Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

AudioNET
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Značky, výrobcovia, hudobné projekty
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: So apríl 12, 2008 12:37:19    Predmet: Odpovedať s citátom

durgo napísal:
Hlava
ahoj, ty si mal myslím SAMa. Nechceš trošku rozpísať ako to hrá? Aký je priestor, čo basy, ako triedi nahrávky ...
Díky.

No ako to hrá. Hrá to výborně. Prostor je obrovský, basy pevné jak cyp, nenásilný neagresivní přednes, velice příjemně se poslouchá. Snad tě odkážu na fsport, bo tam se o zvuku píše víc. A že by nějak třídil nahrávky, to si teda nevybavuju.
Je to vynikající integráč, jediné jeho mínus bylo, že na mý Vulkany nestačil, proto šel do světa.
AIR napísal:
Z toho co jsem zjistil VIP V2 má v audiočásti převodník 24/192, navíc výstupy i symetrické, programovatelné d.o. ART V2 má převodník 24/96, výstupy pouze nesymetrické. Multiplayer by měl mít snad i o něco lepší zvuk (asi ten převodník).

Hm, zajímavá informace, toho jsem si nikdy nevšim.
Tady jsem našel zajímavý popis s obrázky k VIP - whitepaper.

Podle fotek vnitřku co jsem kdy kde viděl na internetu to vypadá, že předchozí verze VIP před G2 byly dotaženější a propracovanější jak starší modely ART. Jako by ty VIP byly vlajkové lodě a ART trochu podřadnější. G2 verze už jsou krom video/SACD částí IMHO stejné. VIP/VIP V2 neuměly SACD?
S tím zvukem ... vyzkoušej a poreferuj. Pochybuju, že tu s tím bude mít někdo zkušenost.
AIR napísal:
zajímavé je, že podle informací, které teď už zas nemohu najít je v ART V2 mechanika VAM1201

Tak v tom ti neporadím, jediné co vím o mechanice ART G2 je, že je kovová a černá Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: So apríl 12, 2008 13:10:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Ma nekdo poslechovou zkusenost s cd playerem AudioNET Art V2 ?
_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So apríl 12, 2008 13:49:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlavo, Ty za to máš nějaký prachy?
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: So apríl 12, 2008 13:53:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
Hlavo, Ty za to máš nějaký prachy?

Ne, nemám, proč se tak blbě ptáš? Nebo se tě mám vždycky zeptat, zda můžu to a to napsat? Jsme na diskusním fóru, jestli sis nevšim. Zajímavé, že třeba 70 stránek o DPA ti už nevadí, za to třeba nemáš nějaký prachy? No
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So apríl 12, 2008 15:22:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Já se jen zeptal. Já mám s DPA dobrý vztahy, aspoň doufám.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: So apríl 12, 2008 15:59:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantaxi ty musíš být ještě hodně mladý.Než něco napíšeš a odešleš,tak si to povinně třikrát přečti. Laughing

Hlava-Co PRE I G3.Slyšel jsi?Nějaký předek teď bych rád.Tento týden jedu k tobě-pondělí,úterý.Podrobnosti v PM.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: So apríl 12, 2008 16:14:26    Predmet: Odpovedať s citátom

PRE I G3 jsem neslyšel, neznám nikoho, kdo by jej měl.
Ale i PRE I G2 ve spojení s EPS je víc než vynikající. Však uvidíš, uslyšíš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AIR
Hifi obsluha


Založený: 18 jún 2007
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: So apríl 12, 2008 21:03:25    Predmet: Odpovedať s citátom

VIP neumí SACD, je to CD a DVD přehrávač. http://www.rpaudio.cz/audionet/index.php?setsection=128&sectiondown=136

nějaké info je myslím na US stránkách a dost ukryté i na německých

Pro mne by to byl asi jediný DVD přehrávač, který bych se nebál pořídil si na čisté stereo.

a starší verze VIP V2 a ART V2 mají volitelné digitální výstupní filtry AUDIONET a LAGRANGE, měnící charakter zvuku dle preferencí posluchače. Jestli je to dobře nebo špatně nevím
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Borek
Hifista


Založený: 14 apríl 2008
Príspevky: 216

PríspevokZaslal: Ut apríl 15, 2008 06:57:46    Predmet: Odpovedať s citátom

jen pro zajímavost. Distributorem pro UK je ... Wilson Benesch. AUDIONET předvádí se svými speakry
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ut apríl 15, 2008 10:22:48    Predmet: Odpovedať s citátom

AIR napísal:
a starší verze VIP V2 a ART V2 mají volitelné digitální výstupní filtry AUDIONET a LAGRANGE, měnící charakter zvuku dle preferencí posluchače. Jestli je to dobře nebo špatně nevím

Přepínání Audionet/Lagrange má i nový VIP G2.
Přepínání Audionet/Lagrange měl i integrovaný DAC 24/96 v SAM (= stejný jako v ART V2??).
Nový CD player ART G2 to nemá.

Jak to ale funguje a co to dělá netuším, v manuálu VIP G2 je k tomu pár řádek a dva obrázky.



VIPG2_eng.jpg
 Description:
 Filesize:  118.09 KB
 Viewed:  991 Time(s)

VIPG2_eng.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 22, 2008 08:47:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím někoho, kdo o přehravači VIP G2 ví více, o vysvětlení. VIP G2, narozdíl od předchůdce, umí i SACD. Z pramenu výrobce

http://www.audionetusa.com/vipg2_technical.html

mi vychází, že konvertuje do PCM a výsledný frek. rozsah končí na 22kHz (pouze analogová šířka pásma je do 90kHz/-3dB). Dalo by se to ověřit v Brně, pokud by byl zájem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 22, 2008 10:02:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak už jsem to asi našel (manuál VIP G3)


vip.GIF
 Description:
 Filesize:  12.36 KB
 Viewed:  1095 Time(s)

vip.GIF


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Caesar
Nádejný hifista


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 67

PríspevokZaslal: Ut január 06, 2009 07:15:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemáte někdo poslechové zkušenosti se starší verzí Audionet AMP I? Rozdíly oproti poslední verzi V2?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po júl 25, 2011 23:31:36    Predmet: Auidonet AMP VII Odpovedať s citátom

Mám doma pekný kus techniky, nedalo mi nenafotiť! :-) ..teda pekný je rozhodne vo vnútri, strohý exteriér ma až tak nenadchýňa.. :-)))
AMP VII sa robí v 4 až 7 kanálovom prevedení. Ja ho chcem použiť pre pohon trojpásmových sústav v triamplingu. Pôvodne som plánoval zakúpiť niečo podstatne "skromnejšie" (ATI, starší Lexicon, Arcam), ale zvláštnou náhodou sa ku mne nakoniec dostal tento ohromne hmotný nemecký Endstufe. 8-) Výherca E-Bay dražby totižto pridlho odkladal platbu za vydražený tovar a tak Luke zo Sheffieldu oslovil ostatných záujemcov.

Zosilňovač som zakúpil v 5 kanálovej verzii, šiesty kanál som doobjednal u českého dovozcu (zosilňovač je modulárny). Nemecký Audionet si odo mňa vyžiadal výrobné číslo a podľa neho zaslal blok presne taký (až na malé detaily) ako zvyšné bloky v zakúpenom stroji. AMP VII sa údajne robil v pôvodnej verzii a potom v dvoch miernych modifikáciách. Toto by mala byť prvá z nich. Stroj bol prvým majiteľom zakúpený v roku 2004.

Nafotený je práve prichodivší kanál tesne pred vložením.

Mašinka je na pohľad neveľká, šok prichádza pri pokuse o presun, človek má chvíľku pocit, že sa nožičky prilepili k podlahe. :-)))))) Mínusy sú dva - jednak neštandardný "trigger" (Audionet rieši diaľkové zapínanie/vypínanie pomocou optiky) :-/ ..a druhým je občasné brumenie tých 6-tich veľkých 600W toroidov. :-I Nejedná sa o nijaký veľký prúser, ale snažím sa to doladiť pružnejším uchytením transformátorov a zrejme časom predradím aj DC filter (uvidím ako to bude rušiť pri používaní vo finálnom setupe).

Zosilňovač je obvodovo blízky u nás populárnym DPA-čkam.. ..čiže žiadna amerika s kvantom bipolárov a vysokým kľudovým prúdom (čo by sa v takejto krabici ani nedalo uchladiť), ale MosFet-y s korekciou skreslenia.

Fotky sa dajú kliknutím zväčšiť na zhruba dvojnásobnú veľkosť (lupa v pravom hornom rohu obrázku).






























Stroj sa chladí pasívne (pri bežnom zaťažení až tak veľa tepla nevyprodukuje), ale na spodnej strane je sada 7-mych malých Papst ventilátorov, ktoré sa v prípade kritickej teploty rozbehnú (teda aspoň by sa mali - ani výrazným zaťažovaním sa mi nepodarilo dostať to do teploty vyššej ako "low" (v troch krokoch ju ukazuje displej)).



Ďalšie fotky ešte tu:

http://www.audionetusa.com/images/audionet/amp7_1.jpg
http://www.audionetusa.com/images/audionet/amp7_2.jpg
http://www.audionetusa.com/images/audionet/amp7_3.jpg

Prospekt:
http://www.audionet.de/fileadmin/user_upload/Prospekte/Audionet_AMPVII_englisch.pdf

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št december 15, 2011 07:33:10    Predmet: Odpovedať s citátom

michal,

to je krasna masinka. Ked dokoncis bedne, ja ako zilincan, by som sa rad prisiel k tebe pozriet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ostapbender
Hifi obsluha


Založený: 14 november 2010
Príspevky: 43

PríspevokZaslal: Po január 06, 2014 12:24:08    Predmet: AUDIONET SAM G2 merania Odpovedať s citátom

Recenzia s meraniami SAM G2...etalon

http://www.i-fidelity.net/en/test-reports/high-end/audionet-sam-g2/lab-report.html
Output power:
Nominal output power @ 4 ohms (1% THD): 178 W
Nominal output power @ 8 ohms (1% THD): 105 W
Distortion:
Distortion (THD+N, 10 watts @ 4 ohms): 0.0010 %
IM distortion SMPTE (5 watts @ 4 ohms): 0.0035 %
IM distortion CCIF (5 watts @ 4 ohms): 0.0006%
SNR specifications:
Unweighted S/N ratio (- 20 kHz): -106.7 dB
Unweighted S/N ratio (- 250 kHz): -90.3 dB
S/N ratio (A-weighted): -109.5 dB
Additional data:
Upper limit frequency (-3dB / 10 W @ 4 ohms): > 185 kHz
Channel deviation: 0.1 dB
Input resistance: 7.9 kohms
DC output offset: < 0.5 mV
Power consumption:
Off: 0 W
Stand-by: < 1 W
On: 34 W
Dimensions (W x H x D): 43 x 11 x 36.5 cm
Weight: 16 kg



Audionet_SAM_Stoerspektrum_01.jpg
 Description:
 Filesize:  46 KB
 Viewed:  523 Time(s)

Audionet_SAM_Stoerspektrum_01.jpg



Audionet_SAM_Klirrspektrum_01.jpg
 Description:
 Filesize:  49.82 KB
 Viewed:  544 Time(s)

Audionet_SAM_Klirrspektrum_01.jpg



Audionet_SAM_Frequenzgang_01.jpg
 Description:
 Filesize:  41.04 KB
 Viewed:  489 Time(s)

Audionet_SAM_Frequenzgang_01.jpg



_________________
+421905811610
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Značky, výrobcovia, hudobné projekty Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist