Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Natrubky BR

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
KomarD-jeay
Hifista - pokročilec


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 309
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: So máj 05, 2007 14:54:16    Predmet: Natrubky BR Odpovedať s citátom

Co si myslite o BR natrubku, ktory nebude mat konstantny rozmer (priemer*dlzka v pripade trubky, ci a*b*dlzka v inom tvare) ale bude sa rozsirovat jednym smerom. Bude to fungovat, teda ladit ozvucnicu na zelanu frekv. alebo je to zbytocne skusat? Ci bude nutne mat pre kazdu ladiacu frekvenciu jednu naladenu cast trubky urcitej dlzky?

Moja teoria vychadza z toho, ze v kazdom bode, kde sa rozsiruje bude ladit inu frekvenciu, kde pociatocna je urcena najuzsou castou a koncova horna fr. najsirsou castou. Dlzka je samozrejme konstantna.

Dalsi napad je umiestnit 2 samostatne natrubky do jednej BR bedne s inym ladenim. Tie body by mohli byt niekde pod a nad Fres basaku.

Problemy vidim v tom, ze v prvom pripade moze dojst k roznym skresleniam, oneskoreniam na basoch, strate ucinnosti BR a pod. V druhom pripade moze nastat napr akusticky skrat medzi tymi 2ma frekvenciami, resp ine nepredvitadelne reakcie.

Totizto v praxi sa zvykne pouzivat len klasika BR, pasiv ci uzavreta, v PA systemoch este BP ci horn, ale nejake ine vymysly uz ostavaju asi len na DIY, pripadne garazovych maloseriovkach.
Takze tvrdenie, ze co sa najviac pouziva je urcite dobre neberiem.

Tu je obrazok ako vyzera moj BR s premennym ladenim (ci tlakovany BR ako by sa toto dalo nazvat). Komora je asi 42L, ladenie od28 do50Hz. Dosky MDF 2cm. Bohuzial povodny reprak (SAL Smile) musel prec, lebo bol onicom, tak hladam do toho nieco nove, co bude parametrami sediet a velmi neublizi mojej studentskej penazenke. Rozmyslal som nad Monacor SPH-250 TC alebo CTC ci niecom podobnom. Zase taky Peerless XXLS10 by bola bomba Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2007 18:08:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Question Question Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5942
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2007 18:50:54    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Moja teoria vychadza z toho, ze v kazdom bode, kde sa rozsiruje bude ladit inu frekvenciu,

Tá teória je buhužiaľ mylná, bude to tzv. "hornflex", v PA občas používaný, ale žiadne zásadné výhody to nemá. Bude tam jedno impedančné minimum, takže obvyklý basreflex, pri tom objeme (42l) a rozmeroch " expandujúceho basreflexu" asi dosť vysoko naladený.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2007 18:54:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě můžeš zkusit transmission line, ale s proměnným průřezem to bude těžko spočitatelné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
KomarD-jeay
Hifista - pokročilec


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 309
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2007 22:14:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Nad TML som rozmyslal, ale je to strasne velke, ak to ma ladit hlboko. Tie sa tiez robia len akymsi hokusom pokusom. Pritom aj TML sa robia so sikmymi vnutornymi prieckami, nie len kolmymi. Je to kumstom prave preto, ze nie je este premyslena dobra teoria, ako to rozumne odovodnit a vyrobit (takto som to nasiel na cca 3roznych weboch, kde sa tym serioznejsie zaoberali).

To BV:
Prave preto, ze aj v PA sa to pouziva, tak nejaky zmysel to myslim ma. Jeden z nich je myslim aj ciastocna smerovost. Ladenie je praveze dost nizko, cele to ma makky bas, pretoze je posilnene spodne pasno. Vidno to aj na vychylke membrany, kde pri cca 70-80Hz lieta asi 3x tolko, co pri 40 a menej (skusane generatorom). Impedancnu krivku bohuzial nenameram, nemam na to HW, zatial z financnych dovodov, takze moje projekty su co sa tyka skumania vysledku pokus-omyl, len navrh je seriozny.

K tomu obrazku: hned od najuzsej casti to ma 4cm, dole ide na 8 a ku koncu ma 12cm pri sirke 28cm, dlzka dielov je asi 24 a 20cm resp, predna stena ma cca 38. Ladenie bolo vymyslene na 28-50Hz (nepamatam presne) kvoli posilneniu spodku basu.
Inak upchatim toho zvukovodu klesne ucinnost asi az o 3dB na sirsom pasme, na sponych basoch az 7dB (urcene testovanim).
Ten zvukovod som navrhoval ako tractix.

Mam postaveny polotlakac, konstrukcne bandpass 4ord so zvukovodom a dava asi do +9dB na rozsahu cca 30-130(porovnavane s PA 15"Eminence, kopiou CerwinVega Earthquake s Fane Colossus 18" a inymi). Je osadeny autobasom 2x10" Nexus Stingray 108 (87dB/W, Fs19, Qts0,24). http://213.215.107.72/fotoalbumy/005/044/f_5044906_0d4babe0bb5e1bbc622228bd3d1f2f3e.jpg
Preto ten napad s expandujucim zvukovodom.


A co napad s umiestnenim 2 rozne ladenych natrubkov, co si o tom myslis?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5942
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po máj 07, 2007 11:03:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Prínos oproti basreflexu je vidieť na obrázku, rovnako možný problém s hornflexom so zvlnením pásma v okolí 300Hz. Objem za reproduktorom v obidvoch prípadoch je rovnaký.Či to stojí za tie komplikácie pri výrobe a väčšie rozmery(horn) je na zváženie.
Dva nátrubky v jednom boxe sa budú správať ako jeden ("paralelne zapojené"), ladenie sa len posunie vyššie oproti jednému.



HF_BR.png
 Description:
 Filesize:  10.13 KB
 Viewed:  15833 Time(s)

HF_BR.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po máj 07, 2007 11:17:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono i kdyby tam bylo 5 děr, tak se to bude chovat jako jedna úplně jiná.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
KomarD-jeay
Hifista - pokročilec


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 309
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Po máj 07, 2007 17:02:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Mate nejaky napad, ako spravit, aby sa to spravalo ako viac dier s roznym ladenim? Ako donutit vnutorny system, aby kmital s roznymi rezonancnymi?

Inak som niekde cital, ze kazdy system, ktory "umelo" posilnuje akusticky vykon najma basoveho reproduktora je horsi ako klasicky uzavrety, pripadne nekonecna ozvucnica, a to tym, ze pridava rozne zafarbenie zvuku, skreslenie, vlastne rezonancie, fazove posuny a pod.
Co si o tom myslite? Niecim podobnym argumentuju aj uznavaci uzavretych basboxov.

BV, v com si to simuloval?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po máj 07, 2007 20:01:07    Predmet: Odpovedať s citátom

KomarD-jeay napísal:
Mate nejaky napad, ako spravit, aby sa to spravalo ako viac dier s roznym ladenim? Ako donutit vnutorny system, aby kmital s roznymi rezonancnymi?


Proč?

Nejdeš cestou zpoždění, ale cestou rezonance. Její důvod je protáhnout kmitočtovou charakteristiku dolů. Proč chceš více rezonancí? Kompenzuješ nedokonalost basáku, kterému chceš polepšit třeba na 100Hz a zároveň to protáhnout až do 30Hz? Proč, mně to přijde divné. Proč?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
KomarD-jeay
Hifista - pokročilec


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 309
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Po máj 07, 2007 23:34:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Co je na tom divne? Chcem dosiahnut to, aby bez zmeny farby a skreslenia som dosiahol cim vacsi akusticky vykon pri nizkom prikone na co mozno najsirsom pasme. Preto to chcem posilnit aj na napr 100 a zase chcem aby to hralo co najhlbsie, ako dany basak vie. Je to cele protichodne, ale da sa dosiahnut kompromis.
To sa da dosiahnut aj viacerymi rezonancnymi bodmi. Zpozdenie je v tomto pripade podla mna nedostatok, pretoze moze sposobit fazovy skrat a naopak stratu vykonu, zadudnievanie, tahavy bas a pod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ut máj 08, 2007 00:01:38    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Pi jún 04, 2010 18:58:34, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut máj 08, 2007 02:20:40    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Prínos oproti basreflexu je vidieť na obrázku, rovnako možný problém s hornflexom so zvlnením pásma v okolí 300Hz. Objem za reproduktorom v obidvoch prípadoch je rovnaký.Či to stojí za tie komplikácie pri výrobe a väčšie rozmery(horn) je na zváženie.
Dva nátrubky v jednom boxe sa budú správať ako jeden ("paralelne zapojené"), ladenie sa len posunie vyššie oproti jednému.


Kdysi jsem dělal basreflex s přelomeným kónickým nátrubkem a mělo to oproti normálnímu reflexu o jednu rezonanci víc. Bohužel jsem neměl možnost změřit co to dělá. Tuším čím to je, ale to je asi tak vše.

Kónický průřez žádný přínos není, je to jen plýtvání prostorem. Jako horn se to vzhledem k rozměrům stejně chovat nemůže a jen se to hůř navrhuje, poněvadž to v podstatě nejde vypočítat. Jediná výhoda je velký výstupní průřez, čili menší turbulence a ztráty.

Ta křivka, to je naměřené nebo simulované - a pokud simulované, tak čím ?

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5942
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut máj 08, 2007 07:01:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to simulácia z AKABAKU, basreflex (Vb 80l, fb 41Hz) a "hornflex" s rovnakým objemom
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
KomarD-jeay
Hifista - pokročilec


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 309
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: St máj 09, 2007 09:39:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiez som predpokladal, ze to asi nebude take jednoduche, ako sa zda, ale ozaj to hra inak Smile
Tuto vam to mozem len opisat. Jeden z rozdielov oproti klasickemu BR je ten, ze ten basak nehra "ihned pri vystupe". Sprava sa to podobne ako tlakac, kde zvuk "vznika" az o nejaku vzdialenost dalej. Ked sa postavite priamo pred horn basoveho tlakaca, citite len tlak vzduchu ako z ventilatora, ale basy zatial nikde, ale staci ist tak 4m a viac dalej a uz pocujete pumpovat bas.
Toto je nieco podobne, bas sa objavi v miestnosti cca 1-2m od toho.
Nema to buchavy zvuk, frekvencie nad cca 150 sa prirodzene (tiez pouzitym menicom) orezuju, nema to vyhybku (caka to na aktiv) a pritom ani nevadi, ze to hra cele pasmo. Momentalne je tam ten JBL GT4-10.
Skusim to niekde namerat a hodim sem vysledky aj s imp.char.

Klasicky horn stavat nechcem, vzhladom na uz pisane rozmery, avsak postavim asi nejaky folded s 8" woofrom. Uvidim, co to spravi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St máj 09, 2007 20:05:51    Predmet: Odpovedať s citátom

4 KomarD-jeay

Není lepší mít dobrá basák, který je "rovný" a podle možností jen natáhnout tu frekvenční charakteristiku níž? Pořád nevím o co Ti jde?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: St máj 09, 2007 20:32:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Niektoré Dexon BR sa kónicky rozširujú smerom k vonk. ústiu. Nejedná sa pritom len o prirodzené rozšírenie smerom k zaoblenej manžete. Lumen valcovej časti má napr. na dĺžku 17cm potom rozdiely do 1cm v prospech vonkajšej tretiny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št máj 10, 2007 00:10:30    Predmet: Odpovedať s citátom

KomarD-jeay napísal:
... Ked sa postavite priamo pred horn basoveho tlakaca, citite len tlak vzduchu ako z ventilatora, ale basy zatial nikde, ale staci ist tak 4m a viac dalej a uz pocujete pumpovat bas.
Toto je nieco podobne, bas sa objavi v miestnosti cca 1-2m od toho...


To je spíš efekt prostorové akustiky. Na vzdálenosti kolem jednoho až dvou metrů začíná převládat nepřímé pole a to je obecně na basy bohatší než přímý zvuk. Tohle jsou velmi zavádějící úvahy, zejména když nejsou k dispozici měření v bezodrazových podmínkách.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št máj 10, 2007 00:15:06    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Je to simulácia z AKABAKU, basreflex (Vb 80l, fb 41Hz) a "hornflex" s rovnakým objemom


AKABAK snad umí simulovat horny (někde ho mám, ale nenaučil jsem se s ním dělat), tady je ale problém v tom, že oblast zlomu se chová jako přídavná vložená poddajnost, s čímž už nepočítá.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5942
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št máj 10, 2007 08:13:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Akabak dokáže simulovať prakticky všetky akustické prvky (hmotnosť, poddajnosť, odpor, radiátor, horny-expo, kónický, radiálny..-, vlnovod atď..), aj mechanické (poddajnosť, odpor, hmotnosť, gyrátor) a elektrické (odpor, indukčnosť, kapacita, transformátor, OZ, tranzistor) . Pri horne neráta asi s vloženou poddajnosťou, kmitočet bodu zlomu závisí od dĺžky hornu (lambda/4), jeho "výraznosť" od parametrov hornu (prierezy na vstupe a výstupe, T... ) .
Príklad súboru z tej simulácie (.aks) na pokusy v Akabaku
|Basreflex
Def_Driver '11K7512'
SD=346cm2 dD1=10cm tD1=2cm |Cone
fs=38Hz Vas=51.9L Qms=1.97
Qes=0.43 Re=5.75ohm Le=1.24mH ExpoLe=0.918
System "BAS"
Driver "D2" Def="11K7512" Node=1=0=3=2
Radiator 'R' Def='D2'
Node=3
x=0 y=0 z=0 HAngle=0 VAngle=0
Enclosure 'E1' Node=2
Vb=80L Qb/fo=0,15
Horn 'H1'
Node=2 T=1
WTh=30cm HTh=3cm WMo=30cm HMo=55cm
Len=60cm
x=0 y=0 z=0 HAngle=0 VAngle=0
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi máj 11, 2007 07:27:41    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Akabak dokáže simulovať prakticky všetky akustické prvky (hmotnosť, poddajnosť, odpor, radiátor, horny-expo, kónický, radiálny..-, vlnovod atď..), aj mechanické (poddajnosť, odpor, hmotnosť, gyrátor) a elektrické (odpor, indukčnosť, kapacita, transformátor, OZ, tranzistor) . Pri horne neráta asi s vloženou poddajnosťou, kmitočet bodu zlomu závisí od dĺžky hornu (lambda/4), jeho "výraznosť" od parametrov hornu (prierezy na vstupe a výstupe, T... ) .
Príklad súboru z tej simulácie (.aks) na pokusy v Akabaku
|Basreflex
Def_Driver '11K7512'
SD=346cm2 dD1=10cm tD1=2cm |Cone
fs=38Hz Vas=51.9L Qms=1.97
Qes=0.43 Re=5.75ohm Le=1.24mH ExpoLe=0.918
System "BAS"
Driver "D2" Def="11K7512" Node=1=0=3=2
Radiator 'R' Def='D2'
Node=3
x=0 y=0 z=0 HAngle=0 VAngle=0
Enclosure 'E1' Node=2
Vb=80L Qb/fo=0,15
Horn 'H1'
Node=2 T=1
WTh=30cm HTh=3cm WMo=30cm HMo=55cm
Len=60cm
x=0 y=0 z=0 HAngle=0 VAngle=0


No a to je problém. To zvlnění odpovídá půlvlnové délce, čtvrtvlnové omezení znamená, že pod příslušnou frekvencí se to nechová jako horn, alebrž jako čistá hmotnost. Čili funguje to jako basreflex. To fungování nad frekvencí basreflexu je spíš nežádoucí, poněvadž už je to tvrdě mimo fázi (délka hornu zavádí přídavné zpoždění) a navíc to může z bedny vycucávat stojaté vlny.

Ještě dál, když je to stupňovitá horna, musí se počítat jako dvě dílčí horny v sérii (nebo více horen), a když je to zalomené, je tam vložená poddajnost. Což má v konečném výsledku ten efekt, že výpočet může být úplně mimo mísu. Opakuji, že kónický nátrubek, případně ještě zalomený, je zbytečná komplikace. Samozřejmě že to nějak hrát bude, to ale telegrafní dráty umějí taky.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5942
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi máj 11, 2007 09:33:20    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
ale žiadne zásadné výhody to nemá. Bude tam jedno impedančné minimum, takže obvyklý basreflex

Nič iné som netvrdil, len že to prakticky nemá zmysel. Len KomarD-jeay sa snaží vyrobiť akustické perpetuum mobile Smile .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mita
Hifista


Založený: 09 február 2007
Príspevky: 109

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2007 10:32:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Muzete poradit jak zmerit naladeni bassreflexu? Zkousel jsem to zmerit mikrofonem a TrueRTA ale to se mi nejak nedari. Od oka zjistovat nejmensi vychylku membrany mi taky moc nejde. Jde to nalezt treba multimetrem na odporu v serii s repro?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hop377
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 278

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2007 11:12:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Da sa aj voltmetrom. Medzi vystup generatoru a repro za pojis odpor a bude merat napatie pred odporom a na priamo na repraku. priebeh impedancie je Z=(Urepraku/Urepraku-Upred odporom)*R. Mal by si namerat dve maxima, a frakvencia bassreflexu je v minime medzi tymito maximami.

EDIT: Alebo si pouzi nejaky software trebars JustMLS, Arta a pod. V helpe u tych programov mas aj schemu zapojenia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mita
Hifista


Založený: 09 február 2007
Príspevky: 109

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2007 12:09:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Meril sem to digitalem Metex a na nekterych frekvencich to docela kolisa. Ted sem stahl soft ARTA tak se s tim zkusim zblizit
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hop377
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 278

PríspevokZaslal: Ne júl 15, 2007 12:11:38    Predmet: Odpovedať s citátom

S Artou to ide v pohode.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Ut august 07, 2007 18:16:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa Pi december 23, 2022 23:51:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5942
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št august 09, 2007 06:58:47    Predmet: Odpovedať s citátom

mita
Mikrofón priamo do ústia basreflexu, max.akustický tlak je na rezonacii basreflexu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mita
Hifista


Založený: 09 február 2007
Príspevky: 109

PríspevokZaslal: Št august 09, 2007 19:02:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky, tak nejak jsem to delal a ac jsem br mel 30cm nebo 20cm tak mi stale spicka vychazela kolem 43Hz, neco jsem delal spatne. Tim merakem jsem se taky nedomeril, vzdy jsem nasel jen jeden hrb.
No ted jsem to nejak prestal resit a i kdyz mam v jedne br 190mm a v druhe 210, bedny mi hraji az neuveritelne dobre pre me ouska (mozna za to muze 4 mesicni audio pust). Je jasny ze to prejde a pak se vratim k ladeni ale ted posloucham a vychutnavam Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist