Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

NuForce uDac2

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
stig
Hifi obsluha


Založený: 08 marec 2009
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Ut december 14, 2010 23:57:09    Predmet: NuForce uDac2 Odpovedať s citátom

Dnes som sa stal majitelom uDac-u. Moje prve dojmy:
1. je to mensie ako clovek tak nejak ocakava Smile
2. nainstaluje sa to do PC samo, cool Smile
3. volume sa ovlada trochu divne, je to kombinacia nastavenia potenciometra a nastavenia vo Windows. (podla mna je to pozitivne, len trochu chaoticke, asi ako prehadzovat prevody na horskom bicykli s 26 kombinaciami prevodov Smile
4. s mojimi 50 Ohm sluchatkami mi uplne staci hlasitost do 50% potenciometra

Viete mi poradit ci treba toto zariadenie zabehnut (zahoriet) nejaky pocet hodin ?

_________________
NuForce uDac2 >> HD 595 + DT770Pro 80Ω
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nema.dj
Hifista


Založený: 24 máj 2009
Príspevky: 192

PríspevokZaslal: St december 15, 2010 00:48:58    Predmet: Re: NuForce uDac2 Odpovedať s citátom

stig napísal:
Dnes som sa stal majitelom uDac-u. Moje prve dojmy:
1. je to mensie ako clovek tak nejak ocakava Smile
2. nainstaluje sa to do PC samo, cool Smile
3. volume sa ovlada trochu divne, je to kombinacia nastavenia potenciometra a nastavenia vo Windows. (podla mna je to pozitivne, len trochu chaoticke, asi ako prehadzovat prevody na horskom bicykli s 26 kombinaciami prevodov Smile
4. s mojimi 50 Ohm sluchatkami mi uplne staci hlasitost do 50% potenciometra

Viete mi poradit ci treba toto zariadenie zabehnut (zahoriet) nejaky pocet hodin ?


nuz....minimalne 200hodin zahorovacim CD....hlavne to prepoj co s najdrahsou kabelazou....aspon od krautwire....lebo ked sa to spatne zahori, tak to uz nevycisti nikto Laughing ....to bol vtip...nie je nic lepsie, ako si pod stromcek kupit darcek sam

_________________
ked čítam niektorých príspevky, tak som len obycajny poslucháč ..... či?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 15, 2010 01:05:31    Predmet: Odpovedať s citátom

pouzivat by si mal volume len na uDac, znizovanim hlasitosti v PC oproti ,,naplno,, degradujes digitalny signal, znizujes jeho dynamiku..
_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 15, 2010 01:11:28    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som si kupil koli 24/96 a digi vstupom tuto hracku http://cgi.ebay.ca/S-M-S-L-mini-SD-1955-DIR9001-AD1955-DAC-Optical-coaxial-/170549099847 som s nim vysoko spokojny

nemala by byt tato tema ale v kategorii DAC??

_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St december 15, 2010 07:40:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechápu, jak to ti číňani dělají. Za 116dolarů já nenakoupím ani součástky na svůj DAC. A oni to mají celé hotové i v pěkné krabičce. Zajímalo by mě, jak to hraje. Slyšel jsem už od více lidí zklamání, sice součástky a parametry papírově super, ale zvuk katastrofa. Někde dělají soudruzi z číny občas chybu. Už se ani nedivím, že o můj DAC už tak moc není zájem, nejsem konkurence schopný.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: St december 15, 2010 07:57:33    Predmet: Odpovedať s citátom

OT
"za valky střileli do vzduchu"
a hlavne ty nenakupujes u nich. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
M1ch4l
Hifi obsluha


Založený: 05 december 2010
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: St december 15, 2010 10:28:23    Predmet: Odpovedať s citátom

mam uDAC1, chcem si teraz kupit upgrade kit, ale ked tak uvazujem nad tym pomotanym ovladanim hlasitosti, tak neviem...

ohladom toho upgradu....objavil som nejaky lepsi USB kabel na nuforce, mohol by som to zobrat v jednom, ale neviem, ci ma zmysel upgradovat USB kabel...predpokladam, ze ani nie...alebo?

Osobne si myslim, ze to hra dost dobre za svoju cenu, no nemam to moc s cim lepsim porovnavat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 15, 2010 10:51:15    Predmet: Odpovedať s citátom

karfik napísal:
..jak to hraje. Slyšel jsem už od více lidí zklamání...

ja som zatial nadmieru spokojny, ked ma pristroj omrzi, tak v analogovej casti su tri operaky v paticiach, dodali mi to s OP275 aj ked tam mali byt OPA2134, takze to je trochu basovejsie, casom urcite vyskusam aj ine operaky..

_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
stig
Hifi obsluha


Založený: 08 marec 2009
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: St december 15, 2010 11:14:28    Predmet: Odpovedať s citátom

fojo napísal:
pouzivat by si mal volume len na uDac, znizovanim hlasitosti v PC oproti ,,naplno,, degradujes digitalny signal, znizujes jeho dynamiku..


Cize mam ho pouzivat tak, ze vo Windows dam volume na maximum ?

_________________
NuForce uDac2 >> HD 595 + DT770Pro 80Ω
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
M1ch4l
Hifi obsluha


Založený: 05 december 2010
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: St december 15, 2010 11:46:24    Predmet: Odpovedať s citátom

v prehravaci na maximum, vo windowse na maximum, regulovat na uDAC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St december 15, 2010 12:51:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Lebo softwareovo znizujes bitovu hlbku. Cize u napr. u CD nepocuvas potom 16 bit, ale podla znizenej hlasitosti menej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: St december 15, 2010 15:15:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Udac-V2 je za svou cenu super zařízení, nějaký klasický Emu a spol se proti němu nechytaj.


Jinak u udacu ovládání hlasitosti není nic složitého, na počítači v programu(foobar třeba) volume na max, Windows max. A když se používají cinch výstupy, dát i hlasitost na udacu na max.

Taky je dobré nainstalovat Asio.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St december 15, 2010 15:38:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové, aby to hrálo z PC trochu obstojně, tak musíte obejít úplně ten windowsí mixér. Jinak se vám to převzorkovává na 48kHz a kvalita jde do kelu. Musíte hrát ideálně přes Foobar a určitě přes Kernel streaming či ASIO. Pokud toto nedodržíte, tak je to všechno špatně. Návod jsem uděla už kdysi a je zde(je zrovna celý udělaný pro použití s obvody PCMxxxx, kdysi jsem to dělal i s projektem pro firmu Pro-Ject jako http://www.project-audio.com/main.php?prod=usbbox&cat=accessories&lang=en) http://karafiatovi.net/audio/download/asio.pdf
A ta výměna USB kabelu za lepší je snad už žert. Kup si značkový kabel USB2.0 a je to max. co pro to můžeš udělat http://interlink.tsbohemia.cz/belkin-kabel-usb-a-b-1-8m-pro-series-hi-speed_d65697.html I když ten PCM2706 je stejně jen USB1.1. Takže tam na té kabeláži závisí ještě míň. Škoda že ho použili, je to takový lowend a není zrovna ideální jako zdroj I2S. Ale aspoň že za něj narvali ten Wolfson, ten by to mohl trochu zvukově poléčit Smile.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: St december 15, 2010 17:32:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaký čip v Udacu je Wolfson? Dac je ESS Sabre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stig
Hifi obsluha


Založený: 08 marec 2009
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: St december 15, 2010 20:17:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za tip na ASIO a Foobar, o tom som nevedel. K tomu uDac2 som dnes kupil aj nove sluchatka Bayerdynamic DT770Pro 80Ω.
Neviem akosi nastavit ten virtualny ASIO kanal, nehraje Sad

_________________
NuForce uDac2 >> HD 595 + DT770Pro 80Ω
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St december 15, 2010 21:43:33    Predmet: Odpovedať s citátom

S tím nastavením laboruj, jen vidím, že ten Out máš červeně zaškrtlý, což je asi disable. Možná ve Foobaru musíš nastavit jen 24 bit, ale myslím, že tam musí být 32 bit. Ono to není prča rozchodit, ale bez toho to stojí za prd.
Možná to pletu NuForce uDAC používá PCM2706 a Wolfson WM8740. Někde jsem to vyčetl. Co používá uDAC2 nevím, ale asi něco lepšího, když jede do 96kHz. Jen to udávané zkreslení je furt stejné -95dB a signálšum 98dB, což je slabota. Jenomže co bychom chtěli za zázraky z 5V z USB napájení.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: St december 15, 2010 22:01:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Dac je v jedničce i dvojce stejnej, je to ESS Sabre 9022.

PCM2706 je v jedinče, dvojka používá jiný a díky tomu jede 24/96.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Št december 16, 2010 07:59:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Omlouvám se za mystifikace, nemůže člověk všemu na internetu věřit. Jinak jsem našel, že uDAC2 má na vstupu Tenor TE7022. Snad aspoň toto je pravda Smile.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
myschored
Hifi obsluha


Založený: 02 február 2013
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: So apríl 12, 2014 11:40:50    Predmet: Odpovedať s citátom

karfik napísal:
Pánové, aby to hrálo z PC trochu obstojně, tak musíte obejít úplně ten windowsí mixér. Jinak se vám to převzorkovává na 48kHz a kvalita jde do kelu. Musíte hrát ideálně přes Foobar a určitě přes Kernel streaming či ASIO. Pokud toto nedodržíte, tak je to všechno špatně. Návod jsem uděla už kdysi a je zde(je zrovna celý udělaný pro použití s obvody PCMxxxx, kdysi jsem to dělal i s projektem pro firmu Pro-Ject jako http://www.project-audio.com/main.php?prod=usbbox&cat=accessories&lang=en) http://karafiatovi.net/audio/download/asio.pdf
A ta výměna USB kabelu za lepší je snad už žert. Kup si značkový kabel USB2.0 a je to max. co pro to můžeš udělat http://interlink.tsbohemia.cz/belkin-kabel-usb-a-b-1-8m-pro-series-hi-speed_d65697.html I když ten PCM2706 je stejně jen USB1.1. Takže tam na té kabeláži závisí ještě míň. Škoda že ho použili, je to takový lowend a není zrovna ideální jako zdroj I2S. Ale aspoň že za něj narvali ten Wolfson, ten by to mohl trochu zvukově poléčit Smile.



veľkolepý zvuk na sluchadlách DT 880 250Ohm +udac 2+ asio+foobar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist