Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

GURU / AURUM CANTUS - prosím o radu

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dugas
Hifi obsluha


Založený: 07 december 2009
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2014 18:02:32    Predmet: GURU / AURUM CANTUS - prosím o radu Odpovedať s citátom

Dobrý den pánové, prosím o radu či o názor.
Sestava VINCENT SV226MKII + VINCENT CD S1.1, doplněno i Cambridge Sonata MP30 pro řehrávání FLACů.

t.č. s Xavia Mia - ale chci to posunout výš.
Mám poměrně problematický poslechový prostor, potřebuju s repro hodně ke zdi dozadu, nevejdou se mi stojany, regálové repro jsou na skříňkách se žulovou deskou...
prostor asi 4x5m

Do nových repro se cenově nevejdu, t.č. se mi nabízí z druhé ruky Aurum Cantus Leisure 2SEMKII, popř. GURU Audio QM10.

Nemám možnost poslechnout ty GURU s Vincentem, ty AC vím že nehrajou s Vinc. špatně.

Máte někdo radu?? Poslech akustické hudby, melodický jazz....

díky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2014 18:41:17    Predmet: Odpovedať s citátom

skus si pozicat iny zosilnovac....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
SOWULO
Hifista


Založený: 06 apríl 2012
Príspevky: 137

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2014 18:45:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak,tak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dugas
Hifi obsluha


Založený: 07 december 2009
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Po máj 05, 2014 10:20:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Měl jsem za to, že v této sestavě jsou repro nejslabším článkem... Mýlím se??? Nebo jinak - může dané repro - Xavian Mia - nakrmit nějaký jiný zesík lépe? Pak prosím o tip. díky!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 05, 2014 10:44:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejaké negatíva o 226 sú v tomto inzeráte keď som ho predával... http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=6757

Ak to zhrniem, tak to má niečo ako šedý závoj a guľaté basy... síce sa to hodí na niektoré nahrávky, ale k vernosti to má ďaleko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 07:57:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli jsi fanda vincent tak urcite vyzkousej vincent sv238, hraje moc pekne a dnes se da sehnat lacine.

Nebo muzes vyzkouset BV audio integrac - taky je za malo penez a hraje mnohem lepe nez ta nepovedena krabice vincent 226.

No ale na akusticky jazz a melodickou hudbu je samozrejme nejlepsi audiomat solfege - ale to už si delam reklamu na prodej sveho mazlika a to je zakazane Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubin
Nádejný hifista


Založený: 02 január 2010
Príspevky: 87

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 18:52:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli budeš mít mít Xavian Mia nebo AC Leisure, tak ti to nebude hrát lépe, nýbrž pouze "jinak". Chvilku by Tě to mohlo bavit. Ano, 226-ka má svůj sound, dle mého není ale k zahození. Na určitý druh hudby je výborná v dané třídě. Podle mého názoru není nejslabším článkem ani zes, ani bedny, zkusil bych se posunout "dál" změnou umístění beden v prostoru a to výrazně jinak, než máš popsáno. Každopádně jsem kdysi měl doma nějaké budky Xavian doma s Vincentem sv 238 a nebylo to ono (tmavé, málo detailů, bez vzduchu). Po výměně za sloupy AC se to celé rozsvítilo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dugas
Hifi obsluha


Založený: 07 december 2009
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 19:54:46    Predmet: Odpovedať s citátom

lubin napísal:
Jestli budeš mít mít Xavian Mia nebo AC Leisure, tak ti to nebude hrát lépe, nýbrž pouze "jinak".


Toho jsem se trochu obával. Nicméně - příjde mi to takové "zastřené v basech", občas to nepříjemně duní... v rámci prostorových a poslechových možností jsem s tím už hýbal různě - vždy jen s malým výsledkem.
Navíc mám zrovna období, kdy "mně svrbí" a touha po změně je velká. S rozumem to moc dočinění nemá, ale to známe asi všichni. Na poslech málo času... ale když už poslech - tak ať stojí za to ne?
Mám možnost bez "domácího násilí" do toho nasypat do 40tis, na výměnu zes. + repro to není..... sakra... ještě možnost nechat to vyšumět... jako už mockrát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 21:13:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozes skusit najprv predat to co mas a potom si kupit nove...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 21:27:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Poradí ti bez násilí kabeloví guruové.

A budeš mít poslech jako z praku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 21:57:31    Predmet: Odpovedať s citátom

dugas napísal:


příjde mi to takové "zastřené v basech", občas to nepříjemně duní...


Tak pozdě bycha honiti... Proč jste si to kupoval, když to hraje, jak popisujete? Nehledejte za tímto dotazem nic zlého, jen by mě zajímalo, jak člověk dospěje k takové kombinaci...

Kloním se k variantě ponechání Mia a výměny elektroniky. Nejlépe zkuste zavolat Robertu Barlettovi do Xavianu, tuším, že doporučoval Regu. Případně navštivte s Xaviany v podpaží poslechová studia a vybírejte...

Mě hrály před 15 lety XN 125 přímo famózně se Cyrus SL a jako DAC byl Sony DTC-690, ale to už asi neseženete.

A jak správně píše Zdeněk, na dvojlinku to taky nebude úplně ono... experimentoval bych i tímto směrem Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
dugas
Hifi obsluha


Založený: 07 december 2009
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: St máj 07, 2014 05:19:04    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz napísal:
Proč jste si to kupoval, když to hraje, jak popisujete?


Historie mojeho sterea je daleko "pestřejší" Smile

Ale. Asi před 4mi lety jsem navštívil pana Holcnera - probrali jsme to, poslouchali... a já si vybral onu zmíněnou sestavu Vincenta...hrálo to famosně právě s některýma AC (už nevím které jsme tehdy nakonec vybrali). Ale finančně jsem to najednou nedal, takře pořídil jen CD a zesil. s tím, že na repro došetřím. Pak se mi naskytly ty Xavy z druhé ruky - hrály taky parádně, tak jsem je z nedočkavosti vzal a žil s tím tak jak to bylo. Protože jsem ale po delším časem měl teď možnost poslechnout něco lepšího, tak jsem zlistil, že to co mám doma není vlastně úplně "ono" Smile

Jinak kabeláž - napájecí kabely Vincent, pračka SUPRA, RCA kabely Vincent, repro kabely Silver Sonic...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: St máj 07, 2014 06:55:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Pračka s oddělovacím trafem nebo přepěťovka? Zkuste napájecí kabel od zesilovače zapojit přímo do zásuvky ve zdi.

RCA Vincent v dřevěné krabičce - pozlátko, zvuk špatný.

Můj tip k MIA: Carat C 57 + A 57, kabely Cardas Crosslink. Ale to jsme hodně přes 60 000 ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 07, 2014 07:26:16    Predmet: Odpovedať s citátom

ten carat moze s citlivymi repro sumiet...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2014 09:17:49    Predmet: Odpovedať s citátom

- zadný basreflex blízko stene.
- mia sa snaží basovať, napriek tomu, že basák má malý priemer.
-vzniká nerovný "znásilnený" a od steny odrážajúci sa zvuk z basreflexu.
-ZAPCHAŤ !
-požičať kvalitný subík, trochu sa pohrať a extáza je na svete.

_________________
-Musical Fidelity A5 -XLO, Audio Physic Sitara 25 - Chord Shawline, Velodyne CHT-10q, BV audio headamp, AKG K 712 PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dugas
Hifi obsluha


Založený: 07 december 2009
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2014 09:30:58    Predmet: Odpovedať s citátom

o subíku jsem taky uvažoval - třeba tohle http://www.hifimarket.cz/rel-tzero-p2191

Mám hlavní problém v tom, že nemám kolem sebe nějaké podobně postižené (nebo o nich aspoň nevím) že bych si třeba něco na vyzkoušení půjčil.
pracovně jsem na tom časově strašně špatně, v normální denní dobu se prakticky neurvu a hifi studia po nocích jaksi nefungují Smile

No nic, budu zatím přemýšlet... zatím co jsem ještě před pár dny chtěl měnit repro, tak teď vážně uvažuju o výměně zesilovače
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2014 11:39:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Aniž bych chtěl zpochybňovat tvoje rozhodnutí, doporučoval bych ti pro výrazné zlepšení zvuku raději nejprve vybrat jiné, vhodnější reprobedny a pak teprve k nim volit zesilovač. To, že ti to teď hraje blbě je podle mě převážně způsobeno kombinací nevhodných beden a akustiky místností. Koupě dobrého neutrálního zesilovače možná zvuk posune trochu blíž realitě, ale dlouhodobě uspokojen asi nebudeš.
_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2014 11:51:40    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz napísal:


Můj tip k MIA: Carat C 57 + A 57, kabely Cardas Crosslink. Ale to jsme hodně přes 60 000 ...

Kabely bych řešil až jako poslední a rozhodně nic komerčního, předraženýho...
Kvalitní sestava musí hrát dobře i s kabelem za 200,-
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2014 15:12:47    Predmet: Re: GURU / AURUM CANTUS - prosím o radu Odpovedať s citátom

dugas napísal:
Dobrý den pánové, prosím o radu či o názor.
Sestava VINCENT SV226MKII + VINCENT CD S1.1, doplněno i Cambridge Sonata MP30 pro řehrávání FLACů.

t.č. s Xavia Mia - ale chci to posunout výš.
Mám poměrně problematický poslechový prostor, potřebuju s repro hodně ke zdi dozadu, nevejdou se mi stojany, regálové repro jsou na skříňkách se žulovou deskou...
prostor asi 4x5m

Do nových repro se cenově nevejdu, t.č. se mi nabízí z druhé ruky Aurum Cantus Leisure 2SEMKII, popř. GURU Audio QM10.

Nemám možnost poslechnout ty GURU s Vincentem, ty AC vím že nehrajou s Vinc. špatně

Máte někdo radu?? Poslech akustické hudby, melodický jazz....

díky


Ja osobne v tejto zostave by som vymenil hlavne reprosustavy a tie podložil min. na hroty ,do žuly zapustenie ako budu hroty (bud použil uzavreté bez basreflexu, poprípade namiesto neho použitá pasívna membrána,alebo ked basreflex tak aby bol z predu) a dalšiu žulovu dosku kludne položil aj na vrch a pridal aj kvalitné káble a samozrejme filtráciu siete.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2014 15:34:01    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry ... a ako pomôžu hroty a žulová doska?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2014 15:53:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Zula záťaž,pridá sa váha(a pod tu vrchnu žulu by som ešte dal napr. gumovu podložku) potlačí sa mikrochvenie reprosustav,hroty tak isto prečistia zvuk a bass. Položena reposustava je sice na žulovej doske ale tá je položená zase v polici a spolu to vibruje a rezonuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2014 18:10:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Do izby 4x5 metrov by som 165 mm sub, ktorý šlape od 38 Hz (-6db !) istotne nedával. Aspoň 10 palcový. Prípadne skús otestovať, ako sa Mia správa po zaslepení basreflexu. Ak to bude tvojim ušiam vyhovovať (škaredé duniace basy zmiznú), tak potom dobrý sub by si istotne dokázal zladiť so zostavou.
_________________
-Musical Fidelity A5 -XLO, Audio Physic Sitara 25 - Chord Shawline, Velodyne CHT-10q, BV audio headamp, AKG K 712 PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dugas
Hifi obsluha


Založený: 07 december 2009
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2014 18:38:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Po ucpání BR je to o dost lepší, ale zase tam chybí logicky ty basy... Sad
Jsem z toho na prášky Smile
Myslel jsem si, že do dobrého sterea by sub byl "hřích"...

Asi počkám co se objeví na bazaru stran zesilovače - tady bych asi změnu oproti stávajícími "Vinckovi" uvítal.
Těch Mia mi příjde škoda, hrajou ve středech a výškách fakt dobře.
Proto taky jsem váhal (a dosud váhám) nad nabídkou těch GURU QM10, recenze jsou dobré, ale musel bych to koupit naslepo (prodávající je z Prahy a to mám z ruky i časově na vyzkoušení)

Díval jsem i na suby - líbí se mi RELy (T7,9) ale za ty prachy bych si asi počkal zase na něco z inzerce....
no uvidím, kažpopádně díky všem za reakce a omlouvám, se že občas uvažuju krátkozrace, ale jsem takový věčný začátečník v hifi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2014 18:49:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Môj kamoš má dynaudio audience 62 a bol spokojný. Zo zvedavosti som mu požičal velodyne cht 10q, upchal basreflexy na dynaudiách a o týždeň už kupoval velodyne spl 1000 ultra. Povedal: "nechápem ako som to mohol doteraz počúvať bez subu" a ešte (pred kúpou) "bez subu nemôžem žiť". Netreba hľadať "absolútnu" vernosť, je to hobby a má nás to hlavne baviť. A basy - kvalitné basy sú uchu lahodiace.
_________________
-Musical Fidelity A5 -XLO, Audio Physic Sitara 25 - Chord Shawline, Velodyne CHT-10q, BV audio headamp, AKG K 712 PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dugas
Hifi obsluha


Založený: 07 december 2009
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2014 18:54:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Lacoh napísal:
Netreba hľadať "absolútnu" vernosť, je to hobby a má nás to hlavne baviť. A basy - kvalitné basy sú uchu lahodiace.

Mluvíš mi z duše... Jde mi o to, jestli se dopídit ke kvalitním basům kombinací zesilovač+kabely+repro anebo jít cestou subu ke stávající sestavě...

V podstatě ani nehledám univerzální radu (neexistuje) ale ujasňuju si tady - díky vám všem - nějaké věci sám v sobě....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist