Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Výhybka B&W704

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: So august 31, 2013 16:40:41    Predmet: Výhybka B&W704 Odpovedať s citátom

Asi před rokem jsem se stal majitelem second-hand páru B&W704. Bohužel si nemůžu vzpomenout a dohledat, na kterém fóru to bylo popsáno, ale slabinou těchhle vcelku slušných beden jsou výhybky a vnitřní kabeláž (připojení kabelů přes fastony). Sliboval jsem si, že v rámci tuningu bych ev. vyměnil kondy, ale ouha - výhybka těchhle 2,5pásem se skládá ze vduchové cívky pro středobas a do serie s ní je zapojená větší cívka na žel. jádru a přes ní jede basák. Překvapilo mě, že ten "nautilus-like" tweeter je připojen na vstupní svorky prakticky přímo (žádná cívka či kondenzátor!). Znamená to, že výhybka tweetru integrovaná přímo v něm? Tož jsem aspoň zrušil všechny fastonové spoje a nahradil je pájenými spoji. Vnitřní kabeláž je cca 2,5mm2, tak jsem ji zachoval. Prakticky všechny vstupní svorky byly po těch letech povolené a připojená fastonová packa asi neměla ideální kontakt. Trošku mě zaráží, že bedny, co svého času stály nějakých 70 tisíc/pár mají takovou rustikálně jednoduchou výhybku. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: So august 31, 2013 21:47:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Holt, niekde sa predsa pár euro musí zarobiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Ne september 01, 2013 08:13:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyzř se koukneš na dražší modely, jsou tam výhybky podobnýho ražení. Osobně myslím, že výměna kondíků a připájení drátů je jen kosmetika pro dobrej pocit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Ne september 01, 2013 08:24:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Se zvukem jsem spokojenej, protože po TVM ARS330 a dunících AQ (osazení TVM) byla 704 jako zázrak. Předchůdci byly bez korekcí neposlouchatelný a B&W jsou moje první bedny, kde korekce postrádaj smysl. Ovšem jakožto částečnej tetřev se hodně koukám na měření a konstrukci. A právě o tý výhybce jsem měl v daný cenový hladině trošku jiný představy. Někde jsem čet, že mají u Bowersů tak vychytaný měniče, že stačí nekoplikovaná výhybka, ale....
Což o to, ať si ve Worthingu nějakou kačku vydělaj, ale ať pak radši ten zadní panel s DPS výhybky daj do beden nějak nerozebíratelně, aby "pájkaři" nepodléhali pokušení tunit a nezažívali šoky Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Ne september 01, 2013 08:32:32    Predmet: Odpovedať s citátom

2 scream: Aha, tak tos mě trošinku uklidnil Very Happy Ale dovolil bych si malinko zapolemizovat - povolený šroubový spoje u terminálů, tam je ten přínos asi bez diskuse. Fastony po šesti letech taky už nemusej bejt v nejlepší kondici. A případně použité bipoláry ve výhybkách, po letech v diskutabilním stavu, taky nezaškodí nahradit svitkem (nemusí jít hned o Mundorf Smile
Říkám, pustil jsem se do toho na základě jednoho postu snad na hifinázorech, kde se jeden z majitelů 704 důrazně ohradil proti tvrzení, že všechno od b&w, co je pod osmičkovou řadou je neposlouchatelný, ale připustil, že rezervy maj 7čky ve výhybce a vnitřní kabeláži. Že po zrušení fastonů ve vnitřní kabeláži je to jiná bedna. Myslím, že ale měnil i ty vnitřní kabely za nějaký předražený repro speciály, což už je pro mě taky trošku mimo Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne september 01, 2013 14:32:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Dosť pochybujem že prostou výmenou fastonov sa z toho stane iná bedňa. Hifisti zvyknú o prínose preháňať, zvlášť keď si predstavíš koľko mal s tou výmenou práce. Tiež je to zmena nevratná (nie ľahko), takže si to nemôže potvrdiť jednoduchým prepnutím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jeremysk
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2010
Príspevky: 415

PríspevokZaslal: Ne september 01, 2013 15:55:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Tico: zaujimavý nazor, výmena fastonov zlepšila zvuk ale výmena kabeláže sa ti zdá blbosť, trochá čudný názor nemyslíš?
_________________
Vo výstavbe: KT88 SE, Jensen Troels, SPX A40
Meditujem pri:pasiv HTPC, Primare CD31, Gustard x22, DAC1794 NOS 8xPCM1794, SPX2010, 2xDPA380MK2, Hypa17,SPX A40, Ekta Grande
Sluchadlá: Hifiman HE6, Grado SR325, SPX DHA1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Ne september 01, 2013 17:22:47    Predmet: Odpovedať s citátom

2 jeremysk: To víš, s názory je to jako s řitními otvory. Každý má nějaký.....stomici prominou Very Happy
Nerad bych tady rozbíhal OT debatu o repro kabelech resp. o kabeláži mezi výhybkou a měniči. V mém případě se jedná o páry 2,5mm2 Cu licny, které jsou v nejhorším případě dlouhé asi 1m (k výškáči). Neřeknu, kdyby to výrobce natahal od výhybky k měničům nějakou pseudorepro dvojlinkou 2x0,5 - tam bych asi nekompromisně stávající kabeláž vyrval a nahradil. Ovšem v případě 704 jsem se spokojil jenom s uštípáním konektorů. Netvrdím, že je propojení amp - repro je úloha pro síťovou šňůru ke stolní lampě, ale pro moje uši končej kompromisy v kabeláži na úrovni křížové 4ky z CYSY 4x2,5 v bi-wire, případně u výkonových koaxů kvůli rušení. Na ten poslední metr fakt stříbro, OFC a podobné ptákoviny oželím. Samozřejmě uvítám komentář od lidí, kteří mají zkušenost se stavbou špičkových beden.
Jakožto odkojenec telekomunikačních montáží, dávám přednost šroubovaným spojům a pájení (např. kabelové oka či vidličky). 6,3 faston určitě vyhoví pro napájení žárovky obrysovýho světla, ale po x letech v prostředí reprobedny si umím představit lepší a spolehlivější spoj - navíc při poslechu v prostředí panelákového obýváku neplánuju výměny měničů 2x do roka, takže proto radši to pájení. Na DPA mám masivní šroubovací terminály, na bednách taky, tak proč riskovat 4 fastonové kontakty/měnič?
EDIT: Nepsal jsem, že odstranění fastonů zlepšilo zvuk o třídu jinam, to je názor někoho jiného, jenom z toho mám takový ten hifistický dobrý pocit Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Ut september 03, 2013 08:30:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak malá oprava rouhačských tvrzení Smile Díky Mabatovi v jiném vlákně jsem se dozvěděl, že u Bowersů nedělají ze servisních manuálů TOP SECRET, takže jdou na hulváta stáhnout přímo z jejich ofiko stránek.
Kdybych nebyl tukan, ušetřil bych si druhou rozborku beden Smile
Finta je v tom, že na bloku vst. terminálů je jenom ta jednoduchá LF/MF výhybka a HF výhybka je zákeřně zamaskovaná někde pod vnitřní tlumící výplní. Po zasáhu "katovačů kostů" je vybavena taky jedním párem fastonů, takže prostor pro tuning ještě je. Kondíky jsou poctivě svitkový.....


Naposledy upravil Tico dňa Ut september 03, 2013 10:26:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut september 03, 2013 09:43:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohužiaľ platí dvojnásobne, že u komerčných beden, ak si zrovna nekúpite tretí model od hora, tak pri pohľade na montážne a konštrukčné detaily vám príde nevolno, videl som bedny za 2500 - 3000 € , samozrejme meniče boli na úrovni aj masív ale vnútri kopa lepidla , fastony , neusporiadaná kabeláž či nerovnomerne usadené tlmiace rouno a niekedy aj zbytky pilín či nezrovna kvalitne nanesenú spájku. Preto ,ak budem kupovať iné bedny tak vyskúšam highendové DIY typu VMA či BvAudio , kde neplatíte často až 2/3 ceny za prestýž.
_________________
Raspberry Pi 4 (Arch Linux MPD) ▶ Hiface EVO ▶ BB-DAC 24/192 ▶ BB Superclock ▶ SANSUI AU 907MR ▶ Custom RG214 ▶ ISOPHON VERTIGO ▶ JA:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Ut september 03, 2013 15:31:43    Predmet: Odpovedať s citátom

no zrovna problémy který si uvedl mi přijdou banální. Dokonce bych řekl, že z vytečenýho lepidla dovnitř bych měl právě dobrej pocit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Ut september 03, 2013 15:32:16    Predmet: Odpovedať s citátom

no zrovna problémy který si uvedl mi přijdou banální. Dokonce bych řekl, že z vytečenýho lepidla dovnitř bych měl právě dobrej pocit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Ut september 03, 2013 17:46:49    Predmet: Odpovedať s citátom

2 ravenman: Tak jsem koukal, že fastony si u Bowersů neodpustili ani v osmičkových bednách Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut september 03, 2013 20:40:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Keby sme sa opýtali ich vývojového strediska prečo tomu tak je, zaiste by nám odpovedali že z dôvodu rýchlej výmeny repromeniča za nový v prípade poruchy . V takých cenovkách mi nejde o rýchlosť výmeny ale o kvalitu , konektory typu fast-on nechutne v mieste kontaktu korodujú a taktiež je tam malý styčná plocha a časom sa krimpovaný spoj vyklá a ulamujú sa jednotlivé pramene vodiča.
_________________
Raspberry Pi 4 (Arch Linux MPD) ▶ Hiface EVO ▶ BB-DAC 24/192 ▶ BB Superclock ▶ SANSUI AU 907MR ▶ Custom RG214 ▶ ISOPHON VERTIGO ▶ JA:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Renown
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 197

PríspevokZaslal: St december 04, 2013 14:44:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale to snad nebude s těmi fastony tak horké. Používají se v autech, tam tečou proudy "jako kráva" jsou tam klimatické podmínky mnohem horší než v nějaké reprobedně doma a vydrží tam roky. Není to sice zrovna hifistický kontakt ale o kvalitě spoje bych obecně nepochyboval.

Měli jsme v certifikované zkušebně vícečetnou přenosnou zásuvku, běžně se tomu říká pes. Zkuší se to maximálním proudem po daný čas a termokamerou se měří ohřev jednotlivých součástek. Nejteplejší byl vodič 1,5 sq.mm., dále pak samotný kontakt v zásuvce (mezi zásuvkou a spotřebičem) a fastony celkem nevěděly o ničem. Proud byl 16A.

_________________
Project Audio Systems + Arcam
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: St december 04, 2013 22:17:52    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Renown: Ale předpokládám, že se jednalo o nového "psa". Po pěti letech už ten kontakt může vypadat všelijak. Např. v autě se na napájení věcí s větším odběrem (typicky žárovek tlumené/dálkové) používají pro jistotu fastony tuším 8mm. Jak říkám, ten spoj může v roli napájení třeba motorku stěračů fungovat celý "život" auta, ale když už se v hentom hi-fi honíme za duchy, tak jistota je jistota Smile
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: St december 04, 2013 22:18:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímavé, moje zkušenosti ze silové elektroniky jsou přesně opačné.

Co se týče životnosti, tak dobře nakrimplovaný spoj má druhou nejvyšší, hned po ovíjeném. Nejhorší je bezolovnatá pájka. Pájené kabely mají tendenci se lámat v místě, kde končí pocínování.

A co se týče fastonů, tak nejvíce záleží na provedení kontaktů. Kvalitní faston spoj funguje bez problémů desítky let.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St december 04, 2013 22:21:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Krimpování je naprosto super, zejména při použití kvalitních dutinek či ok a hlavně krimpovacích kleští. Opájené kabely vůbec nebrat, to je amatéřina.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: St december 04, 2013 22:26:32    Predmet: Odpovedať s citátom

2 gnat: Jenže o tom to je - "kvalitní faston". Navíc jde taky o ten pocit, kdy člověk na zadní čelo zešílovače namontuje masivní zlacený terminály, zhruba podobná kvalita terminálu je na bednách a pak následujou (v mým případě) 4 fastonový spoje ke každýmu měniči. Nic pro puntičkáře! Smile
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Renown
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 197

PríspevokZaslal: Št december 05, 2013 12:47:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdysi jsem také na reprobednách Revox přepájel spoje s fastonama. Dnes už bych to asi neudělal. A bezolovnatou pájkou už vůbec ne.
_________________
Project Audio Systems + Arcam
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Št december 05, 2013 13:15:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Pane Macuro, vy zase perlíte !

Přál bych vám jenom krimpovaný spoje, zvláštˇ ve venkovnim prostředí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Št december 05, 2013 20:44:36    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Renown: Řek bych bezolovnatou pájku normální běloch při smyslech obvykle nepoužívá....
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: Št december 05, 2013 21:19:39    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour napísal:
Pane Macuro, vy zase perlíte !

Přál bych vám jenom krimpovaný spoje, zvláštˇ ve venkovnim prostředí.

Stačí zvednout kapotu auta Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Pi december 06, 2013 13:02:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Už si někdy musel opravovat elektriku u starších aut, nebo krimpovaný spoje v akumulátorovym nářadí ?

Já proti krimpování nic nemám (pokud je na to vhodný nářadí a dodržujou se technologický postupy), ale nebudu tvrdit, že je to vždycky nejlepší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Po júl 07, 2014 16:13:27    Predmet: SOS Odpovedať s citátom

"Rodiče, kteří chtějí vidět Idiota, nechť se dostaví do ředitelny!"

....v mém případě do do našeho obýváku Smile Dovolil bych si využít svého tématu v okurkové sezóně k žádosti o radu.
Dneska jsem v rámci dovolené vyráběl kabel BNC - AES/EBU mezi Julinou a BB-DACem. Následně jsem v Artě měřil jitter při 96kHz přes HYPu 1 s volume naplno a jaksi jsem pozapomněl, že DPA222 běží....modří již asi tuší, že do tweetrů mých b&w704 šlo chvíi 48kHz na min. 2x200W. (moje 222ka je modifikovaná na napájení 2x55V s šesticí parních 30A trandů na konci, bohužel). Chybu jsem si uvědomil až když v levé bedně něco zachrastilo a luplo. Zareagoval jsem rychle, pro levý tweetr už bohužel pozdě. Rozborkou jsem zjistil, že to pochopiteně odnesla cívka tweetru.
Proto ocením každou radu, kam se obrátit např. v ČR při shánění náhr. tweetru. Ev. jestli nemá někdo zkušenost s možností sehnat a vyměnit samotnou cívku (příp. cívku s membránou, která by podle datasheetu měla být samostatný díl.
Ď.

_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2014 20:34:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Mission complete - poptával jsem výškáč u českých distrubutorů B&W a promptně zareagoval p. Šimko z ESO Studia. Za nabídnudnutou cenu cca 1800Kč/kus jsem vzal pro jistotu oba. Prý jsem se zapsal do dějin, protože tyhle se snad odprásknout zatím nikomu nepodařilo Smile
Případným dalším smolařům můžu ESO jedině doporučit, komunikace na jedničku. Soudruzi z Worthingu se taky vytáhli, protože na skladě měli jenom jeden měnič, tak k tomu přibalili druhý měnič i s celou "budkou" za cenu samotného měniče.
Měření jitteru je teď pro mě tabu Smile

_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist