Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Spotify, Google Music, Deezer, WiMP, Qobuz - online kniznice
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Značky, výrobcovia, hudobné projekty
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po november 11, 2013 22:01:15    Predmet: Spotify, Google Music, Deezer, WiMP, Qobuz - online kniznice Odpovedať s citátom

Obrovská hudbobná online databáza snáď už čoskoro oficiálne aj v ČR

http://mobilenet.cz/clanky/potvrzeno-spotify-konecne-i-v-ceske-republice-13719

Aj registračný formulár vyzerá byť funkčný: https://www.spotify.com/us/

EDIT: Tak už to frčí, a mesačný Premium prístup je u nás za nižšiu cenu ako vo svete - 6 EUR.


Naposledy upravil miero dňa Po jún 16, 2014 11:53:20, celkom upravené 5 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 12, 2013 11:22:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Spotify is now available in 55 markets: Andorra, Austria, Belgium, Bolivia, Bulgaria, Denmark, Cyprus, Czech Republic, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Monaco, The Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Spain, Sweden, Switzerland, Turkey, UK, Argentina, Chile, Colombia, Costa Rica, Dominican Republic, Ecuador, El Salvador, Guatemala, Honduras, Mexico, Nicaragua, Panama, Paraguay, Peru, Uruguay, USA, Australia, New Zealand, Hong Kong, Malaysia, Singapore and Taiwan with more than 24 million active users, and over 6 million paying subscribers.

Zdroj: http://press.spotify.com/cz/2013/12/11/music-for-everyone-spotify-now-free-on-mobile-and-tablet/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 12, 2013 11:26:45    Predmet: Odpovedať s citátom

A keby ste nevedeli čo si pustiť najprv, môžete skúsiť napríklad môj playlist:

https://play.spotify.com/user/miero/playlist/1ALAKC4zaX7wJvRyH1d30d
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 22, 2013 15:06:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Skúsil to už niekto? Keby som to nepoužíval sám už niekoľko rokov, tak to nedoporučujem...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne december 22, 2013 15:58:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem Spotify zkusil, ale zatím ho příliš nevyužívám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Ne december 22, 2013 19:04:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Používal som Spotify prakticky od začiatku, keďže som v tých časoch býval v UK a bolo to zadarmo a v dobrej kvalite. Nejaký čas som si potom platil aj premium verziu, aby mi fungoval aj na Slovensku. Posledný asi rok a pol pre zmenu používam Bloom.fm - síce teoreticky nie je na Slovensku podporovaný, ale robil som beta testera iOS verzie, tak mi funguje. Inak je to vcelku podobné, akurát v žltom namiesto zelenej. Smile
Medzitým som vyskúšal aj domáci MusicJet, ale ten bol divný, iOS aplikácia furt produkovala nejaké artefakty a nedalo sa to v podstate normálne počúvať....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 22, 2013 19:53:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Spotify sa za posledny rok vyrazne zlepsilo, pribudla stranka "Discovery", kde doporucuju novu hudbu podla oblubenych skladieb, pripadne i len pripominaju co som si davno nepustal.

Tiez je tam plno dalsich aplikacii, napriklad zobrazovanie textov ci vyber hudby podla nalady.

A dolezite pre mna, ze to ma klienta i pre Linux :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So december 28, 2013 12:06:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte upozornenie pre ľudí ktorím nevonia technológia P2P:

Desktopový klient vie byť zároveň i server pre ostatných užívateľov Spotify a teda im uploadovať nahromadené dáta zo svojej cache.

Zo skúsenosti tvrdím, že bežného užívateľa to obmedzovať veľmi nebude a ak náhodou áno, tak sa ten klient na tú potrebnú chvíľu (?) proste dá vypnúť.

Druhá možnosť je používať výhradne webové rozhranie, čo ale znamená že všetky hrané skladby sa sťahujú stále znovu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So december 28, 2013 14:31:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Discovery je dobry počin. Až se kolikrát zasměju, co mi to nabízí a před 20ti lety se mi to fakt i líbilo. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Luky
Hifista


Založený: 01 január 2009
Príspevky: 204
Bydlisko: SK

PríspevokZaslal: So december 28, 2013 15:32:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja používam asi rok Francúzky Deezer. Kvalita mp3 taka istá ako na Spotify. Stoji síce o 1Euro viac no maju viac hudby 30 000 000 mp3 oproti 20 000 000 mp3 na Spotify. Deezer pocuvam cez Squeezebox Classic ktory tuto službu podporuje a ovladam to z iPadu na ktorom mam iPeng. Max spokojnosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: So december 28, 2013 16:28:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Luky napísal:
Kvalita mp3 taka istá ako na Spotify.

Spotify nepouziva mp3 kompresny standard.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Luky
Hifista


Založený: 01 január 2009
Príspevky: 204
Bydlisko: SK

PríspevokZaslal: So december 28, 2013 16:50:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak používa Ogg Vorbis ale kvalita ( bitrate ) je tá istá ako má Deezer 320 kbps.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So december 28, 2013 17:28:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre uplnost

citácia:
Spotify uses 3 quality ratings for streaming, all in the Ogg Vorbis format.

~96 kbps
Normal quality on mobile.

~160 kbps
Desktop and web player standard quality.
High quality on mobile.

~320 kbps (only available to Premium subscribers)
Desktop high quality.
Extreme quality on mobile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 29, 2013 16:10:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ma to aj peknu vlastnost, ze to vie hladat aj podla vydavatelstiev, takze napriklad:

label:telarc
label:chesky
label:2l
label:"sheffield lab"
...

Nemaju tam vsetko, ale i tych par veci v 320kbps potesi :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 03, 2014 11:21:06    Predmet: Zvuková kvalita Odpovedať s citátom

Testoval jsem zvukovou kvalitu Google Play Music All Access, Deezeru a Spotify při reprodukci přes kvalitní hifi aparaturu (přes AirPlay, respektive UPnP) a moje poznatky jsou následujcí.

Porovnával jsem skladbu z CD, kterou jsem osobně pomocí Lame překonvertoval na MP3 320kB se stejnou skladbou z jednotlivých služeb.

Jednoznačný vítěz je Google Play Music. Zvuk byl totožný se srovnávací skladbou. Na druhém místě byl s citelným odstupem Deezer, jehož zvuk byl zastřenější. Jednoznačně nejhorší bylo Spotify, kde bylo zřejmé, že nahrávka musela projít nějakým postprocessingem, byla subjektivně hlasitější a dynamicky komprimovaná (Spotify nepoužívá mp3, ale Ogg Vobis, s tím to ale nemusí souviset).

Aby bylo jasno. Na poslech popíku na sluchátka na ulici, nejsou rozdíly asi podstané. Pokud ale poslech berete vážně a posloucháte na kvalitním zařízení, volba je zcela jednozančná.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: So máj 03, 2014 11:29:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Nachystejte květináče, Kryton is back! Smile
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 03, 2014 12:18:13    Predmet: Odpovedať s citátom

U Spotify je standardne zapnuta normalizacia hlasitosti. Staci vypnut v nastaveniach a bude to OK. Inak, porovnaval si free alebo platenu verziu? V platenej sa da povolit high quality, co je 320kbps.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 03, 2014 13:00:22    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
U Spotify je standardne zapnuta normalizacia hlasitosti. Staci vypnut v nastaveniach a bude to OK. Inak, porovnaval si free alebo platenu verziu? V platenej sa da povolit high quality, co je 320kbps.


Normalizace byla samozřejmě vypnutá. Tarif byl Premium. Testováno z PC i z mobilu se stejným výsledkem. Offline i online playback.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 03, 2014 13:16:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozes dat sem odkaz na tu testovanu skladbu na Spotify? Chcem si to tiez skusit... a pripadne ulozit/porovnat a dat sem vysledok. Dik.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: So máj 03, 2014 13:29:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Spotify u mě vítězí výběrem hudby a provozní bezporuchovostí. Pro background anebo pracovní (hudební publicistika) jsou pro mne drobné rozdíly ve zvuku nedůležité. Pro "audiofilský" poslech mám nahrabáno dost LP/CD/HD:-) V budoucnu předpokládám, že se na trhu prosadí i hi-res online knihovny. Nic tomu nebrání, pokud ale bude dostatečný zájem, že...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 03, 2014 13:41:41    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Mozes dat sem odkaz na tu testovanu skladbu na Spotify? Chcem si to tiez skusit... a pripadne ulozit/porovnat a dat sem vysledok. Dik.


Abys mohl test zopakovat, musíš použít skladbu, kterou máš k dispozici i na CD, protože test, který jsem dělal, nebyl o tom, který zvuk se mi více líbí, ale o tom, která služba nabízí zvuk nejbližší originálu na CD převedenému bez dalších úprav na 320kb MP3 (což je tok, použitý oběma službami).

Asi se shodneme, že ideálně by zvuk měl být shodný nebo velmi podobný.

Já zkoušel více skladeb, nejčastěji tuto: http://open.spotify.com/track/27RsijHgUjmhGU5JYNIL5v

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.


Naposledy upravil kryton dňa So máj 03, 2014 13:56:40, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 03, 2014 13:50:31    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Spotify u mě vítězí výběrem hudby a provozní bezporuchovostí. Pro background anebo pracovní (hudební publicistika) jsou pro mne drobné rozdíly ve zvuku nedůležité. Pro "audiofilský" poslech mám nahrabáno dost LP/CD/HD:-) V budoucnu předpokládám, že se na trhu prosadí i hi-res online knihovny. Nic tomu nebrání, pokud ale bude dostatečný zájem, že...


Ten zájem bude problém. Dnes většina lidí bere hudbu jako spotřební zboží. Proto jsem rád i za tu 320kb MP3 (pokud je "pravá").

Co se týče hudebního obsahu diskutovaných služeb, je z 95% (možná více) shodný. Rozdíly mohou být u několika málo "top" interpretů, u kterých mezi službami probíhá marketingová válka a navzájem se přeplácejí (Metallica, Led Zepellin apod.). Mám takovou testovací sadu interpretů, na kterých obsahovou bohatost nabídky testuji a je až legrační, jak u všech služeb chybí stejná alba. Vrchol pak je, že u jednoho alba chybí u všech služeb stejné tracky.

Dle mého názoru hudební vydavatelstí nabízejí službám stejný "balík dat", někteří interpreti tam být nechtějí, protože vyčkávají, někteří jiní vyžadují nadstandardní podmínky (viz výše).

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: So máj 03, 2014 13:56:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Připravuju pro Spark článek o Spotify (potažmo online knihovnách, Spotify proto, že jej 3 měsíce intenzivně používám v práci i u zákazníků). Při testovacích porovnáních obsahu jsem narazil na totéž co ty: výběr hudby je téměř identický, i když u svých testovacích interpretů jsem narazil občas na větší rozdíly, třebas Pavlov’s Dog, kde Spotify nabízí tařka celou diskografii, kdežto Deezer ani ne polovinu. To jsou ale mušky:-)

Losless kvalitu nabízí jacísi seveřani, nevybavím si z hlavy název. V Česku je ale stejně zatím nejde spustit.

Co se týče Hi-Res, jsem mírný optimista.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 03, 2014 14:00:22    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Připravuju pro Spark článek o Spotify (potažmo online knihovnách, Spotify proto, že jej 3 měsíce intenzivně používám v práci i u zákazníků). Při testovacích porovnáních obsahu jsem narazil na totéž co ty: výběr hudby je téměř identický, i když u svých testovacích interpretů jsem narazil občas na větší rozdíly, třebas Pavlov’s Dog, kde Spotify nabízí tařka celou diskografii, kdežto Deezer ani ne polovinu. To jsou ale mušky:-)

Losless kvalitu nabízí jacísi seveřani, nevybavím si z hlavy název. V Česku je ale stejně zatím nejde spustit.

Co se týče Hi-Res, jsem mírný optimista.


Domnívám se, že všechny služby mají k dispozici losless data, ze kterých "on the fly" streamují komprimovaný datový tok, který je momentálně vyžadován (ne každý uživatle jede na plných 320kb - viz mobilní datové tarify). Takže přechod na losless by mohl být v budoucnu snadný. Musí se jim to ale vyplatit a musí se tomu přizpůsobit datové tarify koncových uživatelů.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: So máj 03, 2014 14:05:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkusme se zeptat tady:-) Kdo odsud by byl případně ochoten platit paušál v rozmezí 500-1000,-Kč měsíčně za neomezený přístup k online hudební knihovně s nabídkou rozsahu Spotify/Deezer (miliony alb) – v kvalitě CD, případně vyšší?

Já ano všemi deseti:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Honza63
Hifista


Založený: 02 september 2007
Príspevky: 174
Bydlisko: Blansko

PríspevokZaslal: So máj 03, 2014 17:25:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Já také.
_________________
JTC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2014 00:37:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Německý WiMP HiFi by měl nabízet za 20 Euro měsíčně srovnatelnou nabídku jako Spotify, ale v losless kvalitě. Vyzkouším, otázkou bude, jakými způsoby půjde dostat zvuk přes můj Pro-Ject Streamer, spoléhám na UPnP. To by mohlo být"definitivní" řešení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2014 09:50:36    Predmet: Re: Zvuková kvalita Odpovedať s citátom

kryton napísal:
Testoval jsem zvukovou kvalitu Google Play Music All Access, Deezeru a Spotify při reprodukci přes kvalitní hifi aparaturu (přes AirPlay, respektive UPnP) a moje poznatky jsou následujcí.

mňa by ešte celkom zaujímalo porovnanie s iTunes, trebárs aj v súvislosti s týmto: The Loudness War Has Been Won: Press Release
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2014 10:34:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Na nemeckom WiMPe sa da vyhaluzit zdarma bezstratovy HiFi pristup na 24 hodin.

V podstate som sa zaregistroval, nic nezaplatil, spustil program. Klikol na HiFi a tam bolo 24h trial.

A tak testujem... :-)

Mimochodom, podarilo sa mi to (s tazkostami) spustit i na Linuxe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2014 10:57:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Akurat pozor, to HiFi je si nutne povolit v nastaveniach...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Značky, výrobcovia, hudobné projekty Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Ďalšia
Strana 1 z 15

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist