Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Quo vadis

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št január 13, 2011 10:12:52    Predmet: Quo vadis Odpovedať s citátom

Stejně jako já, asi i vy všichni jistě pozorujete poslední dobou jakési zlopuchovatění tohoto fóra...mělo-li by to takto pokračovat, bylo by to škoda, rady začátečníkům, jaký si mají koupit křáp z bazaru, nejsou rozhodně nosné téma...
Apeluji proto na mladší generaci, aby se nestyděla přijít s něčím novým a neotřelým, tím myslím jejich vlastní konstrukce nebo nové náměty k diskusi. Konstrukcí ovšem myslím dotažené věci, přehlídka nějakých začátečnických bastlů by nebyla to pravý ořechový...
Tož tak, berte to jako mý povzdechnutí, neb mi ta živá diskuse zde nějak chybí...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
noaid
Hifista


Založený: 04 január 2010
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: Št január 13, 2011 12:44:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Možný námět - vícekanálové zesilovače, vícekanálové DACy apod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Št január 13, 2011 13:01:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Co poradit někomu když jako první ohlásí, že má omezený rozpočet a DIY nechce ? Napadá vás nějaká high end komerce za málo peněz ? Není to něco jako voda v prášku ?
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Št január 13, 2011 13:14:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel - Myslím si, že zesilovačů a DACů na českém DIY trhu je již opravdu dost. V jednom rozhovoru jsi sliboval i reprosoustavy. To by mohlo být zajímavé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št január 13, 2011 13:21:36    Predmet: Re: Quo vadis Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:

Apeluji proto na mladší generaci, aby se nestyděla přijít s něčím novým a neotřelým, tím myslím jejich vlastní konstrukce nebo nové náměty k diskusi. Konstrukcí ovšem myslím dotažené věci, přehlídka nějakých začátečnických bastlů by nebyla to pravý ořechový...
Tož tak, berte to jako mý povzdechnutí, neb mi ta živá diskuse zde nějak chybí...


Pokud je okamžitě nesprdneš, jak to či ono není dost hezky provedeno, tak třeba najdou chuť. Ono i na (slovní) formě záleží Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št január 13, 2011 14:30:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Jardo, pohybuješ se v tomhle už hodně let - jak můžeš tuhle otázku položit takhle pitomě ? Haj end má v tomhle spojení význam " hodně drahý ", čili už sama otázka je nonsens...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Št január 13, 2011 14:41:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Já to vím, vy to víte, ale co tedy poradit někomu kdo to neví ? Reaguji na vaší vítku ohledně bazaru. Pokud někdo nechce kvalitní DIY, tak kudy jinudy ?
Levný highend jsem porovnal s vodou v prášku, to snad jako vysvětlení stačí Wink

edit: Aha, už možná chápu. Vůbec sem takové věci netahat a bavit se spíše o vývoji techniky a tak.

_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)


Naposledy upravil jardag69 dňa Št január 13, 2011 14:45:29, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Št január 13, 2011 14:42:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak za stejný love buť totál šunt nebo lepší čínu šunt a modlit se, že to nenkiksne.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št január 13, 2011 14:50:36    Predmet: Re: Quo vadis Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Pokud je okamžitě nesprdneš, jak to či ono není dost hezky provedeno, tak třeba najdou chuť. Ono i na (slovní) formě záleží Smile

Tak mne osobne sprdnutia od kazzatela pomohli skôr ako uchechtávanie od iných. Kto sa na to pozrie trošku sebakriticky, tak si na dlho zapamätá jeho "ale hovno", "krabici vod rajčat", alebo "vaginální červeň".


jardag69 napísal:
Pokud někdo nechce kvalitní DIY, tak kudy jinudy ?

To je ťažké, niekto bude stále onanovať nad "dokonalým" prevedením repro výhybky so štyrmi súčiastkami.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Pi január 14, 2011 19:45:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám v plánu (už hodně dlouho Smile ) dát sem nějaké návrhy spínaných zdrojů pro autozesilovače, aktivní výhybky, předzesilovače, budiče linek a podobná zařízení.
Dokonce jsem v Talemě poptával výrobu VF transformátorů, aby se i těch pár závitů nemuselo motat ručně a nějak to vypadalo.
Mám na stole tři odzkoušené verze zdrojů, které jsou v provozu několik let v cca 30-ti zesilovačích a cca 20-ti ostatních zařízeních, bez poruchy.
Byl-li by zálem stačí to "jen" zdokumentovat. Ale i tak by nějaký čas trvalo.
Mám je vyzkoušené jak se zesilovači na bázi LM3886, tak se zesilovači podle Pana Dudka.
Zesilovač osazený LM3886 a slušně udělaný, s přehledem přehraje 40-ti tisícovou konkurenci autozesilovačů, konkrétně starou řadu zesilovačů Audison VRX, Rockfor Fosgate 800.4, Emphaser, Rodek...
Do soukromé zprávy mi můžete psát, kdo by o to měl zájem.
Pokud by to zajímalo dost lidí, založilo by se vlákno a možná by to věci urychlilo.
Byl by to otevřený projekt.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi január 14, 2011 21:56:48    Predmet: Re: Quo vadis Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Stejně jako já, asi i vy všichni jistě pozorujete poslední dobou jakési zlopuchovatění tohoto fóra...mělo-li by to takto pokračovat, bylo by to škoda, rady začátečníkům, jaký si mají koupit křáp z bazaru, nejsou rozhodně nosné téma...
Apeluji proto na mladší generaci, aby se nestyděla přijít s něčím novým a neotřelým, tím myslím jejich vlastní konstrukce nebo nové náměty k diskusi. Konstrukcí ovšem myslím dotažené věci, přehlídka nějakých začátečnických bastlů by nebyla to pravý ořechový...
Tož tak, berte to jako mý povzdechnutí, neb mi ta živá diskuse zde nějak chybí...

Mas samozrejme vo velkej miere pravdu.
Mam pocit, ze problem je aj v tom, ze dost projektov skomercnelo a ludia si po vselijakych skusenostiach viac strazia knowhow.
Na druhu stranu opacny extrem - budme radi, ze pan, ktoreho meno sa nevyslovuje, si vsetky svoje vynalezy ponechava iba vo forme "paperlaunchu" Smile
Sikovnych ludi je tu dost, len treba zacat.
Co takto Lubos (Babaudio) a jeho novinky ? DAC (ESS), ci dalsie vynovenia DPA, ak su ?
P.S. To odclenenie sekcie predam/kupim - stale to mam na pamati.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 14, 2011 21:57:43    Predmet: Re: Quo vadis Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Apeluji proto na mladší generaci, aby se nestyděla přijít s něčím novým a neotřelým, tím myslím jejich vlastní konstrukce nebo nové náměty k diskusi. Konstrukcí ovšem myslím dotažené věci...


Pavle, je to krásná myšlenka. Chtělo by to trochu upřesnit...

1) Máš na mysli konstrukce, které budou volně všem k dispozici ?
2) Nebo se mají autoři pochlubit s fotkami, ale nic konkrétního neprozradit ?
3) A nebo má jít o dotažené produkty určené k prodeji a tedy také zahalené tajemstvím ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi január 14, 2011 22:31:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemám ani nejmenší tužbu zde něco lajnovat a vytyčovat, to nechám jiným, mají-li tu potřebu...většina z vás jste dospělí a je to tedy na vaší vůli...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 14, 2011 23:32:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejde o lajnování, všechny cesty jsou otevřené. Jenom jsem chtěl připomenout, že variantu 1) jsi mnohokrát vyzkoušel na vlastní kůži, spoustě lidí tím ohromně pomohl, ale při pohledu nazpět jsi ji také mnohokrát proklel. Obávám se, že Ti šikovnější z mladých nadějných, kteří by opravdu měli co nabídnout, se na Tvých nedobrých zkušenostech poučili.
Varianty 2) a 3) by byly vítaným zpestřením. Nejsem si jistý, jestli by ovšem přinesly oživení, které očekáváš. Ale třeba se mýlím a všichni budeme příjemně překvapeni.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: So január 15, 2011 00:25:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Jediný projekt který jsem dotáhl k publikovatelnému konci jsou bedny. Tam jsem to, ale vlastně jen financoval a měl nějakou základní ideu. Pak už jen montáž a tak. Box je profi práce, výhybka Pistole. Já to jen dal do kupy Laughing
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So január 15, 2011 01:39:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Radost udělá i fotka krásnýho přístroje, kterej zustane vyrobenej v jednom kuse.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 15, 2011 12:04:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
Radost udělá i fotka krásnýho přístroje, kterej zustane vyrobenej v jednom kuse.

To je hezká ukázka pozitivního optimistického postoje mladší generace. Thumbs up
Dobrá, držme se toho. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 15, 2011 16:17:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ve výčtu žádoucího byly zmíněny i nové náměty k diskuzi. Teoretizování, to je moje parketa, tak já něco zkusím. Wink

Konstrukce zesilovačů DPA s hranolkem pro přenos tepla na chladič je notoricky známá a chválená. Všichni oceňují praktičnost řešení, dobré chlazení, a další výhody.
Ale napadlo někoho, že tato koncepce může mít významný pozitivní vliv přímo na zvuk zesilovače? Mám teď na mysli bipolární varianty, např. DPA220 a další. O co jde, zatím nejsou příliš prozkoumány vlivy teploty koncových tranzistorů a zdá se, že největší problém není ani tak absolutní teplota, jako rychlé změny, které se nemohou ve zlomku vteřiny přenést na chladič a tranzistory kompenzace klidového proudu. U klasického uspořádání je tranzistor oddělen od chladiče izolační podložkou, která má nezanedbatelný tepelný odpor. Při náhlém vzrůstu ztrátového výkonu rychle vyskočí teplota tranzistoru (viz též vlákno "Přechodové zkreslení v přímém přenosu").
Oproti tomu tranzistor natvrdo na měděném hranolku má k dispozici velkou hmotu hranolku, která účinně vyrovnává teplotní změny s minimálním tepelným odporem mezi základnou tranzistoru a hranolkem.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: So január 15, 2011 18:06:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Tam jsou izolované až ty hranolky od chladiče ? Podobně jsem měl rozdělané A, ale nakonec to padlo.
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So január 15, 2011 18:43:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle mě je odpověď na otázku "Quo vadis" jednoduchá, až triviální.

Fórum bude sloužit na předvedení DIY dovedností přispívajících. To je zcela OK a v duchu smyslu fóra. Dále k příspěvkům typu prodám/koupím, zkušenosti s komerčními komponenty. Zcela pochopitelně.

Může sloužit k obecným odborným informacím, což by bylo skvělé.

Ale k jednomu, Pavle, zcela jistě sloužit nebude. K tomu, po čem voláš. Aby se stalo výkladní skříní nových obvodových řešení a zlepšení. Alespoň ne od nás, co se tím zabýváme. Jelikož dobře víme, že do 1-2 měsíců se takový nápad objeví v komerční formě u někoho jiného. To bychom snad byli opravdu blázni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: So január 15, 2011 20:34:56    Predmet: Odpovedať s citátom

V tomhle levelu už se nevyznám, tak se zeptám. Objevujete nová zapojení nebo ladíte známá popsaná ? Případně objevujete známá, ale utajená ?
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Ne január 16, 2011 10:53:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
Radost udělá i fotka krásnýho přístroje, kterej zustane vyrobenej v jednom kuse.


Taky si myslím Wink .
A opravdu by to bylo zajímavější, než dotazy typu: poraďte mi, který bedny za 300éček si mám koupit, Magnet nebo Fekál? A kterej zesilovač se k nim bude lépe hodit? Sany, Démon nebo Vincek?
Obávám se ale, že těchto příspěvků bude vždycky víc, ono tady těch konstruktérů zase tak moc není.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi január 31, 2014 20:15:42    Predmet: Re: Quo vadis Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Stejně jako já, asi i vy všichni jistě pozorujete poslední dobou jakési zlopuchovatění tohoto fóra...mělo-li by to takto pokračovat, bylo by to škoda, rady začátečníkům, jaký si mají koupit křáp z bazaru, nejsou rozhodně nosné téma...


JJ, jde to kompletně do kytek.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Pi január 31, 2014 20:43:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa Št december 29, 2022 23:44:37, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi február 21, 2014 22:21:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak kam to kráčíme? Smile
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So február 22, 2014 15:30:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Kvalita fóra je prostě určena kvalitou přispěvatelů - tak jako kvalita každé stavby je určena kvalitou cihel, ze kterých je postavena.
Je jedno jestli něco nebo někdo degeneruje na Lopuchu nebo kdekoli jinde - to je technický detail. A to, kdo je za kvalitu příspěvků a tedy úroveň fóra zodpovědný si každý může jednoduše ověřit tak, že si vylistuje příspěvky jednotlivých význačných diskutujících a posoudí jejich obsah.
A, nezlobte se pokud jsem si nevšiml, ale oni sem přispívají i nějací konzumní Američané? Myslím že ne. Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: So marec 08, 2014 17:19:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Od jisté úrovně je už prakticky marné něco řešit na fóru, když máme na sebe maily a telefony atd. Stejně na vysoce specializované věci se chytnou 2-3 lidi, co se známe. Tím to taky může působit, že fórum upadá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne marec 16, 2014 13:09:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Kam vše kráčí? Dovoluji si pastnout odkaz z jiného tématu...
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=207280#207280
... kráčí to do prdele vážení přátelé, do prdele!
Proč? Protože ti nejlepší (možná jen "ti nejlepší") a s nimi rozhodně i ti nejukecanější připomínají svým chováním malého rozmazleného fracka, který všem rozšlapal bábovičky a nyní hystericky řve, že si s ním nechce nikdo hrát.
Co pomůže? Srát na Makarenka a dát mu přes držku. Jinak se nic nezmění. Ale takhle je v hajzlu vlastně celá společnost - principy jsou stejné.
Prosím tímto modarátora, aby se ujal svého práva a začal zasahovat dříve, než zdejší, možná poslední fórum, které má ještě nějakou úroveň, zdegeneruje do "Hifinázorů2", aneb "Co se může skrývat pod lopuchem?"
Všichni na sebe spojení nemají - zvlášť nováčci. A pokud se novému zájemci dostane při prvním dotazu (ano, možná blbém dotazu) jen výsměchu, najde si jiného koníčka - staré motorky jsou taky krásné a veteránisti se k sobě chovají o mnoho lépe (...míněno - chovají se k sobě slušně).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist