Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

CASEA Cepheus
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: St máj 14, 2014 18:19:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Doporucuji poslech, jinak chrochtate zatim jenom Vy Smile A to temer v kazdem vlaknu Smile BTW, ten puvodni Cepheus je o dve rady vzadu stary model. Evoluce...

Bartoli napísal:
N.A. napísal:

Tak jsem měl dnes konečně možnost si poslechnout CEPHEUSE a porovnat ho s mým domácím LINDEMANN CD1SE (r.2001 cca.120.000,-). S majitelem tohoto DACu jsme se shodly na závěru, že více se nám líbil LINDEMANN. Zvuk byl jednoduše přirozenější, hladší a navodil větší pocit opravdové muziky, CEPHEUS měl ve zvuku trochu stopy hrubosti a ostrosti, více připomínal, že jde o reprodukci. Jeho majitel uvedl, že se jedná o verzi "monitor", tedy o tu zvukově otevřenější.
Musím napsat, že můj přehrávač je modifikován (výměna 33ks elytů malých hodnot v napájení digitální i analogové části kondíky Black Gate od Japonského Rubyconu)
Pro úplnost zbytek řetězce: propojení CD-DAC byl použit koax. kabel NEOTECH ND021080, k předzesilovači PARASOUND JC2 vedly v obou případech symetrické stříbrné NEOTECH NEI 1002, propojení s koncákem PARASOUND A21 obstaral také symetrické a stříbrné KRAUTWIRE Model 4LTD. K reprobednám Noble Audio Lucid Premium vedly KIMBER 8PR a k středo výškové sekci model 4TC

Tak to je imho ponizujici porazka pro casea protoze ten velmi stary lindeman je dnes za pusu hluboko pod 900euro.
Vsimnul jsem si jak se DAC + PC dostaly na forech do mody a jak si ctenari internetových kecaren bez poslechovych zkusenosti chrochtaji nad kdejakym DACanem ...no a pak tohle.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: St máj 14, 2014 20:18:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Sorry za OT, ale nezni o trosicku lip veta: "Tak jsem si dnes poslechl CEPHEA...." ?Preci nejsme v Harry Potterovi Smile
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St máj 14, 2014 20:43:29    Predmet: Odpovedať s citátom

davidhighend napísal:
Tady zalezi ktery Cepheus tam kluci meli.
Hento vyzerá ešte na starú verziu Emotion. Tá v porovnaní s verziou Monitor hrala údajne horšie (aspoň čo mám info od bývalého majiteľa Cepheus Monitor).

EDIT: Beriem späť, píše, že je to Monitor verzia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: St máj 14, 2014 21:00:59    Predmet: Odpovedať s citátom

To jsou porad verze před Siriusem ne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St máj 14, 2014 21:18:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano. A dnes sa už Cepheus ponúka aj s USB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: St máj 14, 2014 21:27:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Co jsem zjistil tak uvedena verze Casea Cepheus kterou v roce 2008 porovnaval NA s Lindemanem je prvni verze Casea Cepheus (DAC CS43122, absence vystupniho dikretniho bufferu, jine zdroje atd.) ve verzi Monitor(ostrejsi svetlejsi zvuk), ktera vysla v roce 2006 a ktera nema se soucasnou verzi Casea Cepheus mk2 vubec nic spolecneho. Ta soucasna verze obsahuje uspesny DAC Sirius 2 (2xAD1955, diskretni buffery, zakazkove trafo atd.). Ta puvodni verze se jiz davno neprodava.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: St máj 14, 2014 21:47:06    Predmet: Odpovedať s citátom

http://casea.eu/archiv.php?p=Casea%20Cepheus
http://casea.eu/produkty.php?p=Casea%20Cepheus%20mk2
Tady jsou jeste odkazy na oba přechodníky at je jasno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Št máj 15, 2014 07:42:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně tak, co bylo před pár lety mezi převodíky IN je dnes totálně demodované. Toho Cephea jsem taky měl. Bylo to fajn a chrochtal jsem si. Jenže dnes už hrají lépe i mnohem levnější mašinky. Ale nový Cepheus je zase úplně o něčem jiném, úplně jiná "střeva", nejde to srovnávat.
_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št máj 15, 2014 09:40:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Já myslím, že NA má první zkušenosti s Casea již někdy od roku 2003 a sleduje vývoj. To si tady všichni nemusíme připomínat, že se firmy vyvíjí. Wink Blázinec kolem DAC je až v posledních letech a trochu zbytečný, stejně pořád více záleží na prostoru, bednách, zesáku nebo sluchátkách.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št máj 15, 2014 09:48:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 - a nakoniec dôjdeš do štádia, kedy zistíš, že rovnako záleží na všetkom, či je to DAC, či bedňa, či zosík.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Št máj 15, 2014 10:36:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdroj signalu je dulezitej, rekl bych Smile Nicmene, jasne, poradi je urcite prostor, bedny, zesak, zdroj Smile Alespon u me a smutne je, ze prostor clovek v normalnim byte nevyresi Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št máj 15, 2014 11:39:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale vyřeší, jenže teď je všeobecná mánie žít v prázdných pokojích a bez koberců. Pak hraje příšerně úplně každá sestava, i za pět miliónů. Leda seriózne rekáblovať Very Happy
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 15, 2014 12:43:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Spravne v miestnosti rozmiestnene kable vylepsia aj akustiku. Napriklad zavesit ich stovky na steny... :D
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Št máj 15, 2014 12:46:52    Predmet: Odpovedať s citátom

No, to je tezky. Me treba koberec vzhledove nijak neprekazi, ale nechci koberce, protoze se v nich usazuje bordel, drzi prach, roztoci atd. Pro alergika je to celkem smrtak Smile A ze bych chtel mit z obyvaku studio(myslim, zatlumenim)? Vzdyt tam musim taky bydlet. Snad se jednou dockam zvlastni, jednoucelove poslechovky, tam bych udelal cokoliv Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 15, 2014 13:05:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Najprv asi poriesit steny, potom podlahu pripadne strop...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št máj 15, 2014 13:28:17    Predmet: Odpovedať s citátom

WaVe_99 napísal:
No, to je tezky. Me treba koberec vzhledove nijak neprekazi, ale nechci koberce, protoze se v nich usazuje bordel, drzi prach, roztoci atd. Pro alergika je to celkem smrtak Smile A ze bych chtel mit z obyvaku studio(myslim, zatlumenim)? Vzdyt tam musim taky bydlet. Snad se jednou dockam zvlastni, jednoucelove poslechovky, tam bych udelal cokoliv Smile


Ale nikdo nežádá studio, jen normální dobu dozvuku. Zkušenost s kobercem mám živou z výměny podlahy před pár měsíci, bez koberce se jinak velmi dobře hrající systém nedal poslouchat. Byla to degradace o 60%, pro mě.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Št máj 15, 2014 14:21:57    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA - jop, tak to je, o tom zadna Smile Uvidime, co s tim udelaji tezsi zavesy a mensi koberecky, uz se na to chystam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 15, 2014 14:24:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Koberec nie je všetko... v jednej miestnosti hoci mám hustý chlpatý koberec, ale veľké plochy relatívne prázdnych stien zabijú akustiku. A tak mám zostavu radšej v +kk kde mi kuchynská linka výrazne napomáha redukovať dozvuk. Nebyť tam tej chladničky, tak som spokojný... takto mám nútené prestávky :-D
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št máj 15, 2014 14:37:51    Predmet: Odpovedať s citátom

A v takových místnostech perfektně rozeznáte různé DAC?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 15, 2014 15:20:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasné, podľa vzhľadu je možné rozpoznať kadečo... :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Št máj 15, 2014 15:39:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Netřeba se vymlouvat na alergii a roztoče. Pomůže taková věc, jmenuje se vysavač. Holou podlahu taky musíš v pravidelných intervalech vytřít nebo vysát. Plastový koberec (což je většina těch co se dnes prodávají) na tom navíc tak bídně s roztočema není. V posteli je to mnohem horší.
_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Št máj 15, 2014 17:06:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Muj alergolog tvrdi neco jineho. A to si myslis, ze jsem debil, ze neumim pouzit vysavac?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Št máj 15, 2014 18:19:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocmeister napísal:
Netřeba se vymlouvat na alergii a roztoče. Pomůže taková věc, jmenuje se vysavač.

Ty asi nebudeš alergik co?
Jinak bys takový blbosti nepsal.
U alergie na prach/roztoče je potřeba se pokud možno zbavit VŠECH lapačů prachu a ne si přidávat koberec. Dobrý akustiky se dá dosáhnout i bez koberce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št máj 15, 2014 19:48:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
A v takových místnostech perfektně rozeznáte různé DAC?
Nerozozname. Ale vsak od toho je psychoakustika, nie? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št máj 15, 2014 21:22:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
Dobrý akustiky se dá dosáhnout i bez koberce.


Tak tak - taková plovoucí podlaha - myšleno skutečně konstrukčně plovoucí podlaha - s krytinou z PVC se silnou pěnovou spodní vrstvou taky není špatná. Tedy pár centimetrů minerální podlahové "vaty", na ně dvě vrstvy OSB desek a navrch PVC ...

http://www.tzb-info.cz/5067-lehka-plovouci-podlaha-akufloor-zaklad-zvukove-pohody-v-interieru

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 11:33:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocmeister napísal:
Netřeba se vymlouvat na alergii a roztoče. Pomůže taková věc, jmenuje se vysavač. Holou podlahu taky musíš v pravidelných intervalech vytřít nebo vysát. Plastový koberec (což je většina těch co se dnes prodávají) na tom navíc tak bídně s roztočema není. V posteli je to mnohem horší.

Při vší uctě - absolutně nevíš, o čem mluvíš.
Tvůj komentář je dobrý leda jako reklama na "zázračné" vysavače.

Nevidět bordel (schovaný v koberci, závěsech. atd.) a nemít ho tam trvale akumulovaný, je pro alergika sakra rozdíl. Mmch. i bez celoplošného koberce a jiných lapačů prachu se dá docílit relativně slušná akustika.

PS : Sám jsem dlouholetý alergik (mmj. i na roztoče) a manželka zdravotní sestra ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 11:39:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad plovoucí podlahy :
Nevím čím to je, ale prakticky (výstavba, zařizování a prodej stejných typu RD) mám opakovaně empiricky vyzkoušené, že z akustického hlediska jsou lepší podlahové krytiny, pevně spojené s podkladem (lepené parkety, dlažba), než plovoucí podlahy (ať už dřevěné, laminátové nebo marmoleum). Koberec je ale samozřejmě nejlepší, o tom žádná.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 12:45:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Při vší úctě alergik jsem už od dětství, ale prostě zásadně nevěřim, že v modernim koberci s nízkym až žádným vlasem a z polypropylenu se drží nějaké extrémní množství bordelu a roztočů. Zvláště pokud je pravidelně vysáván, podotýkám pro rýpaly, obyčejným vysavačem za 2 tisíce, ne žádným zázračným. A to sám mám koberec s nejvyšším vlasem, který jsem na prodejně našel, přesto se rozkašlu a rozesmrkám opravdu sem tam jen v té posteli když jsem doma.

Opakem jsou klasické koberce "ála u babičky", tam plně souhlasim s Vašimi názory. To je prostě lapač alergenů.

_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 14:20:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsme se dozvěděli, kdo je na fóru větší usmrkánek a kdo na koho alergickej Laughing

Ale teď se všichni proberte...tohle vlákno se jmenuje - Casea Cepheus
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 19:26:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Doporucuji poslech, ten puvodni Cepheus je o dve rady vzadu stary model. Evoluce...

Jo o prudke evoluci digitalu mi zasvecene povidalo nekolik hifistu a udelal jsem i 2 male pokusy s poslechem /taky jsem po letech co jsem kecarny o hifi necetl podlehl masazi zde ze DAC musim mit/. 1x to byl drahy DAC CR produkce a bylo to spatne a podruhe to byl ultradrahy dac CHORD a to bylo celkem fajn.

Ano poslech taky kazdemu doporucuju anzto obycejny hifista cte kecarny na netu a mysli si ze kdejaky DAC co vychvaluje nekdo na kecarne je skoro to nej na svete....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 4 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist