Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

LEACH 2x 400W a IR Preamplifier Remote Control

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DIY realizácie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Betaron
Hifi obsluha


Založený: 02 február 2009
Príspevky: 15
Bydlisko: Val. Klobouky

PríspevokZaslal: Po február 24, 2014 12:40:39    Predmet: LEACH 2x 400W a IR Preamplifier Remote Control Odpovedať s citátom

Nedávno jsem dokončil DIY projekt zesilovače, doplněného o jednotku dálkového řízení přepínače signálových vstupů a řízení hlasitosti Volume. Nyní je sestava dva týdny v chodu, čili nějaké poznatky z provozu jsou – zvuk výborný, komfort obsluhy znamenitý.
Řídící jednotka je osazena stavebnicovými moduly Customworks – PREAMPLIFIER REMOTE CONTROL s řízením hlasitosti dálkovým ovládačem a SELECTOR, přepínač s relé pro pět signálových zdrojů, s tímtéž ovládačem.

Zesilovač LEACH je konstruován podle jedné z mnoha variant legendárního zesilovače. V tomto případě se jedná o zpracování alternativy od kolegy Jawis. Jsou použity koncové tranzistory 2SA1943/2SC5200, budiče a rozkmit osazeny MJE15032/MJE15033 ON, vstupní BC546/BC556. Deska koncového zesilovače obsahuje obvody ochran.
Zesilovač jsem stavil spíše pro zábavu a využití volného času a jakéhosi uměleckého vyžití. Jawis mi před časem nabídl přebytečné desky plošných spojů, a tím mě inspiroval ke stavbě zesilovače. Původní Jawisův LEACH má napájení +/-80V. V mém případě je to pouze s napájecím napětím +/-63V, kdy byl již k dispozici 800VA toroid pro tato napětí aj. Zesilovač byl rozpracovaný zhruba jeden rok, pak to chtělo trochu chuti do práce, či odhodlání a k dokončení stačil zhruba týden práce po večerech v dílně.
Napájení pro řídící jednotku je taženo multikabelem od zesilovače do řídící jednotky, zpět napájení pro motorek potenciometru. Do krabice s moduly Customworks bylo nutné udělat desku s usměrňovačem a stabilizací napětí +12V. Osazené korekce v krabici nejsou zprovozněny, časem je propojím do cesty signálu. Především jsem byl zvědavý na funkčnost prioritní záležitosti – dálkové ovládání systému. Vše OK.

..několik foto ze stavby



















K zesilovači jsou nyní zapojeny alternativní reproduktorové soustavy, které mám umístěny na půdní vestavbě. Zvuk kompletu brilantní, výkonově nadstandardní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Boro
Hifi obsluha


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Po február 24, 2014 20:07:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Síce som laik, ale vyzerá to super, pekná práca! Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Po február 24, 2014 20:54:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Betarona sledujem uz dlho na inych forach Very Happy Vzdy urobi peknu pracu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DIY realizácie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist