Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Dobrý 12" do 3.p.
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ne máj 20, 2007 22:59:10    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 21:38:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: Št máj 24, 2007 20:58:26    Predmet: Odpovedať s citátom

sleva...
http://www.madisound.com/catalog/product_info.php?cPath=45_228_259&products_id=302&osCsid=f5b01a2174c22fef72a41e7b96c65829
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3897
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi máj 25, 2007 07:27:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedal som to do simulácie ale pre basreflex to vyzerá dobre v prirovnaní k cene.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Pi máj 25, 2007 09:06:40    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd
Jeden z nejnižších poměrů BL/Mms jaké jsem kdy viděl. Extrémně těžká membrána. Asi zahraje slušně hluboko. Levná verze tohohle http://www.tymphany.com/datasheet/printview.php?id=106

Extrémně necitlivý. Vyloženě pro aktiv.

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Pi máj 25, 2007 09:10:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Pardon, prvně se mi tam zjevila subwooferová Vifa MA26WR09-04 - hliníkový basák.
_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3897
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi máj 25, 2007 10:39:40    Predmet: Odpovedať s citátom

MSW
to je nejaký omyl pozri sem http://www.fostexinternational.com/docs/speaker_comp/pdf/fw305.pdf
Mms=55g je IMHO veľmi málo na sub bass v 12" prevedení, citlivost je výborná, BL nepoznám ale pri tej hmotnosti a Xmax nebude očarujúca. K tomu však zodpovedá aj jeho cena.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3897
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi máj 25, 2007 10:48:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Je k tomu málo informácii, možno len nehľadám na správnom mieste.
Tuším že to nemá dobre vetraný priestor pod kopulkou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
luikas
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2007 16:50:16    Predmet: Odpovedať s citátom

tohle vlakno uz je asi tak trochu vyreseny, ale stejne mi to neda- jeste jsem objevil jeden zajimavej menic- Volt RV3143 . uznavam, ze je trochu drazsi. co si o nem myslite? jak by obstal treba ve srovnani s 12" Etonem?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Pi jún 29, 2007 08:39:47    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.voltloudspeakers.co.uk/Loudspeakers/Studio_Range/RV3143/body_rv3143.html
Věřím, že budou dobré, už jen ta tuhost koše, ale jak vysoko je použít bez kompromisu, to nevím. 300 Hz by neměl být problém.

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi jún 29, 2007 08:47:01    Predmet: Odpovedať s citátom

v tomto testu to vypadá, že Visaton TIW300 porazil Eton 12-760 (nějaká neznámá verze 12-680, nebo se prostě přepsali):

http://www.hifi-selbstbau.de/text.php?id=193&s=read

ten Visáč stojí asi 260 Eur, na zkreslení vypadá dobře.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
luikas
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Pi jún 29, 2007 09:52:13    Predmet: Odpovedať s citátom

jeste umet nemecky Smile ale jinak zajimavy Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2007 23:29:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Kvalitu zvuku basů u beden s většími basáky spoluurčují středy. Veškeré problémy vyplývají z toho, že je velmi obtížné najít střeďáky, které by se daly optimálně zvukově propojit s hajzldeklem 12". Kecy na téma pevnosti basů apod. jsou z největší části asfalt vyplývající z toho, že se zaměňují dvě principiální věci - za prvé reprodukce basů jako takových, která ovšem u větších průměrů je především otázka optimalizace bedny, a a za druhé zvuk basových nástrojů, na kterém se podstatnou měrou podílejí právě střeďáky. Kdo si někdy poslechl zvuk samotných basů - rozumí se nízkofrekvenční složky přes dejme tomu ostrý lowpass na 300 Hz, tak ví, že tento zvuk je vždycky naprosto z prdele, tupý, blátivý atd.

Obecně mám ověřené, že muzika začíná u 30 Hz, ale bez kvalitního pokračování u středů je to k ničemu. Přitom 12" zpravidla nepředstavuje oproti 10" žádnou velkou výhru - 12" je většinou záležitost spíš pro středobas PA, i když výjimky samozřejmě existují, ale i to jsou spíše některé PA věci, které jsou shodou okolností použitelné i pro hifi - anebo speciály pro velké studiové monitory, jako např. zde citovaná BEYMA, která je ovšem použitelná od 40 Hz, zato s citlivostí 95 a více decibelů,

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St júl 04, 2007 09:39:45    Predmet: Odpovedať s citátom

já tomu věřím, když jsem s Pistolem ladil tyhle bedýnky, které jsou dělené se střeďákem na 500Hz, tak jsem si hodně hrál s napojením toho malého středáku, a tvrdost a pevnost basů ovlivňovaly hlavně kmitočty asi 500-900hz

http://audio.kvalitne.cz/scanspeakclassic/index.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3897
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St júl 04, 2007 15:06:58    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo
pekný priamy príspevok na prelomenie nekonečných dohadov a náväznej dojmológie... Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3897
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St júl 04, 2007 15:35:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Musím priznať, že patrím k tým čo hodne trápia 5" streďák (Seas MP14RCY/P). Pritom je to blbosť chcieť od neho ešte zahrať niešo s primeranou kvalitou a deličkou 250Hz. Nikdy som však nemal patrične kvalitné basáky s ktorými by som bol spokojný v stredotónovom pásme aspoň do 500Hz. Zatiaľ 2x12" TVM, 8x8" TVM, 4x10" AC Akustika... Takže si to musel odmakať tento streďák Confused

Som však strašne zvedavý ako to bude so staronovými bedňami JBL, kde je na basoch 18" na stredobasoch 10". Mám však smolu, narazil som na zaneprázdneného človeka, takže už asi mesiac čakám. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St júl 04, 2007 23:15:08    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Musím priznať, že patrím k tým čo hodne trápia 5" streďák (Seas MP14RCY/P). Pritom je to blbosť chcieť od neho ešte zahrať niešo s primeranou kvalitou a deličkou 250Hz. Nikdy som však nemal patrične kvalitné basáky s ktorými by som bol spokojný v stredotónovom pásme aspoň do 500Hz. Zatiaľ 2x12" TVM, 8x8" TVM, 4x10" AC Akustika... Takže si to musel odmakať tento streďák Confused

Som však strašne zvedavý ako to bude so staronovými bedňami JBL, kde je na basoch 18" na stredobasoch 10". Mám však smolu, narazil som na zaneprázdneného človeka, takže už asi mesiac čakám. Rolling Eyes


MP14RCY/P je velmi dobrý střeďák, ze SEASů jeden z nejlepších, bohužel se už nevyrábí. Já ho použil v Menhiru Fasta s 10" SEASem na děličce cca 400 Hz - s velmi dobrým výsledkem. Obdobně by mohl chodit i MCA15RCY, ale pro 12" basák to holt není. 12" ARN-312-00/8 TVM je zrovna ten případ, který se hodí opravdu jen a jen na basy do těch cca 300 Hz a potřebuje objem aspoň 100 litrů. Pravděpodobně by se dal s úspěchem zkombinovat s ARM-190-00/8, který má velkou rezervu citlivosti a dal by se tudíž elektricky poopravit okolo 3 kHz, kde nechodí nejlíp. Pokud by se k tomu přidal ještě nějaký slušný výškáč (šel by použít i TVM ARC-044-30, ovšem s naprosto šílenou elektrickou korekcí), mohla by z toho vzniknout docela zajímavá bedna.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3897
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2007 18:25:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Starú 12"TVM ale už lakovanú Visaton tlmiacim lakom som mal v basreflexe 125L - priečky a priestor pre stred. Potom som to prerobil do tejto bedni 4X8"TVM čiže dva 8" isobaric. Vždy to malo dostatočnú hĺbku v pohode od 30Hz ale hore to bolo nepoužiteľné. Tento stredák bol do istej miery riešením ktoré výrazne pomohlo týmto zostávam a predošlému exportstredobasu ARO4504 TVM v lakovanom prevedení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist