Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hradiště 2013
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 23:02:16    Predmet: Odpovedať s citátom

V takto "upravenej - doplnenej miestnosti" je to podstatne lepšie ako prvý raz bez úpravy. Zabudol som dodať že strop je z drevených hranolov a podlaha plávajúca z palubovky. Samozrejme rozmery miestnosti a ich opakovanie módov nie je vôbec optimálne. Na druhej strane takýto priestor je ojedinelýWink

Z tohto pohľadu bol lepší Brnenský podzim. Bolo to pohodlné pre viac ľudí ale na druhej strane ich bolo problém udržať v pokoji pri testovaní. Nie je to však porovnateľné s reálnym posluchom v miestnosti v ani jednom spomenutom prípade. Pri prechode do miestnosti si môžem domyslieť obohatenie a rozváženie basovej zložky. Ale to je zrejmé.

Nová reprobedňa sa však počúvala v záhrade, aj keď mono, pri nižšej teplote než je obvyklé a s ruchmi pokiaľ bolo svetlo. Mne to však spravilo veľkú radosť, bolo to výborné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2013 23:05:59    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
mono


... takže na hlubší hodnocení bude potřeba počkat. Jak dopadlo měření, to Veliký zveřejní?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St september 18, 2013 07:14:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Stereo bol problém po logistickej stránke. Až by si to chcel niekto vypočuť, nech sa mi ozve.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St september 18, 2013 07:17:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Hoci s tym nerobili tajnosti, tak si myslim ze nie. Bobo s tymito vysledkami bude mat kopec prace. Bolo to pracovne meranie jednotlivych menicov v ozvucnici. Jeden krok pri navrhu reprosustavy. Spodne dve pasma su v podstate zakazkove menice a paskovy vyskac drahy special. Vsetky 4 menice merali bez poznatelnych anomalii, takze super.

Vo volnom priestore aj "mono" reprodukcia alebo presnejsie jedno kanalova, dokaze poskytnut citatelny obraz o charaktere a farbe reprosutavy. A kedze sme sa mohli hrat s elektronickou vyhybkou, tak to plati aj o jednotlivych menicoch.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St september 18, 2013 08:15:57    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Když tady čtu ty ohlasy, nemůžu se zbavit dojmu, kterej jde asi nejlíp nazvat jako " nadšenej amatérizmus "...je to totiž pouhá změť subjektívních dojmů a kromě konstatování, že guláš se povedl zde není prakticky jediný koherentní názor, nic co by svědčilo o tom, že se něco konalo systematicky s maximálmě možným vyloučením subjektivity...jinak řečeno, vše je furt stejný, předvádění rajčích pírek....


Sam dobre vies ako je to narocne az nemozne realizovat aspon trochu "objektivny" test pri viac ak 15 clennej skupine na jednom mieste. Pritom pri zosilnovacoch urovne ako sa tu vyskytyju, su tie rozdiely v rovnakej vykonovej kategorii minimalne a medzi kategoriami su neurazajuce. Pre mna nie je za cim sa hnat ale si to len uzivat pocitovo do pohody.
U reprobedni je to pre mna o charaktere zvuku a skreslenie je az v druhom kroku. Preto aj uprednostnujem "velke plno rozsahove" reproboxi ala chladnicky. Sturat sa v malych dvojpasmovkach je pre mna ako s tym klacikem za stodolou.

Velke bedne nik uz neprevaza, ten cas nadsenia Brnenskych podzimov vyprchal. Je to narocna disciplina, najme ked aj v tom case sa nasli netolerantne kriticke hlasy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St september 18, 2013 11:15:42    Predmet: Odpovedať s citátom

babaudio napísal:
Najlepší zvuk, nebol na Hradišti, ale u Tomaša v "dome postavenom okolo reprobedne" Very Happy
Tak reálny zvuk som ešte nepočul, gratulujem Cofeemu a Tomašovi !

- Nechte si od Macury vysvětlit, jaké jsou meze a problémy při řešení s měniči se zvukovody, a to i při pečlivém návrhu.

Mimochodem také bych si to rád někdy poslechl.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: So september 21, 2013 22:05:22    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
babaudio napísal:
Najlepší zvuk, nebol na Hradišti, ale u Tomaša v "dome postavenom okolo reprobedne" Very Happy
Tak reálny zvuk som ešte nepočul, gratulujem Cofeemu a Tomašovi !

- Nechte si od Macury vysvětlit, jaké jsou meze a problémy při řešení s měniči se zvukovody, a to i při pečlivém návrhu.

Mimochodem také bych si to rád někdy poslechl.


Laughing Laughing Laughing

Vis komu mas napsat, myslim ze Te nikdo nevyhodi Wink.
Pokud by ses domluvil, dej vedet, treba bych taky vyrazil po case zase na vychod, budu tam mit kousek vedle stejne jeste praci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne september 22, 2013 07:37:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Onedlho 19.-20.10.2013 v BA bude vystava HE a po nej tradicny Ivov zlet. Mohli by ste si to spojit aby som vas aspon raz zacas stretol.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Po september 23, 2013 09:56:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Mimochodem, trochu mě mrzí, že jste neprojevili malinko větší zájem o toho mýho velkýho ptáka, co jsem tu nabízel !
Laughing
Fakt jsem doufal, že se toho vycpanýho tetřeva zbavím.Trochu mi překáží v kůlně...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po september 23, 2013 11:27:31    Predmet: Odpovedať s citátom

My sme tam mali iných vtákov, napr. havrana Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po september 23, 2013 12:26:23    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Mimochodem, trochu mě mrzí, že jste neprojevili malinko větší zájem o toho mýho velkýho ptáka, co jsem tu nabízel !
Laughing
Fakt jsem doufal, že se toho vycpanýho tetřeva zbavím.Trochu mi překáží v kůlně...

Skús zorganizovať nejaký slepý test preampov a káblov, kde sú jasne počuť rozdiely. Uvidíš,že sa ti ten tvoj veľký vták ešte bude hodiť. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Po september 23, 2013 13:44:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Neni to tak vtipný, jak vám to pane Bunto určitě připadá...

Když jsem ten poslechovej test nabízel notorickejm pochybovačům, ze zdejšího fóra, některý z nich ztratili odvahu, nebo neměli čas.Jiný ani neuznali za vhodný mi odpovědět.
Nebo mě s tím třeba poslat do prdele.

Takže co s tím ?

Mám se ještě podbízet zdejším žvanilům ?...Kašlu na ně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po september 23, 2013 15:21:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale však ja mám rovnakú skúsenosť. Preto som navrhoval ten test a dať ho "víťazovi" ako cenu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St september 25, 2013 07:48:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďalšie meniče
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St september 25, 2013 08:31:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Úroveň máš nejakú nízku, prečo Ti to v Holme nemeria okolo 0 dB? A ešte jedna vec, všetky meniče máš "normalizované " na rovnakej úrovni cca -25 dB. Obávam sa, že takto je to meranie nepoužiteľné. Osové charakteristiky sú vcelku slušné, ale chcelo by to aj nejaké iné merania. A ešte jedna otázka, máš pri meraní použitú aj korekciu mikrofónu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St september 25, 2013 09:02:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Meral som podľa návodu
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=183517#p183517
Zatiaľ sa hrám s osovými meraniami, ale už mám hotovú aj veľkú rotanu.
Kalibráciu som si urobil doma podľa meraní výrobcu. Poslal mi pdfko, máš ho v SS k nahliadnutiu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St september 25, 2013 10:52:50    Predmet: Odpovedať s citátom

No asi to nebude všetko kóšer. Tie úrovne nemôžu byť pre všetky meniče tak strašne zhodné. Pozriem sa do Holmu a poviem Ti kde asi robíš chybu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne september 29, 2013 20:23:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Chtěl bych jmd poděkovat za organizování této zajímavé a pohodové akce, jsem rád, že jsem se mohl s vámi všemi opět osobně potkat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne september 29, 2013 20:49:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj mne to spravilo dobre na dušiWink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist