Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Klipsch Palladium P-39F (horn loaded midrange and tweeter)
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So september 14, 2013 15:15:44    Predmet: Klipsch Palladium P-39F (horn loaded midrange and tweeter) Odpovedať s citátom

Dovolím si vybrat "neutrální" (s ohledem na možné sympatie či antipatie čs. konstruktérů a posluchačů/zákazníků) repro se středovým a výškovým měničem se zvukovodem. Podle mě by mu nikdo nedával přízviska jako "tlampač" apod., jako se děje u Fostexů či AA.

http://www.stereophile.com/floorloudspeakers/klipsch_palladium_p-39f_loudspeaker


_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa So september 14, 2013 15:21:20, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So september 14, 2013 15:20:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Mým cílem je ukázak na omezení této koncepce reprosoustav. Pokud si přečtete recenzi, najdete postřehy týkající se směrovosti

citácia:
Whether or not this flat on-axis response translates into a neutral tonal balance will depend on the speaker's dispersion. Fig.5 shows how the Klipsch's response on the midrange axis changes to its sides (only the differences in response are shown). The slight flare at the cursor position is actually due to the on-axis suckout at 4.3kHz filling in to the speaker's sides. The contour lines are otherwise evenly spaced in this graph, which is what matters, but close inspection reveals that the speaker is a little more directional than a typical direct-radiating model in the region covered by its horn-loaded drivers. The tweeter also becomes significantly more directional above 13kHz, which will ameliorate the slight boost in its on-axis output in the same region (for those whose hearing extends that high, of course).


Ani trochu ukázkové není chování v časové oblasti, viz



Tato reprosoustava ale rozhodně nemůže být považována za chybně navrženou. Ukazuje jen meze a problémy řešení s měniči se zvukovody, i při pečlivém návrhu. Nic není dokonalé a žádný všelék neexistuje, není jím ani zvukovod.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So september 14, 2013 15:39:20    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Tato reprosoustava ale rozhodně nemůže být považována za chybně navrženou.

A jakpakto, že ne? Na to jste přišel vy?
citácia:
Mým cílem je ukázak na omezení této koncepce reprosoustav.

Abyste mohl něco takového činit, musel byste o tom nejdřív něco vědět. Nelze vám upřít houževnatost, ale měl byste toho IMHO opravdu raději nechat, nechcete-li působit trapně.

BTW, tyhle a další podobný bedny od Klipsche jsou opravdu příšerný.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: So september 14, 2013 16:01:30    Predmet: Odpovedať s citátom

A jakpak to víš ty?

Ty jsi nějakej odborník? S tím, co jsi zatím tady předvedl, jsi jen tlučhuba, který si něco přečetl a "postavil" stavebnici.

Zatím tvé výsledky a naduté chování nic nepodmiňuje.

Trapně působíš ty.

To na tvých stránkách, je měřené jak a kde? Nevím, jestli to ti, co tomu rozumí viděli,ale bulíky si věš na nos jinde.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So september 14, 2013 16:06:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Slíbil jsem si dvě věci - nebudu nikoho urážet a na idioty nebudu reagovat.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: So september 14, 2013 16:27:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Slib si náfuko co chceš.

Koukni na měření (reálné a skutečné) beden (třeba) od Bunty. Toho, když budu podezírat i z 11.září, tak NIKDY ho nebudu podezírat z "podstrčeného" měření.
Koukni na měření opravdu některých (jiných) špičkových beden.

Je to jako by konstruktér a výrobce zesilovače v ceně 15000 Kč uvedl paramertry a výkony zesilovače (třeba) jako Soulution a jeho měření by bylo ještě o řád lepší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So september 14, 2013 16:47:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Už jsem ti psal, že mě tvoje názory absolutně nezajímají.
Na tohle ale musím reagovat - to, co jsem změřil a co je na těch obrázcích, by na těch bednách úplně stejně naměřil i třeba Bunta. Je to surové, prakticky neupravované měření těch beden. A to včetně polární mapy. Víc k tomu nemám. Demonstruješ tu jen svou hloupost.

A propos, chceš si to změřit sám? Máš možnost.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: So september 14, 2013 16:51:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to surové, prakticky neupravované měření těch beden.


Větší klín do hlavy tam nemáš?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So september 14, 2013 16:53:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Změříš si to sám? Nabízím ti prototyp. Jestli ne, tak táhni do hajzlu.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: So september 14, 2013 16:58:50    Predmet: Odpovedať s citátom

nebudu nikoho urážet a na idioty nebudu reagovat.

No stačilo málo,abys povolil.

Máš postavený ty bedny někde,abych si je poslechl? Rád přijedu a nechám se překvapit. Co ty na to?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So september 14, 2013 16:59:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Jako že bych tebou trávil další čas navíc?? Ne, děkuji.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: So september 14, 2013 17:00:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo kecy na webu jo,ale představit něco tak "úžasnýho" v reálu , to raději ne. Co?

Přijedeme tři.

Jeden opravdu dobrej sluchař, kterej fakt slyší. Druhej, kterej bedny v reálu změří a já, kterej to zaštítí tím, že výsledek bude prezentován tak,jak opravdu byl.

Ber, nebo jdi pro příště do hajzlu se svýma kecama ty.


Naposledy upravil boxer dňa So september 14, 2013 17:04:01, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So september 14, 2013 17:03:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Vše potřebné jsem k tomu uvolnil zdarma na webu. Postav si to a dej mi pokoj Rolling Eyes
Výsledky vlastního měření pak můžeš prezentovat do aleluja. Budou stejný jako to, co vidíš. To ti říkám dopředu, abys nebyl zklamanej.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes


Naposledy upravil MaBat dňa So september 14, 2013 17:06:27, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: So september 14, 2013 17:06:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Boxer: jedny MaBat ovo bedny nedávnou hodnotil cough a prý si nezadají s bednama kategorie bw801, ne teda zrovna ta stavebnice

Naposledy upravil rotr dňa So september 14, 2013 17:07:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: So september 14, 2013 17:06:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdarma na webu si to strč víš kam. Papír snese vše.

Jseš jako FFFfff___, kterej měl vždy výborný výsledky zesilovačů, všem dával rady,a když to podle něj postavil někdo jinej a výsledky byly žalostný, tak to svedl na neumětelost stavitele. To známe.

Ukaž svůj vlastní výrobek, tebou dělaný a odzkoušený.

A uvidíme, jakejpak jsi frajer.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fugo
Hifista


Založený: 12 november 2007
Príspevky: 218
Bydlisko: Křenovice

PríspevokZaslal: So september 14, 2013 17:09:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Mabat: to je marná snaha, ten chudák umí jen prudit, stačí se podívat na většinu jeho příspěvků, nereagovat je to nejlepší řešení… Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: So september 14, 2013 17:15:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Rotr.

Pokud považuješ Coughovu prózu na jiný bedny (viz níže, aby tos nemusel hledat, za "směroplatné", tak já ne. Navíc tam jsou porovnávány BW Matrix, což je trochu jiný level.

--------------------------
Bohužel poslech proběhl již v pozdějších večerních hodinách po nějakých x hodinách v autě a dvou dalších hifinávštěvách v ten samý den, takže to není z mojí strany nějaký důkladný poslechový test, spíše lehce instantní imprese.

Tady byl poslech zcela ovlivněn umístěním beden v krásném novém domu se standardní moderní výškou stropu v hezkému moderním zařízení obýváku bez akustických úprav, včetně krbu, jídelny a kuchyně spojené s obývákem. Vzlhedem k těmto omezením daným i velkou vzdáleností beden od sebe, jsem aspoň požádal o natočení beden.

Opravdu je zcela zásadní pro poslechový dojem velikost a zatlumení poslechové místnosti – a to do té míry, že může zcela ovlivnit celkový dojem – a je to trochu na posluchači aby si to začal v hlavě oddělovat, co je co ...

Těším se, že někdy bude možné si někde v správně zatlumené místnosti poslechnout tyto bedny – a bylo by učitě zajímavé srovnání s „industry standardy“ v lepším hifi (JBL 250tky, BW Matrix 801 apod) Myslím, že tyto bedny mají určitě potenciál hrát lépe než tento „industry standard“. , resp. záleží na tom jestli bude potenciálním zájemcům vadit nebo nevadit „trychtýř“ a směrovost beden, ale to nechám na nich. Já jsem s tím v daných podmínkách orientačního poslechu problém neměl, spíše naopak, co co jsem slyšel, bylo opravdu velmi dobré a vzdálené typickému zvuku horen, tak jak jej známe z výstav (blbě navrhnuté horny a ještě blbější flaškové zesilovače k tomu).

Když si vezmu jaké jsou náklady na stavbu těchto beden, myslím, že tento projekt určitě zasluhuje pozornost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So september 14, 2013 17:18:10    Predmet: Odpovedať s citátom

fugo: Pokud někdo naznačuje, že "podstrkuji" nějaká měření, bohužel se musím ohradit.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So september 14, 2013 18:54:29    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

citácia:
Whether or not this flat on-axis response translates into a neutral tonal balance will depend on the speaker's dispersion. Fig.5 shows how the Klipsch's response on the midrange axis changes to its sides (only the differences in response are shown). The slight flare at the cursor position is actually due to the on-axis suckout at 4.3kHz filling in to the speaker's sides. The contour lines are otherwise evenly spaced in this graph, which is what matters, but close inspection reveals that the speaker is a little more directional than a typical direct-radiating model in the region covered by its horn-loaded drivers. The tweeter also becomes significantly more directional above 13kHz, which will ameliorate the slight boost in its on-axis output in the same region (for those whose hearing extends that high, of course).


Bohužel to, o čem Atkinson v první větě mluví, není z Fig.5 prakticky vůbec vidět, jelikož ty grafy neustále normalizuje v ose. Nevím, proč to dělá, snad ze setrvačnosti. Bez normalizace by to nemusel složitě doplňovat komentáři jako "The slight flare at the cursor position is actually due to the on-axis suckout at 4.3kHz filling in to the speaker's sides" - to by z toho bylo okamžitě vidět, spolu s možností aspoň jakéhosi vizuálního odhadu výkonového spektra. Takhle z toho moc vidět není, navíc i při čistě relativním měření, resp. prezentaci polár hodně záleží, jak se podaří trefit osu rotace - může to být víc nebo méně zkreslené. Zkrátka není úplně snadné, udělat to tak, aby to mělo dostatečnou vypovídací hodnotu.

Jinak, netuším, v čem by měla ta citace poukazovat na jakákoliv omezení, plynoucí z použití zvukovodů (v tomto případě tedy navíc dost blbě realizovaných).

Věty jako "..Ukazuje jen meze a problémy řešení s měniči se zvukovody, i při pečlivém návrhu. Nic není dokonalé a žádný všelék neexistuje, není jím ani zvukovod." jsou jen obecný nicneříkající fráze, kterých každý vymyslí za korunu kornout, a to o čemkoliv. Souvislost ze zbytkem není ani trochu zřejmá - k čemu se to má jako vztahovat, co se tím myslí? Dokážete aspoň něco uvést ve věcných, konkrétních pojmech?

Vybrat si jednu konkrétní reprobednu, na ní cosi, navíc takto zmateně, ukazovat a snažit se to zobecnit jako "limity koncepce", je stejný, jako bych vzal první FFFfff___ův zesilovač a k tomu napsal, že ukazuje jen meze a problémy řešení s tranzistory... Nevím, kolik lidí by to sežralo, nebo bralo vůbec vážně. Docela by mě zajímalo, podle jakého klíče jste přišel na "neutralitu" toho Klipsche.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 05:41:08    Predmet: Re: Klipsch Palladium P-39F (horn loaded midrange and tweete Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Dovolím si vybrat "neutrální" (s ohledem na možné sympatie či antipatie čs. konstruktérů a posluchačů/zákazníků) repro se středovým a výškovým měničem se zvukovodem. Podle mě by mu nikdo nedával přízviska jako "tlampač" apod., jako se děje u Fostexů či AA.

http://www.stereophile.com/floorloudspeakers/klipsch_palladium_p-39f_loudspeaker



Vrátím se k věci:

já jsem tyhle bedny slyšel osobně u jednoho majitele na sev. Morave.

Předně - z blízka jde o celkem hodně velkou bednu:-) Zdroj tvořil Teac Esoteric DV60a zesilovač byl nějaký Rotel, typ už nevím, neb Rotel mě nezajímá.
Co mě zajímalo, byl zvuk. Přistupoval jsem k poslechu celkem skepticky, protože jsem měl v hlavě zvuk právě Fostexů, které jsem parktát slyšel a vůbec se mi nelíbily.
Bohužel, i zde to bylo velké zklamání. Já mám rád spojitý zvuk, tedy ne, že poslocuhám 2 nebo 3 oddělená pásmy. tady jsem poslouchla oddělené výšky a zbytek bedny. Nepřirozené zabarvení na výškách a středech ve výsledku - byť na prvníxch pár taktech zajímavé-působilo, že jsem od dalšího poslechu upustil. Tohle nebyla bedna pro mě. Abyh jen nekritizoval, basová oblast je velmi dobrá, hluboký a celkem dobře čitelný bas. Avšak zbytek pásma je zabarevný a mnohdy velmi nepřitozený. Když jsem se dověděl cenu, málem jsem šel do kolen.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 06:32:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdeny, děkuji za konkrétní zkušenost se zmíněnou reprosoustavou. Basovou část tvoří klasické přímovyzařující měniče. S pocitem odtržení zbytku pásma (nebo "výšek") podle mě zcela koresponduje časově nespojitá skoková odezva. Zabarvení zbytku pásma odpovídá zkušenosti jakou jsem zatím měl s jakoukoliv reprosoustavou podobné koncepce. Doufal jsem, že u této by mohlo být dostatečně redukované, ale evidentně i zde je jasně slyšet.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 06:57:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Na LinkwitzLab visi tento obrazok popisujuci oblasti odozvy na skok dolezite pre rozpoznanie smeru a velkosti zdroja.


Zdroj: http://www.linkwitzlab.com/frontiers.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 09:49:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud někoho zajímá víc, Linkwitz převzal obrázek odtud:

http://www.linkwitzlab.com/Attributes_Of_Linear_Phase_Loudspeakers.pdf

což je práce typu "rešerše" a výtah/shrnutí pramenů k dané problematice.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 16:12:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Boxer: za směrodatný beru to, co poslouchám doma. Shodný názor od člověka, kterého jsem nikdy neviděl a z druhé strany republiky mi to jenom potvrdil
Pokud bys ale opravdu chtěl vědět jak hrajou MaBatovo bedny, tak zatím jsou po republice 4 exempláře -Teplice, Plzeň, Brno a možnost tedy je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 16:31:14    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA:
Pavle, jestli ti ty zvukovody tak leží v hlavě, tak sedni do auta a přijeď si to poslechnout. Nabízím to už potřetí (bez odpovědi). Wink
Boxerovi to nabízet nebudu. Na arogantní blby. který umějí jenom prudit nejsem zvědavej. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 16:48:45    Predmet: Odpovedať s citátom

A není lepší si prostě jen projít článek ve stereophile a pak tu s tím (nesmyslně) tapetovat ve víře, že působím učeně a že vím, o čem to je?
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 17:42:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl

Díky za nepozvání. Ani bych nejel. Pokud je autorem nafoukanej blb, kterej neumí předvést svůj výdoblitek na odzkoušeným aparátě v odpovídající místnosti komukoliv, kdo by zatoužil si tu skvěle měřící budku byť jen poslechnout, neřkuli jako stavebnici pořídit, tak ať si ty svý chvalozpěvy strčí víš kam.

Jak už jsem podotkl, měření se dá vycucat jakýkoliv.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 17:48:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Problém je v tom, že nejspíš není co změřit a poslechnout.
Marcel je doma nemá a nikomu to nevnucuje.
Projekt RpM vzniknul na Audiowebu jako NEPLECENÁ služba pro pár šílenců, co chtějí mít v obýváku 2 lednice. Smile
To, že nevěříš, že to měří dobře je tvůj problém.
Já tomu 100% věřím, přtože ty bedny už nějakou dobu poslouchám a neměnil bych...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 17:49:03    Predmet: Odpovedať s citátom

To je až neskutečný, kolik emocí se dá vzbudit pár trychtýřema Laughing Hifisti, hifisti...

- Basstle, on teď mluví o něčem jiném (o té stavebnici v podpisu), ale to neřeš, nemá to význam. Má mě za lháře, já jeho za debila. Není víc potřeba něco řešit.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes


Naposledy upravil MaBat dňa Ne september 15, 2013 17:50:58, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 17:50:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Off topic !
Má toto fórum nějakého moderátora, nebo je dovoleno cokoliv ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 1 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist