Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

HYPA1
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15, 16, 17  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Hogy
Hifi obsluha


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 46

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2013 21:10:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Puvodne jsem nemel vubec v umyslu se k tomu vyjadrovat, ale mel jsem HYPA1 pujceny pred Kreckem. Hraju ted pres koncak A100, ktery me hodne mile prekvapil a tak jsem ze zvedavosti kyvl na moznost testovani HYPA1. S mym PRE3 jsem byl zcela spokojeny a nejaka vymena nebyla vubec planovana. Predpokladal jsem pomerne maly zvukovy rozdil. Vysledek je ten, ze na poste mam stavebnice HYPA1. Rozdil je dle mych meritek velice vyrazny a zvuk HYPA1 mi na chvili sebral slova. Na slepy test si troufnu klidne pres otevrene dvere i z vedlejsi mistnosti. Prechod zpet mi trval tri dny. Ano, PRE3 ma plastovy slity zvuk bez dynamiky. Cehoz si ovsem nikdo nevsimne, dokud to neporovna s necim jako treba HYPA1, neb on PRE3 neni vubec spatny a hrave prehraje lecos. Teda pri porovnani usima, nikoliv diferencni metodou. Ostatne ta moznost zapujceni je zde pro kazdeho.
U kluku je videt (alespon z komunikace to tak vyplyva), ze venuji velkou pozornost nejen mereni, ale i poslechu. Jen tak pro zajimavost. Kdyz jsem se ptal na pouzity OZ v planovanem DACu, tak odpovedi byl typ, ktery i mne vysel jako zvukove nejlepsi. Urcite stejne jako ja zkouseli nekolik kousku. A ciste nahodou byl vysledek shodny, ikdyz nema nejnizsi zkresleni a nejvyssi cenu.

_________________
Foobar - Juli@ (tuning) - CA DAC Magic (tuning) - PRE3 - Classe CA-100 - DIY koax Seas
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2013 21:11:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Není třeby za tím hledat něco, co tam není. Prostě nejlepší možná varianta, tečka Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Duwenbleidd
Hifista


Založený: 16 jún 2009
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2013 21:11:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Chtělo by to nějakou čistku! Wink
Přiznejte se, kdo všechno je členem SPaudio/CustomWorks? Neřádi! Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhaman
Hifista - pokročilec


Založený: 07 marec 2008
Príspevky: 441
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2013 21:15:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som tiez vlastnik HYPA1 a mozem len odporucit. Aj HYPA 10 nie je na zahodenie Wink
_________________
OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x Hypa10
pasiv CW DAC1 - HYPA17 - KEF LS50 meta
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11505
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2013 21:16:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
Není třeby za tím hledat něco, co tam není. Prostě nejlepší možná varianta, tečka :wink:


Nesuhlasim, su dve moznosti... skusali SSE a bolo to horsie, alebo neskusali SSE v tom pripade je nepatricne tvrdit, ze je najlepsia mozna.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2013 21:18:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Co máš pořád s tím SSE? To není DPA. Wink
Zkoušelo se toho hodně a výsledek je Hypa1 a P1.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11505
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2013 21:22:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Pouzivam to ako kladivo na nekonecnu dokonalost prezentovanu v tomto vlakne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2013 21:28:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Co je tedy podle tebe SSE?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2013 21:33:42    Predmet: Odpovedať s citátom

SSE je synonymum pro úpravy zesilovačů DPA prováděné samotným autorem a původně velmi tajné. Použití v jiném kontextu je zavádějící, případně znamená obecně vylepšení již existujícího obvodu malou úpravou, typicky výměnou jedné či několika součástek za vhodnější typ.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11505
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2013 22:00:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslim tym tranzistory zo SSE upravy DPA pouzite namiesto 2SK170/2SJ74, s ktorymi je zvuk krystalovo cisty :D
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2013 22:09:50    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Myslim tym tranzistory zo SSE upravy DPA pouzite namiesto 2SK170/2SJ74, s ktorymi je zvuk krystalovo cisty Very Happy

Mám pocit, že to bylo trochu jinak. Nejprve byly bipoláry, potom Mosfety a teprve nakonec JFET, přičemž patrně dodnes není jasné, co je lepší, protože na všech TYAách (i ANTE) jsou štekry na experimentování.
Ale mohu se mýlit, nejpovolanější to možná uvede na pravou míru.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2013 22:22:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro DPA jsou samozřejmě ssuper mosfety Very Happy
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11505
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2013 22:28:48    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Mám pocit, že to bylo trochu jinak. Nejprve byly bipoláry, potom Mosfety a teprve nakonec JFET, přičemž patrně dodnes není jasné, co je lepší, protože na všech TYAách (i ANTE) jsou štekry na experimentování.
Ale mohu se mýlit, nejpovolanější to možná uvede na pravou míru.


Tak na rychlej 222mkII je rozdiel prirovnatelny zhruba ku jazde po hladkej ceste na horskom a cestnom bicykli ... akurat asi aj uvediem, ze slepy test som nerobil a ani nemam predzosilnovac a hrajem priamo z DACu :-))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2013 22:35:19    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
opa napísal:
Mám pocit, že to bylo trochu jinak. Nejprve byly bipoláry, potom Mosfety a teprve nakonec JFET, přičemž patrně dodnes není jasné, co je lepší, protože na všech TYAách (i ANTE) jsou štekry na experimentování.
Ale mohu se mýlit, nejpovolanější to možná uvede na pravou míru.


Tak na rychlej 222mkII je rozdiel prirovnatelny zhruba ku jazde po hladkej ceste na horskom a cestnom bicykli ... akurat asi aj uvediem, ze slepy test som nerobil a ani nemam predzosilnovac a hrajem priamo z DACu Smile)


Teď jenom zbývá prozradit, která varianta je tedy lepší....

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11505
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2013 22:47:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Podla mna SSE... preto i tu furt jak papagaj kladiem dokola otazku, ci tie tranzistory skusali pri vyvoji preampov...

ak nie, tak mozno casom pride dalsi novy preamp s este lepsim zvukom, ako tieto najlepsie mozne co maju teraz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3897
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2013 22:51:31    Predmet: Odpovedať s citátom

... vtípky a poznámky typu napr. aj ako sem dal aj PMA, alebo co tu aj ostatni rozoberate okolo DPA ...

Z podobnych poznamok ma uz ztriasa a zacinam byt na ne alergicky. Zdravy rozum a dusevna pohoda by priatelovi/blizkemu/dobremu cloveku nedovolila ani pomysliet a nie verejne napisat podobne podrivacne pozanamky. Pripada mi to tu ako psi grc a kopa prasivcov na nom, najma ak je umyslom dookola ublizovat PD. V podstate je to citit aj voci inym inemu, nejaky objekt sa vzdy pre devianta najde...

Prepacte za OT ale uz ma to tu serie a to riadne, tieto sracky su tu ako past na oko ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2013 23:02:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím si, že žádná SE, ani SSE verze nikdy nebude. Výsledný produkt je totiž výsledkem dlouhodobého pečlivého ladění a zkoušení a jakákoliv výměna součástky za jinou by byla zhoršením výsledných vlastností.

Jinými slovy: jděte už s těma kecama do prdele. Very Happy
Není problém si to půjčit a porovnat s čímkoliv. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2013 23:06:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdybyste raději místo planýho plácání raději něco zkusili...hypa je selfbias ve vstupu a ec ve býstupu, to moje pak mos ve vstupu a ec ve výstupu...co je lepší nevím a ani o to nemám zájem, dobrý bude obojí....
Bohdane, díky za zastání, cítím to taky tak, někdo si holt ventilování svýho malýho já neumí odpustit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11505
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2013 23:12:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl zasa ako hovorca, a vraj len krysa... tak neviem.

Nespochybnujem kvalitu, len sa mi nepaci sposob prezentacie, ked sa nic neprezradi, a zahali sa vsetko tajomnym vyvojom. To si mozem kupit iny komercny super-hit, ktory ponuka to iste.

Ocenil by som bud otvorenejsiu prezentaciu, alebo stiahnutie na forum na vlastnych strankach.

Ak to bude takto pokracovat, tak k produktom budu casom davat NDA...

Kde su fotky z vnutra pristrojov SPaudio?

Alebo aspon koncepcne schemy od HYPA?

PS: ak niekto pochopil moje prispevky ako ublizovanie PD, tak ma to naozaj mrzi... nie je to tak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Duwenbleidd
Hifista


Založený: 16 jún 2009
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2013 23:27:40    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd, je to tak... Miero má sekeru, kterou si z neznámého důvodu na Quarta brousí a začal ve vlákně o předzesilovači řešit koncáky DPA.
Pro hypu 1 se zkoušely 4 různé vstupní tranzistory (naslepo, samozřejmě) včetně MOSFETů, bipolárů a JFETů. Stavitelé potvrdí, že to vlastně byla ztráta času a v sadě našli 2SK170... Samozřejmě se nejedná o univerzální výsledek - aby se zase nestrhla spousta planých řečí.

A miero, hodně štěstí při hledání komerčních přístrojů obdobných vlastností - to je poslání, které ti vskutku nezávidím Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11505
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2013 23:55:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha dalsi zo zakulisnymi informaciami... takze uz styria... Quart, hcrevize, Basstl a Duwenbleidd.

Proti Quartovi nic nemam, nikdy som ho nevidel, a nic som zatial od neho nekupoval.

DPA spominam, lebo ho mam kupene, mam od neho schemu a viem ze zmenou tych 4 tranzistorov za "SSE" nastala velka zmena.

Podla mna je legitimna otazka, ci pri vyvoji tychto preampov sa testovali i tie lepsie tranzistory od PD. A zatial to vyzera, ze nie.

Su SPaudio vo zvuku radovo lepsie, ako napr. BVaudio? Alebo ako tie nie uplne dostupne veci od PD, ci PMA?

Alebo... su ich HYPA koncaky vo zvuku radovo lepsie ako trebars cenovo podobne, ale vykonnejsie nCore?

Nepopieram kvalitu, vadi mi len nazorova obmedzenost a vychvalovanie do nebies kazdej novinky.

Mam rad zaujimave technicke riesenia, ale ked sa PRD dozviem, tak zaujem trochu upada...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: St júl 10, 2013 00:03:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Miero: Kterej to je, ten "iny komercny super-hit, ktory ponuka to iste" ?
To, že autoři nezveřejňují detaily je dané tím, že si váží své práce a chtějí předejít reverzímu inženýrství. Nějaké foto CW je tady: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=187721#187721
Věřím tomu, že časem budou kvalitní profi fotky i na firemním webu.
O zvuku se budeš muset přesvědčit sám, z fóra to nepoznáš.
To, že Duwenbleidd napsal, cituji "Pro hypu 1 se zkoušely 4 různé vstupní tranzistory (naslepo, samozřejmě) včetně MOSFETů, bipolárů a JFETů", podle tebe znamená, že se při vývoji nepoužily? Headbang
Doporučuji míň remcat a víc poslouchat. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11505
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 10, 2013 00:23:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Dokelu, tak sme snad chlapi...

Ak sa pouzili, tak napisem jasne ANO, a neokecavam ako zenska... Tak ano, ci nie?

Sorry, ale tie 2 fotky su naprd... to mohol i napisat, ze trafa su vpredu a zvysok je ukazat nechceme.

Ak si ten zosik niekto kupi, tak zreverzuje vsetko ak chce... takze ta ochrana nechrani nic, sorry.

Mne to pride ako schovavanie pred verejnostou, aby nevysli nejake neodhalene nedostatky navonok, ci su tam nejake originalne technicke riesenia hodne na patent?

A komercny v 1.5x az 2x cene by snad mohol byt konkurencieschopny a s vyssou urovnou komfortu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St júl 10, 2013 05:46:19    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Basstl
Ak je toto
citácia:
Samozřejmě, že se může změnit, jinak by to postrádalo jakýkoliv smysl

myslené vážne, že zvuk sa zmení bez zmeny signálu, tak je to lepšie ako teleshoping Horsta Fuchsa.
Nejaké vlny X? alebo telepatia? Načo potom zosilňovač, skúste to bez signálu, napr. položiť CD na čelo Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: St júl 10, 2013 06:12:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Quart, Hcrevize: mohu vznést pár technicky laděných dotazů?

1) jaký byl rozdíl po výměně toroidu za R-core jádro?
2) je možné ukázat šumové pozadí zesílené o cca 30 - 40 dB, aby v měřeních nedominoval šum karty?
3) je možné ukázat FFT na třeba 1kHz pro výstupní úroveň cca 10 - 30mV, opět zesílenou viz (2)?
4) je možné ukázat odezvu na obdélník v rozkladu cca 2mV/dílek ?

Díky.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Karel2
Hifista


Založený: 18 máj 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: St júl 10, 2013 06:40:43    Predmet: Odpovedať s citátom

alfa napísal:
Každý kdo to neslyšel pochybuje, že to může být výrazně lepší, než doposud (cenově) dostupné předzesilovače. Já jsem původně vlastnil Dispre BJT, hrálo pěkně, později jsem přešel na Dispre J-fet, to byl slušný pokrok. Moc jsem už nevěřil v nějaké další zlepšování, možná nejvýše v drobné nebo jiný charakter zvuku. O to víc jsem překvapen tím podstatným zlepšením. Pokrok byl znatelně větší než při přechodu DBJT na D J-fet. Zůstává spíše tedy akademická otázka, kam až se zvuk může dále zlepšovat.

Stejnou cestu poznání jsem prošel i já, a v podstatě i Křeček. Člena Alfu neznám, nikdy jsem s ním nebyl v kontaktu, nevím co má za zbytek aparátu, přesto jeho a naše hodnocení preampů je jak přes kopírák. A to již není náhoda. Za poslední 2 roky jsem měl možnost u Křečka slyšet a dle libosti testovat snad všechny dostupné CZ TOP preampy, včetně elektronkové varianty.
Tento poslední test (HYPA1) byl opravdu jiný v tom kvalitativním odskoku vůči ostatním přístrojům. Pro zúčastněné je to do jisté míry šok, pro nezúčastněné důvod k pochybnostem. Jediná cesta je vlastní poslech.

Pro BVa:
Ano, vždy chválíme testované aparáty, protože Křeček se snaží zajistit a vypůjčit na testy skutečnou česko-slovenskou TOP produkci a to buď jako komerční produkt, či DIY výrobek.
A vždy se jednalo o výborný zvuk, byť samozřejmě rozdíly se najdou a jsou v popisu uvedeny. Nikdy v této kvalitativní kategorii, která je na míle vzdálená běžné komerci, se nejednalo o průser. Takže proč nechválit. Ale také nikdy nebyl rozdíl tak velký, jako nyní.
Jediná výjimka, v tom negativním poznání, byl HQQF, ale to je kapitola sama o sobě a také to bylo patřičně uvedeno.
Pro připomenutí pár hodnocení z minulých akcí:
DispreII-JFET hraje více do šířky, někdy pravdivěji než HYPA300, jindy má na vrh HYPA300. Pro mne je rozhodující, že mé Dispre je vynikající přednes a nestojí za výměnu.
Rozdíly jsou, jsou ale malé a je to již o osobních preferencích. Zde jsem si vzpomněl na poslední sezení u Křečka, kde byl přítomen kazzatel a jeho DPA112 a TYAIII. Pro mne to byl zatím nejlepší zvuk u Křečka na jeho aparátu.
Atd.. A Křeček hodnotí velmi podobně, byť u něčeho jinak.
Nikde v našich hodnoceních nečtu tak dramatické závěry, jak nám podsouváte.
BV napísal:
ale keď človek číta tie hodnotenia, tak sú novšie typy vždy tak výrazne lepšie , že tie staršie asi ani nehrali ... a pritom "recenzie" boli rovnako nadšené

Uznávám, že popsat rozdíl mezi dvěma výborně hrajícími aparáty pár větami v jednom příspěvku poté, co jsme testování a porovnávání věnovali celé odpoledne, může a musí být zjednodušeně popsáno, nemusí být ale prosím zjednodušeně chápáno.

Podobně je to i u HYPA1. Můžu mít drobné výhrady k použitým konektorům a jejich umístění. Zřejmě i ten hranolek na spodu DPS bude v DIY konstrukcích způsobovat jisté omezení v montáži do všelijakých krabic. Ale proč bych to psal? Jedná se o osobní, většinou o estetické výhrady patrné i z uvedených fotek na stránce výrobce.
Stačí si preamp pustit, podívat se na cenovku základní stavebnice bez Alpsu, porovnat s konkurencí (pokud nějaká existuje) a člověka veškeré pochybnosti přejdou Very Happy

Quart napísal:
P1 a HYPA 1 jsou rozdílné zapojení, proto jsou i rozdílné zvukově a ve výsledku i cenově.
Můžu samozřejmě jen hádat, že podobný rozdíl (v zapojení a topologii použitých součástek) bude asi takový rozdíl, jako mezi koncem HYPA17 pro DIY komunitu a novým finálním provedením konce HYPA400.

Prostě a jasně: předek HYPA1 se opravdu povedl a jsem zvědav, pokud bude možnost, na představení P1.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: St júl 10, 2013 07:03:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro mě není překvapením, že HYPA1 se povedla a vede v subjektivních preferencích. D2-JFET je starý už přes 3 roky a za tu dobu nikdo nespal, sám vím, že existují další možnosti zlepšení, třeba s jinou (modifikovanou) topologií Wink
Též nepochybuju o tom, že HYPA1 hraje jinak. Všechno ukáže čas, jestli se nadšení z nového zvuku přetaví v trvalou hodnotu.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: St júl 10, 2013 07:19:30    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:

myslené vážne, že zvuk sa zmení bez zmeny signálu, tak je to lepšie ako teleshoping Horsta Fuchsa.
Nejaké vlny X? alebo telepatia? Načo potom zosilňovač, skúste to bez signálu, napr. položiť CD na čelo Smile

Vy si vážně myslíte, že zvuk dokáže změnit pouze změna signálu a nic jiného? Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: St júl 10, 2013 07:28:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:

Vy si vážně myslíte, že zvuk dokáže změnit pouze změna signálu a nic jiného? Rolling Eyes


Nic jiného to jaksi změnit nemůže, jelikož elektrický signál je v zesilovači jediným nositelem informace Very Happy (pokud pomineme subjektivní vliv třeba zlatého panelu na vnímání Very Happy a tvorbu endorfinů v mozku ), otázka je smysluplně najít relevantní signálové změny, pokud existují.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12763

PríspevokZaslal: St júl 10, 2013 07:29:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Jirko, signálem myslel BV v důsledku to, co je takříkajíc na vstupu člověka, tj. reálně až k vlnění částic vzduchu.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15, 16, 17  Ďalšia
Strana 5 z 17

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist