Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Active speaker design webcast - AES Helsinki 21.8.2013
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po september 02, 2013 08:28:08    Predmet: Odpovedať s citátom

godz napísal:
Práve som dotestoval. Počúvací aparát karta EMU 0202 sluchátkový výstup a sluchátka Technics HT 600 (staré asi tak 15 rokov). Test Chapman a 6 palcový woofer bol v celku v pohode, uhádol som to kompletne. Potom som skúšal aj ďalšie testy dá sa tam navoliť aj iná ukážka hudby a iný menič. So 4 palcom už som mal nejaké chybičky, presnejšie jednu. Potom som to dal na širokopásmový menič a zmenil som hudbu - výsledok 2 chyby. Na záver som skúšal subwoofer, tam som to pri tretej chybe vzdal už sa mi to nechelo počúvať to kolom dokola. Ešte to zajtra vyskúšam aj s bedňou, uvidím ako sa tam prejaví počuteľnosť skreslení. Zaujímavé, PMA vďaka za odkaz.


Dnes jsem se vrátil k "testování vlastního sluchu" Smile , kromě momentálního rozpoložení a únavy z přílišného opakování testovacích ukázek hraje roli použitá technika. Zkoušel jsem jednak na sluchátkách Vivanco SR 750 a pak na Sennheiserech HD 598. Zvukově je to jako noc a den, uzavřená vs. otevřená koncepce. Ale na každých z nich je lépe poznat jiný druh zkreslení. Přikládám svůj výsledek na "full range", test IMD 70Hz/800Hz a na "microspeakeru" 1-tón. Výsledek je červeně.

Ty testy na Klippelově stránce jsou dost zajímavé, jelikož je možné charakter různých zkreslení spojit s tím, co známe "z reálu". Například nepřirozené "zpevnění" basů, často velmi preferované, je jen důsledek zkreslení.

V souvislosti se musím zmínit o tom, že nejvíce zkreslující bedny, jaké jsem v posledních 10 letech slyšel, byly horny AA krmené přes lampy. Přesto se často "líbí" a zvuk bude charakterizovaný jako "dynamický, otevřený, naléhavý, detailní" a mnoho dalších nadšených atributů.
citácia:
Žádná, opravdu žádná klasická dynamická reprosoustava nemůže hornám konkurovat drajvem, expresivitou a dynamickým rozsahem. Pokud uvažujete o finálním řešení, horny nabízí skvělou variantu! Jde o trvalou, hodnotnou investici, která se určitě stane oblíbeným rodinným majetkem.

Ale ve srovnání s čím? Pokud máte dost zkušeností se živou neamplifikovanou hudbou, tak si přineste kvalitní nahrávku takové hudby, poslechněte ze zmíněných beden, zapátrejte v hudební paměti a srovnejte Smile .

Ty testy jsou tady, možná by stálo za to před diskusemi o "zvuku" komponentů, aby si jich každý nejprve pár udělal.

http://www.klippel.de/listeningtest/lt/



microsp.PNG
 Description:
 Filesize:  46.33 KB
 Viewed:  274 Time(s)

microsp.PNG



two_tone.PNG
 Description:
 Filesize:  34.74 KB
 Viewed:  260 Time(s)

two_tone.PNG



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 03, 2013 00:29:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Tuto sa daju stiahnut nahravky a dalsie info, z toho testu... mimochodom vsetko su to 320kbps MP3ky - vsimol si toho niekto?

citácia:
http://www.klippel.de/listeningtest/lt/sounds/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut september 03, 2013 06:59:57    Predmet: Odpovedať s citátom

mp3 je očekávatelné, v těchto testech ničemu nevadí (netestuje se slyšitelnost 18kHz), je to udělané korektně, viz přílohy.


1 AUR 0db lin.PNG
 Description:
 Filesize:  102.79 KB
 Viewed:  227 Time(s)

1 AUR 0db lin.PNG



16 AUR lin_all distortion -24db.PNG
 Description:
 Filesize:  103.81 KB
 Viewed:  275 Time(s)

16 AUR lin_all distortion -24db.PNG



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut september 03, 2013 07:08:36    Predmet: Odpovedať s citátom

miero: aspoň vím, kam jsem se dostal na mez slyšitelnosti THD na 1 tónu ....
Je to nižší zkreslení, než bych čekal, ale podle mě může být výsledek každý den jiný a dost závisí na nastavené hlasitosti při testu (musí se trefit do max. citlivosti ucha) a použitých sluchátkách.



27 AUR lin_all distortion -57db.PNG
 Description:
 Filesize:  103.53 KB
 Viewed:  270 Time(s)

27 AUR lin_all distortion -57db.PNG



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut september 03, 2013 15:45:45    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

V souvislosti se musím zmínit o tom, že nejvíce zkreslující bedny, jaké jsem v posledních 10 letech slyšel, byly horny AA krmené přes lampy. Přesto se často "líbí" a zvuk bude charakterizovaný jako "dynamický, otevřený, naléhavý, detailní" a mnoho dalších nadšených atributů.
citácia:
Žádná, opravdu žádná klasická dynamická reprosoustava nemůže hornám konkurovat drajvem, expresivitou a dynamickým rozsahem. Pokud uvažujete o finálním řešení, horny nabízí skvělou variantu! Jde o trvalou, hodnotnou investici, která se určitě stane oblíbeným rodinným majetkem.

Ale ve srovnání s čím? Pokud máte dost zkušeností se živou neamplifikovanou hudbou, tak si přineste kvalitní nahrávku takové hudby, poslechněte ze zmíněných beden, zapátrejte v hudební paměti a srovnejte Smile .


Problém je, že 99 procent hornových řešení je z hlediska pravdivosti reprodukce nahrávky na stupnici od špatné (AA) až po příšerné (Lowther). Jde to udělat tak, aby to bylo zatraceně dobré. Ostatně sám víš, že i s méně dokonalými součástkami se dá docílit výborný výsledek... jen to umět a vědět jak....

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po september 09, 2013 14:02:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Materiály z Helsinek ke stažení jsou zde:

http://www.audiodesignworkshop.org/adwl_resources.php

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist