Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Poraďte se značkou subwooferu
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St december 19, 2012 13:12:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Plánuješ přes mixpult omezit přenos stereo repráků na basech? Jaké máš repro?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marekg
Hifi obsluha


Založený: 16 marec 2011
Príspevky: 28
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2013 22:29:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Pripajam sa k Velodyne, konkretne mam SPL 1000Ultra a jeho kalibracia je OK. Ponukany Sunfire HRS-10, ktory ti umozni nastavit crossover, fazu a hlasitost ti pre nastavenie "usami" nebude postacovat a rozhodne ta bude stat viac namahy ako s pouzitim digitalnej EQ. Umiestnenie subu je s EQ ovela variabilnejsie. Aj pri SPL 1000 ULtra ladis crossover, fazu a hlasitost manualne. Ono, nastavit sub pre stereo nie je az taka malina... SPL seriu doporucujem, rychly, konturovany a suchy bass.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Trymore
Hifi obsluha


Založený: 15 december 2012
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2014 08:41:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovoľte aby som nadviazal na toto vlákno.

Tak ako každý kto okúsil čisté stereo sa aj ja pohrávam s myšlienkou dokúpiť k zostave subwoofer, alebo radšej dva.

Najviac ma zaujali subwoofre REL, konkrétne séria T.
Moja otázka znie:

bude väčší prínos k môjmu stereu zakúpenie dvoch malých subwooferov Tzero alebo lepším riešením bude jeden model T7 (v cene dvoch Tzero)?

Všetko orientované na hudbu, na čo najpríjemnejší bas. Jediné, čoho sa obávam je to, že Tzero sa pri výkone mojej zostavy "stratí". Rozpočet je obmedzený, hlbšie nepôjdem.
Izba 12m2, zostava v podpise.
Aký je váš názor na daný problém, prípadne aké máte skúsenosti vy? Ďakujem:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rrajnoha
Nádejný hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 58

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2014 09:04:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím
Také doporučuji Velodyne
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2014 11:16:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle mě jeden subwoofer v ceně dvou levnějších bude hrát lépe. Ten dražší by měl být složen z lepších komponent, i když jde "papírově" o stejnou řadu.

U těch RELů se mi moc nelíbí, že ani ten dražší nemá možnost plynulého nastavení fáze.

Osobně s tím mám ale zkušenost minimální, protože jsem s 2.1 sestavou experimentoval jen jednou, a to se subwooferem za cca 30 tisíc Kč. Sladit to tak, abych byl spokojen, se mi to zkrátka nepodařilo, takže jsem skončil u náhrady velkých regálovek sloupy ze stejné řady. To ale ve dvanáctimetrové místnůstce asi z prostorových důvodů nepůjde.

Zajímavý by mohl být Xavian New Basso:
http://www.xavian.cz/cz/produkty/15/75/New-basso
Neslyšel jsem ho, ale uzavřenka se Scan-Speakem by za zkoušku stála. A skoro trojnásobně vyšší hmotnost oproti tomu "velkému" RELu taky něco vypovídá ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Trymore
Hifi obsluha


Založený: 15 december 2012
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2014 12:10:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak napojím hore uvedený subwoofer REL cez high level priamo na svorky zosilňovača, neodpadá tým problém s fázovaním? Veď práve to je filozofia tejto značky ako dosiahnuť výborne zladenie s reprosústavami.

Xavian New Basso je do mojich podmienok už príliš "veľký", zvukom aj rozmermi. A nehľadám výkon a rozmery, ale dokonalé zladenie s hlavnými reprobedňami. Nechcem niečo, čo bude síce hrať hlboko a nahlas, ale niečo, čo nebudem musieť nikdy vypínať.

Ďakujem ti však za tvoj názor. Nájde sa niekto so subwooferom značky REL, prípadne s osobnou skúsenosťou zapojenia dvoch menších subwooferov?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
csaba
Hifista


Založený: 26 október 2009
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2014 12:52:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslal som ti SS
_________________
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2014 13:06:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejde o sfázování elektrické, ale akustické. A High-Level svorky má většina subwooferů. Jejich prosté využití akustické sfázování zajistit nemůže. A pokud je to možné, tak je vždycky lepší použít vstupy linkové připojené na Pre-Out zesilovače.

To, že je ten Xavian do tak malé místnosti velký, je fakt. Otázka je, jestli v dohledné době nebudeš měnit poslechový prostor za větší. Ale já jsem u něj nebral za výhodu to, že je větší a výkonnější, ale spíš to, že by mohl být potencionálně kvalitnější. Ale jak jsem psal - neznám ani jeden, tak je to jen odhad.

A je fakt, že guru přes bedny velký bobo (RNDr. Sýkora) tvrdí, že správné řešení jsou dva subwoofery, a jeho slovo má určitě větší váhu než kohokoli jiného:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=888
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Trymore
Hifi obsluha


Založený: 15 december 2012
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2014 19:13:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Je tu možnosť kúpiť subwoofer B&W ASW CDM za 600 €. Môže to byť dobra kúpa aj do tak malej izby (12m2) alebo to budú vyhodené peniaze a je lepšie vyberať niečo menšie? Má niekto skúsenosti s takto predimenzovaným subwooferom v malej miestnosti?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2014 19:31:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Co je to predimenzovany subwoofer?
citácia:
Drive units 300mm (12 in) paper/Kevlar® cone
long-throw
Frequency range -6dB at 15Hz and 40/140Hz adjustable
(EQ at A)
Frequency response ±3dB 20Hz - 31/110Hz adjustable
(EQ at A)
Alebo myslis, ked tie iste parametre bude mat chrchlatko, ktore bude mat 8" reprak a class D zosik polovicneho vykonu, ze to bude lepsie? Rolling Eyes Mody miestnosti budes pocut tak ci tak. Je jedno, ci bude velky, alebo maly. Akurat maly reprak to bude hrat s ovela vacsou vychylkou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2014 19:32:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Takisto mám 12m štvorcových a 10" sub. Ak izba nie je prázdna, nevidím dôvod, aby to hralo zle (ak je sub kvalitný). Doladím hlasitosť s hlavnými reprákmi a je to.
_________________
-Musical Fidelity A5 -XLO, Audio Physic Sitara 25 - Chord Shawline, Velodyne CHT-10q, BV audio headamp, AKG K 712 PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Trymore
Hifi obsluha


Založený: 15 december 2012
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2014 19:48:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Akustike miestnosti nerozumiem tak ako by bolo vhodné, ale vraj pri rozmeroch mojej izby sa frekvencie pod 44 Hz nerozvinú tak ako by mali a teda mám dojem, že sub ktorý ide do 20 Hz v tolerancii 3 dB ostane jednoducho nevyužitý.

Izba nie je prázdna - 3 skrine, komoda, posteľ, stolík, závesy+záclony, obrazy na stenách, zrkadlo.

Nemusím sa teda báť takéhoto subwoofera? Môj pôvodný zámer bol kúpiť dva malé subwoofre REL T-Zero s priemerom basáku 6,5 palca a s výkonom 100 WSmile
Ktoré riešenie môže byť vhodnejšie do takýchto podmienok?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2014 20:33:26    Predmet: Odpovedať s citátom

zbytočne sa toho bojíš. ja by som skôr pochyboval o tlaku a sile 6,5" 100w subíka ako od informácie, že pod 44 Hz nič nebudeš počuť. alebo sa dohodni na skúšku a uvidíš.
_________________
-Musical Fidelity A5 -XLO, Audio Physic Sitara 25 - Chord Shawline, Velodyne CHT-10q, BV audio headamp, AKG K 712 PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2014 11:19:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Trymore napísal:
vraj pri rozmeroch mojej izby sa frekvencie pod 44 Hz nerozvinú tak ako by mali
To je pravda. Ale ak si kupis mensi sub, myslis si, ze ten nebude pasmo pod 44 Hz hrat? Tak na co si chces potom kupit sub? Tak si nechaj regalovky, ktore mas - tie idu podla speci http://www.aurumcantus.com/aurumcantu-loudspeaker/loudspeaker_leisure2semkii.htm do 55 Hz (nie je tam napisany pokles, alebo som slepy). Tym padom s frekvenciami pod 55 problem nemas, lebo ti ich nic do miestnosti nevyziari (jednoducho povedane).

Orientacne vies zistit, kde mozes ocakavat najvacsie problemy online kalkulatorom napr. http://www.hunecke.de/en/calculators/room-eigenmodes.html A zavisi aj od umiestnenia subu v miestnosti. Ak ho das niekde do kuta, tak to bude cele zle.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2014 11:41:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak teoreticky potrebujeme na "správnu reprodukciu"napr. 25 Hz, izbu určitej velkosti, ako to teda funguje v autách, kde zahrajú superhlboké basy Shocked
_________________
-Musical Fidelity A5 -XLO, Audio Physic Sitara 25 - Chord Shawline, Velodyne CHT-10q, BV audio headamp, AKG K 712 PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Trymore
Hifi obsluha


Založený: 15 december 2012
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2014 13:06:26    Predmet: Odpovedať s citátom

S autom je to iné, tam celé auto (resp. kufor auta, v ktorom je sub) slúži ako ozvučnica a basy sa šíria krásne do otvoreného priestranstva, takže aj 20 metrové vlnové dĺžky pri 20 Hz majú kde lietaťSmile ....ale to len nahlas uvažujem, možno píšem hlúposti:D

Frekvenčný rozsah 55 Hz pri týchto regálovkách je meraný v bezdozvukovej komore, takže reálne v interiéry idú tieto regálovky cca až k 45 Hz v tolerancii 3 dB.
To by teoreticky malo stačiť, lenže viem, aké basy som mal v izbe, ešte keď som mal 5.1 set so subwooferom, v ktorom bol 12 palcový basák o výkone 150 W RMS a o celkovej váhe 27 kg. Nevravím, že to boli nejaké kvalitné, krásne basy, ale viem ako hlboko to išlo, teda v porovnaní s tými regálovkami.

Preto uvažujem, že zakúpiť subwoofer by nemuselo byť celkom odveci. Lenže ktovie, či si potom posluch hudby neskazím, ak nezladím jeho prejav s hlavnými reprosústavami.

Od subwooferu očakávam, že mi podporí frekvencie cca od 35 do 50 Hz, kde regálovky strácajú dych.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2014 15:34:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď na aute necháš otvorené okná, alebo máš kabrio tak máš pravdu.
V hlavných repro máš 5,2 palcový stredobas, tak si myslím že si s nejakým 6 palcovým "subwoofrom" veľmi nepomôžeš. Až si mal dobrú skúsenosť s 12 palcom, tak kúp také niečo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2014 19:09:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono to krásne počuť, keď si na 3 pásme ufikneš ekvalizérom spodok povedzme do 45 Hz. Ak je človek zvyknutý počúvať reprosústavy, ktoré ten spodok hrajú, dosť to chýba. Ja by som v tvojom prípade šiel do toho 12". Všetko menšie bude kompromis. Hlavne si ten sub ale vypočuj, aby to nebola studená sprcha.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matto
Hifista - pokročilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 427
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2014 12:21:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte, ak subik na hudbu aj v malej miestnosti jednoznacne odporucam uzavrety SVS SB-2000. Mam ho v krpatej izbe cca 13m2 a na hudbu super. Pevny, rychly, hlboky bas, subik sa vie uplne vytratit a len doplna najhlbsie kmitocty hlavnych repro. Mal som prednim mensi B&W ASW 610 - dalo sa to pocuvat, ale uz trosku dunel a mal taky kinovy boom efekt, bolo proste pocut ze hraje sub. Ak sa casom premiestnim do vacsej izby, staci prikupit druhy SB-2000 a je vyhrate. Ano 2 suby je najlepsie riesenie.
Bohuzial SVS nema dovozcu ani v CZ ani v SK, da sa kupit v Nemecku, prip cez ebay. Cena je 750,- eur da sa dohodnut, mna vysiel novy 700,- aj s postovnym. V tejto kategorii bezkonkurencny. Konkurenciu ma niekde v 2-3nasobnej cene. Dovolim si tvrdit ze na hudbu je lepsi aj ako Velodyne SPL-1200. Par skusenosti so subwoofermi uz mam, mal som spominany SPL-1200 aj Velodyne DD-15.
S tymto predajcom sa da pekne dohodnut:
http://www.ebay.de/itm/SVS-SB-2000-Esche-Schwarz-NEU-Aktiv-Subwoofer-1100-W-Peak-30-cm-SB2000-/251501619579?pt=DE_Lautsprecher_Martin&hash=item3a8eaa297b

_________________
Eversolo DMP-A8 - Hypex Nilai - Diptyque dp107
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Oggy
Hifi obsluha


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Pi máj 09, 2014 13:15:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Já mám Velodyne SPL1000R. Zvukově je v pohodě, ale s čím teda nejsem moc spokojený, tak to je spolehlivost. Už byl 2x v servisu s různými závadami. Známý má též 1000R a odešel mu do kytek chvíli po záruce. Tak já osobně jsem z této značky vyléčený.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Trymore
Hifi obsluha


Založený: 15 december 2012
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: So máj 10, 2014 10:47:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za info, aj toto zaváži pri kúpe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: So máj 10, 2014 11:52:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Od roku 2009 bol model "R" bol nahradený modelom "ultra", snáď sa výrobca poučil z chýb predošlého modelu. Ja mám už druhý velodyne (nižšie rady), ani s jedným som nemal za 10 rokov žiadny, ani najmenší problém.
_________________
-Musical Fidelity A5 -XLO, Audio Physic Sitara 25 - Chord Shawline, Velodyne CHT-10q, BV audio headamp, AKG K 712 PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist