životnost jako DVD přehrávač.Kolikátej už jsem musel koupit, protože ten předešlej přestal načítat.
Ale starý HiFi video VHS mi leží pod postelí a pořád je funkční.Je to starej krám...už ho nepoužívám, ale funguje.Z těch DVD přehrávačů si můžu schovat tak leda přístrojový krabice na bastlení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St máj 29, 2013 09:06:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Homer Simpson napísal:
No ona tá plasma, LCD, či LED TV sa dájú zavesiť aj na stenu, kde deti nedočiahnú.

Jenže děti umějí brát do ručiček různé předměty, a těmi se ohánět, a nebo je i vrhat. Wink

šeďour napísal:
Když přijdu z práce koukám na seriál Ulice a večer zase na Teorie velkého třesku, baví mě to a je mi jedno, co si vo tom kdo myslí.
A na to vážně nepotřebuju HD nebo 1080.To je pro mě argument jak noha.

Pokud TV používáš tak, jak píšeš, tak je samozřejmě CRTčko v pohodě. Já to mám podobně - TV pouštíme tak 3 hodiny týdně, a na to stačí 11 let stará plasma zachráněná před sběrným dvorem elektroodpadu.

Jenže stejně jako (nejen) nás dva by zvukově neuspokojily šumky z národního podniku Tesla nebo jiná pravěká audio spotřebka, tak by současného filmového maniaka neuspokojila naše pravěká zobrazovadla.

A o tom to celé je ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: St máj 29, 2013 09:23:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch: dakujem za podporu. Netreba hadzat, staci pouzit stolicku Wink
Povedat, ze LCD sa da zavesit na stenu a predpokladat, ze deti mu nic neurobia dokaze iba niekto, kto nema take aktivne deti ako mame my.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: St máj 29, 2013 09:44:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Sad Hifisti sú zvláštna komunita. Vedia sa pohádať na všetkom, všetko rozpitvávajú do detailov, tvrdošijne si hája svoju pravdu, všetko berú strašne vážne. Trochu menej fanatizmu a viacej tolerancie by myslím nezaškodilo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: St máj 29, 2013 11:55:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozouši...filmoví maniaci jsou dva druhy.
Jeden druh jde čistě po obsahu, sleduje převážně umělecký filmy, vybírá krátký filmy na festivaly.Tomuhle druhu je úplně jedno na čem.
Mám to doma, studuje to léta filmovou vědu.

Ten druhej druh filmovýho maniaka jde po prožitku z velký obrazu a zvuku.
Nechceš mi snad namluvit, že kvuli širšímu zornýmu poli si některej z nich sedne na metrapůl k placce ?
Čekal bych, že takovej maniak bude mít projektor a ne že bude argumentovat metrdvacet uhlopříčkou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St máj 29, 2013 14:05:57    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour napísal:
Nechci, aby si někdo myslel, že jsem zastánce starejch pořádků, ale vážně nemám problém se svojí starou a těžkou CRT Panasonic.
Nezvedám jí, nikam jí nestěhuju, takže mi její váha nevadí. Ukazuje dobře.


Vidím to podobně, bez nějaké militantnosti k novým, modernějším věcem.
Já svou 82 cm 100 Hz TV Philips kupoval novou nepoužitou z jednoho bazaroskladu, kde jich bylo asi 10 (vše pouze pomačkané obaly), stála 5 kKč. Měla by to být poslední verze, která se ještě vyráběla v ČR.

Původně to bylo jen krátkočasé provizorium, než si ujasním, co dál (plazma nebo LCD). Bohužel opakovaná porovnání s novými levnými TV (v ceně do cca 20 kKč) ukázala, že můj pravěk má prostě lepší a přirozenější obraz. A to jsme porovnávali s hodně modely. hodnotím při klasickém příjmu digitál z obyč antény, když strčím do nového DVD rekordéru kvalitní placku, je to naopak.

Navíc hodně známých muselo své "nové placky dávno vyměnit, protože se porouchaly a oprava nebyla rentabilní. Tahle se stále nechce rozbít a tak mi blokuje místo původně plánované pro gramec ... Původně byla zcela tichá, ale v poslední době po několika hodinách začne lehce pískat. Tak snad udělá už brzy místo novému Very Happy (pochybuji, že se ještě najde opravář, který to umí opravit).

PS : K těm doporučeným pozorovacím vzdálenostem - je humorné sledovat, jak se mění v návaznosti se stále větší a větší úhlopříčky ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St máj 29, 2013 14:30:20    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour napísal:
...filmoví maniaci jsou dva druhy...

Nechybí ti tam jedna skupina? Podle mě jsou filmových maniaků tři základní skupiny - stejně jako hudebních:

1) Znám pár muzikantů, kteří jsou schopní poslouchat klasiku z jezevčíka z asijské tržnice, protože to, co se line z toho plastoškvrku, je pro ně něco jako čtení partitury z listu, ale v hlavě si sami nahrazují pazvuky nebo noty zvukem reálných nástrojů.

Těm by odpovídali filmoví maniaci jdoucí po obsahu a kašlající na formu.


2) "Klasický" Hi-Fista potřebuje kromě kvalitní hudby i pro něj dostatečnou technickou kvalitu zvuku (věrnost a/nebo líbivost), a poslech dobré hudby na mizerném aparátu mu nepřináší ten správný požitek.

Předpokládám, že existují i filmoví maniaci, kteří se dívají převážně na "umělecké" filmy, ale pro "vtažení do děje" požadují alespoň standardní kvalitu obrazu a ne promítačku diapozitivů nebo CRTčko formátu A3 naležato.

3) A pak samozřejmě existují i maniaci, kteří se ukájejí jen a pouze vlastní technickou stránkou reprodukce a/nebo zobrazení, a na obsah kašlou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1403

PríspevokZaslal: St máj 29, 2013 16:43:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Vidím to podobně jako Krecek. Pro DVB-T (SD) vysílání a běžné DVD je vhodnější klasická "archaická" CRT TV. Pro DVD HD a BD je lepší kvalitní LCD a plazma..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: St máj 29, 2013 17:10:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedá sa to takto zjednodušiť.

Jednak je to do veľkej miery fyzickým rozlíšením - bežné LCD/PDP má spravidla podstatne väčšiu uhlopriečku než najväčšie bežné CRT, takže plošné rozlíšenie SD obrazu v DPI potom vychádza pri rovnakom zdroji signálu úmerne horšie (na tom veľkom paneli). Dá sa to samozrejme vykompenzovať sledovaním z väčšej vzdialenosti, ale pri zbežnom posudzovaní z rovnakej vzdialenosti z toho vyjde subjektívne lepšie CRT, čisto kvôli vyššiemu plošnému rozlíšeniu.

Druhá vec je, že znesiteľnosť zobrazenia SD obrazu sa medzi jednotlivými modelmi veľmi líši, v závislosti od obrazového procesoru (spôsob upsamplingu) a zobrazovacej technológie (PDP/LCD). Kvalitnejšie PDP s poctivo zimplementovaným upsamplingom (+ prípadným sw doostrením) si so SD signálom dokázali poradiť veľmi slušne - už z niekoľkých metrov SD obraz pri 37-42" neserie, dokonca ani ten z analógového kábla, o DVD alebo SD DivX ani nehovorím. Toľko situácia spred 4-5 rokov, kedy som to riešil. Je možné, že dnes už je situácia lepšia aj na poli LCD.


Naposledy upravil cestmir dňa St máj 29, 2013 17:27:58, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St máj 29, 2013 17:13:07    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
Pro DVB-T (SD) vysílání a běžné DVD je vhodnější klasická "archaická" CRT TV. Pro DVD HD a BD je lepší kvalitní LCD a plazma..

No jo. Kam se mám ale zařadit já, když mám asi druhou nejdražší placatou televizi hned po Leošovi Marešovi, ale pro HD se nehodí kvůli rozlišení 852 x 480 ? Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St máj 29, 2013 17:31:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím, televize mě fakt nebere, ale zpět k CRT bych nešel ani omylem.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1403

PríspevokZaslal: St máj 29, 2013 18:12:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch : A co to vlastníš za model, smím-li se ptát ? Smile

PMA : Všechny CRT TV nejsou stejné. Jsou CRT LOEWE (100 Hz), pak dlouho, dlouho nic, a pak teprve ty ostatní..Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amarokcz
Nádejný hifista


Založený: 07 december 2011
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: St máj 29, 2013 18:57:26    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix: 1) Nehorázná váha? Pokud myslíš nehoráznou hmotnost, tak stolek to unese, tudíž žádnej problém. Spotřeba je sice lehce vyšší, ale odměnou je lepší obraz.
2) Rubín píská, to máš pravdu, slušné CRTčko ale ne.
3) Viz. příspěvek od blueneon81, nemá se cenu opakovat.
4) Těžko říct, co autor tímto bodem chtěl sdělit. Na velké obrazovce bude nekvalitní signál vypadat naprd i když to bude velké CRTčko.
5) CRT má řádově vyšší kontrast, co víc dodat? Snad jen že by to chtělo míň hltat marketingové kecy výrobců těch placek.
6) viz 4) a 3)
7) Že Ty nevidíš problém v pozorovacím úhlu ještě není důvodem k zapírání toho, že se při sebemenším odklonu deformují barvy,...
8 ) Cena CRT je vyšší ... holt za kvalitu se platí. Smile
Chci teď vidět Tvoji reakci... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: St máj 29, 2013 19:45:18    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA-> nevím jak jste to myslel, ale nebylo by to možný, ani kdyby jste chtěl Laughing

sekal-> bezvýhradně souhlasím s tím, že jsou CRT Loewe, dlouho, dlouho nic a pak jsou ostatní CRT.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št máj 30, 2013 01:08:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám možnost denně koukat a porovnávat kde co, od levných TV placek, až po ty za statisíce, plus projektory – a musím bohužel konstatovat, že na běžné domácí žvýkání stačí stará dobrá baňka, zvlášť když koukám na starší filmy a dokumenty.

U sportu je samozřejmě nutnost HD příjem, a tam je pro mě nedostižná projekce od rohu do rohu, 4-7 metrů úhlopříčka, to je pak jako být tam. Je zajímavé, že projekce změkčí obraz natolik, že detaily zůstanou, ale body zmizí – takový obrazový analog:-)

Dnes jsem dával dohromady u zákazníka drahou Loewe řady Individual, a u tenisu to prostě pořád nebylo ono, nejvíc pomohlo vyřazení AVR z cesty signálu, za týden budu pokračovat, a testovat vše, signálem počínaje, přes síťové filtry, kabely, režimy, až po nový firmware... Na SD se nedalo na té metr a půl úhlopříčce vůbec koukat...

To aby jeden měl na každý typ koukání jinou tv: CRT, projektor a LCD/plasmu...

Moje stará CRT Sony bude muset ještě nějakou dobu vydržet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št máj 30, 2013 06:47:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Amarokcz
1: Ano, klidně slovíčkařme, hmostnost 50kg u 82cm baně vs 20kg u 117 LCD je dost podstatný rozdíl, nemusím pod ni cpát stolek z čtyřicítky fošny aby to unesl. Ne nepodstatná je hloubka TV, kdy slušná 100Hz (ano, skutečně 100Hz telka má delší báň)) má na 82cm úhlopříčky v podstatě stejný požadavek na hloubku.
2.Nemůžu za to, že jsi hluchej, ale nejrůznější pazvuky vydávaly vždycky všechny TV, holt ty změny v jasu obrazu jsou dost dynamická záležitost a tím měnící se odběr z VN a následně ze zdroje spůsobuje ty různé zvuky, nemusí jít nutně o pískání 15625Hz. Někdo to neslyší, někomu je to jedno, mě to sralo vždycky.
3. ukaž mi jedinou CRT televizi s 1080i
4. Viz cestmir, pěkně popsané i pro ty pomalejší
5. ŘÁDOVĚ ?? Kolik to je? Ta stará pixle s vysvícenou baní a osolenou G2 aby to bylo vůbec vidět bude mít asi jaký kontrast,co ?
6.To že jsi ještě neviděl nic v pořádným rozlišení neznamená že to neexistuje , já mám několik programů v HD a pořady co jsou v něm primárně natáčený jsou prostě jedním slovem paráda.
7. Ano, skutečně v tom není problém, ale chápu že pokud jsi cílil na cenovou kategorii typu Sencor a podobně, tak tam to asi problém bude
8. Ano, alespoň budu mít pocit že jsem si za ty prachy něco fakt odnesl z toho obchodu
Laughing

Pár let jsem se opravou TV (i LCD) živil v autorizovaným servisu Sony, takže si troufnu říct, že o klasických TV cosi vím (krom toho že jsem tento obor i vystudoval). Lidi co koukaj jen na serály tv hovna v maximálně DVB-T chápu, naco placka, když jim poslouží to co mají. Ale podsouvat mi, že je to za každých okolností lepší,než LCD
Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št máj 30, 2013 07:26:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Dýdžeji, nehroť to tak Smile
O tu hmotnost a rozměry leckomu fakt vůbec nejde, protože když má v obývákové stěně díru - vyhrazený místo na klasickou TV, je fakt jedno co tam je. Když si někdo chce pověsit TV na zeď tak je placka jasná věc... Proč tohle řešit?
Co se týče vyjeté obrazovky a vytažené G2 - ta moje Sonka už má skoro 10 let a nejeví žádné známky ztráty emise. G2 jsem dokonce musel ubírat, protože tam mají ten chytrej soft kterej časem postupně G2 přidává aby se kompenzovala ztráta emise baňky, ale trochu to přehnali.

Nikdy jsem netvrdil že CRTčko je jednoznačně nejlepší a už jej nic nepřekoná. Jenže v akceptovatelné cenové hladině bohužel stále nic lepšího není.

Na druhou stranu, Tvůj názor do jisté míry chápu, já už bych si taky dnes nepustil LPčko přes VM2102 -> AZS223 -> ARS9104, jako kdysi. Tehdy jsem byl šťastnej že to mám a i dnes něco takovýho leckomu stačí a těžko se mi vysvětluje, že u takové sestavy nelze mluvit o jakémkoliv hudebním zážitku. Všechno je to o měřítcích založených na vlastní zkušenosti a vnímání.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št máj 30, 2013 08:25:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono to tak jen vypadá že to hrotím Very Happy Mně jen vadí militantní názory na jednu nebo druhou stranu, možná ale i ten tu vyznívá jako příliš militantní Smile
U tý G2 v tvý sonce je automatika, která do jisté míry přikuřuje jak sám říkáš...nicméně 10let stará telka co zrovna nejde 10h denně na tom bývá opravdu ještě se stavem emise relativně dobře..
Za sebe to uzavírám s tím, že já osobně jsem rád že mám placku a klasickou báň bych už nechtěl a ostatní si kupte a sledujte dle vkusu každého soudruha Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Št máj 30, 2013 09:03:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi všichni se tady shodneme, že CRT má lepší obraz v SD rozlišení než placky. Jenže já nevím proč tu tak všichni pláčete, vždyť 1080i nebo 720p obraz už je dnes tak rozšířený, že bych osobně s nějakou Loewe opravdu nevystačil. Rád se se ženou dívám na filmy, ty pochopitelně vždy seženu v HD. Stejně tak tv programy jako Nova nebo ČT jsou už 1080i na DVB-T. Další programy budou výhledově následovat. Ano v 1080i nejde jen o zprávy, ale samozřejmě jakékoliv pořady, nové seriály (i ta ulice) a především novější filmy, které v tv dávají. Jednoduše jakýkoliv film vypadá i v blbém 720p i na lowend placce lépe než na CRT 480i. To je ovšem logické že? Nějaká černá, kontrast a pozorovací úhly jsou mi víte kde, když obraz jako celek prostě vypadá mnohem líp.

Mimochodem neustále se tu omílá LCD. A co takhle plazma? Ta je i při poloviční ceně obrazově lepší než LCD. A to kolikrát citelně. Jasně při SD to pořád na CRT nemá, ale už je to úplně v pohodě zkousnutelné. Vysoká spotřeba plazem už dávno neplatí, to bylo před pár lety. Technologie pokročily.

_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...


Naposledy upravil Kocmeister dňa Št máj 30, 2013 09:06:31, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št máj 30, 2013 09:05:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Oni už na DVB-T tu MPEG4 rozjeli ? Pár let co mám kabel to už nesleduju, tak mě to zajímá ze zvědavosti..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Št máj 30, 2013 09:08:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Přiznám se nevím jestli je to mpeg4. Tyhle zkratky jsem nikdy nezkoumal. Vím jen, že jak já na Praze 6, tak rodiče na Praze 5 máme několik českých programů v 1080i. Vypadá to velmi pěkně. Datový tok je citelně nižší než bluray apod, to je jasné a je to vidět. Ale i tak je to velký pokrok.
_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blueneon81
Hifista


Založený: 19 november 2009
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Št máj 30, 2013 09:08:49    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
3. ukaž mi jedinou CRT televizi s 1080i...

Napríklad: http://www.youtube.com/watch?v=xw0CI5uIAJ0
alebo
http://www.amazon.com/Sony-KV-36HS510-WEGA-1080i/dp/B00009PLIJ

_________________
Sony MZ-R 70
Sony MDS-JE 520
Sony PCM-501 ES
Sony TC-K 511S
Technics SL-QX 300 - Ortofon TM 20U
Pro-Ject Phono Box II
Tesla B115
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št máj 30, 2013 09:14:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocmeister --> Thumbs up Ja sa cudujem, co ti ludia v tom TV vysielani pozeraju. Panelak? Telenovely? Superstar?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 3 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist