Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

HIGH END Slovakia 2013 klope na dvere..
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
High End
Nádejný hifista


Založený: 29 apríl 2008
Príspevky: 57

PríspevokZaslal: Po október 07, 2013 07:41:45    Predmet: HIGH END Slovakia 2013 klope na dvere.. Odpovedať s citátom

Pekny den vsetkym. HES 2013 uz klope na dvere.
19. - 20.10.2013 vo dvoch hoteloch Crowne Plaza Bratislava a Austria Trend Hotel Bratislava.
A co Vas okrem hifi neminie?

TESLA muzeum, Hifi BURZA a tohtorocna novinka: Prednasky a Workshopy.
Viacej info na stranke http://www.highendslovakia.sk/stranka/255-Vystava-HIGH-END-Slovakia-2013

_________________
AVDK Team
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Po október 07, 2013 08:29:05    Predmet: Odpovedať s citátom

"Zažijete čo ste ešte nezažili!" Hypnotized ?
Tak to pridem aj srodinou. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
emčo
Hifi obsluha


Založený: 12 február 2013
Príspevky: 23
Bydlisko: BN

PríspevokZaslal: So október 19, 2013 20:41:54    Predmet: Odpovedať s citátom

tak bolo čo počúvat..
ZU Audio tie ma zaujali pekné vyvažené stredy ako aj čisté výsky len basovo pre mna slabšie..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 20, 2013 10:43:07    Predmet: Odpovedať s citátom

ZU Audio neznelo zle, hlavne sa mi páčili akustickejšie nahrávky, ale chýbal mi tam priestor. Stále som mal pocit že sa zvuk drží reprákov a nepohne od nich sa ani za ten svet. Možno to bolo miestnosťou, neviem. Ale tento problém som pociťoval pri viacerých vystavovateloch. Takže to asi bude tými cimrami.
Mne osobne, tak isto ako pred rokom, asi najviac sedel GamuT. Tentoraz síce v komornejšom prostredí, ale o to to bolo príjemnejšie posedenie. Tak isto som mal dobrý pocit z toho pána čo ich predvádzal.
Na druhé miesto by som dal tie bedne čo púšťali v Platane. Na môj vkus zase trochu nahlas, ale tie bluesové veci čo tam dával ten chlapík, tak to bola mňamka. Trochu som mal problém postrehnúť nejaký rozdiel vo zvuku pri výmene sieťového kábla, ale je dosť možné že v komornejšom prostredí by som si nejakú zmenu asi všimol. Možno. A možno som iba hluchý. Smile
Zbytok nejdem rozoberať, buď mi to pripadalo nezáživné, alebo uvrešťané (napr Bis Audio), alebo prebasované.
Podla toho čo som počul, tak by som asi ešte dal šancu Cabasse, len tam v tom prostredí to bolo prebasované a ešte ma zaujal Gustav III (alebo ako sa tá krpatá bednička volá).
No a páčilo sa mi 3D premietanie v BisAudiu - neviete o aký film (potápajúca sa loď) išlo?
Z burzy mám zopár zaujímavých nosičov, takže môžem konštatovať spokojnosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
emčo
Hifi obsluha


Založený: 12 február 2013
Príspevky: 23
Bydlisko: BN

PríspevokZaslal: Ne október 20, 2013 11:07:00    Predmet: Odpovedať s citátom

To 3D bolo tiež super hned sa človek vedel do toho filmu vžit...darmo velka obrazovka a super zvuk vás hned dostane
mám ten film doma v 3D volá sa pi a jeho život.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne október 20, 2013 17:36:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne sa najviac páčil zvuk v stánku Enigma, kde hrali Focaly s elektronikou T+A a u Hanzel audio repro Elipson s elektronikou Accustic Arts.


Platan audio predviedol pohodový zvuk aparatúry na ktorej sa dal počúvať aj Elvis.


Potešil koncert Matúša Jakabčica a Ľudmily Štefánikovej v exozícii BaSys SK, aj keď som jedným okom sledoval vedľa "bežiaci" Avatar Smile


Zaujímavý pre mňa bol aj televízor s možnosťou sledovať dva rôzne programy na jednej obrazovke. Stačí si len správne prepnúť okuliare.


Prekvapil ma zvuk BisAudia v sále Prague. Vôbec to nehralo basy.....


V expozícii Tesla múzea mi vylúdilo úsmev malé rádio Finále. Dostal som ho ako darček keď som mal asi 7 rokov a pokúšal sa na ňom naladiť rádio Slobodná Európa. Prd som vedel o tom čo vysielajú, ale aj tak som ich počúval Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne október 20, 2013 18:42:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Súhlasím s bubuxinom, že dobrý zvuk mala len Grand Utopia od Focalu . Tie Elipsony v expozícii Hanzel audio mi zneli dosť zastreto, možno to bolo aj nahrávkou, ktorá bola zo 60. rokov. A slušne zneli aj sústavy v expozícii Platanu v "analog performance". Podľa bombastických recenzií som očakával od Grimm audio podstatne viac. Niektoré prezentácie možno doplatili na zlú akustiku, ale väčšinou to nebola akustika čo znižovalo moje hodnotenie týchto sústav (vrátane Grimm audio).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne október 20, 2013 19:09:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen upřesnění.

Nejsou to Grande Utopia,ale "levné" Stella Utopia.

Grande vypadají takto.


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kuko61
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2010
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne október 20, 2013 19:10:57    Predmet: Odpovedať s citátom

ZU audio vynikajuce vokaly a akusticka hudba, Pink Floyd z LP ma nepresvedčil, chybala tomu väčšia dynamika a zvuk bol bez priestoru.
U mňa jednoznačne top posluch boli Focaly v Enigma Audio. Bolo jedno, či hrali tichšie pasáže, alebo hlasnejšie, zvuk bol vyvážený, ale zato dynamický a ani vyššia hlasitosť sa na jeho kvalite negatívne neprejavila. Už dávno som nepočul tak vynikajúci zvuk.
Oproti tomu vyššie spomínané Legacy Aeris v Platane - stredy a výšky vynikajúce, ale uhuhňané vyššie basy, stále mi na nich niečo vadilo a to som tam bol dosť dlho a počul skladby roznych štýlov.
Ešte sa mi páčil zvuk Starkov, všetky tri repro hrali veľmi pekne, zaujal Sonus Faber, Grimm LS-1, Cabasse, príjemne hrali Elipsony v Hanzel audio.
Od GamuT mali zapojené najmenšie (myslim ze Phi3) - vynikajúce regalovky s dynamickým plným zvukom s dostatkom basov.
Ostatné repro ma až tak nezaujali, súhlasím s J, že u veľa zostáv bolo prebasované a nízke tóny sa zlievali.
A ešte som zabudol na pre mňa veľmi príjemny posluch - nenápadne umiestnené Elacy na chodbe pri recepcii - neviem, aký model to bol. Hral tam akustický jazz. Zvuk bol vyrovnaný, s príjemnymi zamatovými basmi aj pri tichššom posluchu, veľmi pekné stredy a nevtieravé výšky - naozaj veľmi pekná zostava, hneď som si začal predstavovať poobedný relax v kresle pred týmito repro Smile

Ale na hifi výstavu som sa po rokoch vybral hlavne koli sluchadlam. Mal som možnosť vypočuť si skoro všetky sluchadla, nad ktorými by som mohol v budúcnosti uvažovať pri update (chýbali AT, Ultrasone, Grado, Stax, k Fostexom T50RP nemali kabel Cool ).
Jeden problém bol, že sa nedali porovnať na jednom mieste a s rovnakou hudbou. A druhý bol v tom, že až na jednu výnimku boli slúchadlá vystavované v miestnosti s veľkými reprosústavami, takže bolo treba počkať, kým z nich prestane hrať hudba, ale nie vždy sa to podarilo.
Čo sa týka utvorenia si názoru, aké slúchadlá by sa mi páčili, mi najviac dalo porovnanie Audeze LCD-2, LCD-3 a Senn HD800 v Platane. Ako jediný mali stolík so slúchadlami na chodbe, takže sa dala hudba vychutnať bez rušenia okolitej hlasnej hudby. Po tomto porovnaní som si istý, že HD800 pre mňa nie sú tie pravé slúchadlá. Pri klasike (ktorú nepočúvam) hrali vynikajúco, ale pri CD Briana Bromberga Jaco hrali pre mna sucho a nezáživne. Napríklad skladbu Continuum mám napočúvanú nespočetne krát, či už na CD od Jaca, Briana Bromberga, alebo z koncertov Marcusa Millera, z videa ale veľa krát aj naživo. Hlboké a zamatové basy, ktoré v tejto skladbe sú, sa proste na HD800 nekonali. Chýbal drive, prednes bol príliš neutrálny. Naproti tomu Audeze zahrali či už toto CD, alebo aj klasickú hudbu excelentne. Plné basy, vynikajúce stredy a výšky. LCD-3 hrali lepšie, zvuk bol detailnejší s väčším priestorom. Otázka je, či stoja za dvojnásobnú cenu. To by chcelo detailnejšie a dlhšie porovnanie.
Ďalšie slúchadlá, ktoré sa mi páčili a vyhovovali mojej zvukovej predstave boli Hifimany HE400 a HE500 v Ketose. Len škoda, že do nich nešla koli porovnaniu rovnaká hudba a bolo treba na nerušený posluch čakať, kým prestanú šušťať vedla "hrajúce" Sonosy Wink Do HE-500 a HE-6 rovnaká hudba išla, ale keď bola na HE-500 hlasitosť tak akurát, HE-6 nebolo skoro vôbec počuť. Pridať zvuk som sa neodvážil, nakoľko by spolupočúvajúci s HE-500 asi ohluchol Laughing
Každopádne, keby som uvažoval nad kúpou slúchadiel vo vyššej triede, do finále by sa asi dostali Audeze a Hifimany.
Beyery T1 a T5p boli na mňa tiež príliš neutrálne, aj keď kompletný obraz o zvuku som si nemohol urobiť, keďže okolitá hudba bola príliš hlasitá. Ten istý problém bol aj vo Floydcome pri AKG K702 a K712 - aj keď boli na opačnom konci veľkej miestnosti ako stlpove repro, tie hrali tak nahlas, že dosť rušili posluch.

Ja som bol s výstavou spokojný, bola rozsiehlejšia, ako som pôvodne predpokladal a strávil som tam cez 4 hodiny. Utvrdil som sa, že s velkými repro ktoré mám môžem byť spokojný a keby som ich chcel meniť za niečo, čo sa mi naozaj oveľa viac zvukovo páčilo, musel by som predať byt Very Happy Takže v budúcnosti možno maximálne pribudne kvalitný zosilovač. Ale skôr to vidím na upgrade slúchadiel, sluchatkoveho zosilovača, transportu atď.
Škoda že som nefotil, aby som si mohol oživiť zážitky, možno o rok Smile
A o rok by mohli organizátori a vystavovatelia vytvoriť lepšie podmienky na posluch slúchadiel.
Keď už nie samostatnú sálu, tak aspoň stolík na chdobe - vždy lepšie ako byť rušený veľkými reprosústavami.

_________________
Infinity Kappa 8.2i
iPod 5.5G iMod, Fiio E17 -> IEM LZ-A2, LZ-A4
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL -> Elemental Watson -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, AKG K545, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne október 20, 2013 19:46:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Najvacsie pozitivum tohtorocneho piatkoveho poobedia a VIP vecera v BA bolo, ze som sa osobne zoznamil s Tonym, s lubosom sme si u neho vypoculi jeho NAIM system. Nasledne sme sa presunuli na vystavu. Bolo prijemne po dlhsej dobe vidiet Hoppa spolu s Palipolom, chvilu pokecat. Boli sme uz celkom hladni, takze padli vhod pagaciky (sem tam pripalene), ktori nesoferovali, dali si aj pohar vinka, fajn bol pokec o akustike u predajcu GIK. Pri odchode som si este podal ruku s lachimom od "susedov".

Zvukovo ma zaujalo len Grimm dobrou dynamikou a citatelnostou basov. Ked som si dal ale pustit svoju donesenu nahravku Vivaldiho 4 rocnych obdovi od Janine Jansen, husle boli nepocuvatelne. To slo zial uplne mimo.

Inde ma nezaujalo nic, bud enormne nabasovane bez detailu, alebo bez priestoru, pripadne tak nahlas, ze bolo lepsie po piatich sekundach sa zodvihnut a odist. Neviem, ako to vyzeralo v sobotu a v nedelu, ale ja som bol v VIP sklamany. V roku 2010 som piatkovy vecer absolvoval tiez a odchadzal som z tade s par aparaturami, ktore ma naozaj oslovili. Tento rok uplne opacny dojem, strasne vela ludi (nechapem, komu vsetkemu sa VIP listky rozdavaju), ale bola to skor spolocenska akcia, ako moznost si nieco (samozrejme v ramci moznosti vystavy) vypocut. Na krku som mal zaveseny fotak, ale nebola akosi chut vobec cosi fotit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Ne október 20, 2013 19:49:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne sa páčili Focali v stánku Enigma, hralo to fajne, len som si nemohol pustiť vlastné CD lebo púšťali hudbu cez sieťový prehrávač T+A Smile V každom prípade som si tam prišiel na svoje a počul som aj Hotel California Smile U Hanzel audio to hralo tiež parádne, spomínané repro Elipson. Tu som sa cítil príjemne bol som tam v sobotu ku koncu výstavy, čiže menej ľudí a popúšťal som si tam najviac svojej hudby. Prehrávač od Accustic Arts mi neprehral moje originálne hybridné SACD Čaikovskeho 1812 Smile Chlapík zrejme od Accustic Arts mi tvrdil že tam je naj. mechanika Philips. Páčilo sa mi v stánku Cannor-u, ale slovenské repro Stark Gustav ma nepresvedčili a hlavne keď som sa dozvedel ich cenu. (7000€). Páčilo sa mi Tesla múzeum Smile Zaujali ma aj projektory epson Smile celkovo sa mi výstava páčila a bolo na čo pozerať. Chýbala mi tu samostatná miestnosť na slúchadlá kde by mohol každý vystavovateľ nerušene
prezentovať svoje modely.

Inak Grimm audio ma dosť sklamali, kedže boli vcelku kladné ohlasy na pražskej výstave na ne Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ne október 20, 2013 19:58:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Vie niekto, kto robil tú spomínanú Tesla výstavku? Ostblokáci? Nejaký konkrétny zberateľ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne október 20, 2013 21:01:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Teslacku vystavku robi jeden fanusik a nadsenec Tesly tusim tu z BA...bol aj minuly rok.

Ja som mal cas pozriet iba prezentacie v Plazze a pre mna jednotkou bola tiez Enigma...aj ked boxy za 72.000,- € + T+A CD player za 9.000,- € + T+A zosilnovac za 11.000,- € + kable atd. za XY by spolu asi nemali hrat zle...ale ked som tam nechal pustit Queensryche "Jet city woman", tak basy sa stratili...ale v nedelu po 18.00 hod. som tam bol asi hodinu a Eugen Cicero znel vyborne. Grimm audio sa mne osobne pacil, aj ked zase jeden spolusediaci dal pustit Danzig nejake US vydanie - a basy boli tiez fuc...ja som tam este potom prisiel s Fight "Into the pit" a dopadlo to rovnako. Rolling Eyes

Z celej vystavy ale mam velmi dobry pocit, pretoze som si znova potvrdil - ze pre moje usi a pre moju hudbu mi maximalne vyhovuje to, co mam doma a dokazem si v mojej "posluchovke" prehrat aj klasiku aj rock aj jazz aj funky aj metal a vsetko znie vyborne...zatial co na zostavach a aparatoch 10 - 50 x drahsich by som mozno az polovicu mojich oblubenych CD nedokazal vobec pocuvat ! Razz


Naposledy upravil vlado.ba dňa Po október 21, 2013 07:57:18, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Ne október 20, 2013 22:28:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:

...ma nezaujalo nic, bud enormne nabasovane bez detailu, alebo bez priestoru, pripadne tak nahlas, ze bolo lepsie po piatich sekundach sa zodvihnut a odist.


Takto som výstavu vnímal aj ja. Odišiel som s pocitom že som rád že mám doma to čo mám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po október 21, 2013 00:37:53    Predmet: Odpovedať s citátom

A proto tam přeci chodíme, ne? Smile
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po október 21, 2013 07:53:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
.....Neviem, ako to vyzeralo v sobotu a v nedelu, ale ja som bol v VIP sklamany. V roku 2010 som piatkovy vecer absolvoval tiez a odchadzal som z tade s par aparaturami, ktore ma naozaj oslovili. Tento rok uplne opacny dojem, strasne vela ludi (nechapem, komu vsetkemu sa VIP listky rozdavaju), ale bola to skor spolocenska akcia, ako moznost si nieco (samozrejme v ramci moznosti vystavy) vypocut.......

Všimol si si (ja som bol na to upozornený) koľko tam bolo žien na love? Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Po október 21, 2013 08:54:03    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 napísal:
Odar napísal:

...ma nezaujalo nic, bud enormne nabasovane bez detailu, alebo bez priestoru, pripadne tak nahlas, ze bolo lepsie po piatich sekundach sa zodvihnut a odist.


Takto som výstavu vnímal aj ja. Odišiel som s pocitom že som rád že mám doma to čo mám.

Frantrax napísal:
A proto tam přeci chodíme, ne? Smile

To neviem prečo tam chodia iní, ale ja som tam preto nebol. Smile
Nedalo mi (keď som bol v BA) nezastaviť sa aj s kamarátom (hi-fi podobne postihnutým ako ja) na predajni v Niseli a V Hanzel audio.
V Niseli nas privítala a ponúkla občerstvením tradične milá majiteľka. Myslím že niseláci urobili dobre, keď sa rozhodli nezúčastniť sa na výstave.
Stretol som u nich známeho ktorý počúval Revely ktoré krmil výborný lampáč a CDP AYON. Mňa zaujímali skôr Niselom vychválené repráky Contrast Audio z Ukrajiny. Vravel že ich pred chvíľou počúval . Tak sme ich k Tandemu Ayon pripli znovu. Konkrétne Stĺpové Black Moon. Reproduktory akoby klamali telom, akoby hrali oveľa večšie a dospelejšie búdky. Po vynikajúcich Reveloch to nemali vôbec ľahké. Chýbala im oproti nim ľahkosť a vzdušnosť s akou sa predvádzali Revely. Na výškach boli zastreté, trochu pod dekou, Mali plnší objemnejší bas, trochu rozmazaný.Známy ktorého som tam stretol to tiež konštatoval. Neviem možno to bolo reprokabelážou Atom Zef ktorá im asi nesadla. Možno s nejakými striebornými napr Crystal cable by im to hralo na výškach lepšie. Lampáč Ayon by podľa mňa striebro určite uvítal. Keď sa ma pýtala majiteľka ako sa mi to páči a povedal som jej to tak vravela že aj to je názor, že všetci čo Contrasty počuli ich chválili. Regálovky Z Ukrajiny som si nepúšťal u tých to bude na spodku zrejme iné.
V Hanzel audiu ma privítal veľmi ochotný a úslužný predavač, ktorý mňa aj kamaráta obdaroval kalkulačkou, ktorá sa dá pripojiť k notebooku a používať aj ako externá numlocková klávesnica. Nadšene nám tam púšťal nové pidibúdky od Cambridge Audio za 199€ Bohužiaľ v rohu miestnosti s otrasnou akustikou. Búdky v tom prostredí hrali nečakane fajn. Predavač nás pri rozlúčke ponúkol domácim koláčom. Pekné od Hanzela. Týmto Milana pozdravujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po október 21, 2013 08:55:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Enigma mala dobre nastavene Focal Utopia. Do tejto miestnosti som sa este aj po treti krat rad vratil. Elektromagnet basoveho reproduktoru nastaveny do strednej polohy vykonu.

Grimm LS-1 ma zaujali cistym designom a aj zvukom. Kazatel prezentoval v tomto case len svoje a potom sa to v malej miestnosti zaplnilo do posledneho fleku. Aj som to skusal druhy treti krat zial ale bolo tam stale plno. Uz som sa nemohol vratit so svojimi cd vyberom.

Digitalne zosilnovace ma milo prekvapili, tie lepsie sa dostali na vyhovujucu uroven. Ked pomyslim na rozmery, teplotu a cenu, tak v tom vidim buducnost a priestor pre nove designove kreacie ako napr. Devialet (teda v tomto pripade az na cenu) alebo viacpasmove aktivne riesenia. Grimm a Cough ma presvedcil ze to nie je len pre domace kina a lacne hifi riesenia ale aj vyssie sofistikovanejsie aplikacie.

Najlepsie korenie vsak prislo u Cougha, fantasticka kuchyna a zvuk. Dakujem za prijemnu atmosferu a zabavu. Chcem sa vsak ospravedlnit ze sme to v lahkom tempe natiahli az do 5tej rannej hodiny.
Rano pred kostolom som pozdravil krasne ale asi hriesne zeny;-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po október 21, 2013 10:00:55    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil vlado.ba dňa Po október 21, 2013 14:08:00, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hopp
Hifista


Založený: 18 december 2007
Príspevky: 201
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po október 21, 2013 10:09:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Tento rocnik s podstatne mensim poctom vystavovatelov bol celkom fajn, aj ked
VIP piatok nemilo prekvapil vacsim mnozstvom ludi, nez vikendove dni a niektorymi este nedoladenymi instalaciami zostav. Takze tam potesilo viac stretnutie s clenmi fora.

Zvukovo jednoznacne presvedcili Focaly. Ich model Stella v kombinacii s elektronikou T+A v zodpovedajucom priestore hral cisto, vzdusne a vyvazene, jednoducho velky zvuk bez vyhrad.

Velmi som bol zvedavy na digitalne aktivne Grimmy. V piatok v malinkej miestnosti hrali vyslovene zle (ukricane a hlavne super ostro na vyskach), pocas vikendu v miestnosti premiestnili reklamne panely, mozno Grimmy inak nastavili, ale potom uz bol zvuk velmi dobry. Pustili mi Randy Crawford (Naked and True) a aj vdaka dobrej nahravke bol zrazu priestor aj v tak malej miestnosti impozantny, vokal nadherne cisty, basy konturne a kontrolovane a vysky uz neboli agresivne.
Zhodou nahod som mal ako pri Stellach tak aj pri Grimmoch vidiet dvoch vaznych zaujemcov o tieto aj cenovo spickove modely

Zaujali ma este snehuliaci u Milana Hanzela a Zu reproduktory a prekvapivo aj model Olympica od Sonusu. Vyborne hrali aj studiove Genelecy, DVD koncert Michaela Buble cez ne nemal chybu.
Zvysne expozicie sa mi zdali byt zvukovo dost prebasovane resp. zadekovane.

Este poznamka k sluchadlam, HD800 a T1 medzi dynamickymi stale spicka, caka sa na AKG 812, najvyssie Hifimany a Audeze fajn, Hifimany vzdusnejsie a svetlejsie, Audeze temnejsie s vacsim drajvom na basoch, lepsie na rock a tvrdsie zanre.
Tu zaujal este Pure DAC od BMC, skoda, ze na nom nehrali niektore z top modelov sluchadiel a velmi prijemne prekvapili uzavrete Shure 940-ky.

Sobotnajsia party u Cougha bola okrem stretnutia a fajn pokecu s prima ludmi, opat absolute spitzenklasse ako kulinarsky tak aj zvukovo, to by si vsak zasluzilo samostatne vlakno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po október 21, 2013 10:53:07    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Grimm LS-1 ma zaujali cistym designom a aj zvukom. Kazatel prezentoval v tomto case len svoje


Grimm prezentoval Kazzatel ??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: Po október 21, 2013 12:48:50    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:

Rano pred kostolom som pozdravil krasne ale asi hriesne zeny;-)



Asi čekaly na zpověď. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po október 21, 2013 13:12:16    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.ba napísal:
jmd napísal:
Grimm LS-1 ma zaujali cistym designom a aj zvukom. Kazatel prezentoval v tomto case len svoje


Grimm prezentoval Kazzatel ??


Nie, len ten pán čo to predával pôsobil ako kazateľ (nemýliť si kazzatel) - bol nad tým všetkým za stolíkom ako by kazateľnicou, ešte k tomu osvietený bielim svetlom od NTB. Možno presnejšie by bolo DJ Wink

Mal tam aj peknú pipku na pravo za reprobedňou. Akurát tá už bola tak unavená, že mi jej bolo ľúto. Chcel som aby môj 10r. syn v doprovode rodiča za ňou šiel trochu pokurizovať, že jej zdvihne náladu Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po október 21, 2013 14:06:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaaaj ved preto...lebo tento bol mily a pohodacky chlapik Razz . Inak ta pani nevyzerala zle, ale boli tam aj krajsie a hlavne mladsie hostesky...dokonca hned vedla na rovnakom poschodi bola taka tmavovlasa stihla vysoka asi 180 cm a mala aj taku pribratejsiu ale s peknou tvarickou mladu kolegynu. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po október 21, 2013 14:15:24    Predmet: Odpovedať s citátom

V stánku Media Control u Lelovského, viem ktorú myslíš... žiaľ ne celej výstave len syn zbieral krásne úsmevy paničiek, ja som sa uspokojil len ako doprovod...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
martin1983
Hifi obsluha


Založený: 12 jún 2008
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Po október 21, 2013 15:53:58    Predmet: Odpovedať s citátom

kuko61 napísal:
ZU audio vynikajuce vokaly a akusticka hudba.
U mňa jednoznačne top posluch boli Focaly v Enigma Audio.
Legacy Aeris v Platane - stredy a výšky vynikajúce, ale uhuhňané vyššie basy, stále mi na nich niečo vadilo a to som tam bol dosť dlho a počul skladby roznych štýlov.


kuko, s tymito tvojimi vetami sa nazorovo stotoznujem.
Ale bol som prekvapeny, ze nikto proti tym basom v platane nic nemal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Po október 21, 2013 18:27:09    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
V stánku Media Control u Lelovského, viem ktorú myslíš... žiaľ ne celej výstave len syn zbieral krásne úsmevy paničiek, ja som sa uspokojil len ako doprovod...


Tá nebola u Lelovskeho... najkrajšie boli u nás Smile
ale hej, aj u Lelovskeho bola kráááásna Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 263

PríspevokZaslal: Po október 21, 2013 20:09:43    Predmet: Odpovedať s citátom

chlapi, boli ste niekto na tom workshope akustiky - co a ako sa tam prezentovalo? Mne to tento rok nejak nevyslo na HE.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Po október 21, 2013 23:00:22    Predmet: Odpovedať s citátom

na tej prednáške som bol, jednak to bolo ďalekosiahle predstavovanie produktov firmy Vicoustic, kopa teórie o akustike (základy). Na konci nezostal čas na otázky. Ja som bol sklamaný...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
marekg
Hifi obsluha


Založený: 16 marec 2011
Príspevky: 28
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po október 21, 2013 23:01:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim vsetkych. Aj ked nie som zrovna velky prispievatel, nieco malo prispejem k tejto teme. Vystava sa mi pacila a ocenujem snahu vsetkych vystavovatelov. Tento rok som sa nestretol s negativnym pocitom a chvalim pripravu VIP akcie v piatok aj verejnej casti vystavy. Vystavovatelia boli mili a snazivi, tak ako to ma byt. Hodnotit zvuk nebudem, lebo to podla mna nema vyznam. Vystavovatelia prisli odprezentovat verejnosti hlavne nejake tie novinky a SVOJ sortiment, cize nie dokonale zladene sustavy v prezentovanom priestore. Trosku nechapem komenty hodnotiace zvuk aparatur.Keby mali vystavovatelia ladit komponenty ku kazdej bedni a priestoru, museli by prezentovat aj cudzi sortiment. Ine je to v Mnichove, kde vystavovatelia prezentuju konkretne top repro bedne a tie su obvykle zladene s vhodnymi komponentami. Ked ma niekto zaujem o kupu komponentov za xxx tis EUR, tak by si ich mal predovsetkym poziciat a skusit vo svojom priestore s existujucimi komponentami. Kazdy mame ine preferencie a od toho zavisi aj ladenie sustavy. Niekto rad klasiku, iny metal, niekto je senzitivny na niektore frekvencie, niekto je pocuva potichu, iny nahlas a niekto je na jedno ucho hluchy na 70% atd....

Ocenujem aj snahu NISELakov, ktory svojim priatelskym pristupom a pohostenim spristupnili studio bez toho aby riesili, ci je niekto z vystavy alebo nie. Tento rok vybrali par noviniek, ktore sme si mohli fyzicky pozriet a trosku vypocut. Znovu, zvuk nema vyznam hodnotit, kedze islo o prezentaciu jednotlivych komponentov a nie celku, kto chce tak si pozicia alebo vyskusa s vlastnou kombinaciou. Stlpy od Contrast Audio boli zapojene na elektronkovy koncak a CD s preamp od Ayon a REVEL na integrovany tranzistor a CD od LUXMAN. Contrasty prekvapili mohutnostou zvukovej sceny a sposobom ako naplnili miestnost. Ich prejav nebol podla mojho gusta ale urcite si najdu svojich fanusikov. Tretie bedne boii navacsie stlpy zo serie Focal Aria, nepamatam sa s cim boli zapojene.

Myslim, ze aj ked bolo par zostav na vystave hodnotene privlastkom "bum, cink", vystava splnila svoje poslanie a ponukla verejnosti pohlad do sveta kvalitnej techniky a spickoveho zvuku.

PS: okrem vystavnych komponentov sa pacili aj vystavne hostestky, pre mna naj tie v Basys pri vstupe, rozhodne sprijemnili nas piatkovy vecer Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist