Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Regulátor hlasitosti PGA2311 made in China

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Narcissus
Nádejný hifista


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 63

PríspevokZaslal: St máj 22, 2013 20:47:20    Predmet: Regulátor hlasitosti PGA2311 made in China Odpovedať s citátom

Koupil jsem si na zkoušku v Číně DIY kit regulace hlasitosti s PGA2311.
http://www.ebay.com/itm/PGA2311-Remote-Audio-Preamp-kit-DIY-Preamplifier-Ver020309-/120915419227?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item1c271ee05b (něco takového...)
Tento způsob řízení hlasitosti mě lákal už dlouho a cena za nějaký čas pájení a hraní si byla přijatelná.
Nicméně výsledek i na nenáročné sestavě (Squeezebox Classic, první Dispre, Audio Techica ATH-ES55) byl znát: za mě sevření výšek a zúžení prostoru, kolega doplnil znepřesnění basů a snížení dynamiky. Nešlo v žádném případě o tragédii, spíš o jemný posun, na který by si člověk stejně za čtvrt hodiny poslechu zvyknul.

O co mi ale jde:
1) jsou toto zhruba typické příznaky PGA2311 v signálové cestě?
2) je to Čína a tak mám být rád, že jsem rád?
3) můžu počítat s tím, že čip je padělek (cena celé stavebnice by nasvědčovala) a výměna za nově koupený originál by mohla pomoci?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St máj 22, 2013 20:55:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli to chceš porovnat, mám pga2311 (i 2310) originály ze vzorků, které jsem zatím nevyužil, klidně ti jeden pošlu. TI mi je poslali zadarmo, tak proč jej neposlat dál Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Narcissus
Nádejný hifista


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 63

PríspevokZaslal: St máj 22, 2013 21:09:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslal jsem ti SZ Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: St máj 22, 2013 21:14:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem velmi zvědav na výsledek pokusu. Otázka ovšem je, jestli ta stavebice je vůbec dobře udělaná, možná i v tom je zakopaný pes.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Narcissus
Nádejný hifista


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 63

PríspevokZaslal: St máj 22, 2013 21:23:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Se svými znalostmi jsem mohl zkontrolovat správnost jen dvou věcí, dle datasheetu požadavek na rozdělení digitální a analogové země (na PCB OK a spojeno v jednom místě cívkou 0mH) a rozdělení digitálního a analogového napájení. Což se v reálu děje kompromisně napojením digitálního napájení na analogové přes odpor 47R. Posoudit dostatečnost neumím Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: St máj 22, 2013 22:18:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Použil jsem na jednu opravu tento obvod, koupený z HK. Nechoval se zcela korektně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Št máj 23, 2013 06:17:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Mna by osobne odradila uz ta cena... Za podobnu hracku poskladanu z kvalitnych veci by si zaplatil urcite daleko viac a to nepocitam marzu predajcu...
Som zvedavy co bude po vymene obvodu,ale myslim ,ze to moc nepomoze...
Co sa tyka zvuku,je problem uz samotne pouzite PGA.
Na zvuku sa podpisuje dost vyrazne.


Naposledy upravil peter_spx dňa Pi máj 24, 2013 08:39:18, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št máj 23, 2013 08:02:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Na obrázcích mi přijde, že to PGA v kitu má stejný popis jako na vzorku od TI. Uvidíme, až to Narcissus porovná.

Nicméně, pánové, nechci vyvolávat flame, ale zrovna v tomto případě bych věřil opravdu jen slepému testu, těch negativních pocitů z jedné z variant je zde vlastní vůlí neodbouratelně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št máj 23, 2013 08:34:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Komponent s PGA a ten samý bez PGA som už porovnával a aj výsledok som sem napísal svojho času. Jednalo sa o Tomášov BBDAC, kde som vyhodil to PGA von. Rozdiely tam boli počuteľné.
Potom si to PGA vyhodili aj ďalší majitelia BBDACu.
PGA má skrátka svoju zvukovú signatúru. Ako to komu vadí, si už musí odskúšať sám.
Na druhej strane zasa poskytuje komfort.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
luta
Hifista


Založený: 13 marec 2010
Príspevky: 205
Bydlisko: Rosice u Brna

PríspevokZaslal: Št máj 23, 2013 17:38:15    Predmet: Odpovedať s citátom

někde jsem viděl ideu o použití PGA přes které byl tažen signál symetricky. Tedy jedno PGA na jeden kanál.. Účelem bylo asi pokusit se odstranit harmonické a eliminovat vliv té interní "rezistorové sítě".. ovšem při ceně PGA jsem ten pokus nikdy nezkusil zrealizovat..

jinak před tím PGA chybí operáky. Pokud si dobře pamatuji, tak tam byla nějaká závislost THD na vstupní impedanci zdroje signálu

_________________
USBDAC2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Pi máj 24, 2013 20:15:03    Predmet: Odpovedať s citátom

PGA2310 má být horší, než novější PGA2320
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Pi máj 24, 2013 21:25:50    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Na obrázcích mi přijde, že to PGA v kitu má stejný popis jako na vzorku od TI. Uvidíme, až to Narcissus porovná.

Nicméně, pánové, nechci vyvolávat flame, ale zrovna v tomto případě bych věřil opravdu jen slepému testu, těch negativních pocitů z jedné z variant je zde vlastní vůlí neodbouratelně.


V mém případě nebylo co řešit, po instalaci obvodu do přístroje - konkrétně master volume kontrolér pro nějaké studiové nierfieldy - se objevilo nějaké smetí na pozadí, zhoršil se zkrátka odstup. On ten obvod z HK byl hned podezřelý, pokovení některých vývodů vypadalo jakoby poleptané.

Nebál bych se i pokusu o objektivní měření, proč jen slepý test ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi máj 24, 2013 21:29:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Sendy napísal:

Nebál bych se i pokusu o objektivní měření, proč jen slepý test ?


Určitě, jen že na slepý test není potřeba skoro žádné měřicí vybavení, ten si může udělat každý Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Narcissus
Nádejný hifista


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 63

PríspevokZaslal: Po máj 27, 2013 19:19:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj pánové. Já děkuju Dustinovi za darovaný obvod. Ke zvukovému porovnání se dostanu spíš až ke konci týdne. Zatím jen obrazově. Rozdíl je aspoň v kvalitě potisku zřejmý.
Foceno telefonem, ale docela to zvládl...

K mým zvukovým preferencím: mám ověřeno, že čím lepší aparát, tím víc jsou odhaleny nedostatky v nahrávce, které mi pak vadí, a protože jsem víc hudbař než hifař, celkem i záměrně nechci mířit do extrémně čistých a průzračných vod, takže pro mě možná zvukový charakter PGA2311 nebude takový průšvih.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Po máj 27, 2013 20:07:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Obidvoje oznacovanie pouzivala Burr Brown.Takze urcite to takto z ,,vonku,, nepoznas.
Podla vyr. kodu by to mali byt originaly,ale clovek nikdy nevie....ten sa da tiez okopirovat,ze....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Narcissus
Nádejný hifista


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 63

PríspevokZaslal: Ne jún 02, 2013 20:14:52    Predmet: Odpovedať s citátom

V pátek jsem se konečně dostal k poslechu, ale žádné senzace nepřináším - zdá se, že původní degradace zvuku byla způsobena nekvalitním přepínačem pro zařazování PGA do řetězce. Po vyrobení nového reléového jsem na zmiňovaných Audio Technica ATH-ES55 téměř nebyl schopen poznat rozdíl mezi potenciometrem - originál PGA - "padělek" PGA, šlo spíš o dojmy.
Kolega se sluchátky Beyerdynamic (typ už nevím, cena cca 6000,-?), se při slepém testu, po čase střídavých pozitiv i negativ, ustálil na názoru, že obě dvě PGA zúžují prostor, a do zvuku zanáší své zabarvení.
Výsledek na obou stranách byl nicméně takový, že při úrovni našich netopýřích schopností lze PGA2311 zařadit do řetězce, protože rozdíly jsou (diskutabilně) rozpoznatelné jen při kritickém poslechu. Při poslechu "hudebním" ve výše popsaném řetězci není poznat nic. Co se mě týče, tuto China stavebnici s největší pravděpodobností zařadím do řetěžce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Narcissus
Nádejný hifista


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 63

PríspevokZaslal: Ne jún 02, 2013 20:37:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Vím, že tady se nad podobnými stavebnicemi nejspíš bude ohrnovat nos, ale kdyby náhodou někdo přemýšlel, malá inspirace...

Zatím jsem při praktickém provozu narazil na jeden problém: dálkové ovládání koliduje s DO pro Squeezebox Classic, což je trochu potíž. Číňan nabízel pomoc, ale od té chvíle, co jsem popsal problém, se taktně odmlčel Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dohnalik
Hifista


Založený: 21 október 2011
Príspevky: 152
Bydlisko: Kroměříž

PríspevokZaslal: Po jún 03, 2013 16:59:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkoušel jste někdo PGA2320? Krmím ho OPA2132 kvůli impedančnímu přizpůsobení, ale docela mi topí. Na škopku žádné kmitání nevidím, topí určitě více jako PGA2310 v DIP. Se zvukem jsem maximálně spokojen, nějaký zabarvení tam asi bude, přijde mi lehce teplejší a o docela dost výraznější na basech, ale ten souběh je paráda, zvláště u sluchátek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist