Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Simmons

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Simmons
Hifi obsluha


Založený: 02 január 2014
Príspevky: 6
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So január 04, 2014 13:36:44    Predmet: Simmons Odpovedať s citátom

Nějakou dobu sem chodím okukovat názory jiných hudbou „postižených“ hifíků a tak se také představím. Už jsem se představil na jiném fóru, tak to udělám i zde. Wink
Jsem ročník 69 a bydlím v Brně. Hudbu aktivně poslouchám od 11 let, kdy mě totálně semleli KISS, neboť jsem dostal od táty jugoslávskou kazetu KISS – Unmasked (a bylo vymalováno)
Jedna kazeta KISS ve mně odstartovala neuvěřitelný zájem o Hard ń Heavy a od té doby hudbou žiju.
Takže jsem si prožil krásné osmdesátky přesně v době, kdy letěl světem HEAVY METAL a všechny jeho odnože.
Hudbu jsem samozřejmě drtil na různých typech kazeťáků od maďarského Mono „šrotu“ (ten s oranžovými knoflíky) až po stereo Rmg SAFIR a pár „západních“ desek mých miláčků sehnaných na burze za ušetřené peníze z brigád jsem strouhal na levném Tesla gramci. V té době jsem o pravém HI-FI samozřejmě ještě nic nevěděl a přesto jsem hudbu poslouchal na těchto „chrchlátkách“ pořád dokola Laughing .
Po revoluci jsem začal pracovat na svých prvních „skoro“ hifi sestavách. Prošel jsem si značkami TECHNICS, KENWOOD a taky SONY a k tomu repro Visaton a pak i JAMO Razz . Joooo to byla doba a hlavně to nadšení z poznávání lepší techniky ze „západu“.
V roce 2005 jsem objevil značku BOWERS & WILKINS a totálně propadnul jejich zvuku *palec* .
Pořádnej zvuk mě na tolik uchvátil, že jsem rozbil prasátko a koupil si svoje první „opravdový“ HI-FI.
Postupně jsem si prošel modely beden B&W 804S, B&W 802N a nakonec jsem si splnil sen a koupil jsem si B&W 800D. Mám je jeden rok a je to fakt PECKA. *hura*
Jsem sběratel CD, DVD a BLU RAY disků s hudbou. Později jsem objevil formát SACD a DVD audio a začal sbírat i tyto disky. VINYLU jsem zatím nepropadl.
Moje velká vášeň je díky mým hudebním začátkům Hard Rock a Heavy Metal (AC/DC,KISS, METALLICA, MOTLEY CRUE, VAN HALEN, JUDAS PRIEST, IRON MAIDEN, ACCEPT, ANTHRAX, SLAYER, AEROSMITH, DEF LEPPARD, ZZ TOP, OZZY a stovka dalších mých velkých Hard n´Heavy oblíbenců), ale postupem času, kdy jsem hudebně začal vyspívat, jsem objevil i klasické rockové velikány v kterých nyní taky jedu jako blázen (PINK FLOYD, QUEEN,U2,BEATLES, STING, POLICE, CHRIS REA,ERIC CLAPTON,BRUCE SPRINGSTEEN, GENESIS atd.) a stejně tak jsem si našel cestičku k popu (MADONNA, CHER, ABBA, PINK, DEPECHE MODE atd.) a také smooth jazzu a swingu.
Hudbu poslouchám denně. Zároveň miluju koncerty na DVD a hlavně v HD na BLU RAY.
Přestěhoval jsem se do Brna přes celou republiku, takže tu neznám tolik stejných šilenců do hudby jako jsem já s kterými bych to pořádně rozebíral *sunglases* . Byl jsem zvyklý na velikou komunitu hudebních nadšenců a teď mi to docela chybí.


Můj poslední Hifi řetězec je:
Repro:
FRONT: BOWERS & WILKINS B&W 800D http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/632-800d/?katID=117
SUBWOOFER: B&W ASW750 http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/585-asw750/?katID=117
REAR 4x : B&W DS3 http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/1091-ds3/?katID=151
Koncový zesilovač
ROTEL RB-1090 http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/482-rb1090/?katID=49#
Receiver
DENON AVR-3808A http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/1106-avr3808a/?katID=23
DVD audio a SACD přehrávač
DENON DVD-3910 http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/1085-dvd3910/?katID=21
Síťový přehrávač pro HD soubory a FLAC
DUNE smart HD http://dune-hd.com/eng/products/full_hd_media_players/15
Repro kabely (propojení bi - wire)
INAKUSTIK Referenz Black&White LS1202 http://www.stassen-hifi.com/specificaties/cables/speaker-cable/inakustik-referenz-ls-1202
Signálové kabely
INAKUSTIK Referenz NF-202 http://www.inakustik.com/en/KuZ/produkte/artikel.asp?ref_no=007820212
Síťový filtr
BELKIN PF-50 http://www.belkin.com/IWCatProductPage.process?Product_Id=324455#

Moje hitparáda ZVUKOVÝCH PECEK (těžko se to sestavuje, ale tohle je alespoň pro představuje co podle mě výborně hraje):

SACD formát :
1, Diana Krall – The Girl in the Room
2, Bon Jovi – This Left Feels Right
3, Deep Purple - Machine Head
4,Barb Jungr - Walking in the Sun
5,Pink Floyd – Dark side of the Moon
6, Dire Straits – Brothers in Arms

DVD audio formát:
1,Eric Clapton and B.B. King - Ride with the King
2,Seal – Best of
3,Beatles – Love
4,Sting – Brand New Day
5,Queen – The Game

CD formát:
1, AC/DCD – High Voltage (vůbec celá remasterovaná série)
2,ZZ TOP – Eliminator (Remastered)
3,Pink Floyd – The Wall
4,Kamil Stříhavka – Woodoo
5,Dan Bárta – Maratonika

BLU RAY formát:
1, DEF LEPPARD - Viva Histeria
2,METALLICA - Orgullo, Pasión, y Gloria: Tres Noches en la Ciudad de México
3,PINK – Funhouse – Live from Melbourne
4,IRON MAIDEN – EN Vivo
5, LED ZEPPELIN - Celebration Day

Pár obrázků pro představu Wink















Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: So január 04, 2014 15:40:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Thumbs up
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: So január 04, 2014 15:59:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa Št december 29, 2022 23:42:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So január 04, 2014 16:29:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Nech ti to hra. Asi si filmovy fanusik, ked sa ti tam liahne Alien Laughing Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rado
Hifi obsluha


Založený: 31 marec 2008
Príspevky: 32
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So január 04, 2014 17:12:16    Predmet: Odpovedať s citátom

A ty jsi seasi ty osmistovky s tím Rotelem slyšel? SACD zní na této sestavě velmi dobře a Rotel se nemá za co stydět. Určitě je cesta, co zlepšit, ale to je vždycky a s čímkoli...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: So január 04, 2014 17:30:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Vypadá to velmi, velmi dobře. BW jsou opravdu krásné.

Ale...když vidím na 4.fotce vedle levé bedny přímo na 1.odrazu ten sklad CD s těmi skleněnými dvířky, tak to není vůbec dobře.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: So január 04, 2014 17:53:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Palec hore, nádhera, je sa čím kochať. Trochu odbočím, musím Ťa pochváliť, na zverejnených fotkách nieje vidieť prach na komponentoch a pod., si asi puntičkár. Thumbs up
_________________
Uč sa, aby si neumrel sprostý!
BVa PA300SE x 2+P1SE+F3B, BVa Headamp+Denon AH-D2000, NTB-M2TECH hiface-H/K HD-990, Oppo DV-983H, BVa/Proel/Neutrik cables, odd. trafo a la Bubuxin, Plazma Samsung PS50A756
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Simmons
Hifi obsluha


Založený: 02 január 2014
Príspevky: 6
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So január 04, 2014 19:13:23    Predmet: Odpovedať s citátom

seas napísal:
Ty bedny si zaslouží lepší zesik ale je to nádhera.

Samozřejmě je stále co upgradovat, ale za ty peníze je ten ROTEL RB-1090 pro mě velmi slušné výkonné řešení. Samozřejmě je asi jasný, že existuje stovky zesilovačů s lepším zvukem. Ale cena bude také výrazně vyšší. V té době když jsem ROTEL kupoval jsem nenašel žádný zesilovač s takovým výkonem v ceně 70.000Kč (za nový kus) nepočítám second hand. Rád si nechám poradit a proto jsem taky začal chodit na fóra. Jen je problém, že to jsou jen názory lidí, které mě můžou inspirovat k hledání vhodných upgradů, ale problém je v tom, že i když se mi něco zamlouvá, tak to stejně těžko můžu testnout, neb nabídka prodejců tady v Brně je značně omezená a je to čím dál tím horší. Takže co nám zbývá?? Jedině to risknout?? Dát na rady na fórech a nebo dát na recenze v Hifi časopisech a na HIFI webech a koupit komponent bez poslechu z druhé ruky a pak se nestačit divit jak to vlastně vůbec nehraje podle mých představ??? Mno to asi ne... CO si neposlechnu to taky nekoupím. A tím je to o dost komplikovanější. Kde ty konkrétní věci brát a jak to zkoušet? Takže ROTEL zatím slouží perfektně a hlavně jsem si ho mohl tehdy porovnat sám a rozhodnout se dle vlastních uší Laughing
A až najdu jiný kus, abych těm hladovým osmistovkách pořídil pořádný výkon, který bych mohl u sebe dobře a v klidu testnout, tak ten upgrade udělám. Laughing

_________________
Front: B&W 800D, sub: B&W ASW750, Rear 4x B&W DS3, konec: ROTEL RB-1090, BLACK and WHITE LS1202 bi wire, INAKUSTIK Referenz NF-202, DENON AVR-3808, DENON DVD-3910
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Simmons
Hifi obsluha


Založený: 02 január 2014
Príspevky: 6
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So január 04, 2014 19:15:39    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer napísal:
Vypadá to velmi, velmi dobře. BW jsou opravdu krásné.

Ale...když vidím na 4.fotce vedle levé bedny přímo na 1.odrazu ten sklad CD s těmi skleněnými dvířky, tak to není vůbec dobře.


Dík za pochvalu.

Oproti fotkám mám bedny nyní vysunuté ještě víc od zadní zdi cca o dalších 30cm do předu (celkem 75 cm).

Skřínka o které mluvíš má zašupovací dvířka. Takže, když by mi vadil odraz od skel té skříňky, můžu je posunout.

_________________
Front: B&W 800D, sub: B&W ASW750, Rear 4x B&W DS3, konec: ROTEL RB-1090, BLACK and WHITE LS1202 bi wire, INAKUSTIK Referenz NF-202, DENON AVR-3808, DENON DVD-3910
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Simmons
Hifi obsluha


Založený: 02 január 2014
Príspevky: 6
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So január 04, 2014 19:17:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Peťo napísal:
Palec hore, nádhera, je sa čím kochať. Trochu odbočím, musím Ťa pochváliť, na zverejnených fotkách nieje vidieť prach na komponentoch a pod., si asi puntičkár. Thumbs up


Neboj taky se na někdy zapráší, ale je fakt, že na nich dlouho nevydrží a že se o komponenty starám. Laughing

_________________
Front: B&W 800D, sub: B&W ASW750, Rear 4x B&W DS3, konec: ROTEL RB-1090, BLACK and WHITE LS1202 bi wire, INAKUSTIK Referenz NF-202, DENON AVR-3808, DENON DVD-3910
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So január 04, 2014 19:23:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Simmons = Simon z Lopuchu?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So január 04, 2014 19:32:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Příteli, fotky bych trošku rozměrově zmenšil. Wink A nehraje mi barevně filtr, který je jediný stříbrný. Nechceš raději černý?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Simmons
Hifi obsluha


Založený: 02 január 2014
Príspevky: 6
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne január 05, 2014 11:23:14    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Simmons = Simon z Lopuchu?

Ne nejsem Simon z Lopuchu.

_________________
Front: B&W 800D, sub: B&W ASW750, Rear 4x B&W DS3, konec: ROTEL RB-1090, BLACK and WHITE LS1202 bi wire, INAKUSTIK Referenz NF-202, DENON AVR-3808, DENON DVD-3910
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Simmons
Hifi obsluha


Založený: 02 január 2014
Príspevky: 6
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne január 05, 2014 11:26:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Příteli, fotky bych trošku rozměrově zmenšil. Wink A nehraje mi barevně filtr, který je jediný stříbrný. Nechceš raději černý?

Mno kvůli barvě to prodávat a shánět černý nebudu Very Happy . Nebo snad máš pro mě nabídku, že se mnou chceš vyměnit tvůj černý za můj stříbrný 1:1? Cool

_________________
Front: B&W 800D, sub: B&W ASW750, Rear 4x B&W DS3, konec: ROTEL RB-1090, BLACK and WHITE LS1202 bi wire, INAKUSTIK Referenz NF-202, DENON AVR-3808, DENON DVD-3910
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist