Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

plosaky
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ut august 16, 2011 16:27:49    Predmet: Odpovedať s citátom

tato tema ja o bastleni, tak to povazujem za vecny prispevok. No a kolko vyjde jednokusova vyroba DPS s rozmermi 14x10cm? mna vysiel tento jednokusovy DPS tolkoto:

cena DPS cca 2,5€ s fotocitlivou vrstvou
cena DPS max 2€ ak pouzijem suchy fotorezist
fotopredloha 0,2€
leptanie (pausalne pocitajme 0,5€ na plosak, kedze kyselinu kupujem na kg)
nepajiva na takomto malom DPS max 0,5€

ostatne naklady su vrtanie, cas na osvetlovanie, ktory pri spotrebe 2-3W (tolko zeru moje ledky vsetky v kope), vyltacenie jednej strany na laserovej tlaciarni 0,1€, uhlicitan sodny max 0,2€ na plosak (kedze jedno balenie vydrzi niekolko A4 DPS).

cena: 6€ + moj cas. A to nehovorim o tom, ze ked som kupil vacsi plosak, tak ma kus vyjde lacnejsie. Napr NaOH sa predava za 1€ 10g, popripade 1L zriedeneho roztoku za 3€. Ja mam za 5€ 1kg. Takze 100 davok a tim ma vyjde davka na 0,05€ a to mam na niekolko plosakov. Toto su max naklady na DPS ak neratam pritom cas vrtania, vyviolavania a leptania. Takze si myslim, ze v pripade bastlenia je to absolutne bezkonkurencna cena pri kusovej vyrobe a opaku ma nepresvedci nikto. Jasne ze frezovanym prekovenym obojstrannym DPS to nekonkuruje a keby som si mal dat vyrobit 10 a viac kusov, tak sa mi oplati zadat niekomu zakazku, ale na kusovu vyrobu a domace bastlenie super vysledok. Dodam este foto obojstranneho DPS touto metodou (bud to stihnem este dnes, alebo az v piatok)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ut august 16, 2011 18:43:12    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Slimak dňa Št júl 26, 2012 21:31:32, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ut august 16, 2011 20:19:08    Predmet: Odpovedať s citátom

tak a dalsie vysledky. Spracoval som to od posledneho prispevklu. Myslim teraz nepajivu masku. Jeden plosak je obojstranny. No oboch stranach nepajiva a pocinovane pady. No a ten vacsi plosak ma dlzku 28cm a sirku 11cm. Takze je overeny proces soldermasky a aj overena reprodukovatelnost. No a predstavte si naklady na obojstrannu DPS urobenu v pocte kusov 1, alebo DPS s rozmerom 28x11cm s nepajivou maskou a pocinovane pady. Urcite daleko za sumou 6€ (co sa mna tyka, ked mam doma kopu zasob na fotorezist, DPS, NaOH.....tak je cena pre mna iba za straveny cas - teda ako pre viacerych domacich kutilov), takze pre mna je realna cena kazdeho toho DPS pod 3€.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ut august 16, 2011 20:20:33    Predmet: Odpovedať s citátom

a aby ste verili, tak ten maly plosak je fakt obojstranny. Foto z druhej strany
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut august 16, 2011 20:51:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak je to s odolností té nepájivé masky proti rozpouštědlům, které se používají pro odstranění zbytků tavidla po pájení ?
Izopropylalkohol, v horším případě aceton ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ut august 16, 2011 21:05:27    Predmet: Odpovedať s citátom

skusim zajtra aceton (najneskor v piatok, kedze teraz budem mat 2x 12ky v praci a vstavam o 04:40 a domov pridem 19:00). Tak ak sa mi bude chciet a nezabudnem, vyskusam aceton. Izopropilalkohol nemam. Mam iba odskusanu odolnost voci teplote a vydrzalo to hrot trafopajky s cinom po dobu 10s. Miesto bolo ocadene, ale prepalene nebolo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 26, 2013 16:56:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Okolnosti mě donutily vrátit se k problematice domácí výroby DPS. Na exponování máme škopíček, vyvolat v hydroxidu umíme, na leptání je akvárko, všechno funguje.

Ale bohužel už není k dispozici osvit na film, tiskaři exponují přímo na desky a udržovat drahou osvitovou jednotku v chodu bez určitého minimálního objemu zakázek se nevyplatí.

Shodou okolností jsem nedávno na netu objevil zajímavý nápad, jak "zprůhlednit" předlohu vytištěnou na papíru. Kromě různých olejů nebo sprejů typu Pausklar lze použít i vosk. Výhody jsou dvě, zprůhlednění je trvalé a odpadá riziko zapatlání a zamaštění. Autor doporučuje bílé (čajové) svíčky. Pro jistotu jsem opatřil čistý parafín, ale zdá se, že je to skoro totéž.

Postup je jednoduchý, předlohu vytištěnou na papír (o tom později) podložíme několika papíry, posypeme trochou vosku, překryjeme dalším papírem a přežehlíme žehličkou nastavenou mezi 1-2 tečky (vyzkoušet).
pokud chceme zachovat žehličku zcela beze stop, můžeme na vrch dát fólii pro tisk na laserové tiskárně (zbyla mi, už ji nepotřebuji). Nedá se to zkazit, když je vosku málo, tak přidáme, naopak přebytek odsajeme čistým papírem.

A teď k tomu nejdůležitějšímu, tisk předlohy:
Zkoušel jsem různé varianty - už dříve, viz toto vlákno. Snaha byla o co největší průhlednost nepotištěných ploch, což vedlo k použití fólií. U laserové tiskárny je potíž s většími plochami (nejsou dobře vyplněné), méně kvalitním neznačkovým tonerem, přesným vedením tenké fólie a nakonec ani ta fólie není moc levná.
Na inkoustové tiskárně přes veškerou snahu není tisk dost neprůhledný (malá densita) a osvit se musí dávkovat zcela přesně, vyvolání je taky kritické a opět drahé fólie.

Řešením je tisk na levný neznačkový fotopapír (cca 150g/m2). A4 vyjde na pětikorunu, inkoustová fototiskárna je konstruovaná na menší formáty (tisk pohlednic) při perfektním vedení papíru. Ten levný papír potřebujeme ze dvou důvodů a není to kvůli ceně. Má totiž podložku ze samotého papíru, který se nechá zprůhlednit voskem. Kvalitnější fotopapíry mají podložku s vrstvou plastu, který vosk nepropustí. Navíc mívají větší gramáž (nad 200 g/m2) což se nám taky nehodí.

Vtip je v tom, že tisk na fotopapír je naprosto dokonalý, ostrý a hlavně neprůhledný bez drobných trhlinek nebo světlejších míst.
Tady musím zdůraznit, že to mám odzkoušené s tiskárnou Epson R285 (inkoust Claria).
Na jiných to může být podobné, ale musí se to zkusit.
Samozřejmě, papír i po navoskování vyžaduje delší expozici UV světlem, mě to vychází cca 8-10 minut, to se dá vydržet...

Takže ještě ukázka výsledku, rastr mezi otvory je 2,54 mm. Průchod mezi pájecími body tedy nečiní potíže, stejně tak plošky pro SMD brouka, víc nepotřebuju.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Xhibit
Hifista


Založený: 20 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

PríspevokZaslal: Po máj 27, 2013 04:40:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Čtu tady že nasvětlujete UV diodama přes 2h? Shocked
Levné UV s ebay na desce cca. 20x30cm, diod je něco pře 300ks, náklady na osvitovou desku cca. 500kč



Dobu osvitu mám cca. 3minuty (vzdálenost od plošnáku něco přes 10cm), zkoušel jsem desky z GME atd. s pozitivní vrstvou, i 15 let staré Smile , taky desky s nalaminovanou negativní folií, vše se stejným časem osvitu a naprosto bez problémů.

Kde nakupujete desky s nalaminovanou negativní folií?

_________________
DAC1 USB Customworks - Dispre 2 JFET - 2xDPA380 bi-amp - JBL TI500
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 27, 2013 07:11:02    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:


Takže ještě ukázka výsledku, rastr mezi otvory je 2,54 mm. Průchod mezi pájecími body tedy nečiní potíže, stejně tak plošky pro SMD brouka, víc nepotřebuju.


To je cool, Vláďo. To je nějaká UHF anténa na PCB? Wink

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 27, 2013 18:34:43    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA:
Zrovna tobě budu vysvětlovat, že je to testovací obrazec. Smile

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Po máj 27, 2013 21:26:10    Predmet: Odpovedať s citátom

A není to nějaká matice ? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So jún 01, 2013 22:56:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen taková legrácka...
Kdo říká, že nemůžete mít doma dělané prokovy ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So jún 01, 2013 23:15:20    Predmet: Odpovedať s citátom

To je děs.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: So jún 01, 2013 23:16:41    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa Pi december 12, 2014 11:05:26, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ne jún 02, 2013 20:28:46    Predmet: Odpovedať s citátom

opa prejdi si stránky:

1-7-9

http://svetelektro.com/Forum/diy-vyroba-nepajive-masky-t19012.html

a tu napr prvá strana
http://svetelektro.com/Forum/striebriaci-roztok-a-striebrenie-vyleptanych-dps-t29301.html

stačia iba fotky. Ten chlapík je fakt macher a mal som od neho nejaké DPSky a jeto šialene dokonalé. Jak maska tak aj popisky... toto už nie je pomaly DIY..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne jún 02, 2013 20:57:29    Predmet: Odpovedať s citátom

študáci dělají i masku..

http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=272108#p272108

Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 02, 2013 21:58:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Maska, stříbření:
Ano, všechno je možné a je to obdivuhodné. Ale kdo si projde uvedené odkazy, zjistí, že by musel svou domácnost přeměnit na alchymistickou dílnu.
Mě vždy šlo o co nejrychlejší a pokud možno jednoduché vyrobení destičky na prototypy či pokusy. A tam se bez masky snadno obejdu.
Už jsem víckrát říkal, že pro finál, který má nějak vypadat, je profi výroba jediná racionální cesta.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ne jún 02, 2013 22:11:06    Predmet: Odpovedať s citátom

to máš pravdu. Nie je to časovo kratučké, ale chalan robí tie plošáky za pár hodín a cena je pár centov tej masky. Iba som chcel ukázať, že sa to dá aj v amatérskych podmienkach dokázať a fakt slušne. Na prototypky si aj ja robím domarobo, alebo som sa dohodol s jednou firmou tak, že mi urobia jeden prírez, na ktorom je veľa rôznych plošákov. Ak si dám zelenú nepájivú a bez popisu, tak obojstranka nie je také drahá s rozmerom A4. Naposledy som si dal takto urobiť 18 plošákov. Také malé srandy...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 02, 2013 22:23:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro menší jednorázové zakázky má firma Pragoboard výhodnou službu nazvanou POOL servis.
Podrobnosti jsou zde:
http://www.pragoboard.cz/prijem_zakazek_pool

Na té stránce je taky automatický JOB pro vygenerování dat z programu Eagle.
Chtěl bych se zeptat, jestli to někdo zkoušel, zda to funguje, nebo na co si dát pozor.
Podmínkou služby POOL jsou naprosto přesně připravená data pro výrobu, takže na tom záleží.
Případně, jak by se správnost dat dala ověřit ještě před zadáním výroby (zobrazení jednotlivých vrstev, masky, popisu..)

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ne jún 02, 2013 22:31:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Pool servis som skúsil v jednej firme (neviem presne názov teraz) a bolo to dosť drahé. Ja si jednoducho nazbieram toľko DPSiek, že sa zaplní celá A4ka a dám si to potom vyrobiť. Mne to maximálne vyhovuje. Dáta si kontrolujem v CAMe
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 02, 2013 22:45:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady je cena 500,- / dm2 bez DPH, což je snesitelné.
CAM je co ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ne jún 02, 2013 23:35:08    Predmet: Odpovedať s citátom

cam je program, v ktorom sa podávajú dáta do výroby. Je to ako CAD program pre strojárov.

Ja mám A4ku za cca 55€. To je 3x2cm teda 6dm2 za 55€ a to je pod 10€ za 1dm2. Samozrejme ak to je 1,5mm DPS, FR4ka, 2x18um (štandard pre pool servis), obojstranka s prekovmi a na zelenej farbe. Ak si dávam robiť na modrú masku, biely popis, 2x30um je to za cca 77€. Najviac som dával robiť 105um na 2m hrubej DPS a to je teda mäso letovať
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So november 15, 2014 08:44:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím Vás, mohol by horieť oblúk v netesnej vysokotlakej banke Hg výbojky? Mám RVL 125W ktorej som odstránil vonkajšie sklo s luminoforom. Následne som si vsimol, že má na plášti vysokotlakej banky jemné vlásočnicové praskliny. Výbojka svieti, ale bojím sa či sa z nej neuvolňujú pary ortute. Stačí keď ohrozujem rodinu ozónom a nie ešte ortuťou. Možno je to nezmysel, ale tá prasklina sa mi vôbec nepáči.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 15, 2014 13:25:30    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Prosím Vás, mohol by horieť oblúk v netesnej vysokotlakej banke Hg výbojky?....

Uvažuj, i kdyby se nic neuvolňovalo, jak správně píšeš, ve výbojce je vysoký tlak. Takže když prdne, máš tam tu rtuť všechnu najednou a kousíčky skla rozmetané silou granátu. Nedej Bože, aby v tu chvíli byl někdo v blízkosti.
Silně bych doporučil sehnat UV zářivku nebo pole UV LEDek. Je to mnohem bezpečnější. Tu výbojku už nezapínej a odnes do nebezpečného odpadu.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So november 15, 2014 14:51:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta vybojka svieti a funguje. Vsimol som si to len nahodou, potom ako som nasvietil par obrazkov. Kazdopadne ta vada sa mi nezda asi bude este z vyroby. Zozeniem si novu aj ked som si neni vedomy, ze by som vybojku niekde treskol.

Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: So november 15, 2014 17:29:06    Predmet: Odpovedať s citátom

To vypadá opravdu na trhlinu ve skle a pokud bych s ní svítil, tak leda někde venku a s rizikem, že střelí. Je to vysokotlaký hořák, moc bych neriskoval.
Já používal běžně hořák z RVL250 s tlumivkou pro 125, menší tepelné namáhání. Škoda že ses nezmínil, nějaký hořák jsem ti mohl dovézt do Třebové.
BTW, kolega nasvěcuje desky celou nerozbitou RVL, na jeho fotorezist to funguje dobře, čas o 30% delší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So november 15, 2014 20:05:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem pekne za ponuku. Plosaky si robim len na prototypy a to sporadicky. Mam aj 250W horak RLV s velkou tlmivkou k horaku. Mensia tlmivku mi nenapadlo pouzit.
K 125W RLV horaku mam spraveny elektronicky zapalovac. Tato kombinacia je praktickejsia na pouzitie. Konkretne svietim 3 minuty +/- minuta je ok. Mam starsie pravdepodobne zoxidovane dosky, tak preto tie dlhsie casy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
TAZ
Hifi obsluha


Založený: 03 február 2010
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: So november 22, 2014 09:02:54    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Jen taková legrácka...
Kdo říká, že nemůžete mít doma dělané prokovy ?


Kdo říká, že to nejde ještě líp doma udělat...
https://picasaweb.google.com/lh/photo/oY_vFvYNqoGooNbL6ebCydMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 22, 2014 10:19:16    Predmet: Odpovedať s citátom

TAZ:
Že jsou modeláři šikovný lidi, to vím dávno. Ale dělat skutečné prokovy doma, to je výkon. Jenom bych potřeboval podrobnější popis, jak je to provedeno. U profi technologií je to dost složitý postup. Takže je otázka, do jaké míry se to vyplatí a zda by (celkové) náklady nebyly menší u profi výrobce.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TAZ
Hifi obsluha


Založený: 03 február 2010
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: So november 22, 2014 22:39:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Náklady nejsou velké, v podstatě pár korun, jen je to časově dost náročné, bez cnc se neobejdeš. Postup vím, ale slíbili sem, že ho nebudu šíříit. Je to práce klučiny z elektrobastlírny. Nick má Drirr. Už mám od něj několik desek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Ďalšia
Strana 13 z 14

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist