Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Tesla NC 430 s akym predzosilovacom?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
hrasko777
Hifi obsluha


Založený: 21 február 2011
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: St november 13, 2013 11:39:51    Predmet: Tesla NC 430 s akym predzosilovacom? Odpovedať s citátom

Som uplny zaciatocnik a prosim o vasu radu. Chcem si ozivit svoje LP spomienky a kupit lacny hifi gramofon Tesla. Na bazosi je ponuka Tesly NC 430 za 65 eur? Je to dobra cena? A aky predzosilovac by sa k nemu hodil? Stacil by napriklad tento:
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=818&pg=det&article=34894
Jeho vyhodou je, ze ma DIN vstup a cinch vystup. Mam doma kvalitny audiofilsky stary zosilovac z konca 90. rokov Cairn 4807. Ako by hrala tato kombinacia?

Druha moznost je kupit na bazosi Teslu NC 452, ale uz za 100 euro. A lepsi predzosilovac Project Phono Box MM za 69 eur, ale potom by som asi potreboval este nejaku redukciu, napr. http://www.avelmak.sk/index.php?lm=215&pg=det&article=54444 alebo by mal mat ten kabel aj uzemnenie? Su aj kvalitnejsie redukcie?
Vdaka kazdemu za radu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: St november 13, 2013 12:35:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Redukce je proviórium, lépe přeletovat koncovky a dát na signálový kalblík
2 CINCH konektory. Tesla NC430 (HC43) plně vyhoví, případná náhradní přenoska pasuje jakákoli 1/2". Pokud má zesilovač vstup PHONO (a 90% má) tak zde napojíš gramofon napřímo a korekční předzesilovač není potřebný.

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hrasko777
Hifi obsluha


Založený: 21 február 2011
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: St november 13, 2013 13:01:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Moj zosilovac nema phono vstup (nerma zabudovany predzosilovac), bez neho mi to hrat nebude. Neviete mi preto poradit, ci sa oplati kupit ten uvedeny lacny predzosilovac Analogis, ci nedegraduje tu Teslu NC 430?

A este aky je rozdiel v kvalite zvuku medz NC 430 a NC 452?
Vdaka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: St november 13, 2013 13:17:42    Predmet: Odpovedať s citátom

hrasko777 napísal:
Moj zosilovac nema phono vstup (nerma zabudovany predzosilovac), bez neho mi to hrat nebude. Neviete mi preto poradit, ci sa oplati kupit ten uvedeny lacny predzosilovac Analogis, ci nedegraduje tu Teslu NC 430?

A este aky je rozdiel v kvalite zvuku medz NC 430 a NC 452?
Vdaka


Ten předzesil samozřejmě neznám, modelů jsou asi stovky, musel bych vidět schéma zapojení ale pro gramofon třídy NC430 pravděpodobně vyhoví, lépe investuj do přenosky, Ortofon, Shure, AT, to je můj názor.

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hrasko777
Hifi obsluha


Založený: 21 február 2011
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: St november 13, 2013 13:27:29    Predmet: Odpovedať s citátom

A este si mi neodpovedal, ktory gramec z tychto dvoch moznosti sa vbiac oplati kupit (najma mi ide o kvalitu hudobneho vystupu (v oboch pripadoch planujem kupit novu prenosku Ortofon omb5e

1. http://elektro.bazos.sk/inzerat/30662034/Tesla-NC-430.php

2.http://elektro.bazos.sk/inzerat/31191525/Predam-gramo-Tesla-NC-452.php

Vyhodou toho prveho gramca je to, ze je to v mieste mojho bydliska, takze sa na to mozem aj osobne pozriet a odpada problem s dopravou, a tiez je o 35 eur lacnejsia, ale predpoklkadam, ze zase ten druhy gramec je o nieco asi lepsi, len neviem o kolko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: St november 13, 2013 13:38:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Hochu, nebude...rozdíl je v akorát v ceně a komfortu obsluhy, jemná regulace otáček, stroboskop...já bych bral NC430, jednoduchost, spolehlivost, elegance.
Pravda, NC452 až tolik neznám jenom starší NC450 a to byla jedna hrůza, porucha za poruchou, 5x výměna, strono, vrácení peněz. K ničemu.

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hrasko777
Hifi obsluha


Založený: 21 február 2011
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: St november 13, 2013 14:08:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka, velmi ste mi pomohli.
Este taka drobnost: kedze som "lavoruky", nevedel by som preklablovat tu NC 430, aby mala cinch vystup. Ked ale kupim ten predzosilovac s DIN vstupom, tak by to malo dufam fungovat uplne v pohode, mam pravdu? A s koncovym zosilovacom to potom prepojim obycajnym cinch kablom, alebo musi to byt kabel aj s uzemnenim? Ten predzosilovac ma svorku na uzemnenie.
Vdaka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: St november 13, 2013 14:19:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasně, pokud má předzesilovač vstup DIN (5-PIN) tak nemusíš upravovat nic, kolík 3=levý a kolík 5=pravý kanál, to je dáno konstrukcí vidlice a nelze se splést. Výstup předzesilovače bude lepší na CINCH (RCA) konektory jako že většina zesilovačů má tento vstup, zapojíš do TUNER nebo CD, to je jedno, citlivost cca 50 μV vyhoví, jakož impedance. Zemnící kablík na svorku GND není nezbytný ledaže by se objevil v reprodukci brum, potom ano.
Ještě bych Tě upozornil na gramofon Lenco L-435, používá stejné chassis Tesla HC43 jako NC430 a má standartní šířku 420 mm, pasuje do sestavy.

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hrasko777
Hifi obsluha


Založený: 21 február 2011
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: St november 13, 2013 15:47:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Pisal som na ten inzerat cloveku, co ma tu NC 430 a on sam mi odporucil, ze radsej sa mam poobzerat po nejakom kvalitnejsom stroji, ze vraj do 100 eur sa da niekedy najst na izerat aj kvalitnejsi japonsky hifi gramofon Sansui a pod. Mne sa podarilo najst zatial dva bazare, ale velky vyber tam za tu cenu nie je. Vedeli by ste mi nieco z tej ponuky odporucit? Ide mi o to, aby bol vysledny zvuk co najlepsi vzhladom na moj kvalitny koncovy zosilovac, a aby to nebol nejaky bakelitovy cerep, ale dalo sa na to aj pozerat (najlepsie drevene sasi, nie je to ale podmienka). Posielam weblinky na tie bazary, ak by ste mali chvilu cas, pozrite sa prosim na tie ponuky, alebo napiste mi este vas lepsi typ. Cenove rozpetie do 200 eur, pokial mozno uz aj s predzosilovacom. Velka vdaka.
Alebo predsa len mam zobrat tu Teslu NC430? Bojim sa vsak, ako by to hralo s tym lacnym predzosilovacom.

http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/eshop/3-1-Gramofony

http://www.retro-shop.eu/index.php/cPath/67?osCsid=0c5da4de2453eca6cc99871467fec00a

Aj tento pan na bazosi ma nejake gramofony, lenze ja som z toho totalny jelen:

http://www.bazos.sk/hodnotenie.php?mail=dnx%2BRGd2anJmYH86dH8%3D&telefon=00420608460094&jmeno=PM
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Renown
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 197

PríspevokZaslal: Št december 12, 2013 08:15:22    Predmet: Odpovedať s citátom

nejlepší gramofon z těch odkazů je ten Denon DP47F z posledního odkazu, akorát je trochu drahý a co tam píše ten inzerent o srovnání s Denonem 100 je úplně mimo mísu.

Jinak ta Yamaha z prvního odkazu taky nebude špatná za ty peníze.

_________________
Project Audio Systems + Arcam
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Št december 12, 2013 09:06:37    Predmet: Odpovedať s citátom

pozri sa chlape moj nazor je kupit Teslu NC430 a usetrene peniaze pridat do predzosilnovaca, hento za dvadsat by som na Tvojom mieste nekupoval. Viac budes pocut vplyv predzosilnovaca ako gramofon. Takze Project phonobox by bol vyborny aj ked tato firma ma samozrejme lepsie modely ale NC430, OM5, Phonobox a bude to hrat perfektne. Kabel sa da kupit taky, ze na jednom konci je patkolikovy samec a na druhom cinche, takze nic netreba letovat. Myslim, ze v takejto kombinacii budes vysmiaty od ucha k uchu.
Ked sa nahodou niekedy rozhodnes vymenit prenosku za lepsiu, tak NC430 a Phonobox Ta v tom skvelo podporia a budu hrat este lepsie. Ale OM5 je vyborna a za tie prachy neuveritelne dobra. Odporucam kupit este nejaku kefku na platne.
Urob si co chces samozrejme ale ten lacny predzosilnovac nebude stat za nic. Neviem aky mas zosilnovac ale ked je ozaj nejaky kvalitnejsi tak vysledok bude zly a ty budes sklamany.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št december 12, 2013 11:07:19    Predmet: Odpovedať s citátom

historicky jsem měl obě Tesly - ta 430=cítka mne velmi překvapila na rozdíl od své předchůdkyně 420 bezproblémový gramec = ostatně se i vyvážel, třeba jako Lenco. Nicméně má plechové chassis a talíř- což se trochu projeví na zvuku a omezí to výběr přenosky- musí být MM. určitě by se vyplatilo překabelování, případně tlumení rezonance ramena.odstranit "zobáček" z headshellu....

ta 450 sátka je sice krásná a dřevěná, s alu talířem, ale jinak problematická
452 má novější rameno, s tím nemám zkušenosti. Možnost použití MC přenosky dle mého je stejně výhodou jen teoretickou. Mizerné provedení téhle řady mne přivedlo k tomu, že si snad ještě gramo postavím (zatím jsem se k tomu nedostal).Takže radím 430 a připlatit na vložku a předzesilovač - taky podle žánru a vkusu posluchače.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Št december 12, 2013 11:47:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne osobne sa napr. tento celkom páči:

http://elektro.bazos.sk/inzerat/31332140/Predam-zo-zbierky-gramofon-Tesla-NC-440-nove-sasi.php

možno aj toto:

http://elektro.bazos.sk/inzerat/32238382/Ponukam-Technics-SL-220.php

_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sagitarius
Hifi obsluha


Založený: 13 október 2012
Príspevky: 26

PríspevokZaslal: So december 14, 2013 23:15:14    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec:
Jen bych upřesnil- NC450 nemá AL talíř, ale zinkový litý a dosoustružený. A to je právě problém, který způsoboval časté zkroucení, či prosednutí talíře. Ty zinkové odlitky se časti hned opracovávaly bez dostatečného "vystárnutí", což bylo právě příčinou těch problémů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Ne december 15, 2013 12:36:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Zasílám schématko jednoho kanálu korekčního předzesilovače RIAA pro gramofon s magnetodynamickou přenoskou, jednodušší zapojení asi není. Výhodou ja napájení z ploché baterie 3R12 4.5V odběr je cca 2 mA tedy prakticky nic. Na výstupu signálu je kolem 50 mV což většinou stačí vybudit linkový vstup AUX, tuner, CD zesilovače, jinak by se musel přidat do cesty ještě jeden tranzistor. Pro začátek a experimenty s HC43 plně vyhoví i když se zapojí způsobem "vrabčí hnízdo".


RIAA-simpl.gif
 Description:
 Filesize:  3.23 KB
 Viewed:  18367 Time(s)

RIAA-simpl.gif



_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: Ne december 15, 2013 15:16:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten člověk s tím Denonem DP-47F se asi pomátl. Ten jsem kupoval nový s podstatně lepší přenoskou (Denon DL-160) za 17.000,- Kč
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Ne december 15, 2013 17:33:56    Predmet: Odpovedať s citátom

2sagitarius

Díky za doplnění, rozhodně je ale nemagnetický. Z tím kroucením jsem se setkal u vnitřního talíře ( který se ale používal i u jiných typů) - některé kusy se po letech změnily v osmiúhelník??? = zcela nepoužitelné. Taky direct drive MC 600 se hroutí, zajímavé, že třeba u Dualů se to jaksi nestává - bez ohledu na stáří.
Ta 430-cítka má plech a plast- paradoxní výhoda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sagitarius
Hifi obsluha


Založený: 13 október 2012
Príspevky: 26

PríspevokZaslal: Ne december 15, 2013 18:09:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, MC600Q bylo to samé- taky zinek. On zinek je problematickej materiál sám o sobě. Používal se hlavně proto, že je těžší než hliník, takže se dosáhlo těžkého talíře při relativně malém množství hmoty a s menšími náklady. A to je právě problém- zinek časem "teče" A když je ten talíř tenký, po obvodu těžký, a ještě ke všemu před obráběním nevystárlý, dopadne to tak, jak se to často stávalo u těch talířů. Navíc u MC600Q byl vyvažovaný odvrtáváním, což ještě narušilo už tak nestabilní "hmotu" talíře, a krom toho, že "lavórovatěl" se ještě občas i kroutil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lidumil
Hifi obsluha


Založený: 19 apríl 2012
Príspevky: 4
Bydlisko: česká republka

PríspevokZaslal: Po december 16, 2013 11:31:18    Predmet: Odpovedať s citátom

@ hrasko777:
Já bych bral tenhle http://elektro.bazos.sk/inzerat/31332140/Predam-zo-zbierky-gramofon-Tesla-NC-440-nove-sasi.php Za ty peníze .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Renown
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 197

PríspevokZaslal: Ut december 17, 2013 08:12:16    Predmet: Odpovedať s citátom

to lidumil

asi ano, za ty peníze, ale není to originál. NC440 v původním stavu vypadá jinak. Tady je původní možná tak rameno a hmatníky ovládacích prvků. To ale nemusí ničemu vadit, pokud kupující netrvá na originálním vzhledu

_________________
Project Audio Systems + Arcam
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist