Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Muse Audio ORDO
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 11:39:08    Predmet: Odpovedať s citátom

2 miero
Ano, je to rádovo náročnejšie (vzhľadom na pracovné kmitočty, parazitné vlastnosti súčiastok a princíp činnosti) urobiť slušný classD ako vynikajúci lineárny koniec. Práve kvôli tým principiálnym obmedzeniam a súčasným, súčiastkovým možnostiam. Nakoniec, Bruno to "linearizuje" hlavne extrémnou porciou NFB, čo každý správny "audiofil" inak odsudzuje.. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 11:43:23    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
... z mladosti si ešte veľmi matne spomínam na (vtedy už končiace) tvrdé spory medzi priaznivcami elektróniek a „nahluchlými zastáncami“ tranzistorového zvuku Very Happy Very Happy Very Happy

... veď čas ukáže ...


Já si na ně vzpomínám živě, ale v sedmdesátých letech tranzistorové zesilovače opravdu nebyly nic moc a s push-pull EL34 to bylo lepší. Takže je to nepřenosné, jako obyčejně Smile

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 11:46:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Môj prvý koniec (1966) bol 4xEL84 na konci, potom niečo s EL34, TW30, TW100 nejaké sinclairy a Texany a už to išlo. Pritom v kapele AZK40, Mono 50, Music130, s večnými problémami s prierazmi na bakelitovej pätici El34.. Som rád, že je to minulosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 12:20:29    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
...v sedmdesátých letech tranzistorové zesilovače opravdu nebyly nic moc a s push-pull EL34 to bylo lepší. Takže je to nepřenosné, jako obyčejně Smile


...je to presne to isté, ale iný level ...technologicky aj teoreticky!

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 12:53:48    Predmet: Odpovedať s citátom

To právě poznáme za 40 let - pokud nějaké analogové zesilovače budou. Ale není to totéž! Princip analogových zesilovačů je stejný pro lampy i tranzistory, class D a PWM je jiný princip. A pokud by mi to chtěl někdo uvádět jako novinku a podsouvat mi zpátečnictví, tak odpovím svým článkem z roku 1984. Všechno se hodí na něco a class D se pro audio dělá jen z cenových důvodů. Nemá žádný kvalitativní přínos pro audio, jen spousta problémů a kompromisů.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zeus
Hifista


Založený: 25 december 2013
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 13:04:31    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Všechno se hodí na něco a class D se pro audio dělá jen z cenových důvodů. Nemá žádný kvalitativní přínos pro audio, jen spousta problémů a kompromisů.


Nejsem si úplně jistý, že to je pravda Shocked

http://nadelectronics.com/products/masters-series/M2-Direct-Digital-Amplifier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 13:14:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Zeus, kľudne si nebuď. Ale keďže sa PMA tým živí hoc nie v Audio oblasti, tak si myslím že vie o tom viac... resp. má k dispozícií na audio niečo lepšie než dokáže najlepší "digitál" ;-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 13:15:25    Predmet: Odpovedať s citátom

To je tvůj problém, trubko... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zeus
Hifista


Založený: 25 december 2013
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 13:45:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale kluci klídek. O tom co má PMA a co má NAD nebudem diskutovat, to je přeci jasné. ( ani jeden z nich, ale asi nehádá THD z BM-ka )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 14:07:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Na tom NADu neni nic vyjimečného, jen další digitál, z mnoha.. jsou tam ty samé problémy..

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=201647#201647
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 21:35:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Hľadal som trochu dostupné stereo prístroje obsahujúce DAC i zosilňovač, zatiaľ mám toto:

ClassAB
CA Azur 351 A - 11 900 Kč
CA Azur 651 A - 18 000 Kč
Marantz MCR 503 - od 11 500 Kč
Yamaha R-N 500 - 12 500 Kč

ClassD:
Muse Audio Ordo - od 2 800 Kč
NAD D 3020 - od 13 500 Kč
Pioneer A-70 - od 28 000 Kč
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 22:23:24    Predmet: Odpovedať s citátom

...
Class D:
NAD D7050 – cca 1000 €
NAD C390DD – cca2500 €
NAD M2 – cca 5900 €
Wadia Intuition 01 – cca 7000 €

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So január 04, 2014 16:01:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Je tam řádový rozdíl, i proto jsem to tady dal ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Ne január 05, 2014 00:48:42    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
....To právě poznáme za 40 let - pokud nějaké analogové zesilovače budou....


Class D tu je a bude tak, ako tu sú a budú aj iné class...Nie je to žiadna hrozba, ani choroba, ako to skalní prezentujú. Je to len alternatíva. Nechajte ľudí, nech slobodne počúvajú a vyberú tú svoju.
40 rokov? Ja dávam bolševikovi rok, maximálne dva. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
architect
Hifi obsluha


Založený: 08 jún 2010
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi február 16, 2018 14:00:32    Predmet: Po rokoch Odpovedať s citátom

Po rokoch som sa znova vnoril do tohto fóra a len čistá zvedavosť ma prinútila ukrojiť si zo svojho voľného času a prečítať si nejaké vlákno. Až toto ma ale zlomilo napísať zopár riadkov.
Človek niekedy dokáže žasnúsť aké rozmery má ľudská malosť a naivita a ako komicky to vyznieva, keď sa na to pozrie z nadhľadu a hlavne z odstupom času.
Neprináleží mi tu ani v najmenšom pripomienkovať niečie názory, lebo je to zbytočné a nerád robím nezmyselné veci. Ukazuje to len v akej dobe žijeme. Celkom sa mi v tomto okamihu ponúka analógia s postrehom súvisiacim s hokejovými turnajmi. Vtedy je to totiž k dispozícii (na Slovensku) takmer 5mil. trenérov. Počítam, že v Česku je to tiež tak nejako podobne.
Príde mi to, že každý tu registrovaný užívateľ má potrebu poukázať na to, že má odpoveď na každú otázku. A potom aj výsledok je taký aký je. Smutné.
Z rádioamatérčinou som začínal v osemdesiatych, práve kvôli tomu, že mi vždy imponovala verná reprodukcia. A ten pocit, keď sa rozohrala prvá, vlastnými rukami urobená aparatúra... To sa nedá opísať. Kto to nezažil, nepochopí. A od toho okamihu sa to stalo celoživotné hľadanie grálu, o ktorom síce viem, že niekde v rozprávkach existuje ale nerobím si žiadne ilúzie, že ho nájdem, ale celkom ma hreje to, že som stále v hľadaní tejto cesty neustal a objavovanie ma celkom baví. Lenže niekedy je človek konfrontovaný s niečím tak neočakávaným, že ho to vyvedie z miery nie raz, ale skoro vždy, keď sa s tým stretne.
Prešiel som veľa zosilňovačov (DPA som si postavil ešte za éry kedy kazzatel publikoval v AR) a bola to svojim spôsobom krásna doba. Krásny zvuk, krásne spomienky plné emócií. Narodil sa ale internet, jedničky a nuly začali vytvárať konkrétne produkty, hudbu nevynímajúc. Analóg sa zdigitalizoval a nikto to nedokázal zvrátiť. Brániť sa? Jasné, dá sa, ale na čo. Skôr či neskôr nás tá beštia dobehne. Tak som si teda hovoril ja. Nedalo mi, tak som šiahol po jednej eBay krabičke od Indeed v ktorej útrobách bol ukrytý TA2020S. Po pravde, dostal som tip. Myslel som, že to prežije jedno poobedie a pôjde deťom do krúžku na experimenty. Lenže nastal šok, ktorý nechápem a nerozumiem tomu a už sa mi ani nechce hľadať vysvetlenie. Tohto prcka som odstrihol od siete, nakŕmil som ho z 12V Pb akumulátora a moje Sonus Faber Concertino mi ďakujú každým okamihom, kedy hrajú s týmto čudom. Ja viem, papierovo je to šmejd, repráky k nemu vyberať atď. atď... Lenže všetko je to obrovskej matematickej rovnici, kde na začiatku je živý hudobník v štúdiu a na konci moje ucho v obývačke. A to je sakramensky dlhá cesta, aby sa niekde čosi domrvilo. Dôležitý je len pocit. Len čistý pocit a emócia z počutého. Či mi osciloskop povie to alebo ono, či sa nikto prežehnáva ak počuje D triedu v zosilňovačoch, to je úplne jedno.
Chcel som len dať vedieť, že reprodukcia hudby je tak komplikovaný proces, že riešiť niečo iné ako emócie pri posluchu je ako to moje hľadanie grálu. Všetci vieme, že niekde je, len nikto nevie kde. A možno je to to, čo práve teraz hrá mne alebo Tebe doma.
Všetko dobré.
Hlavne kvalitnú muziku, lebo bez nej nám naše krámy budú aj tak k ničomu. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi február 16, 2018 15:04:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Skvelo napísané Smile
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi február 16, 2018 15:26:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Krapet mi tahle úvaha připadá alibistická - není jedno, jak co hraje, byť z toho máš velkou radost ( ta radost by ale neměla bejt nekriticky nadšená.....)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi február 16, 2018 15:32:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale no...
Každý má právo na svoj pocit, ctený Inkvizítor Very Happy
Akokoľvek nehrala AKR153 "správne" - nebyť to opachy v našej obývačke počúval by som cez ne Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist