Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Stavba aktiv. subwooferu 2x12 "- uzavr.nebo basreflex??

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ball
Hifi obsluha


Založený: 26 december 2013
Príspevky: 40

PríspevokZaslal: Št december 26, 2013 22:43:52    Predmet: Stavba aktiv. subwooferu 2x12 "- uzavr.nebo basreflex?? Odpovedať s citátom

Sub 2x12" BEYMA 12BR70 ,rozsah 32-80 hz .Výkon 100-150 W rms. Na podporu studiových beden s-8"-"Míchání převážně rockovych věcí ale i kvalitní poslech ve stereu "


Ahojte všichni právě se chystám udělat vlastními silami aktivni pokud možno kvalitní subwoofer ke svým stud. bednám s 8"
Modul mám, je to zesík ze studiového subu Behringer 2092A
http://www.behringer.com/EN/Products/B2092A.aspx



Takže chci udělat přimovyzař sub s 2 x 12 " Jako repra jsem zvolil Beymy 12 BR 70 v2 jsou to inovované (nový koš)...
http://www.teamaudio.fr/media/catalog/product/cache/3/image/a4e883c9c70de3c492f7dec78549ae2e/1/2/12br70-8_1_2.jpg

budou v sérii v jedne ozvucnii . Litráž po 210 l i s odečtením repro, Materiál MDF o síle stěn 3.2 cm a přední a zadní stenu dokonce 5,8 cm možná zbytečné--ale ....nechci nic podcenit . Kvalitní výstuhy chci udělat taktéž . takže to bude pěkně velká kráva ...80 kg určitě .. Smile nevadí místnost mám celkem velkou 25 m čtver . Propojení repro kabel 2,5mm by snad mělo stačit Smile a pořádně vystlat vatelínem . Hranoly v rozích a lepidlem nebo tmelem vylít kouty.

Po subu chci : aby to nedunělo ale hrálo pokud možno co nejvernejsi bas ,Nepotřebuju žádný extra buracení na filmy .. spíš to potřebuju na "míchání muziky -bicí-basa. Ale taky samozřejmě na poslech ve stereu .
...takže po různém přectení všeho možného jsem dospel k nazoru že asi uzavrenou ozvučnici.... nebo Basreflex ?? "
Prý kdyz mě to dobre odsimuluji- naladi nátrubek tak to bude hrat vice "odspoda" ale s vetším zkreslením ...kdž uzavřenou tak to bude mín basovat ale taky mín zkreslení "....tolik slova z Dexonu. Co radíte vy? a zvolil jsem dobre tu BEYMU ? Snad jo Smile

Ps: Když jsem pátral po nějakych solidnich repro za dobrej peníz ...ta beyma mě vycházi ok .Ještě má ted Beyma novinku v podobě 15 " za nějakych 5000 http://www.dexon.cz/katalog/reproduktory/basove-reproduktory/15b100r-gh-reproduktor-basovy.html

ale to už si myslým je asi zbytečné .....zřejmě bude i línějsí takovy prumer ...by asi chtělo uz daleko vetsi mistnost... výkonějsí zesik ..víc to hulit aby se to rozehrálo ...

Budu vděčný za jakoukoliv připomínku ,radu cokoliv Předem díky


Naposledy upravil ball dňa So júl 11, 2020 14:33:12, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So december 28, 2013 11:22:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Zeptej se spíše na audiowebu nebo tady Ti mohou pomoct, Alex, Coffee, Dawsoo, Check, ... otázka je, jestli budou ochotní, ... z otázek se dá tušit, že o tom vůbec nic nevíš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pepa
Nádejný hifista


Založený: 06 marec 2007
Príspevky: 73

PríspevokZaslal: So december 28, 2013 15:01:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten modul je s výhradou použitelný na co byl původně určen. Ten 12" repro neukočíruje, natož 2 ks už vůbec. Jak napsal Kuba - možná na Audiowebu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ball
Hifi obsluha


Založený: 26 december 2013
Príspevky: 40

PríspevokZaslal: So december 28, 2013 15:12:21    Predmet: Odpovedať s citátom

no ten modul byl ve studiovem subu Behringer 2092a typu band pass .. 2x8" (psal jsem to v zadani nahore) ...proč by to neukočíroval ? přes 100 w to má určitě . a ta beyma má 125 rms , a konstrukčně je to na 2 repro do serie...
ps: s jakou vyhradou?? dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: So december 28, 2013 23:10:39    Predmet: Odpovedať s citátom

S 12BR70 mám osobní zkušenost a není dobrá. Strašně snadno se ten reproduktor poškodí jakýmkoliv překročením lineární výchylky cca 6mm a to je u basáků hnedka. Takže bych ti doporučoval se poohlédnout jinde. Raději 1ks 15".
Zjisti si, jakou ten submodul snese impedanci. Dávat do subu dva 8 Ohm repráky do serie je blbost. Když už tak paralelně na zesík, který snese 4 Ohm.
Bassreflex, bassreflex, bassreflex. Uzavřenky nehrajou basy.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ball
Hifi obsluha


Založený: 26 december 2013
Príspevky: 40

PríspevokZaslal: Ne december 29, 2013 01:34:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozor- Oni tam původně byly taky 2x8ohm repro ...ten modul je tak konstruovaný na 2 repro v sérii. Proto jsem vybral ty Beymy 8 ohm ..... Já to moc hulit nebudu tak nevím s tou výchylkou ..6 mm..

PS: díval jsem se i na dražší modely Beymy ...no ale taková 12b100 má vych. Jen 3 mm...??a stoji jednou tolik cca 4000.. ...a novinka 15 " konkrétně 1B100R-GH má stejně 6mm jako 12BR70... http://www.dexon.cz/katalog/reproduktory/beyma/15b100r-gh-reproduktor-basovy.html
A presto jsou všechny tyto repra určené do subů ..to jsou všechny jako špatné???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ramones
Hifista - pokročilec


Založený: 18 jún 2009
Príspevky: 267

PríspevokZaslal: Ne december 29, 2013 11:04:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud chceš repro odolnější proti poškození, sežeň si nějakou 15" JBL.
Na domácí poslech budou stačit i ty Beymy bez rizika devastace při dodržení zásad limitace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tragac
Hifi obsluha


Založený: 12 december 2008
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Ne december 29, 2013 16:54:16    Predmet: Odpovedať s citátom

A čo taký Eminence LAB12, či dokonca LAB15?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ball
Hifi obsluha


Založený: 26 december 2013
Príspevky: 40

PríspevokZaslal: Ne december 29, 2013 17:43:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj vim dival jsem nebo peerelees..Eminence LAB12 cca 5000 kdybych měl kupovat dva repro ..... Ale ja uz mam koupený ty beymy.. Kostky jsou už vrženy.

Tady jsou doplněné fotky co tam byly puvodni repro ...Behringe...vyrobce neudavá nikde v manualu rms vykon jen Power rating max 360Watt (63hz/0,3 THD) ....


Ps: jsem vůůůl ono je to zapojený fakt paralelně (ted sem se díval poradne na ten kabel co tam byl ,ne sériově... Check -měl jsi pravdu ..
co s toho pro mě plyne ? objem ozvučnice zustava stejny kdyz je to paralelne ?
Mě ten pan Toman z Dexonu psal že pokud je to seriove zapojeni tak ovuceni ce spolecna pro 2 repro 200 litru.... no ale ted su s toho jelen Smile


Naposledy upravil ball dňa St január 01, 2014 15:58:54, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po december 30, 2013 00:02:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak po radách přes soukromé zprávy a nakonec i telefon to už snad dáš dohromady.
Od čistého vnitřního objemu je nutno odečíst objem magnetu, vzduch v BR, všechny výztuhy...

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ball
Hifi obsluha


Založený: 26 december 2013
Príspevky: 40

PríspevokZaslal: Po december 30, 2013 08:31:24    Predmet: Odpovedať s citátom

ji snad jo. Díky Checku i ostatním za rady
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist