Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Lepidlo

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So marec 24, 2007 12:38:32    Predmet: Lepidlo Odpovedať s citátom

Toto je vďačná téma na rozvíjanie vlákna Wink

Hľám lepilo ktoré prilepí ochrannú mriežku s gumovou obručou (gril) na lesklý finišovaný plastový povrch fabrickej reprobedni. Bude to ochrana pred deťmi. Nemusí to veľmi pevne držať. Podmienkou je aby sa to po cca troch a viac rokoch dalo odstrániť bez poškodenia reprobedni.
Napadá ma také trvalo pružné lepidlo, ktoré sa používa napríklad na uchytenie reklamných vzoriek ku časopisom. Neviem čo to je, viem len že je to priehľadné, skoro ako silikón a dá sa to zošúlať preč.
ďakujem vopred...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: So marec 24, 2007 13:03:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne toto riesim

Mal som tie obruce doma - ale jedine co ma napadlo co by fungovalo je pouzit
skrutky ktorymi su pritiahnute repraky a nimi pritiahnut vhodny medzikus - ktory by pridrzoval tu mriezku.

Ziadne lepidlo to tam nepridzi - tu gumu a na plast uz vobec nie

Takze ja som ich vratil do obchodu spat - a idem na to takto:

Moj povodny latkovy gril /grille pre machalika Smile/ je z mdf a ma vyrezane len otvory na repraky - takze ma dost velku rovnu plochu.

Dam z neho dole latku - silnou obojsrannou montazou foliou 3M na to dam najprv tenku perforovanu plechovu mriezku /vyraba perfora trnava/ a cez to dam novu latku

Ta folia ten plech urcite podrzi lebo v mojom pripade to bude drzat za obrovsku plochu a navyse ten plech je cierny takze pod ciernou latkou to bude uplne neviditelne

Jediny problem je ze toho plechu musim kupit celu tabulu 1x2m
takze sa rad podelim.
Plech je vyrabany presne za tymto ucelom a pouziva sa v "spotrebnom audiu" t.j ma "viac dier ako plechu"

Je mi jasne ze zvukovo to bude kompromis ale aj tak by so prosil niekoho
k tomu rozumie aby za vyjadril k zvukovej stranke

Ci by napr pohohlo keby vysky/stredy boli nezakryte - ide o toto stvorpasmo
http://www.infinity-classics.de/infinity/models/Renaissance-series-1992/Renaissance-90/body_renaissance_90.html
2 fotka je gril bez latky /cierny kus/

Inak v ich manualy je napisane ze kvoli disperzii je vyslovene nutne pocuvat to s grilom - nie je dolezita latka ale samotny tvar tej mdf. Takze sa dal objednat gril s latkou a bez - a skutocne z grilom to hra inak - Jednoducho povedane pasma lepsie splynu.


Mal som predtym tieto dietatovzdorne REVOX - vid priloha a rozdiel s a bez mriezky nebol podstatny - mam pocit ze viac pocujem latku ako mriezku - ale tu sa uz bavime o pocitoch
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: So marec 24, 2007 13:12:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha a samozrejme toto riesenie je plne vratne bez poskodenia
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Ne marec 25, 2007 07:42:43    Predmet: JMD Odpovedať s citátom

Na subwofery v autě ty dexon mříže s gumovým ohrajem běžně lepim přímo na gumový okraj reproduktoru oboustranou lepící páskou na zrcadla od saudalu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne marec 25, 2007 11:31:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Podobne som uvažoval nad obojstranou páskou. Videl som len biele široké a s tými sa bojím veľkej pracnosti. Narezať nalepiť. Tá obruč je úzka. Obávam sa že to lepidlo bude vyčuhovať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sub-bass
Hifi obsluha


Založený: 26 júl 2007
Príspevky: 9
Bydlisko: Lucenec

PríspevokZaslal: Št august 02, 2007 13:01:01    Predmet: Odpovedať s citátom

tiež by som to riešil obojstrannou lepiacou páskou... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Št august 02, 2007 13:36:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozor na oboustrannou "sklenářskou" lepicí pásku (myšleno tu kvalitní, silnou cca 2 mm). Na hladkém laku drží až moc dobře a po delší době je riziko, že ji sundáte i s kusem laku. Na vlastní oči jsem to viděl u jedné okrasné lišty, lepené na originální lak auta (pro přesnost - byl to Fiat Smile).

Z vlastní zkušenosti spíš doporučuji čirý silikon, aplikovaný ne plošně, ale formou několika větších kapek. Pokud se napoprvé přesně netrefíš, lze očistit a zkusit znovu. Zpětně jde snadno odříznout tenkou strunou a zbytek očistit skalpelem. Pokud se obě plochy řádně očistí a odmastí, stačí několik bodových spojů, drží to jak všežravec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Št august 02, 2007 14:15:58    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 20:40:02, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brvno
Nádejný hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 68

PríspevokZaslal: Pi august 03, 2007 10:25:56    Predmet: Odpovedať s citátom

asi by som skusil ten silikon, ale najprv tak niekde bokom a skontrolovat ci to nenarusi ten plast, ale hadam by to nemalo uskodit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist